Как да правим ТЕС срещу Злобата, Лъжата, Подлостта?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Експеримента със стоте маймуни който иска да научи за него да пусне в гугъла има какво да се прочете,преди няколко седмици четох за него,признавам си до тогава не бях чувал или поне нямам спомени да съм чел за него,тук ви предлагам по този повод да прочете един блог,има и друга интересна информация:
http://lyudmilstefanov.blog.bg/technolo ... uni.432232 :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Хайде още нещо нещо за размисъл:
http://www.youtube.com/watch?v=5UrD-F6g ... re=related :wink:

Интересна и полезна лекция на Еленко Ангелов!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Едно дете което трябва да видите какво прави :!:
http://www.youtube.com/watch?v=5mHJjg5O ... re=related
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Прилагам този линк и тук,в случай че някой го пропусне в другата тема:
http://star05.net/e-books/duhovna.lit/m ... umeniq.pdf
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Спомняте ли си Франк Кинслоу в книгата си Чудесата на мигновеното изцеление какво пишеше,че ако по около няколко хиляди души правят КС от една държава това как се отразявало на ежедневието и то положително,има конкретен пример с цифри? :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да, гената, КС е едно, ТЕС малко по-друго! КС в един и същи момент с едно и също намерение-да, може, но ТЕС се прави различно, тя е индивидуална , за конкретен индивид! Всеки, като решава собствения си проблем-неприемане на "свинщината", то тази "свинщина" ще изчезне за него! Не забравяте ли, че всеки интерпретира нещата от своята си камбанария? За Мари дадена ситуация означава едно, за мен друго, за Гената трето, за Маг четвърто...как при това положение, едновременно и еднозначно, ще правим нещо, А?!Когато всеки си премете пред къщата, цялата улица ще е изметена, но ако отидеш, да метеш пред чужда къща, без стопанина да го иска или да му харесва твоя начин на метене, какво ще стане, сещате ли се?! Мари, май трябва първо, да си изясниш възможностите на всяка техника и да ги отграничиш, като приложение. След това, според мен имаш още какво да чистиш по проблема с "циганията", защото ако беше решен, нямаше, да поставяш желание за общ ТЕС- това е като: "не мога сама да се справя с това, но трябва да го унищожа, помогнете да го унищожа!" Приеми нещата и те няма да ти влияят. Никой не принуждава никого в нищо! Всеки сам си избира, дали да се чуства принуден или не! Защо аз не се чуствам принудена да емигрирам, не се чуствам и принудена да оставам!? Аз избирам! Ти избираш ли,... а разбираш ли?! Същността на ТЕС е, да неутрализира негативното, а понякога и позитевното отношение, което ти пречи, да си неутрален към нещата, за да имаш възможността свободно да избираш и твориш реалността си!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

MAG2001 написа:А иначе идеята за масов ТЕС на определена тема много ми допада
/ поне аз така разбрах предложението ти /Аз съм за :D
:oops: :) Да си призная любопитно ми е какъв ще е резултата :D
Аха, това ми беше предложението :)
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

nikimm написа:Всичко това ти се е случило, за да подбутне, че може би да си пуснала по инерция. Виж сега как си живнала. Направила си всичко най-добро на което си способна. Нищо не си пропуснала, защото на това си била способна.
Аз имам идея защо точно на мен ми се случи това - вероятно, защото имах причини да не ми се тръгва в тази комнадировка и тръгнах без желание и настроение и с това съм привлякла такива хора и събития...сигурно е трябвало да го ТЕС-ам това нежелание, но всъщност не това е най-важното в темата ми. Само да допълня,че поглеждайки назад към случката с контрольорите не мога да не се потупам по рамото 8) защото успях да запазя голяма доза спокойствие и здрав разум в тази ситуация на натиск, заплахи и изнудване и не се поддадох да ме ограбят. Отчитам го като успех за мен, защото само преди 2 години /преди ТЕС/ вероятно щях да си дам парите доброволно от страх : :!:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mary089, разбрах, че си ТЕСала в пристъп на отчаяние. Това добре. Разбрах, че не си изчистила всичко. Това не е чак толкова добре. Изчисти го и ще мислиш по различен начин. "Злото" е необходимо за да има баланс в природата. Защо ти си привлякла "злото" в дадената ситуация или си избрала да му придадеш толкова голямо значение, са въпроси на които тепърва ще има да си отговаряш и върху които може да се поразмишлява и поТЕСа същевремено. Промених ти заглавието на темата, за да не обиждаме индивидите от ромски произход.

Не се бори с нещо, ако не искаш да го материализираш все по упорито в живота си! Приемай, учи се и продължавай напред. ТЕС против нещо, не е добра идея.
Общо взето съм съгласен с това което ти е написала Алиса, с едно малко изключение, но от голямо значение.
Не е добре да се слагат ограничения на която и да е техника.
ТЕС не е по-ограничена или по-безгранична от която и да е друга техника.
Във всяка техника и метод принципът е един. Променям себе си за да променя света.
И в КС когато правя нещо за някой друг или за света като цяло, аз поддържам ЕЧ, т.е. аз съм променил собственото си сътояние и настройка за да променя и другия и всичко останало. Първо се променям аз, после останалия свят. А всъщност може и да става едновремено, но фокусът е винаги основно върху мен самия. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Не е добре да се слагат ограничения на която и да е техника.
ТЕС не е по-ограничена или по-безгранична от която и да е друга техника.
Иване, благодаря ти за промяната на заглавието, въпреки че аз под цигания разбирам всички, което ни дразни в живота. По същия начин бих могла да напиша и селяния, но си прав, че не бива да засягаме хората. Аз затова и не написах за коя държава става дума, макар че всеки може да се досети :wink:
А какво е твоето мнение за "масов ТЕС" на една тема не разбрах?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Предложи тема за да видя аз какво си разбрла. Вече разбра предполагам, че темата която предлагаш дотук не е добра. Според мен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Предложи тема за да видя аз какво си разбрла. Вече разбра предполагам, че темата която предлагаш дотук не е добра. Според мен.
Въпреки че много ми се иска държавата в която живея да бъде чиста, подредена, богата, безопасна за децата ни, аз приемам себе си......... :)
Естествено декларацията не би трябвало да бъде абсолютно еднаква за всички, но насоката е една.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е добра. Няма емоции, нито физически усещания. Нито чистим нещо нито утвърждаваме. Пак искаме нещо за другите, ане за себе си. Изобщо яка боза. Една обща и нищо не значеща фраза, която е по-добра от никаква фраза, но би могла да е къде къде по-добра.

Пробвай пак!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Пробвай пак!
Ето пробвам :)
Предлагам групова медитация и визуализация на чиста, спокойна, богата България с усмихнати здрави хора на опраделена дата и час , например 15.08 в 19 часа?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Супер, но това не е ТЕС. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор