ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
stili1
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2011 12:11

Мнение от stili1 »

Здравейте,
Аз също бях на семинара, за което благодаря на г-н Петърнишки. От този семинар останах много обнадеждена, че ще мога да си реши проблема, който имам. Пробвам да правя ТЕСТ, но явно някъде бъркам. Опитвам се да изчистя натрапливите мисли /ОКР -обсесивно компулсивно разстройство по диагноза/, в резултат, на които изпитвам силен страх да не нараня мен или детето ми. За първи път ми се появиха натрапливи мисли след като родих. След дълги години и след няколко ин-витро процедури – успях да родя. И след това започна всичко. Натрапливи мисли, страхове и т.н. Това събитие се нарича - Маяк доколкото разбрах от семинара. От къде трябва да започна? Какво трябва да визуализирам в случая? Събитието-раждане или? Мислите или страха, който изпитвам като емоция. Другото което ме притеснява е, че трудно визуализирам. В главата ми се възникват спомени от детството, но без да мога да „видя“ картина. ТЕСТ – вах и това, че няма картина при спомена, но пак нищо не ми се получи. Когато си представя, че влизам в органа където е проблема ми /мозъка ми/ отново не мога да „видя“ картина, а мога да определя форма, цвят или мирис. Къде бъркам? Ще бъда благодарна, ако някои ми даде насока.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нещо бъркаш нещата Стили.
Маяк е позитивно събитие, което се стремиш да повториш.
Твоят проблем няма нищо общо с позитивно събитие.
Проблемът ти е натрапливи мисли.

Какви?
Когато мислиш дадена натраплива мисъл, каква картина се появява в съзнанието ти?
Какви емоции те обземат?
какви физически неприятни усещания изпитваш?
Всички отговори на горните въпроси се ТЕСТват едновременно, докато картината се промени, както бе обяснено на семинара.

Влизане в орган се прави само ако има болен (неправилно функциониращ на физическо ниво) орган или болка някъде в тялото.
При теб проблемът е психически, а не физически.

Щом можеш да определиш форма и цвят значи имаш картина. Иначе не би могла да ги определиш.
Аз те съветвам да започнеш с някакъв малък и несъществен проблем. Да го изчистиш него за да тренираш процеса и да добиеш самочувствие.
А чак след това да се захванеш с натрапливите мисли.
Продължавай да пишеш тук за резултатите си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
NYAKOY
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2013 20:20

Мнение от NYAKOY »

Здравейте!!! Аз съм един от хората, които не можаха да посетят семинара. Четох тук, че ще има диск. Ще може ли да си го закупим?
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Да проблема е хроничен,не знам от кога и от къде е тръгнал.Няколко пъти ми е ставало лошо в тоалетната на завода защото е уникално мръсна и миризлива .Лошо демек гадене,треперене, задушаване, световъртеж и тези симптоме постепенно започнаха да се пнроявяват що тръгнех за там.На излизане от цеха,по пътя -минава се през няколко цеха.С нормалния ТЕС много съм работила за това и го докарах до там ,щгом съм с количка,без значение дали я бутам или дърпам,нищо ми няма ,щом я пуснех се започваше наново със симптомите но много по слаби.По никаккъв начин не мога да си спомня от къде е тръгнало.Днес сутринта отидох до тоалетната съвсем спокойна и се върнах също с лекота.По едно време към обяд пак тръгнах но вече имах някакъв страх много по слаб но все пак го имаше и пак повлякох някаква количка с някакви макари.И понеже се ядосах на себе си някъде по път я зарязах,върнах се без нея имаще само някакъв далечен страх и някакси ходех малко по забързано от колкото исках ,но след толкова ходини и на това се кежфех :D Сега пок продилжавам с ТЕСТ да видя какво ще излезе.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Нямам някаква конкретна картинаили не се сещам.Усещането е че щам тръгна на там нещо ме бута обратно и аз щом се заинатя да върля все пак тогава започват симптомите.На семинара ако правилно съм те чула ти май отричаш прилепвания и ей такива работи.Много мислих дали да го пиша.Бйх на едно представяне на скок в нулата и там залагаш намерение да видиш какъв е проблема и на мен ми излезе едно сиво кълбо на 20см пред слънчевия сплит от където излизат пипала подобни на рогцата ан охлювче самото кълбо беше мнаго сиво ,сиво като тъмен обллк,но като живо и пипалата му се прибираха и показваха.Обливах го с бяла слетлина и го разкарах.Направих същото и да видя защо с майками не предем,между нас ми излезе същото сиво с големината на матрак.Тогава отношението на майка ми към мене беше потресаващо и това честих със светлина и нещата се поукротиха.Какво ли не съм пробвала и мудри и абе каквото прочета и прилягам.След снощната работа с ТЕСТ има доста осецаемо подобрение :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Знам ,че проблема ми е между ушичките и за това продължавам да търся начини да го разкарам.
stili1
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2011 12:11

Мнение от stili1 »

Благодаря, че ми отговорихте.
Правя и ТЕС и кашата е пълна.
Започвам да отговарям на въпросите, явно съм се забъркала много.

Какви?- Натрапчива мисъл да не се самонараня. Пример когато се намирам по-високо от първи етаж изпитвам страх, да не загубя контрол, да се затичам и да скоча. Знам, че е ирационален страх, който е продукт на тревожност, но не мога да спра да се страхувам. Затова затварям врати и прозорци и така "уж" се предпазвам.

Когато мислиш дадена натраплива мисъл, каква картина се появява в съзнанието ти?- Конкретна картина "не виждам". Всеки път е различно. Как близките ми хора ще страдат, как ще ги нараня, как детето ми ще страда и т.н.

Какви емоции те обземат?
-Страх, гняв, че не мога да се справя с тези мисли, вина, злоба, че на мен ми се случва всичко това.

Какви физически неприятни усещания изпитваш?-
Треперене на краката, стягане в гърлото, топка в корема.

Влизане в орган се прави само ако има болен (неправилно функциониращ на физическо ниво) орган или болка някъде в тялото.
При теб проблемът е психически, а не физически.
- Да, но нали този мисли са в резултат на биохимичен проблем в мозъка. Учени "уж" са доказали, че един от сигналните центрове в мозъка е "зациклил" и подава грешни сигнали, които не могат да се разпознаят като такива. /груба интерпретация на това което съм чела/

Ето такава е картината при мен. Ще опитвам, няма да се отказвам. Не желая да се тровя с лекарства, така, че това е пътя, по който съм избрала да вървя.
Стана много дълго. Дано не съм Ви отегчила.
ceci_c
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Сеп 2013 17:01

Re: ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Мнение от ceci_c »

Започнах да работя по случката в която разбрах за изневярата с ТЕСТ ( разказаха ми). Виждам я много ясно, и чувам много добре гласа които ми разказва. Работих сутринта по случката около час и половина (след това се чувствах страхотно). Но вечерта малко се депресирах и започнах отново с ТЕСТ около час. Използвах и преувеличение. След това се питах, кога друг път съм се чувствала така. Имам още две случки в които съм била в същото положение ( от други партньори). Работих и върху тях. Незнам дали защото в последната случка, най-прясната получих страшно много информация за малко време и това направо ме шокира. Стигнах само до положение в което разказвача ми мълчи, не говори, не чувам гласа му, но в същото време знам какво иска да каже. Зададох си и двата въпроса при ПО около 20 пъти. Изморих се и спрях. Утре ще продълва.

Кажи ми в права посока ли съм, и какво още да правя.
Този нов ТЕСТ е страхотен. Досега не съм успявала да се чувствам добре. Радвам се, че те има Иван Петърнишки.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

fif42 написа:Няколко пъти ми е ставало лошо в тоалетната на завода защото е уникално мръсна и миризлива.
Това са случки за ТЕСТ
Лошо демек гадене,треперене, задушаване, световъртеж и тези симптоме постепенно започнаха да се проявяват щом тръгнех за там
И това е за ТЕСТ
Усещането е че щам тръгна на там нещо ме бута обратно и аз щом се заинатя да вървя все пак тогава започват симптомите.
И това е за ТЕСТ
На семинара ако правилно съм те чула ти май отричаш прилепвания и ей такива работи.
Нищо не отричам. Щом човек вярва в нещо, значи с това нещо трябва да работи, т.е. да го трансформира с ТЕСТ
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Цеци, на прав път си. Продължавай докато напълно трансформираш спомените.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

stili1 написа: когато се намирам по-високо от първи етаж изпитвам страх, да не загубя контрол, да се затичам и да скоча.
ОК. Качи се сега по-високо от първия етаж и виж каква картина ще изникне в ума ти. След това започвай да я променяш с ТЕС, като по точките наблягаш на емоцията страх, във всичките й аспекти - притеснение, тревожност, паника и т.н. Както и на
гняв, че не мога да се справя с тези мисли, вина, злоба, че на мен ми се случва всичко това.
Треперене на краката, стягане в гърлото, топка в корема.
нали този мисли са в резултат на биохимичен проблем в мозъка. Учени "уж" са доказали, че един от сигналните центрове в мозъка е "зациклил" и подава грешни сигнали, които не могат да се разпознаят като такива. /груба интерпретация на това което съм чела/
Това дето си го чела, когато си го чела е случка. Трансформирай този спомен с ТЕСТ.
Ще опитвам, няма да се отказвам. Не желая да се тровя с лекарства, така, че това е пътя, по който съм избрала да вървя.
Стига да не се откажеш ще успееш. Работа му е майката. Ежедневен ТЕСТ.
Колкото повече, толкова по-добре.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

NYAKOY написа:Здравейте!!! Аз съм един от хората, които не можаха да посетят семинара. Четох тук, че ще има диск. Ще може ли да си го закупим?
Най-вероятно няма да е диск, но ще има вариант да се гледа семинара по интернет срещу заплащане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
stili1
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2011 12:11

Мнение от stili1 »

Започвам. Благодаря за вниманието което ми отдели.
Поздрави и ще пиша.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Днес сутринта работих с ТЕСТ за енергийното кълбо и симптомите в завода.Първо се получи изсветляване на картинато,постепенно избеля до бяло сменящосе със сребристо бяло и бързо намаляващи емоции,тук ме прекъснаха.След време пак продължих и се появи в ксартината някъде много далеч и много светло сиво ,което по някое време ме се пръсна и се смечка ,като в рекламата на капи/портокалите/,пак ме прекъснаха.През цялото време ми остава някакъв много далечен и загатваща постоянно за себе си страх.Тръгвайки по завода да видя какво съм сътворела от днясно видях с периферното зрение здама колеги и усетих нещо като ,абе нещо между замайване и потъване ,но многа слабо.Като цяло положението е много добро,даже толкова добро не е било повече от 10гд.Като се замисля аз с ТЕС не можех да работя със случки,незнам защо,С ТЕСТ го правя с лекота. Даже проявявам героизъм,купих си кафе от машината,преди само като застанех пред нея започвах да се люлея като трепетлика. И не само си го купих ами го изпих.Пак от доста години не бях пила кафе в завода ,че и извън завода.Беше ми хубаво :D ИВАНЕ БЛАГОДАРЯ ТИ :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Добре, но всички, макар и далечни емоции, като страх и негативни усещания, като олюляване, трябва да се изчистят и трансформират.
Последно промяна от ivangp на 19 Сеп 2013 20:04, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор