А сега накъде?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ачо, съвсем другарско беше :)
Стори ми се, че намирам някакво отношение на превъзходство от твоя страна и се подразних леко, а в такива ситуации и тона ми става един назидателен.... Съжалявам, ако съм те засегнала и ще си помисля точно какво да тесам в тази ситуация :)

Иначе с радост откривам, че вече успявам да извлека полза и от отрицателните си преживявания и това съвсем откровено ме радва :lol:
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Yandra написа:Ачо, съвсем другарско беше :)
Стори ми се, че намирам някакво отношение на превъзходство от твоя страна и се подразних леко, а в такива ситуации и тона ми става един назидателен.... Съжалявам, ако съм те засегнала и ще си помисля точно какво да тесам в тази ситуация :)

Иначе с радост откривам, че вече успявам да извлека полза и от отрицателните си преживявания и това съвсем откровено ме радва :lol:
Радвам се ,че няма сърдити:-)
И наистина обръщението ми е меко казано приятелско!
Тона ми е малко безпардонен може и така да е но според мен така Ви се дава "стимул" защото всички се опакват от стимул.
За мен по-силен стимул от ритник в дупето няма :-)
Може и да съм прихванал от Норбеков знам ли :-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Абе и аз малко като тебе "стимулирам", сигурно и затова съм се подразнила...пък може да си отворим една тема за стимулите и кой къде ги търси и намира :)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Yandra написа:Абе и аз малко като тебе "стимулирам", сигурно и затова съм се подразнила...пък може да си отворим една тема за стимулите и кой къде ги търси и намира :)
Проблема на 99% от хората е ,че мислят да направят нещо но все нещо ги спира е тва е тънката граница от истинското ни АЗ и това което сме в следствие на задръжки и минали проблеми.
Не го мисли , а щом го искаш го направи YANDRA:-)
Стимули съм давал и давам постоянно които иска ги вижда и се стимулира които не иска си седи и си хленчи , че нямал стимул:-)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Angel_K написа:
Yandra написа:Абе и аз малко като тебе "стимулирам", сигурно и затова съм се подразнила...пък може да си отворим една тема за стимулите и кой къде ги търси и намира :)
Проблема на 99% от хората е ,че мислят да направят нещо но все нещо ги спира е тва е тънката граница от истинското ни АЗ и това което сме в следствие на задръжки и минали проблеми.
Не го мисли , а щом го искаш го направи YANDRA:-)
Стимули съм давал и давам постоянно които иска ги вижда и се стимулира които не иска си седи и си хленчи , че нямал стимул:-)
Страхът ги спира,неизвестното което може би ще открият и не им е познато,както и да не се провалят!Всеки предпочита да си стоим там където е и си е свикнал,а и в същото време си мисли,че може да се случи нещо или дойде ей така от някъде си,е да ама не!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ачо, това за темата беше майтап :) Ако имах наистина желание, вече щях да съм направила такава тема.
Гена, мен неизвестното и сега си ме плаши, ама пусто любопитна съм и тесам ли тесам да видя, какво ще се получи :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Yandra написа:Ачо, това за темата беше майтап :) Ако имах наистина желание, вече щях да съм направила такава тема.
Гена, мен неизвестното и сега си ме плаши, ама пусто любопитна съм и тесам ли тесам да видя, какво ще се получи :)
На всички е известно,всичко се знае,само че всеки бездейства и никой не прави нищо по въпроса!Трудните времена отминават,силните хора остават! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
gery_to
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Дек 2010 00:37

Мнение от gery_to »

Yandra написа:Да се похваля: започнах ново предизвикателство. Ще се опитам да си приема излишните килограми и да се освободя от тях. :wink:
Проблема е, че се започна и едно постоянно главоболие.Явно много ме е страх да отслабна. Тия мойте сланинки много корени имали, много нещо...
Вижте какво видео намерих, но не разбирам всичко. Дали ще свърши работа за целта?
http://www.mygenie.tv/index.php?option= ... eo_id=1731
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕС частта е добра за начало. Твърде обща е и ще трябва полека лека да я персонализираш. Но всяко начало е по-добро от никакво начало.

4те убеждения, за които се говори в началото, според мен, са неправилни.

Концентрирай се върху ТЕС частта!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Гери аз разбрах следното от клипчето:
Убежденията:
1. Яж, каквото искаш, но само когато си гладен.
2. Яж, когато искаш.
3. Спри, когато стомаха ти е пълен.
4. Всяка храна, която поема, е добра за мен.

Коментара ми по тия убеждения:
Възможно е да свършат работа, на човек, който не ползва храната като успокоително хапче и ясно осъзнава нуждите на ума и тялото си и прави разлика между тях.

Частта с ТЕС е доста обемиста и обща.
Първи кръг: 1.Въпреки, че не се чувствам добре, аз съм ОК!
2.Повтаря се.
3. Въпреки, че никога не се чувствам достатъчно добре, аз започвам да се харесвам сега.
4.Въпреки, че никога не се чувствам достатъчно добре, аз съм ОК сега.
Правят се тези утвърждения и подобни утвърждения до края.
Втори кръг: 1. Въпреки, че не се харесвам, аз съм ОК и се уча да се харесвам....
Трети кръг: Въпреки, че имам това предизвикателство, аз избирам да бъде лесно за мен и да достигна идеалното си тегло....

Следващата част се провежда пред огледалото със потупване по точките и със следните утвърждения:
1. Аз избирам да се обичам и приемам такава каквато съм
2. Аз съм достатъчно добра.
3. Хо'опонопоно: Прости ми! Съжалявам! Обичам те! Благодаря ти!
4. Храната е мой приятел.
За всяко утвърждение се правят по няколко кръга.

Според мен клипчето като цяло е прекалено общо. Май е хубаво да се прави ТЕС пред огледалото - пробвах го преди малко с хо'опонопоно и погледа ми на няколко пъти се опита да избяга от мен.

Аз си правя предизвикателството. Работя върху различни текущи проблеми и правя "В мир със себе си". Килограмите не ме вълнуват чак толкоз много :)

Превода ми е първобитен, ама толкоз мога. Дано да е полезен на някого.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

гената написа:
Yandra написа:Ачо, това за темата беше майтап :) Ако имах наистина желание, вече щях да съм направила такава тема.
Гена, мен неизвестното и сега си ме плаши, ама пусто любопитна съм и тесам ли тесам да видя, какво ще се получи :)
На всички е известно,всичко се знае,само че всеки бездейства и никой не прави нищо по въпроса!Трудните времена отминават,силните хора остават! :wink:
Явно имаш предвид този ми пост,че си го изтесала,което пишеш в другата тема тази сутрин?А не се ли замисляш,че това е било явно начин,да видиш,че трябва да се теса по здраво и да се убедиш,че все пак ТЕС ти помага?Защо не погледнеш и от тази му страна този пост?Човек не бива да стои на едно място,а да действа! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

гената написа: Явно имаш предвид този ми пост,че си го изтесала,което пишеш в другата тема тази сутрин?А не се ли замисляш,че това е било явно начин,да видиш,че трябва да се теса по здраво и да се убедиш,че все пак ТЕС ти помага?Защо не погледнеш и от тази му страна този пост?Човек не бива да стои на едно място,а да действа! :wink:
Гена, не е само този пост :) Редовно чета във форума и в последните дни съм ти изчела всичките постове. Просто избрах няколко примерни цитата, защото нямах време да ровя, за да ти обърна внимание, на това, което ми прави впечатление. Може да си го знаеш и да си го тесаш, ако е така: Извинявай!
А ето ти пак гледаш да ме оцениш и да ми дадеш акъл. Не ме познаваш, не знаеш колко тесам и в какво вярвам. Нямам намерение да се оправдавам пред теб. Всички мисли, които цитираш са много хубави и полезни, но могат да се срещанат навсякъде из нета и всеки, който иска да ги прочете и осъзнае ще го направи, когато желае и има възможност.
За пореден път ще спомена, че от едно известно време се радвам на негативните емоции, защото ми помагат да отключа някои заспали и подтиснати такива. Ако не вярвах в ТЕС, нямаше изобщо да чета в тоя форум, камо ли да пиша.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

За пореден път ще спомена, че от едно известно време се радвам на негативните емоции, защото ми помагат да отключа някои заспали и подтиснати такива.
Супер! :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Странна работа. Започнах с ТЕС, за да се справя с конкретни физически проблеми. Мислех, че се използва само или основно за болежки. След това разбрах, че болежките били израз на проблеми на емоционално ниво и се оказа, че трябва да се заровя по-надълбоко в себе си, за да бъда по-ефективна. И какво се получава при мен - болежките общо взето ги оправям сравнително бързо, с уговорката, че досега все още не съм се пробвала на нищо от хроничните ми неща, дето си ги кътам. Не съм се пробвала, защото се занимавам сравнително от скоро с ТЕС и по "Закона на Мърфи" от както тесам, ме налетяха един след друг уж дребни, но важни за мен неща, които ми бяха приоритет за оправяне, а хроничните ми проблеми не ми създават някакъв сериозен дискомфорт и затова за сега съм ги оставила малко по-назад. Реших, все пак, че всеки ден ще правя поне по 1 ТЕС за нещо, което не ми е сега от ежедневен приоритет, но е било някакъв емоционален проблем преди, или лош спомен, чувство на вина, мъка, страх. Ровя в себе си, накрая изкарвам нещо от кошницата, оценявам го /нищо до тук не съм оценила на повече от 7-8/ и започвам. Правя си чинно и прилежно ТЕС-а, докато го правя нищо не чувствам, нямам вече главоболие, не се прозявам и т.н. На следващия ден пак започвам да се чудя какво да тесам и не мога да разбера защо съм тесала това от предишния ден, защото ми се струва не особено значително. И така - всеки ден. Аз ли нещо не успявам да си измъкна от себе си дълбоките проблеми, или това е нормално? Пробвах и с това да се потупвам и да си изреждам разни проблеми, та дано нещо ми "присветне", но - нищо. Даже понякога, докато го правя, ме напушва смях.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

paraboloid написа: Ровя в себе си, накрая изкарвам нещо от кошницата, оценявам го /нищо до тук не съм оценила на повече от 7-8/ и започвам. Правя си чинно и прилежно ТЕС-а, докато го правя нищо не чувствам, нямам вече главоболие, не се прозявам и т.н. На следващия ден пак започвам да се чудя какво да тесам и не мога да разбера защо съм тесала това от предишния ден, защото ми се струва не особено значително.
Правилно ли разбирам, че когато започваш СЕН е 7-8, а на следващия ден, се чудиш защо си тесала съответния проблем?
Ако разбирам правилно, то тогава това си е успешно приложена ТЕС.
И до дълбоките проблеми ще стигнеш. Ако искаш подхвани някое предизвикателство за хроничен проблем. Гарантирам ти, че ще изкараш и дълбоко заровените чувства и емоции.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Публикувай отговор