А сега накъде?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Предлагам, да си внедриш убеждение- или, че пропускаш емоциите да преминават през теб, без да ги задържаш, или, че ако задържиш емоция, то тя се проявява ясно на момента. Можеш да го постигнеш с ТЕС с положителни твърдения, техника на избора, ДП4, техника на върха на пръста, Интеграция на убеждение-техника, визуализация, виж и Доп. техники- подхода на Инелия. Избор голям има и още. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Ако не се появи повече и не мислиш повече за емоцията/случката значи, че си я изчистила. Дори е напълно възможно тотално да забравиш тази история или да си я спомняш съвсем смътно без никакви емоционални отсенки.

За мен нещата са прости - недовършената работа винаги излиза на фокус. Приключените неща се сливат с фона! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Да, Алиса, сигурно ще го направя това, защото доста често емоциите ми идват "отпосле", просто тази случка е много прясна и показателна. През нощта се стреснах и може би на сутринта исках малко да се пооплача :oops:
Фрости, тази случка не съм я чистила преди, защото не знаех, че има емоция. Иначе съм съгласна с думите ти :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Хм, вече колко пъти започвам да пиша нещо и се отказвам...и кашата става все по голяма, но пък се успокоявам с мисълта, че "Силните владеят хаоса"...започвам да го разбирам, макар и да ми е трудно.
Спрях предизвикателството, преди два месеца. Не спрях ТЕС, просто си продължих хаотично и се оставям на чувствата и емоциите да ме водят.
Резултата е, че си възвърнах всички килограми, които бях свалила с диети, но пък вече разбрах, колко много причини имам да съм дебела...Това напълняване ми помага да се върна към емоциите и чувствата от миналото ми...и май го отчитам, като положителено :)
Наскоро по някакъв повод реших да проверя в тълковния речник, какво точно значи "срам". Уж го знам това пусто значение, а като го прочетох така ми се разхлопа сърцето...и се сетих, че във всички случки, които съм отработила за гняв, страх, презрение, отвращение и т.н., никога не съм изчиствала остатъка - срама. А то мен винаги ме е било срам в какви ли не ситуации с повод и без повод, само че...ами някак си ми се е виждало нормално да се срамувам, като че ли е нещо много положително. Ами да, как няма да е положително, като винаги са ме поощрявали да се срамувам, ако са ми се карали за нещо :D
Ей, живота е хууууууубав :D Добре, че реших да напиша някой и ред, че да подредя малко мисли.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Яндрааа,евала душо, на мен до сега никога не ми е минало през ума да тесам срам,ще пробвам,може и да излезе нещо големооооо :D Майче няма друга емоция не преборена,но ще пробвам и с този срам пък да видим :D
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Yandra, супер си!А това за криенето на емоцията от самите нас...то си е проблем, поне при мен така се оказа.То не бяха аспекти, то не беше чудо...и накрая пак изригнаха... :D :D :D
Номера е да не им се давамееее...
Успех!Благодаря ти!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Yandra, супер си!А това за криенето на емоцията от самите нас...то си е проблем, поне при мен така се оказа.То не бяха аспекти, то не беше чудо...и накрая пак изригнаха... Very Happy Very Happy Very Happy
Номера е да не им се давамееее...
Маги, емоциите са нещо естествено, защо да им се даваме или да им се даваме :) . Какво ще стане ако им се даваме!? :!:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

nikimm:
Маги, емоциите са нещо естествено, защо да им се даваме или да им се даваме . Какво ще стане ако им се даваме!?

:D :D :D Става мнооого готиноооо... :D :D :D Пробвай!
Аз имах предвид да не им се даваме на аспектите, дето все остават някакви някъде, на запушалките/подсъзнателни, тия дето не ти идват съзнателно на съзнанието, дето са толкова навътре, че и аз не ги знам/знаех...бе то кой знае още колко има :wink:
Сори, Ники, тук си прав, не съм се изразила ясно, благодаря ти!Надявам се сега да е ясно :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

MAG2001 написа:А това за криенето на емоцията от самите нас...то си е проблем, поне при мен така се оказа.
Маги, да ти кажа...то не е баш криене. Просто за всичко си трябва някакво време, за да го осъзнаеш. Не може да си поставиш за цел да разнищиш всичко за една година и край! Ето след пустия срам, сега се сещам за случки, които никак не съм разглеждала като изпълнени с отрицателни емоции, а то от там излизат такива чудесии...
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Yandra, не знам за теб, за мен си е баш криене...направо на мижидарка си играем :D И все някак остава някой/нещо не заплют :D
А виж, за времето съм абсолютно съглсна с теб.Спрод опита ми от ТЕС и други подобни нещица наистина всичко си иска време, някак да попие новото в клетките ли-не знам точно, раз-съж-давам си само:D :D :D И ако всичко изчистим на веднъж..то от много чистене..май има опасност да изхвърлим и бебето заедно с мръсната вода :D Но това което видях и на холотропното и при ТЕС е, че няма страшно, някак си "някой" се грижи да си получаваме точната порция, в точното време и ако се науча да си го слушкам този "някой"...малиииии/ще си позволя да цитирам Фиф :P /
А това че е излязло нещо ново-ми супер!ТЕС и ПЕАТ и на новото, стига да им хванеш края/картинката ...
На мен ми се струва че няма как да няма нещо ново/това дето се чудим дали е скрито де/ .Нали от ден на ден ставаме различни/или само така ми се струва :wink: или само така ми се иска :wink: /, ...де да знам, може и само да ми струва, ама ми изглежда че колкото и да си "изТЕСан", все ще има нещо за ТЕсане/като различни техники приложени към даден проблем/
Което е чудесно!!! :D :D :D
Успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор