ПОМОЩ ЗА РАЛИ - ПЕПЕРУДЕНОТО МОМИЧЕ

Инициативи за благотворителни кампании.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
Това е посочено, като медицински проблем, лежащ в основата на заболяването.Цитат:
Лекар казва на пациент: "Джо, добрата новина е, че имам лек за главоболието ти. Лошата новина е, че ще е необходима кастрация. Имаш много рядко заболяване, което кара тестисите ти да притискат гръбначния ти стълб и това причинява адско главоболие. Единственият начин главоболието да спре, е да премахнем тестисите."
Джо беше изненадан и депресиран. Чудеше се дали има за какво да живее. Нямаше друг избор освен да отиде под ножа. Когато напусна болницата, главоболието спря за първи път от 20 години, но Джо имаше чувството, че му липсва нещо много важно. Както си вървеше изведнъж осъзна, че сега той е друг човек. Можеше да сложи ново начало и да заживее нов живот.
Той видя магазин за мъжко облекло и си помисли: "Ето какво ми трябва - нов костюм." Той влезе в магазина и каза на продавача: "Искам нов костюм."
Продавачът, който бил по-възрастен, го измерил с поглед и казал: "Да видим... 44-ти размер."
Джо се засмя: "Точно така! Как познахте?"
"В бизнеса съм от 60 години!", отговорил продавачът.
Джо премерил костюмът, паснал му идеално.
Докато Джо се възхищавал на себе си в огледалото, продавачът попитал: "А какво ще кажете за нова риза?"
Джо помислил за малко и казал: "Добре."
Продавачът го измерил с поглед още веднъж и казал: "Да видим, ръкав 34 и врат 16-1/2."
Джо бил изненадан: "Точно тоака! Как познахте?"
"В бизнеса съм от 60 години."
Джо пробвал ризата, стояла му перфектно.
Тогава продавачът го попитал: "А какво ще кажете за ново бельо?"
Джо помислил за малко и казал: "Добре."
Продавачът казал: "Да видим, размер 36."
Джо: "Ха! Ето че сбъркахте, аз нося 34 от 18 годишен!"
Продавачът поклати глава и каза: "Не можете да носите бельо размер 34. То ще притисне тестисите ви към гръбначния стълб и ще ви причини адско главоболие."
Аз съм съгласна, че докато правим ПРОКСИ-Коледния подарък, не ни е необходимо да имаме съгласието на родителите и на детето.Според мен с това чистим само собственото си отношение към проблема, а до каква промяна ще доведе това-да поживеем, ще видим.
Иван, евала ти отвсякъде, колкото повече го ползвам тоз Коледен подарък,толкова по-доре се чувствам.
:wink: :D Добре че ти не си правиш устата за авторски права и проценти, не знам как ще ти се отплащамммм.... :oops:
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз да отбележа отново какво са отговорили на Ангел по повод идеята за алтернативно лечение за тези които очакват отговор от родителите:
Благодаря ти за отношението и труда който полагаш за малката Рали. Благодаря ти че си съпричастен с нейното страдание, но поради вярата ни в евангелието, и учението на Христос, не можем да се доверим на такъв вид лечение. Може би ще ни разбереш.
:roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

Мнение от Peppy »

OK! И аз се включвам.

Вярвам,че ще помогнем на детето.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

И аз се включвам.Алиса това си е хоопонопоно,в крайна сметка и Ахелекала Хю Лен също не е питал лудите в болницата дали да ги лекува.Той само е чистел себе си.Ние така или иначе вече сме част от проблема на това дете, така че в този контекст всички асоциации за това дали то е дошло да научи някакъв урок, са повече незначителни от колкото значението които се опитваме да им отдадем.Може детето да си е избрало да преживее тази опитност в която ние му помагаме да се изцери.Така че аз се включвам с две ръце.Вярвам ,че ще е светъл пътя ни.
pep4e
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Апр 2011 19:49

Мнение от pep4e »

Присъединявам се и аз!Все пак да не забравяме,че няма как да навредим на хората,прилагайки ТЕС и в комбинация с другите техники,без тяхно съгласие.Изпращаме положителна енергия,любов и светлина,а това е повече от достатъчно!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Колкото хора, толкова избори, че и отгоре!
Пътят към Ада е постлан с добри намерения- поговорка.
Не убеждавам никого в нищо, посочвам, как аз усещам ситуацията към този момент. Помагам с ентусиазъм, но вече, ако е желано, това е едно от нещата в които се убедих чрез разчистване на мои проблеми с ТЕС. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
pep4e
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Апр 2011 19:49

Мнение от pep4e »

Alisa-"Пътят към Ада е постлан с добри намерения- поговорка."
Нима те е страх да изпращаш положителни мисли и обич към хората ,които обичаш,към хора които са ти близки?????или и тогава искаш разрешение от тях,за да не им навредиш някак си без тяхно съгласие.?...Не приемай риторичния ми въпрос,като вид заяждане?Весели празници,и чудотворна 2012 година за всички!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Отговарям отзад напред.

pep4e, не се безпокой, не го приемам като заяждане! :D това, което вече правя по отношение на близките си, е просто да ги приемам и обичам такива каквито са, заедно с проблемите им.

matro
Алиса това си е хоопонопоно,в крайна сметка и Ахелекала Хю Лен също не е питал лудите в болницата дали да ги лекува.Той само е чистел себе си.Ние така или иначе вече сме част от проблема на това дете,
това е ТЕС, ПРОКСИ с елементи на Хо`опонопоно. Доктор Хю Лен е бил покакен да помогне в лечението на болните, но той не е лекувал тях, а себе си, считайки ги за отражение на свои проблеми. В такъв смисъл пак се стига до заявяване на покана за такъв вид помощ. Себе си тъй или иначе чистя, ще почистя и в тази насока.
MAG2001 не мога, да не те уважа! :lol: ти видя А, аз и Б
Това е дадено, като изява на проблем.
крехки връзките, прикрепящи кожата към подлежащия й слой.
Не отричам предложената декларация от Иван, връщам лентата, за да покажа евентуално по-точна мишена за работа.
Имам такова тълкуване на проблема на детето, повлияно от ГНМ. Кожата е връзката на вътрешния свят с външния. Детето не осъществява връзка с външния свят. За едно дете контакта с външния свят се осъществява чрез родителите. Родителите отказват такъв контакт и търсят само връзка с бога, който е нещо всемогъщо и абстрактно и спасяващо. Те забравят, че техният господ е рекъл " помогни си сам, за да ти помогна и аз". Забравили са, че според библията, Исус Христос е лекувал с полагане на ръце, че е обръщал вода на вино само с намерение, че от 7 риби е нахранил сума народ, най вече, че е бил господ в човешки образ, ще рече човек с божествени възможности, както е всеки един от нас. Забравят, че парите са от лукавия... Родителите имат нужда от голямата помощ и това е поне половината от лечението на детето.
Отплеснах се, извинете!:lol:
Моля Ангел, да се свърже и попита, съгласни ли са да им помогнем, на тях- родителите. Ако Да- то на тях до 1.1 а после евентуално и на детето.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Advajta
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Ное 2011 21:19

Мнение от Advajta »

ГНМ има някои тълкувания, които меко казано ми изглеждат странни, приложени за новородено бебе. Разбирам по-голям човек, дори и дете да преживее ситуация на погнуса, но не мога да го приема за новородено.

Проблемът за мен е: "Въпреки, че в кожата ми не се произвежда достатъчно здрав Колаген VII..."

По въпроса за това, че родителите имат вяра в Господ - въобще не съм сигурна, че имат такава наистина. Знам само, че една религиозна общност ги подкрепи и продължава реално да им помага - както с молитви, така и с чисто материални неща, от които детето се нуждае. Мисля, че с основание вярват повече на действията на онези хора, отколкото на група непознати от интернет.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Advajta
меко казано ми изглеждат странни,приложени за новородено бебе. Разбирам по-голям човек, дори и дете да преживее ситуация на погнуса, но не мога да го приема за новородено.
Като те прочетох и направо я изживях ситуацията на погнуса, честно.Това бебе новородено от къде дойде?!И ако мама и тате имат ген за колаген, и кожата им се възстановява-на Рали къде се изгуби въпросният ген?!Що не функционира?!Нали тя има гените на двамата, или не?!
Дали родителите вярват в Бог - и със и без основание мисля има толкова значение колкото и няма значение.И дали Рали ще се оправи заради еди какво си или въпреки еди какво си-ми за мен също няма значение.
Да, извинявам се на форума, сигурно беше редно да се ТЕСна преди да пиша...ама като те прочетох и ми се доповръща и ме сграбчи пак оново за гърлото и нагоре към носа!Отива да се ТЕСна ,че утре със сигурност съм я с херпес, я с пъпки.
А ти както искаш.Можеш да знаеш, можеш и да се усъмниш, можеш да вярваш, и със , и без основание, можеш да тесаш - бе въобще можеш да правиш каквото си искаш.
"Единствената свобода, която съществува е свободата да си носим отговорностите за избора, който правим!"
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Advajta,предлагам ти преди да си прочела по-подробно как се получават конфликтите според ГНМ и на каква възраст точно това може да се получи да не коментираш тук.Тук не е форум за ГНМ.И въпреки всичко не мога да се сдържа (което смятам да изтесам :)) и искам да ти кажа,че ако по подробно погледнеш и прочетеш за ГНМ ще разбереш,че едно дете още преди да се роди може да получи конфликт,по време на раждането децата много често получават конфликти да не говорим в периода след това.Особено, ако им се налага да поостанат няколко дена далеч от майките си в разните му там "изолирани стаи".ПРОЧЕТИ!!!
Декларацията на Иван е написана по презумпция и естествено не означава,че е улучил точната декларация,но е нещо много повече от онова което може да предложи "съвременната медицина".Последното нещо което детето би могло да съзре като проблем в себе си е това което си написала: "Въпреки, че в кожата ми не се произвежда достатъчно здрав Колаген VII..."Колкото и езотерично да ви прозвучи аз мисля,че най-добре би могла да се формулира декларацията,ако някой влезне в контакт с детето на ниво висш Аз.Тогава също ще знаем със сигурност,дали детето наистина иска да получи помощ.
Материята е малко по деликатна и ,ако хора като Иван са си позволили да декларират нещата по този начин, повярвай ми значи наистина е имало основание за това.Вярвам,че разбираш какво ти казвам.
Поздрави
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Аз няма да се включа, докато родителите не пожелаят този вид помощ. Съжалявам, ако ви звуча грубо, но аз това занятие вече съм го играла и последиците не ми харесаха. Тези хора са физическите, кармичните и каквито искате, родители на това дете. Ако те осъзнаят нуждата от нещо различно от пари, доктори и марли - ще се отзова веднага. Ако не - коя съм аз, че да възпрепятствам научаването на урока от това семейство?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Адвайта, бебето, докато е в майка си чувства всичко, което тя чувства и изживява всичко, което тя изживява.
Аз имам петно на хълбока по рождение, което е на място в което майка ми се е изгорила с някакво кюфте, което е пържела, докато е била бременна с мен. Тя няма белег. Брат ми, който е роден 3 години след мен, няма белег. Но аз имам.

Жалко, че не можем да черпим информация от майката на Рали!
Щеше да ни е доста по-лесно.

Маг, много остри думи. Изненадах се, честно казано. Обикновено си по-сдържана. Моля да не се обиждаме един друг в този форум.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Advajta, виждам, че имаш връзка с хората и си запозната с повече подробности, за тях, от нас.
По въпроса за това, че родителите имат вяра в Господ - въобще не съм сигурна, че имат такава наистина. Знам само, че една религиозна общност ги подкрепи и продължава реално да им помага - както с молитви, така и с чисто материални неща, от които детето се нуждае. Мисля, че с основание вярват повече на действията на онези хора, отколкото на група непознати от интернет.
Ние лесно ще се запознаем с тях и ще станем група познати от интернет! :D Все пак, те се ползват от услугите на интернет, за да разпространяват призива си за помощ, нали!? Ами ако това(ние) е големият им шанс, за спасение на детето!?
Ние също действаме, просто начинът е различен. Моля те, кажи на хората, за всичко това, запознай ни, покажи им този разговор . Ние не искаме нищо от тях, освен да се съгласят, да им помогнем по нашия начин. Съгласна ли си!? Мисля, че никой нищо не губи ако опита и това, за спасяването на детето, а това е целта, ако не се лъжа!? Най-много нищо да не се получи, но поне ще сме опитали!?. Нека му позволим тази възможност за спасително действие!:idea:
Надявам се всички да се присъединяват към тази моя покана! Има много готови да съдействат и единодушното и единомислено фокусиране в една цел ще е само от полза!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nati
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2010 13:40

Мнение от nati »

И аз ще участвам.Нека не забравяме винаги да бъдем Любовта и Светлината,която сме и да не се страхуваме да я споделяме във всеки миг от живота си.
Публикувай отговор