Как да правим ТЕС срещу Злобата, Лъжата, Подлостта?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Как да правим ТЕС срещу Злобата, Лъжата, Подлостта?

Мнение от mary089 »

Преди няколко дни се върнах от командировка в държава - наша съседка. Хората с които там се срещнах и работихме 1 седмица заедно са много приятни, интелигентни, добри професионалисти :) Обаче и при пристигането ми и навръщане станах "жертва" на същите "цигански" номера дето си ги имаме и у нас и за които винаги предупреждаваме чужденците, които идват при нас. На отиване взех такси от гарата до хотела. Там нямат апаратчета в такситата и затова питах колко ще струва до хотела, той ми каза една безумна цифра, аз тръгнах да си ходя, спря ме, каза друга и така докато постигнем някакво що-годе нормално споразумение. Стигнахме до хотела, аз имах 2 пъти по-едра банкнота от споразумяната сума, шофьора я взе и отказа да ми върне ресто под предлог че нямал клиенти за навръщане??!?? последва кратка разправия, той изведнъж спря да ме разбира и просто ми изхвърли багажа от таксито. Слезнах си ограбена...Успокоих се с ТЕС естествено. Навръщане реших да не рискувам повече с таксита, качих се на тролейбус, като предния ден разпитах подробно какъв билет ми трябва , откъде и т.н. Купих си магнитен билет - там са само такива, обясниха ми как се валидира /по същия начин като и у нас в трамваите/. Качих се в тролея, валидирах си билета, дори попитах една жена дали е така, тя кимна. Една спирка преди гарата се качиха 3-ма контрольори, същите муцуни като у нас. Нещо ми трепна отвътре, някакво гадно предчувствие. Подадох си билета на единия, той го взе и почна нещо да проверява и после ме погледна с нагъл поглед и вика не е валидиран. Просто отвсякъде си личеше, че лъже. А как да докажа, че съм го валидирала - то не пише нищо на него, няма дупки, нищо.... Започнах да споря, през това време тролея спря на гарата и те ме свалиха. 3-ма тлъсти мургави "братя" и аз сама жена с куфар. Какво мога да направя? Започнаха да ме изнудват, ще спестя подробностите. Разправията продължи 15-ина минути като никой не ни обърна внимание. Хубавото е, че не се поддадох на заплахите им да ме вкарат в затвора и не им дадох кредитната си карта както искаха, както и не им дадох банкнотата от 50 евро, която бях скрила в тайно джобче :D Накрая се наложи да се разделя с последните си пари в тяхна валута /около 5-6 евро/, които бях оставила за да си купя вода и храна за из път. Взеха ги и естествено никакъв документ не ми дадоха, а и аз не очаквах. Тръгнах към влака си и ми идваше да ревна от безсилна злоба и чувство, че съм омърсена и нищо не мога да направя. На кой да се оплача, как да докажа, че съм невинна? Седнах на перона и започнах да си правя ТЕС пред погледа на 10-ки пътници. Не ми пукаше изобщо. Правех кръг след кръг за безсилието си, за омразата, за всичко което се сетя. Накрая започнах да си задавам въпроси - защо тези наши нещастни държави остават в съзнанието на чужденците не с хора като моите колеги, хора като нас...., а с такива като тези измислени "контрольори", таксиджията-мошеник, продавачката-лъжкиня и т.н.... Наистина ли нищо не можем да направим, за да изгоним тези субекти от живота ни? Всеки ден всеки от нас се сблъсква с някаква такава цигания в живота си. Ако започнем да правим ТЕС срещу всичко това, няма ли животът на всички да стане мъъъничко по-добър? :roll:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Има една много вярна приказка,а тя е-Животът е такъв какъвто сам си го направи човек!Ако човек не се осъзнае и промени сам,няма кой друг да го направи!Друго няма какво да кажа по този повод,жалко е че си преживяла това нещо и си останала с толкова неприятни спомени от тази командировка!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ако започнем да правим ТЕС срещу всичко това, няма ли животът на всички да стане мъъъничко по-добър?
ДА, разбира се!Нали, като се променяме ние, повлияваме и на света около нас! :D Имало е, да научиш нещо, научила си го, навярно. Ако ли не, то продължи с ТЕС, докато ти дойде просветлението. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Alisa написа:
Ако започнем да правим ТЕС срещу всичко това, няма ли животът на всички да стане мъъъничко по-добър?
ДА, разбира се!Нали, като се променяме ние, повлияваме и на света около нас! :
Аз имах предвид не само моя живот да променям, а живота в нашата страна. Знам, че звучи малко помпозно и наивно, но ако се обединим, ако направим един общ ТЕс или нещо такова? :) :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

mary089 написа:
Alisa написа:
Ако започнем да правим ТЕС срещу всичко това, няма ли животът на всички да стане мъъъничко по-добър?
ДА, разбира се!Нали, като се променяме ние, повлияваме и на света около нас! :
Аз имах предвид не само моя живот да променям, а живота в нашата страна. Знам, че звучи малко помпозно и наивно, но ако се обединим, ако направим един общ ТЕс или нещо такова? :) :)
Да се обединим и променим някой който не иска и му е добре да си я кара така както и досега и да се насочва енергия за неща,които ако някой няма желание,ние все едно насила да искаме да го променяме и се получава малко като това да спасяваме някой,защото страда и ни тежи да го гледаме как се мъчи,трябва ли според теб?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

гената написа: променим някой който не иска ?
Мисълта ми беше, че ние всички всеки ден виждаме неща, които не ни харесват, слушаме и четем новини, които са ужасни - дете се удавило в басейн, който няма сертификати, младо момиче убито в борисовата, циганки майка и дъщеря почти убиват възрастна жена заради апартамента й.....това са "новини" само от днес, няма смисъл да продължавам. Ние тук, участниците в този форум познаваме един страхотен инструмент - ТЕС и предполагам че изпитваме една и съща емоция към тези неща, бихме могли да се опитаме заедно да ги променим?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз предлагам и показвам този инструмент,но до колко другите смятат,че могат да го използват и имат желание за промяна си остава тяхно решение,винаги в живота има избор и ние сме направили своя,а дали ще направят и другите същият не можем да бъдем сигурни.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Един съвет,избягвай да четеш и гледаш новини,всичко е само черна хроника и не само според мен,всичко не е случайно,както и се опитай да приемеш нещата и хората такива каквито са,насочи вниманието и енергията към себе си,това е по важно и съществено! :idea:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

mary089, първо си ТЕС- ни черногледството, защото то явно ти пречи в момента да разбереш какво съм ти написала! Все пак ще ти обясня отново.
Alisa написа:
Цитат:
Ако започнем да правим ТЕС срещу всичко това, няма ли животът на всички да стане мъъъничко по-добър?

ДА, разбира се!Нали, като се променяме ние, повлияваме и на света около нас! :

Аз имах предвид не само моя живот да променям, а живота в нашата страна. Знам, че звучи малко помпозно и наивно, но ако се обединим, ако направим един общ ТЕс или нещо такова? Smile Smile
Като се ТЕСаш по конкретната случка с "циганията", ще видиш нещата от друг ъгъл, в най-добрия случай, ще придобиеш неутрално отношение. С решаването но този проблем ти евентуално решаваш и сродни. Произтича спирането на това, да привличаш такива проблеми. Т.Е. проблемите изчезват от твоя живот. Това не те застрахова от случване на други, но те евентуално са от друго естество. Един от значителните ефекти на ТЕСането е, че когато ти промениш отношението си към света, то и света променя отношението си към теб! Дали този "свят" е дома ти, града ти, местоработата ти, държавата ти или земното кълбо е подробност, защото всичко е едно(теория за енергийната ни свързаност). Сега разбра ли ме?! Най- елементарното, двама се карат. Ако единият от тях спре, другият няма вече с кого да се кара и няма караница. Всеки решавайки свой проблем, решава общ и допринася за общото добруване. Защо контрольорите се насочиха точно към теб, а не към някой друг, защо таксиджията прецака точно теб? С какво ги привлече? Май си създала предпоставки за случване на лоши случки?! Имаше една българска поговорка, доста популярна: " Не е луд този, които яде зелника, а този който му го дава." Глобално погледнато, като не даваш рушвети, няма да има корупция, като не боледуваш, няма да има доктори и болници, като не хвърляш боклук всякакъв и навсякъде, ще е чисто... Сега разбра ли ме?! :wink:
И, ТЕС не се прави срещу някого или нещо, а за ! Така усещам и разбирам аз.
Въпроси: Ако ти промениш света извън себе си, на теб това с какво ще ти помогне? Не търсиш ли решението на проблемите си извън себе си?!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Alisa написа:И, ТЕС не се прави срещу някого или нещо, а за ! Така усещам и разбирам аз.
Въпроси: Ако ти промениш света извън себе си, на теб това с какво ще ти помогне? Не търсиш ли решението на проблемите си извън себе си?!
:D
Алиса, права си, грешката е моя. Наистина не е правилно да правим ТЕС СРЕЩУ нещо, а ЗА нещо. И моето предложение беше да направим ТЕС за по-добър живот в страната ни за всички, а особено за децата ни. Да бъдат в безоппасност, да имат перспектива и да имат желание да останат в дома си. Имам предвид ако искат да пътуват, нека пътуват, но не да бъдат ПРИНУДЕНИ да заминат. В случая не е толкова важно защо на мен ми се е случило нещо, по-важното е че се случва всеки ден на много хора, на наши близки, роднини, на децата ни.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ти явно не искаш да разбереш зависимостта! Сори!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Alisa написа:Като се ТЕСаш по конкретната случка с "циганията", ще видиш нещата от друг ъгъл, в най-добрия случай, ще придобиеш неутрално отношение. С решаването но този проблем ти евентуално решаваш и сродни. Произтича спирането на това, да привличаш такива проблеми. Т.Е. проблемите изчезват от твоя живот. :D
Ама аз точно това направих, мисля че го описах детайлно даже най-горе - ТЕС-ах много настоятелно цялата случка с всичките й аспекти. Предложението ми беше ако има хора, които също се дразнят от подобни неща в живота ни да се обединим около тази еднаква емоция и да я тесаме заедно и евентуално ефектът да бъде по-мащабен. И аз съжалявам, че темата се превърна в безсмислен спор, предлагам на Иван да я изтрие.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Mery, темата е много добра и поучителна. Не виждам защо Иван да трие нещо.Какво нечовешко ти се е случило и какво във фактите от миналото можеш да промениш :D :idea: Без минало не може да има настояще и минало, според честите ни възприятия. Друг е въпросът за паралелните светове :))))))). Всичко това ти се е случило, за да подбутне, че може би да си пуснала по инерция. Виж сега как си живнала. Направила си всичко най-добро на което си способна. Нищо не си пропуснала, защото на това си била способна. Ако можеше да реагираш по по-добър начин щеше да го направиш. явно не удобряваш себе си в тази ситуация. :idea: В. Ч. аз ......., АЗ НАПЪЛНО И БЕЗРЕЗЕРВНО ПРИЕМАМ СЕБЕ СИ"
Страх си имала- "нормално"
Наистина ли нищо не можем да направим, за да изгоним тези субекти от живота ни? Всеки ден всеки от нас се сблъсква с някаква такава цигания в живота си.
Как ще оцениш другото, което според теб е хубаво без това. И двете неща в живота са еднакво важни.
Последно темата ти е много добра и поучителна, защото това е жиувотът на всички ни и всеки ден. :D
Пробвай ако искаш да обениш с пеат това,което си преживяла с това което си искала да преживееш в тези ситуации. :lol: :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Наистина ли нищо не можем да направим, за да изгоним тези субекти от живота ни? Всеки ден всеки от нас се сблъсква с някаква такава цигания в живота си.
Според мен можем.Според мен точно това правим.
И моето предложение беше да направим ТЕС за по-добър живот в страната ни за всички, а особено за децата ни. Да бъдат в безоппасност, да имат перспектива и да имат желание да останат в дома си.
Като ТЕсаме усещането за безсилие:
и ми идваше да ревна от безсилна злоба и чувство, че съм омърсена и нищо не мога да направя. На кой да се оплача, как да докажа, че съм невинна? Седнах на перона и започнах
Пиша ти защото и аз подобно усещане ТЕСах.Бе като се замисля май точно същото:безсилие, ще ме смачкат, малките ги газят, и пак ще се пънат да ме изкарат без вина виновна, и кой сега ще ме защити, и пак някой ще иска аз да плащам за неговите прищевки...но и аз мисля че единствения начин да променим света е като променим собственото си отношение към проблема и само така можем го неутрализираме.Чела съм една теория за стотната маймуна-ама не помня къде и кога-от 1000 маймуни, ако сто се научат да си мият картофите, останалите 900 от полулацията автоматично започват да го правят.Май не беше теория, а реален експеримент, на някакви острови, но сега не се сещам при Дийпак Чопра ли го четох или къде.Ако някой се сеща-да уточни.
Та според мен това правим-учим се да си мием картофите.
А иначе идеята за масов ТЕС на определена тема много ми допада
/ поне аз така разбрах предложението ти /Аз съм за :D
:oops: :) Да си призная любопитно ми е какъв ще е резултата :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор