А сега накъде?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

То и на мен ми се иска да вярвам, че това е успешен ТЕС, но си мисля дали някак си не лъжа сама себе си с избора на проблемите, или с оценката им преди това и след. Затова исках да разбера дали при някой не се е случвало подобно нещо и как разбирате, че сте искрени със себе си?
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ами според мен можеш да тесаш недоверието в себе си. Мисля, че тия съмнения и притеснения се дължат на това, че не си вярваш.

При мен пък не е така. Работя с някоя случка, в един момент ми се струва, че съм я изчистила и прекратявам. След време се оказва, че има неща, които не са излезли първия път и отново тесам. Така че, важното е да си спокойна и да тесаш, другото ще се подреди.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

То и на мен ми се иска да вярвам, че това е успешен ТЕС, но си мисля дали някак си не лъжа сама себе си с избора на проблемите, или с оценката им преди това и след. Затова исках да разбера дали при някой не се е случвало подобно нещо и как разбирате, че сте искрени със себе си?
Не се лъжеш с избора на проблемите според мен, ти имаш нужда от тях. Нищо не правиш ей така просто, това е твоят уникален начин точно като си поставяш тези проблеми.
Ти винаги си искрена със себе си независимо какво правиш, харесва ли ти или не, независимо от това дали ти вреди или не, защото идва от теб.Въпросът тук е да можеш да погледнеш това , което правиш, затова тесай. Напълно нормално е да се съмняваш, това според мен означава че си размърдала някои неща в себе си. Тесай оценките , които даваш и наблюдавай променят ли се те без да те интересува дали това ти се нрави или не. И това всичко само ако искаш. :)
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Дали дадено приложение на ТЕС е било успешно ще покаже единствено и само реалния живот. Ако има промяна в желана посока в реалния живот, значи ТЕСа е бил успешен. Ако няма , значи има още какво да се чисти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Благодаря за съветите! Снощи, след като пуснах поста, си го прочетох и реших да изтесам точно това, което съм написала, че не съм сигурна в преценките си, че ми се иска да вярвам, че ТЕС ми помага, но не съм съвсем сигурна дали просто не си внушавам, че не съм сигурна дори, че съм честна спрямо себе си и проблемите си и т.н. Получи се същото. Тесах, нищо не изпитах докато го правя и след това, заспах си като бебенце и като се събудих тази сутрин, чета и се дивя защо съм ви занимавала с подобни глупости?! Е така става за всичко, което подхвана с т.н. ми емоционални проблеми. Независимо какво и как, за себе си чувствам, че ми е добре с ТЕС и ще продължавам да го правя, следвайки своето темпо и проблеми. Но започвам да си мисля, че сигурно най-сериозните ми проблеми не са толкова в емоционалната сфера, където ТЕС е най-ефективен, а чисто и просто - финансови. Сигурно и затова така бързо "отмятам" емоционалните проблеми с тези тесания. Сега ще опитам да тесам това, че финансовото ми положение ме притеснява и плаши, че се чувствам несигурна и объркана, пък ще видим какво ще излезе. Ще акцентирам на тази страна от себе си, защото нещо другите прекалено лесно ги "отмятам".
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А може би подтискаш много силно и се страхуваш да се потопиш истински в проблемите си. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Да, това и на мен ми се вижда най-вероятната причина. Месец май започнах хомеопатично лечение и лекарката се мъчи вече 4 месеца да ми определи типа, попълвах въпросник с над 600 въпроса, тестове, беседи ...и се хвана за главата, милата. :D А иначе е добър лекар, на много хора е помогнала, на мъжа ми също. Ще упорствам, пък да видим какво ще излезе от мен.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Тесай, тесай, аз чак като минаха два месеца вдянах, че съм си подтискала емоциите и хич не ми е идвало на ум, че ги изпитвам.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

В твоя случай можеш, да декларираш "не позволявам на емоциите ми, да се проявят с пълна сила". Търси ПО- какво ще се случи, ако се развихриш емоционално?
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Alisa написа: Търси ПО- какво ще се случи, ако се развихриш емоционално?
:D
:D На първо ниво да ме изгонят от работа! Майтапя се.
Не знам какво може да се случи, но никак не ми се иска отново да преживявам всички тези гадни неща, които са в миналото ми, не ми се иска да се потапям отново във вихъра и блатото на тези емоции, които с толкова труд съм успяла някак си да отработя, преглътна, приема, за да мога да продължа напред.
Трябва ли наистина? Това ми прилича на нарочно разчопляне на вече зарастнала рана?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

paraboloid написа:
Alisa написа: Търси ПО- какво ще се случи, ако се развихриш емоционално?
:D
:D На първо ниво да ме изгонят от работа! Майтапя се.
Не знам какво може да се случи, но никак не ми се иска отново да преживявам всички тези гадни неща, които са в миналото ми, не ми се иска да се потапям отново във вихъра и блатото на тези емоции, които с толкова труд съм успяла някак си да отработя, преглътна, приема, за да мога да продължа напред.
Трябва ли наистина? Това ми прилича на нарочно разчопляне на вече зарастнала рана?
Тесай това, че не искаш отново да страдаш.
Имай предвид, че в общия случай с ТЕС наистина се изживява страдание, но скоро то се освобождава и след това човек стига до нови и неподозирани желани състояния. В такъв смисъл изживяването на страданието (докато се потупваш!) е един вид инвестиция в емоционалното ти здраве.
А зарасналата ти рана най-вероятно не е излекувана и сама ще се отвори някой ден под една или друга форма. Съветвам те да й обърнеш внимание. Отвори си един дневник и пиши развитието си в него.

Яндра, кефиш ме :D
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Благодаря, благодаря :lol:
Срам не срам, ще си призная, че и аз си се кефя напоследък :D
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Днес имах един бърз успех и искам да се похваля :)
Откак се занимавам с ТЕС въртя и педалите на велоергометъра, т.е. вече 4 месеца - три пъти седмично по 40 минути. Напоследък започнаха да ме наболяват колената и в последните дни усетих, че почвам да отлагам спорта. Понеже имам и доста случаи, когато съм удряла колената или съм падала на колена до преди 5-6 години, започнах да чистя тези случки, но не видях някакъв ефект. Болките си оставаха - все така неприятни и демотивиращи. Тази сутрин тесах със следната фраза:
Въпреки, че ме болят колената и ме е страх, че ако продължа да карам велоергометъра, ще се осакатя, аз....
По точките сменях: болят ме колената; страх ме е, че ще си скъсам сухожилие (ще ми се изтърка хрущяла, ще изтече синовиалната течност, ще се изтърка ставата).
Само след две кръгчета, болката в дясното коляно изчезна... Всъщност и в лявото изчезна. Сега ме боли целия ляв крак, като болката тръгва от кръста, но все пак колената не ме болят :lol:
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Е, знаеш какво да правиш за болката в крака. Междувремено си прегледай и подписа. Много отрицания има в него. Много не прави това и онова, вместо съм това и онова или бъди това и онова.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Засега си харесвам подписа :)
http://vbox7.com/play:71121f3d
Това са сигналните лампички, които ми помагат, ако се отплесна в посока на негативно мислене.
Преполагам, че и това мога да тесна, ама ей на сега в момента ми дойде на ум :lol: Ще помисля върху това.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Публикувай отговор