ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
Марго
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Сеп 2013 15:58

Мнение от Марго »

""Раздробих" случката и се оказа, че в нея има 9 "случици". И стана! Не с ТЕСТ, а с ТЕС. Така ми дойде. Работих с 4 от случките и нещата се промениха! По време на потупването се разсмях с глас и усетих ...благост, да това е чувството! И радост. Излязох от изолацията и започнах да говоря съвсем спокойно с колегите, които забъркаха кашата. Всичко е ОК!
Иване, благодаря ти! Постът ти ми беше адски полезен! И вече няма жабааааа!!!! :D :lol:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Докато правих тест за физически проблем ми излезе случка която имам усещането че беше измислена но умът ми я извади като нещо реално. Докато я тествах се появи спонтанно усещане за очакване на нещо или резултат, в резултат на което ми излезе случка от детството, която също не знам дали е реална но се появи и после всичко изчезна, та и даже забравих някои от детайлите на теста. :) изведнъж останах с усещането за бяло петно, за нещо което го няма и аз оставам като в необрано лозе :))))
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами обери лозето. ТЕСТвай и бялото петно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

ТЕС за мойте проблеми,тралалала,ТЕСТ пак за това,тралала,майче тралала изкарах някаква лечебна криза :lol: Няколко дена бях като ударена с мокър парцал :D тралала и изкарах някаква много странна настинка,която нямаше нищо общо с вирусна или обикнавена настинка,тралала,та от няколко дена си тралала настинката.Четох,че според ГНМ такава настинка се появява като бързо решен кофликт :D А как не обръщам внимание на ПО и леечбни кризи ,но май си ги има :D
bobosim
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Дек 2009 18:16

Мнение от bobosim »

Зациклих и това си е! Работя с мой проблем от няколко години, който се изразява в обща тревожност и напрегнатост в главата основно. След време през деня тази трвожност с трансвормира в страх да не припадна или да не ми се случи нещо. Всъщност целия проблем се появява още сутринта със ставането, в звисимост с каква настройка ще се събудя - със страх да не се случи отново или ще успея да се настроя че днес няма да ми се случи. Не мога да намеря картина, която е най стария спомен при който ми се е случило това. То е от доста отдавна. Почнах да изкарвам спомени, от които ми започна тази тревожност и да работя с тях, но като ги наблюдавам те не предизвикват в мен емоции. Тогава нещата бяха доста по-зле, но като си го представя нищо не усещам. Емоцията ми идва със събуждането сутрин, т.е. страха да не ми се случи пак и то общо взето винаги става. Например днес ми е било цял ден напрегнато, страха е утре сутринта да не ми стаане отново така, щом днес се е случило. И става един омагьосан кръг. Реших да пробвам със стандартен ТЕС плюс кодовата дума. Имаше някаквъв временен резултат. Дайте идея как да започна?? Мислех да работя примерно със днешния или вчерашния ден защото там емоцията и усещането е по-силно, не знам как да постъпя........
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Работи с това, което е по-силно!
Щом е вчера, работи с вчера!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Бобосим, старите случки не ти действат, когато си спомняш самите събития. Но имаш вярвания, които са свързани с тях. И, ако си спомняш, бяхме стигнали до тези вярвания.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от nikimm »

Бобосим, сетих се нещо , това ти състояние идва след сън, т.е. след отпускане. Събуждаш се и веднага започваш да търсиш дали всичкое наред с теб, защото вероятно чувството ти за контрол над теб в съня го е нямал и после искаш венага да възстановишш контрола :!: Пробвай :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Boko
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2017 09:44

ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от Boko »

Здравей Иване вчера изгледах семинара препоръчвам го на всеки имам няколко въпроса надявам се да ми отговориш.Във семинара ти говореше за визуализацията и както каза има хора които трудно визуализират и ако е така имат проблем с очите.При мен е точно така и се получава това че когато мисля за някой за мой спомен аз не мога да изпитам почти никакви емоции това попринцип свързано ли е с това че трудно визуализирам или че потискам тези спомени.Ще дам един пример спомням си за една случка със змия която видях пред работното ми място тогава изпитах страх и погнуса но сега като си мисля за този спомен няма никаква емоция абсолютно нищо.Защо се получава така това беше пример но със почти всички спомени които искам да работа няма емоция.Извинявам се ако съм го написал неразбираемо.Благодаря предварително
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ivangp »

В твоя пост съзирам два различни проблема.
1. Не можеш да визуализираш, т.е. нямаш картина като си мислиш за случка от миналото. Така ли е?
2. Нямаш емоции като си мислиш за случката от миналото.

Първият проблем е рядко срещан.
Вторият е често срещан при мъжете, защото те от деца са учени и са свикнали да потискат емоциите си.

За първия проблем решението е - рботи с това, което ти излиза като физически усещания и емоции, когато мислиш за случката.

За втория проблем. Направи си списък със случки от миналото, както е описано в процедурата "В мир със себе си". След това намери в тои списък поне една случка към която все още имаш негативни емоции сега и я изчисти, след това намери друга и така. Колкото повече чистиш толкова по-открит ще ставаш за изпитване на потиснатите емоции.

А случки към които все още имаш негативни емоции има. Aко нямаше, нямаше да си тук и да пишеш.
Просто трябва да ги намериш. Помни, че всичко преди сегашния момент е минало. Няма значение дали се е случило преди 20 години или преди една секунда.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Boko
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2017 09:44

ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от Boko »

Точно така е в повечето нямам картина или е много бледо всичко.Ще опитам със работа в алфа ниво дали ще постигна нещо с някой спомен.И за това което ми казваш за 'В мир със себе си' точно това стана започнаха да излизат някой спомени въпреки без емоция.Ще продължа да работя така както ми казваш.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от neafeya »

Не търси само картината.Ако изплуват мирис,вкус,дори замръзване(бий се или бягай)...
Всяко нещо за което можеш да се закачиш,чоплиш и газ... :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ivangp »

Създай си собствена тема в която да пишеш и задаваш въпроси. Тази тема е само за отзиви. Т.е. мнения за техниката и семинара, а не за дискусии.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор