Моля, да помогнем на едно четири годишно дете!

Инициативи за благотворителни кампании.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добра е!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Въпреки, че се чувствам свързан с живота преди да се родя тук, а не с живота си тук, аз се приемам такъв какъвто съм и приемам живота си сега и себе си в него!
Това е моето предложение.

Марто знае вече, какво работя за Йордан и тази моя декларация е на базата на моята работа по въпроса. Ако искате приложете и нея.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Alisa написа:Въпреки, че се чувствам свързан с живота преди да се родя тук, а не с живота си тук, аз се приемам такъв какъвто съм и приемам живота си сега и себе си в него!
Това е моето предложение.

Марто знае вече, какво работя за Йордан и тази моя декларация е на базата на моята работа по въпроса. Ако искате приложете и нея.
:D
Това вече е отработено от теб ,така че не знам дали да го използваме вече.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

matro написа:Какво ще кажете за следната декларация при прокси.

Въпреки че,получих конфликт още в утробата на майка ми и в следствие на него се родих с много по изтънял мост,който свързва двете полукълба на мозъка ми и заради това на мен все още ми е трудно да съгласувам начина ми на мислене с това което съм и с това което искам да бъда,а като следствие от това все още не мога да говоря да се храня самостоятелно и да ходя добре,
Марто, не можеш да знаеш дали е така. Сега ще те вкарам в друг филм - представи си, че преди да се роди този човек по някаква причина душата му е избрала да започне живота си като дете, което не може да говори, да се храни самостоятелно и да ходи и всъщност това е причината за всичко останало, а не следствието.

Аз мисля, че е по-подходящо "Въпреки че по някаква причина съм избрал да не мога да говоря, да се храня сам и да ходя, аз напълно приемам и обичам себе си и избирам да променя този свой избор сега. Избирам да мога да говоря, да се храня сам и да ходя."

За останалите неща може да се работи отделно - за конфликта в утробата, моста м/у мозъците и трудността в определянето на себе си.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Аз досега работих с това:
"Въпреки че имам този проблем с ципата на мозъка и не искам да ям и не искам да ходя по тази Земя, и не искам да порасна в такъв свят, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си и всички свои чувства..Сега се освобождавам от ..и т.н."по декларацията от проксито на Рали.
Ама нещо на Алиса декларацията ми хареса повече, не знам що, и мисля от днес с нея да карам.
Аз някак не успях да осъществя контакт с Йордан.Този път нещо не ми се получи.Та както копнах на Иван идеята сега ще си копна на Алиса! :D И хич даже не ме е срам...ще си копи-пейст каквото ми харесва, докато току виж един ден стигна до моя вариант :D :D :D
А може би и двете една след друга е най-добре, знам ли, май и това ще го пробвам :D
Марто, много се радвам за напредъка!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Да Майа това ми харесва.Не съм безкрайно убеден дали физическите недъзи могат да бъдат причина за този вид опитност като такива сами по себе си.?
Причина за това може да бъде например-"Аз искам да получавам много повече внимание от колкото тези хора тук на земята са научени да дават" или пък-"Имам нужда от тази опитност като дете и договор с родителите си на ниво Висш Аз да се появя с тези недъзи,за да ги накарам да разберат,че грижата за едно дете е нещо много повече от това което те са свикнали да определят като грижа" или проблема може да е свързан с приемането,което може да не е много присъщо за родителите.
Не знам коя е точно причината.Горните изречения са просто предположения , и за да не предполагам реших да обобщя нещата в декларацията която написах в предния пост.Като друго решение виждам горепосочените декларации да се отделят като отделни такива и да се работи с всяка.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Благодаря ти Маги ,че прие толкова присърце всичко.Ентусиазма ти е заразителен.Благодаря и на всички които пишат и показват отношение към случая.
БЛАГОДАРЯ!!!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Марто, а ти питали ги нещо за името на детето, защото на мен ми откликна не на кръщелното си име, а на Бобо, любопитна съм, ако трябва да вземат, да го кръстят отново?! :lol: нали знаеш че вибрацията на името е от значение?! Йордан и Богдан или Божидар все се празнуват по Богоявление- Йорданов ден, ама звучат различно! та хем шега, ама не съвсем... :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Alisa написа:Марто, а ти питали ги нещо за името на детето, защото на мен ми откликна не на кръщелното си име, а на Бобо, любопитна съм, ако трябва да вземат, да го кръстят отново?! :lol: нали знаеш че вибрацията на името е от значение?! Йордан и Богдан или Божидар все се празнуват по Богоявление- Йорданов ден, ама звучат различно! та хем шега, ама не съвсем... :idea:
Не съм ги питал за името,но следващата седмица ще се срещна с родителите и ще пиша по-подробно за всичко.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Още новини от бащата да детето

Мнение от matro »

Днес ми се обади бащата на Йордан,за да отчете още напредък по отношение на храненето на детето.Преди няколко дена майка му белела портокал и то само проявило желание да яде и изяло няколко парчета съвсем само.Това явно е удивило много родителите,защото според думите на баща му детето до този момент е приемало само пасирана храна ,която са му подавали.Каза,че начина по който е дъвчело бил много по различен от всичко което детето е правило до сега.Аз наистина не съм виждал детето и не знам как е поемало храната до този момент,но въодушевлението на бащата ми подсказа,че наистина ситуацията е доста по различна от преди началото на нашата инициатива.Йордан ходел на детска градина по няколко часа на ден,но не бил ходил доста дълго време заради последните грипове и ваканции.Според думите на учителката поведението на Йордан сега било много по различно.Бил много по активен и изобщо не се заседявал на едно място,което също не било много характерно за него.Преди все си търсел местенце където да поседне и не взимал активно участие в дейностите ,които извършвали в групата.Сега бил много активен.Та така по отношение на дъвченето,активността и ходенето нещата придобиват значително подобрение.Що се отнася до Бобо се оказа ,че Йордан има братче ,което се казва Божидар,така че контакта на Алиса се оказа повече от чудесен :))).Поздравления Алиса,напредъка ти е повече от голям :).Тези пътувания се оказват много полезни,но трябва да внимаваме къде ще кацнем :).Вероятно взаимовръзката в кармичните взаимоотношения в семейството е малко по комплицирана :).В началото на седмицата ще мога да направя "възстановяване на връзката" и ще докладвам и след нея :).Благодаря на всички, които продължават да се включват активно в ПРОКСИТО и визуализациите.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ха-ха-ха! Разби ме! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Алиса,ако продължаваш да се изненадваш на собствения си напредък,скоро ще престанеш да напредваш:).Бъди добра и не позволявай магията на пътуванията ти по нивата да се изгуби.
Поздрави
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето тук вече не "позна"! Ако престана да се изненадвам е по-вероятно, да престана да напредвам. Рутината и чувството за "вързано ми е в кърпа" е по-вероятно да убие напредъка! А за другото не се безпокой, любопитството ми е голямо и продължавам с изследването на непознатото.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Alisa, Matro, не знам защо говорите за напредък? :!: Т.е. не знам какво имате пред вид. Оценката за нещо е изключително проява на лична гледна точка. :!: и вероятно често докато сме на Земята ще бъде такава! :) Всичко което се случва с детето е чудесно според мен, но в същото време в успеха няма нищо неестествено. Той има право също толкова колкото и всичко друго което паралелно може да се случи. Имам пред вид само едно, че това за което говорим само по себе си няма нищо общо според мен с "напредък" и това е само нашата представа за "напредък". Радвам се много за детето и за попаденията за Алиса , Марто и всички които участват в процеса :)
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ники ще кажа, нищо че не съм Марто. Напредък, спрямо положението от което е тръгнато в посока към която има стремеж и е прието(негласно общочовешко единно мнение, в което някой нпр. Иван може да не е съгласен:wink: ), че стремежът е към по-добро спрямо началната позиция, приета за по-лоша и всичко това от позицията на тук и сега, като материално-ментално-духовна енергийна проява, наречена човек.
Или както си отбелязал
Оценката за нещо е изключително проява на лична гледна точка. и вероятно често докато сме на Земята ще бъде такава!
И
и това е само нашата представа за "напредък"
Колкото до успеха, не виждам някой да го приема за неестествен, просто си /му се радваме, което също намирам за естествено предвид "стремежа".
И аз те поздравявам!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор