А сега накъде?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

А сега накъде?

Мнение от Yandra »

Ето и аз се наканих да пиша за себе си.
Отначало отлагах, защото ме беше срам. После пък не виждах нищо интересно в проблемите ми, общо взето по всеки от тях има нещо написано във форума. От известно време си реших, че ще пиша, но пък не можех да си измисля оригинално заглавие на темата(що ли трябва да е оригинално???) И така вече два месеца отлагам, но нещо запецнах и май имам нужда от окуражаване :oops:
Тесам от началото на месец май. Когато започнах бях в ужасно състояние - депресия отвсякъде. Честичко ревях, много бях нещастна, не можех да понасям много от заобикалящите ме хора, постоянно се обвинявах, че не пазя диета, че не спортувам, че не излизам и не се срещам с хора...Само бях доволна, че съм отказала цигарите преди 20 дена, но вече силно се съмнявах, че ще е успешно. Да не говорим, че като спрях да пуша ми се отвори много свободно време, с което просто не знаех какво да правя. Така случайно попаднах на ТЕС. Случайно имах главоболие и пробвах - успешно. И така на 4ти май си купих книгата на Иван :)
Следващите почивни дни прекарах в четене, тесане, рев и спане...гледах и няколко филма. Не можах да дочакам да прочета книгата до край, първото, което направих е да намеря краткото описание на техниката и да започна да тесам. Не помня какво съм тесала, тия дни са ми малко като мъгла. На втория ден вечерта се сетих, че мога да гледам филм, докато карам велоергомтъра(смешно нали, да не ми дойде на акъла толкова години), пуснах си една серия, качих се на колелото и 40 минути въртях педалите. През първия месец го правех почти всеки ден, сега по 3 пъти седмично. Това ми е първото чудо благодарение на ТЕС, а въобще не съм тесала нещо по повод спортуването.
Сега и на работа е по-спокойно :) Не само аз не обръщам внимание на шума, но и колегите са някак си по-тихи... Аз съм спокойна. Това е най-важното. Неща, които преди са ме изкарвали от нерви, сега не ми правят голямо впечатление. Та така излязох от тази депресия успешно и стигам до настоящия си проблем.
Достигнах до равновесно състояние, с което съм живяла години наред и в него ми е много уютно. Изобщо не съм мотивирана да продължа с промяната у мен. Знам, че е ПО. Знам, че трябва да продължа да упорствам...Абе май наистина знам какво трябва да правя, но се разпилявам някак си...
Това е похвалих се, оплаках се... Благодаря ви, че ви има, за да споделя с вас.
trend

Мнение от trend »

Хей здравей и поздравления за темата. Давай спокойно тук няма от какво да се притесняваш, с теб се запознахме на семинара във Варна, ти ни направи прокси :). Хубави неща си написала, тес-ай се за спорта и го прави всеки ден :). Цигари не ти трябват изобщо, нали знаеш и там яко ТЕС. Писането във форума дава стимул мисля така че добре е да пишеш, имаш напредък. Дерзай
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Бравооо!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хубаво е че си си осъзнала ПО. Сега остава само да го изТЕСаш.
Почи всички стигат до някакво ПО след месец 2 два ТЕСане. Не всички го осъзнават и не всички от осъзналите го, го преодоляват.
Дано си от преодоляващите. Упоритост и мнооооого ТЕС му е майката.
Последно промяна от ivangp на 25 Юли 2011 14:16, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Smarfieta
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Юни 2011 19:39

Мнение от Smarfieta »

Yandra, чудесно за успеха!
Получаваш и моята подкрепа! Давай смело! :)
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Благодаря ви душички :)
Тая сутрин ми оправихте настроението. Събудих се от кошмар - злобните физиономии на двама мои съученици. Бихме се здраво, а мутрите им направо бяха страшни. Честно казано не разбирам с какво съм събудила тая злоба, не помня и защо сме се били, даже не съм си го записала като негативен спомен. Все пак беше някъде 4ти клас...Почвам да тесам, да видим какво ще излезе.
Желая ви хубав ден :)
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Привет :) Разбрах, защо сънувах този сън, но не мога да си определя какво чувствам точно...От една страна усетих някакъв гняв към грубото и подигравателно държание на единия от съучениците ми, от друга страна някакъв страх да не ме убият в този бой...Давам си сметка, че страха който съм изпитала тогава, го изпитвам и сега всеки път когато някой ме нападне с думи. Продължавам да работя по въпроса.
Искам да споделя и един успех :) От месец и половина правя предизвикателство за лишеи по корема и гърдите. Въобще не се сещах каква е причината. Тесах разни варианти в допълнение към предизвикателството, но нямаше резултат, т.е. резултат имаше бройката им се увеличи, станах като петниста хиена :wink: Общо взето се поотчаях и обезверих, но си казах, че ще правя предизвикателството, пък каквото ще да става и като някой робот 10 пъти на ден пия чаша вода и си казвам си думичките. Преди две седмици може би се сетих, че по времето когато се появиха тия лишеи се купих кристал вместо традиционните дезодоранти против изпотяване. Разликата между двете е, че когато позваш кристал си се изпотяваш, но няма неприятна миризма. Да, но аз бях отвикнала да усещам влага под мишниците и когато това се случи доста се стреснах. Малко след това се появи и първия лишей под мишницата. И така изтесах всички възможни страхове и притеснения свързани с изпотяването. Очаквах сега вече да изчезнат за 2-3 дена...и това не се случи, но поне поизбледняха. Преди два дена забелязах, че повечето петънца са изчезнали, останали са само по-големите по размер, но са толкова бледи, че почти не се забелязват. Предполагам, че още поне месец ще си ги тесам, докато се изчисти всичко, но сега съм уверена в успеха.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Много ми е странно... Дали е възможно подсъзнанието ми да е като зелка? Имам чувството, че съм махнала външните най-груби листи и сега се показват едни по-крехки и свежи листа.
От известно време започнах да сънувам и да се събуждам през нощта, точно както преди 20 и повече години.
Да речем нещо сгафя през деня и не му обърна внимание, през нощта се събуждам от притеснение, ядосана на себе си...и правя тес. Или пък тия цветните сънища - цели филми...отдавна не ми се бяха случвали :lol:
Снощи насън се уплаших много, защото в чужд град си изгубих парите и документите, направих тес и всичко се подреди :D И непознати хора ми помогнаха и портмонето се намери...и съня продължи още дълго :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

тъй, тъй! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Имам си проблеееееем... Той и на семинара ми се прояви, ама някакси не ми идва на акъла как да работя по него. Проблема ми е, че приемам негативните емоции на близките си като свои и ги чувствам физически, при това много силно.
Работя със следните декларации:
Въпреки, че съм като попивателна за чуждите негативни емоции...
Въпреки, че когато близките ми изливат гнева си върху мен ме удря в гърдите...
Въпреки, че от чуждите негативни емоции ми се разтупква сърцето(усещам сърцето си в гърлото, всичката кръв се качва в главата ми)...
Въпреки, че негативната енергия, която се лее отвсякъде ме убива...
Докато пишех и забелязах, че трябва да поработя с :
Въпреки, че приемам чуждите негативни емоции като свои....
Аз продължавам, но очаквам идеи, може би не се сещам за нещо.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Помисли за случки от детството в които някой ти е набивал в главата, че трябва да бъдеш състрадателна, съпричастна, услужлива и да се съобразяваш с чувствата на другите. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Благодаря ти от сърце :)
Тъкмо се успокоих и като прочетох отговора ти и ми се разлумка сърцето...През цялото ми детство са ме учили на това. В момента не се сещам за конкретна случка и ще почна с нещо по-общо и ще разнищя нещата.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

Yantra, аз също имах склоността да изживявам чуждите негативни емоции (и до някъде още имам, но много по-слабо). При мен помогна това да разбера защо "искам" да ги чувствам и да работя върху него - в крайна сметка почти всичко стигаше до някаква вина и породено от нея "задължение" да се чувствам и аз зле: вина, че някой се чувства зле, а аз не, а не "заслужавам" да съм по-добре от другите и затова и аз "трябва" да се чувствам зле; че не съм направила достатъчно и другите затова се чувстват зле, т.е трябва да се "накажа" като и аз чувствам същото и т.н.

С работа върху вината с ТЕС и ПЕАТ нещата почнаха постепенно да се разплитат и да разбирам по-добре и себе си и другите и по естествен начин да разбирам докъде съм аз, и къде започват другите, въпреки че по някакъв начин ние всички сме свързани.

Естествено при теб може би не е вина, а нещо друго :)

Успех :)
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Да, както се оказа при мен не е вина. Струва ми се, че се освободих от нея.
След последния ми пост имам голям пробив ли и аз не знам как да го нарека...
Правех ТКФ за една случка. Случката беше в съзнанието ми просто като някакво притеснение и страх да не ми направи нещо един човек. (Преди това със същия този човек съм имала травматично преживяване, което със 100 зора успях да изчистя) И както си тесах страха и притеснението, една мисъл направо ме трясна: Как ще оставам при теб бе, аз искам да ти строша главата с ютията. И като се изля един гняв, направо се уплаших от себе си. Уплаших се, че мога да убия някого в гнева си. Това беше преди няколко дни.
Тогава тесах гнева; страха да излея гнева си; страха, че ако пусна гнева си, ще нараня някого; желание да зарина гнева в сланина, така че никой никога да не го усети...
Вчера, оня ден се подразних от разни постове из форума. Естествено почнах да се питам: ЗАЩО??? Отговора беше в това, което ме дразнеше. Ставаше въпрос за неща, които знам отдавна, бях ги чела многократно, но чак днес сутринта ги осъзнах - това, че проектирам върху другите, нещата, които не харесвам у себе си. И понеже искам да подтисна всички тези негативни емоции у мен, искам да ги подтисна и у другите.
За много кратко време се присетих какво ме дразни у различни хора и разбрах какво проявление имат у мен техните емоции. По-точното е усетих, защото преди до такава степен бях подтиснала емоциите си, че не можех да ги идентифицирам по никакъв начин. Усетих и гнева, и страха, и възмущението и т.н....и се уплаших, че няма да мога да се справя сама с всичко. Сетих се за един пост, на който попаднах още в началото, че трябва да се теса страха от страховете. Тогава ми се видя забавно, даже не го разбрах много, много - как може да те е страх от страха :)
Еееее, днес ми се изясни. Първо го усетих. Наистина беше страшно - и физически и психически. Тесах и сега през деня продължавам да го тесам заедно с предизвикателството.
Siska
Участник
Мнения: 58
Регистриран на: 02 Фев 2011 19:18
Местоположение: София

Мнение от Siska »

еее, супер, само така!
Публикувай отговор