Моля, да помогнем на едно четири годишно дете!

Инициативи за благотворителни кампании.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

прието(негласно общочовешко единно мнение, в което някой нпр. Иван може да не е съгласенWink ), че стремежът е към по-добро спрямо началната позиция, приета за по-лоша и всичко това от позицията на тук и сега,
Иван, може да не е съгласен, а аз наистина не съм съгласен :lol: . Между това, което е прието и това, което всъщност е има разлика. Какво точно имаме пред вид, като изпълняваме (дори и вътрешно, в т.ч. емоциите в случая напредъка) една идея, за което се счита, че е общоприета! :lol: Разбирам , че все пак трябва да се разбираме някак си и затова думите имат своето значение. Дали обаче като кажем "напредък', вярваме че "напредъка" съществува, т.е. дали осъществяваме (материализираме) идеята и се чувстваме напреднали. В този смисъл не вярвам в "напредъка", защото той е функция на една приета постановка.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

nikimm:
Дали обаче като кажем "напредък', вярваме че "напредъка" съществува, т.е. дали осъществяваме (материализираме) идеята и се чувстваме напреднали. В този смисъл не вярвам в "напредъка", защото той е функция на една приета постановка.
:D :D :D Ники, в конкретния случай ( и с Йордан, и с Алиса )просто повече ми харесва да виждам "напредък", отколкото "назадък"!!!На теб като не ти изнася ..карай на "назадък".А ако ги минеш на ПЕАТ-може и да се разберем без обяснения, щото са си едно и също :D
В случая на мен ми харесва това дето се материализира, е на теб като не ти харесва-това дето не ти харесва-ми дематериализирай го ..и готово! :wink:
И от мен по-Здрав-и!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: Ох Ники, май ти се играе на нещо, ама звучиш малко объркано, поне аз не те разбрах този път, освен че:
1.nikimm
Между това, което е прието и това, което всъщност е има разлика
Може да има, а може и да няма! :idea:

2.Срещу какво/кого всъщност се бунтуваш?! Какво/кого всъщност искаш да разбереш?! :idea:
Хай със здраве и се разбери със себе си, тогава ще е по-лесно и с мен, да се разбереш :wink: пък може и да не е! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Уууууу горещо ли е в тази тема или само на мен така ми се струва?
Аз съм съгласен с Ники,но кога ли всъщност ще можем да погледнем безпристрастно към нещата,които от позиция на егото ни карат да даваме някакви оценки и съответно квалифицираме като добри-лоши,напредък-назадък :) и т.н.Дали онези въпроси за стабилизиране от поредицата такива в ДП ще звучат в главите ни през цялото време?Дали ще можем да живеем обединени така както Живорад е живял в продължение на няколко години,като само констатираме без никаква емоция?Дали онази нула в която изпадаме след ВЗД ще е перманентно състояние на духа ни?Ако отговорите на тези въпроси са положителни значи Ники е съвършено прав.В метода Транссърфинг на Вадим Зеланд е много доре обяснено онова нещо ,което ни кара да даваме оценки и всъщност е пречка по Пътя ни на израстване. И тогава когато престанем да Даваме оценки и да съдим (,а в обозримо бъдеще това ще се случи ли,незнам) тогава ще можем да проведем отново този дебат,но като го поставим на една коренно различна платформа,но тогава необходимоста от такъв ще е равна на нула ;) :).Абе само си чешим езиците.По добрия вариант е да започнен да се обръщаме и да поглеждаме по честичко навътре в себе си.
Бъдете здрави
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

matro:
Дали ще можем да живеем обединени така както Живорад е живял в продължение на няколко години,като само констатираме без никаква емоция?Дали онази нула в която изпадаме след ВЗД ще е перманентно състояние на духа ни?Ако отговорите на тези въпроси са положителни значи Ники е съвършено прав
Ми аз като се обърнах към мене си и ето кво излезе:
"Е за къв к... ми е това състояние/оная нула, ЧО, ..и т.н.щуротии, дето се опитват да опишат неназовимото/ ако не мога да го използвам тук, от него да избирам/ и то съвсем съзнателно, целенасочено/ накъде искам да съм!Назад или напред?!За кво ми е..да си седя там и да си викам"Браво на мен!В нулата съм!"Не, предпочитам да го използвам.

Та според мен идеята да наблюдаваме/констатираме /емоциите си не е да нямаме емоции, а като ги има да ги отчетем и да ги използваме.
Като ветропоказател-

"това тук ме кефи, и що ме кефи, щото ще получа нещо?!щото така чувствам "готина"?!"велик"?!"осъществяваща"?!..или просто ме кефи,
ей там до дъното на исконната ми същност ме кефи и всяка моя клетка трепти от кеф!!!Щото "знам"/и не ми трябват доказателста/ че това е..истината!Моята истина!Демек истината която ме освобождава, отваря нови хоризонти, с тази истина цялата трептя от щастие..и това е!
А когато нещо предизвика в мен нежелание, отвращение - ми пак същото, само че с обратен знак:D

И стига вече го плюхте тва его деее..ма а сега ми кажете момчета/момичета, ако ей така на фантазия след една година един детски живот се промени и едно дете тича, скача и се смее с цяло гърло...ми имали значение дали си помпим егото, дали си го четкаме егото, дали нещо си доказваме и т.н.Според мен - не.Всички ще сме щастливи / барабар с Его-тата си / заедно с него и това е!Тука ще цитирам Иван, който пък цитира Норбеков"Важното е да има резултати!"Бих добавила-колкото са по-желани, толкова по-добре!
Прегръщам ви!И по-здрав-и!!! :D :D :D

И само за протокола-към декларацията на Алиса прибавих нещо дето ми изби докато ТЕсах-"и сега избирам да превърна живота си в сбъдната мечта и да сбъдна всичките си мечти"Мисля че Йордан ще лети, не знам дали със самолет или с хвърчило, ама ще лети! :wink:
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Laughing Ох Ники, май ти се играе на нещо, ама звучиш малко объркано, поне аз не те разбрах този път, освен че:
1.nikimm
Цитат:
Между това, което е прието и това, което всъщност е има разлика
Може да има, а може и да няма! Idea

2.Срещу какво/кого всъщност се бунтуваш?! Какво/кого всъщност искаш да разбереш?! Idea
Алиса, какво пиша аз , а на къде пак биеш ти :lol: . По стар обичай, така междудругото ми пусна едно психо профилче :D , но такъв е живота сега какво да правим. И с пеат без пеат и с позитив и без позитив думите ще си останат пак думи.
Марто, има нещо интересно за мен, което споменаваш за Живорад. Не можем да сме сигурни колко време е бил в условната нулева точка. Освен това той може би иска да продава методиките си и да пуска такива информации може би има и друг подтекст. Това над което аз съм мислил по отношение на всякакви техники е че винаги започват с емоции, породени от нашите оценки. Т.е. аз тръгвам да правя някаква техника с модела на даването на оценка, до момента в който ако случайно техниката стане да изпадна в състоянието, което или идва спонтанно или съм си представял че влизам. В този случай си казвам ок днес ще изчистя тази случка утре друга случка или проблем и т.н., но ритуалът винаги да оценям си остава. Да аз имам оръжия като тес, пеат и др., но все пак първо ще оценя, а пък после ще тесам или пеатвам с каквото съм учил като техника. За мен лично това е недостатъчно, защото връзката с мен преминава първо през мисълта за техниката, което вече е някакъв вид оценка, където на пръв поглед мен ме няма (имам пред вид че техниката е по-силна от мен). И вместо това време да е насочено към мен(както ти споменаваш), аз примерно бързам да правя тес или пеат или...... едва ли не без техниката нищо не може да стане. С това което ти пиша не обобщавам, в никакъв случай, а просто разказвам моите подходи към нещата в моя живот. В тази връзка аз търся присъствието си в оценките , които хвана, които са според моя опит функция на логичния ум , който за радост не може сам да се оценява, а пък ние вярваме често че той може сам да се оценява и преценя като казва е правилно и кое не . Всъщност според мен всичко това е една измишльотина, включително и това което ти пиша сега е пак измишльотина. Но сега вербално така намирам начина да напиша това, което искам. След всички тези приказки съвсем накратко, някак си виждам , че освен да наблюдавам друго нищо не мога да направя. Всички оценки които правим за плод според мен на навика да препрочитаме оценките (добре запомнени) от миналото. Какво ще стане ако спрем да ги четем :!: Това че сто хиляди пъти препрочитаме нещо, като реакция абсолютно нищо не променя. Дали приемам или неприемам има значение само за мен и животът си остава абсолютно същия, такъв че логически изобщо не можем да го обхванем. Не виждам защо трябва да поставяме нещата на каквото и да е друга платформа, след като и идеята за платформата е само идея. Това което провокира тези думи е именно последното , че е хубаво по-честичко да поглеждаме в себе си, защото зад този който гледа може би няма нищо друго , освен нищо :lol: и както нищо не може да оцени себе си, така онова вътре в нас не може да оцени себе си, въпреки че на ума все му се иска. :lol:. Когато се появи поредната спекулация на ума ние вярваме, често, че това сме ние.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ники, въпреки "идеята" ти за "психо профилче " ти май си стигнал, не знам дали и осъзнал, до конфликт "аз съм нищо"- това според мен е голям ПО. Ако искаш огледай го (ти или идеята за Ники). :wink:
:D
P.S. Наблюдавам фаза многословие (обясняване) и при теб! Пу-пу! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Предлагам да се спре с тези коментари,анализи,предположения и т.н.,а да се пише по темата.От много приказки,кой прав,кой крив,какво ще спечелите и нужно ли е да се убеждава някой в нещо,което той няма да го види и осъзнае сам? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Подкрепям предложението на Гената.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Това е от майката на Йордан:

"Здравей Марто,от последния път когато се видяхме виждам много промени в Данчо,в положителна насока.Вече изобщо не се спира,ходи навсякъде,много по уверено,прави завои без да залитне,прави първи опити да се храни сам,сам изявява желание да четем книжки и да ми показва героите в приказките,а преди много го молих да ми покаже предмета.Преди когато седеше на земята и му казвах да стане изобщо не ме чуваше,а сега като му кажа ела тук,сам става и идва веднага при мен.Опитва се да имитира звуковете , които издават животните.Това е за сега,а аз гледах филма Тайната и изключително много се заредих.Някак си мисля само хубави неща:) и така.Ако има нещо ново пак ще ти пиша.Поздрави
Петя"
Публикувай отговор