ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
Марго
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Сеп 2013 15:58

май не съм приключила с моето куче....

Мнение от Марго »

Май прибързах със заключенията за бързата трансформация на спомена за кучето Рекс. Приятелката ми /бяхме заедно на семинара на 15-ти/ се обади, ревейки за котето, и аз да й разкажа как съм трансформирала моя спомен и... рев! Лошо! Продължавам! :oops: :oops: :oops: :oops: Продължавам с ТЕСТ и прекратявам с прибързаните изводи....
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо браво, че работиш всеки ден върху себе си и случки от миналото. Полека лека ще се разплете кълбото с проблемите ти.
Трансформирането на една случка не значи задължително изчистване на даден проблем. Може да се наложи да трансформираш няколко случки преди да се махне проблема. Но е прекрасно, че правиш връзката между сегашната случка и миналите.
Според мен проблемът ти е съчувствие, в случая с кучето и той ще иска доста работа. А дали си трансформирала случката с твоето куче ще разбереш като мислиш за нея. Ако можеш да си спомниш оригиналната случка, значи има още да работиш върху нея.
За майка ти. Не е нужно да заместваш образа й с нещо друго. Ти и не искаш да го правиш, затова не ти се получава. Но можеш да трансформираш случката докато тя си присъства в нея, но самата случка се развива така, че тя да се усмихва и ти да се чувстваш добре и да няма никакви негативни емоции, а само радост, признателност, благодарност, спокойствие, увереност, безопасност и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

"ivangp"
Alisa написа: Нямa как теорията да предвиди и обясни предварително всички евентуалности в практиката, че и да бъдат запомнени, а /не докато/[/color] правенето донася повече разбиране на процеса, добиване на усет за прилагане на похватите, гъвкавост и в крайна сметка повечко увереност.
Практиката на един семинар може ли да предвиди и обясни предварително всички евентуалности в приложението на дадена техника?
в ТЕСТ работим до изчистване на първоначалния спомен от всички негативни емоции и физ. усещания.
Това е цитат на твоите думи писани по-назад по повод на това кога и дали внедряваме нов спомен
Не е вярно - работим докато из1истим всички емоции и физ. усещания свързани с проблема на човека. За това може да е нужно преобразуване на много спомени.
аз така разбрах и запомних: преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен/ не негативен, по никакъв показател, за човека.
Това изобщо не го разбрах. Нали чистим 1 спомен-случка, ако остане нещо търсим по-стар 2 спомен- случка, в който се проявява зациклилия елемент, когато изчистим и последния спомен-случка, значи сме изчистили всичко негативно за човека и тогава, евентуално спонтанно, се появява нов спомен-случка

....може и да не внедряваме спомен, още повече, че клиентът си е доволен от постигнатото усещане и картина и не намира нищо повече за изчистване, което и направих!

Аз казах, че финалът не е лош просто не е финал на ТЕСТ.
В ТЕСТ, ако нямаме спонтанна трансформация на спомена, инсталираме желана такава. Това, че обикновено спонтанно се трансформира спомена не значи, че винаги спонтанно се трансформира.
Освен това в ТЕСТ имаме утвърждаване на желаната трансформация на спомена. В описаният от теб случай и тази стъпка я е нямало.Имаше я, явно съм пропуснала да го напиша!
ivangp
Според теб ТЕС сесия, която не е завършила с изчистване на негативните емоции, какво е.
Недовършена или неправилно проведена сесия.
Пак невярно, само недовършена ТЕС сесия е. Неправилно проведена ТЕС сесия няма.
Значи стига да не е затвърден новия спомен в ТЕСТ и то не е ТЕСТ, така ли?
Тук ще пиша като за "дебил"! Веднъж казваш че
Идеята на ТЕСТ е да заместиш един спомен с друг.
после казваш
В ТЕСТ се трансформира спомена в друг.
а после става, че без затвърждение няма ТЕСТ!? При положение, че аз имам трансформиран спомен от лош в тотално неутрален и за теб
Аз не казвам, че финалът е лош.
а както сега стана ясно и затвърждение, не ти схванах основанието за забележката

Като цяло мисля, че ти би могла да се изразяваш по-точно и ясно.
Пиши все едно пишеш на дебил, не на знаещ.
Често пишеш неща, които са ти ясни само на теб и изискват допълнителни разяснения за това какво си имала предвид.
Не съм усетила такова нещо освен сега, защото напоследък съм ужасно не на себе си- нещо в мен се преподрежда и не знам на кой свят съм! Това ми се случва отчасти и заради ТЕСТ.


Кашата в главата ти ще се изясни с едно нещо. Работа и препрочитане на записките. Чета ги, но не ми е достатъчно!
Видео записът на семинара не знам кога ще е готов за гледане.
Човекът който трябваше да синхронизира видеото и аудиото имаше случка приятел преди няколко дни и в момента е малко неадекватен.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:....аз така разбрах и запомних:преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен по никакъв показател, за човека.
Ей това потъмненото внася неаразбирането. За мен това е безсмислена фраза. Но явно ти си я разбираш някак.
Нали чистим 1 спомен-случка, ако остане нещо (КАКВО НЕЩО? Ето ти пример за неясно изказвне. Нещо от спомена, нещо от емоциите свързани с този спомен , нещо от симптомите на първоначалния проблем. Какво нещо?) търсим по-стар 2 спомен- случка, в който се проявява зациклилия елемент, когато изчистим и последния спомен-случка (откъде знаем кой е последния?), значи сме изчистили всичко негативно за човека и тогава, евентуално спонтанно, се появява нов спомен-случка.
Не.
Аз предлагам думата изчиствам да се запази за ТЕС и тук да се говори за трансформация. Всеки спомен е добре (макар и не задължително да се трансформира в позитивен) независимо дали това става спонтанно или не.
Ако имаме трансформация, имаме ТЕСТ. Ако нямаме трансформация в позитив, имаме нещо друго, някаква друга техника, както вече писах.
Казвам - някаква друга - защото е нещо като ТЕС, ама не съвсем и нещо като ТЕСТ, ама не съвсем.
Имаше я (утвърждение на новия спомен), явно съм пропуснала да го напиша!
И какво точно утвърдихте при положение че нямате трансформaция в позитив? В ТЕСТ се утвърждава позитивния нов спомен.
Значи стига да не е затвърден новия спомен в ТЕСТ и то не е ТЕСТ, така ли?
Тук ще пиша като за "дебил"! Веднъж казваш че
Идеята на ТЕСТ е да заместиш един спомен с друг.
после казваш
В ТЕСТ се трансформира спомена в друг.
а после става, че без затвърждение няма ТЕСТ!? При положение, че аз имам трансформиран спомен от лош в тотално неутрален и за теб
Аз не казвам, че финалът е лош.
а както сега стана ясно и затвърждение, не ти схванах основанието за забележката
Хайде и аз да пиша като за дебил, та дано стане ясно.
Ако аз готвя баница по провансалски ( БПП), например и последната стъпка от рецептата е, след като я извадя от фурната, да я намажа с глазура, но аз не го направя, какво ще имам накрая?
Ще имам ли баница? Да
Тя вкусна ли ще е? Вероятно да?
Това лош финал на моите усилия ли ще е? Не
Но баница по провансалски (БПП) ли ще е? Не
Просто ще е някаква друга баница. Т.е. нещо друго, но не и БПП

Още едно пояснение.
Например - Аз мразя пача. Като си спомня единственият път когато съм ял пача споменът ме кара да се гърча от погнуса и да повръщам. Работя някак си върху този спомен и стигам до момент, в който си спомням как съм ял пача и нищо не чувствам = неутрален спомен.
Имам ли трансформиран спомен?
Не, все още си спомням как съм ял пача. Имам промяна във физ. усещания и емоциите. Т.е. изчистване на негативните такива, но нямам промяна на спомена.
Ако в ТЕСТ е нужно да има трансформация на спомена това ТЕСТ ли е?
Не.
Ако утвърдя старият си спомен за ядене на пача, само че без негативните усещания, това ТЕСТ ли е? Не

Трябва да имам и трансформация на спомена и утвърждение на новия спомен.
Т.е. при споменаването на думата пача, да ми излиза примерно спомен как ям мусака (която обожавам) и това да утвърдя.
Или да ми излиза спомен как се търкалям в пача, обливам се с нея, мажа я по тялото си и кожата ми става като коприна, например. Т.е. пак има пача в спомена ми, но не я ям, а я мажа по тялото си. Това е нов спомен, различен от стария.

Ако ми изниква мъгла, светлина, тъмнина или нещо неясно и неопределено, което не ми носи никакви негативни, но и никакви позитивни емоции, неутрално ми е като емоции и физ. усещания, това не е позитив и не е завършен ТЕСТ процес.
Новият спомен трябва да ми носи позитивни емоции и физ. усещания

Сега схвана ли разликата?

Или пак ли ще се окаже, че нещо не си дописала и дообяснила.

Ако се окаже, че е последното, моля те дописвай и обяснявай ясно за да не се налага да си пишем такива дълги постове.

И пак казвам - не ти е лош финала по отношение на проблема на човека. Но по отношение на ТЕСТ, в най-добрият случай, е незавършен ТЕСТ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Марго
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Сеп 2013 15:58

пак ще питам.....

Мнение от Марго »

Иване, благодаря ти! Радвам се, че явно нещо почвам да схващам. Благодаря на теб и Алиса за този спор по "служба", от който се изясняват много неща! Полезно е за всички, мисля. Особено за "малките". :D
Извинявайте, но пак ще питам нещо. Две неща :D.
За спомена с майка. Иване, аз я виждам само болна, тъжна и уплашена, не мога да "преформя" това, може би защото е починала. Някак съм я "отрекла" като жива. Беше преди 20 години, забравила съм лицето и гласа й, в главата ми са само спомени от последните дни и нищо от хубавите неща - забравила съм ги хубавите напълно. Ако имаш идея как да преодолея това, ще съм ти благодарна.
И втория въпрос: Вчера работих доста време - с три спомена. Почувствах се уморена по някое време и спрях, но след около час, към 9 вечерта, започна много да ми се гади и имах безпричинно разстройство /не бях яла от обяд нищо, така че не е от храна/. Това продължи около час, после изведнъж почувствах апетит и се нахраних. Спах лошо, събудих се много рано. Усещах сърцето си като стиснато в менгеме, болеше ме лявата плешка. Така съм се чувствала преди три години, когато имах депресия. ТЕСах болката, сега съм по-добре. Всичко това резултат от ТЕС/ТЕСТ ли е? От "разбутаните" кофти спомени? Или май много съм си натоварила каручката - искам да "преглътна" наведнъж три много негативно наситени спомена?
Благодаря ви! Хубав ден на всички!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: пак ще питам.....

Мнение от ivangp »

Марго написа: За спомена с майка. Иване, аз я виждам само болна, тъжна и уплашена, не мога да "преформя" това,
T.e. имаме елемент, който не се променя. Зациклили сме на елемент. Какво пише в записките да се прави в такъв случай?
Задават се два въпроса, докато се потупва по точките. След това пак се прави опит да се промени този елемент с ТЕСТ. Ако това не отпуши нещата, се провокира и преувеличава.
Освен това, никога не казвай НЕ МОГА. Приеми, че няма - не мога, а има само - не искам.
И се запитай - Ако не искам, защо не искам?
Кое е най-лошото, което може да се случи, ако поискам и променя ...еди какво си?
И пак стигаме до двата въпроса за преодоляване на ПО от семинара.
Чисти отговорите с ТЕС или ги трансформирай с ТЕСТ!
И втория въпрос: Вчера работих доста време - с три спомена.
Пак не е ясно. Защо с 3 спомена? Какво стана с всеки от тях. Докъде докара всеки от тях?
Според ГНМ разстройството, липса на апетит, безсъние и т.н - временно силно влошаване на симптомите от студена фаза са признаци на лечебна криза.
Т.е. възможно и вероятно е тези симптоми, които описваш, да са предизвикани от ТЕСТ. Но дали е така, един господ знае. Т.е. не мога да гарантирам, че е така.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp написа:
Alisa написа:....аз така разбрах и запомних:преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен по никакъв показател, за човека.
Ей това потъмненото внася неаразбирането. За мен това е безсмислена фраза. Но явно ти си я разбираш някак. Да и за това пак наблягам на моя смисъл :не негативен, по никакъв показател,
Нали чистим 1 спомен-случка, ако остане нещо (КАКВО НЕЩО? Ето ти пример за неясно изказвне. Нещо от спомена, нещо от емоциите свързани с този спомен , нещо от симптомите на първоначалния проблем. Какво нещо?) Ами НЕЩО, като емоция, физ. усещане, убеждение, вкус, мирис... това, което държи спомена- случка търсим по-стар 2 спомен- случка, в който се проявява зациклилия елемент, когато изчистим и последния спомен-случка (откъде знаем кой е последния?), Знаем по това, че всичко се е изменило до нов положителен спомен значи сме изчистили всичко негативно за човека и тогава, евентуално спонтанно, се появява нов спомен-случка.:lol:
Не.
Аз предлагам думата изчиствам да се запази за ТЕС и тук да се говори за трансформация. Всеки спомен е добре (макар и не задължително да се трансформира в позитивен) независимо дали това става спонтанно или не.
Ако имаме трансформация, имаме ТЕСТ. Ако нямаме трансформация в позитив, имаме нещо друго, някаква друга техника, както вече писах.
Казвам - някаква друга - защото е нещо като ТЕС, ама не съвсем и нещо като ТЕСТ, ама не съвсем.
ОК! Приема се!
Имаше я (утвърждение на новия спомен), явно съм пропуснала да го напиша!
И какво точно утвърдихте при положение че нямате трансформaция в позитив? Утвърдихме това, че е хубаво, спокойно, леко, ... на човека от това, че старият спомен е изчистен и трансформиран в липса на спомен, само в равна светлина В ТЕСТ се утвърждава позитивния нов спомен.
Надявам се вече да съм се изяснила!
Чух се с човека и ми каза, че се чувства "добре".
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
bobosim
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Дек 2009 18:16

Мнение от bobosim »

Започнах да работя върху хрончния си проблем, но ме тръшна някакъв вирус и не мога да се оправя вече 2 седмици. Имах малки проблясци за 2-3 дни и ме събори отново. Опитите ми бяха и с ТЕСТ, но така и не можах да вляза в носа си и да си представя нещо. Накрая реших да се освободя от "нищото" което имам в носа, но нищо не се случи. Може ли малко насоки, как се работи с ТЕСТ в тези случаи. Не ми излиза и някаква картина, по скоро идват стари спомени при които съм се чувствала така, моменти които нанесоха сериозни поражения върху емоционалното ми състояние след това.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Е ми чудесно! Върни се в най- стария такъв спомен и работи с него.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
bobosim
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Дек 2009 18:16

Мнение от bobosim »

И АЗ СЕ БЯХ НАСОЧИЛА НАТАМ, НО НЕ ВИЖДАХ ВРЪЗКА С МОМЕНТНОТО СИ СЪСТОЯНИЕ, ПРОСТО СЕ ПОЯВИ В МЕН СТАРХЪТ ДА НЕ МИ СЕ СЛУЧИ СЪЩОТО КАТО ТОГАВА, НЕ КАРТИНА
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

bobosim написа:....по скоро идват стари спомени при които съм се чувствала така, моменти които нанесоха сериозни поражения върху емоционалното ми състояние след това.
Ами работи се с тези спомени.
Щом ти изникват спонтанно значи има връзка, независимо дали я виждаш или не. Просто следвай интуицията си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, останалото се изясни, но този израз
преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен по никакъв показател, за човека
си е една огромна безсмислица!
И е крайно време да си го признаеш.

Изразът би трябвало да е (при положение, че аз съм схванал правилно де)
преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен по някакъв показател, за човека
или
преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен по всеки показател(елемент), за човека
или
преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен по какъвто и да е показател, за човека
И само аз пак да наблегна, че споменът трябва да е позитивен по всеки показател,(т.е. елемент = образ , емоции, физ. усещания, мисли) за човека. Най-вече картината. Защото, както подчертах на семинара, тя последна се променя.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А бе Иване умори ме бе! Нали вече обясних!? Аз казвам или положителен или до не негативен, по никакъв показател! Хайде пак цялото ми изречение
преобразуване и на последно появилия се спомен- образ в положителен/ не негативен, по никакъв показател, за човека.
Т.е. да не остане негативен показател!
Сори, ако е чак толкова неясно! Сори, щом толкова държиш да го имаш черно на бяло!
Айде още едно Сори, за късмет!:lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК. Не негативен не е задължително позитивен, Неутралното също е не негативно. Надявам се това ти е ясно. Хайде стига за това. Надявам се занапред да сме все по-ясно изразяващи се,
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Еее, ура ! Точно този смисъл влагам!
Предлагам ти да вземеш и да си изтерапевтираш желанието, да изтръгваш извинения от мен :wink:
От кога и защо държиш да докажеш, на всяка цена, че ти си прав и че ти дължат извинение за този момент?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор