ТЕСТ - Техника за Емоционална и Съзнателна Трансформация

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
kotan4o
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Сеп 2013 10:23

Мнение от kotan4o »

Аз започнах да работя с нов спомен, който пак е свързан по някакъв начин с предния. Много противоречиви неща изпитвам. Хем изпитвам равнодушие навремена, хем после избухвам в сълзи, като се сетя за мъката. Участникът е една лекарка, на която искам да стъпя с кубинки върху лицето. Не мога дори името да й произнеса.
Минавам по точките и се освобождавам от мъката, страха.
Обаче от гнева към нея не искам да се освобождавам. Мразя я, гневна съм й, искам да й избия зъбите. Не мога да й кажа името.
Пробвах с: освобождавам се от нуждата да я мразя; освобождавам се от страха, че ако й кажа името, диагнозата й може да е вярна.
Обаче нищо не се случва.
За прошка на тоя етап и дума не може да става.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ЕВРИКА! Хванах си грешката, от която ми се получаваше голямата каша с ТЕСТ! Оказа се, че по инерция от ТЕС, съвсем неусетно съм се бухала от емоция с образ към емоция с образ ( т.е.без да съм отчела наличието и на Ф.У., М., )и така до един уморителен безкрай, в резултат на което се чувствах не просто уморена и с объркано съзнание, ами и с объркана самоличност! Вече правя ТЕСТ по- осъзнато и макар и пак да е дълго, поне е съвсем успешно и с хепи енд! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

kotan4o написа: Не мога дори името да й произнеса.
A трябва. Повтаряй й името и обикаляй по точките. Спирай след всеки 3 кръга на сърцето и си казвай Кодовата Дума.
Обаче от гнева към нея не искам да се освобождавам. Мразя я, гневна съм й, искам да й избия зъбите.

Представяй си, че й избиваш зъбите, раздробяваш й лицето с кубинки и т.н. каквото ти идва отвътре. Обикаляй по точките Спирай след всеки 3 кръга на сърцето и си казвай Кодовата Дума. Докато премине гнева и желанието да я нараняваш.
За прошка на тоя етап и дума не може да става.
След завършване на горните два етапа ще може.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:ЕВРИКА! Хванах си грешката, от която ми се получаваше голямата каша с ТЕСТ!
Я по-подробно, ако обичаш!
Че аз нали съм си тъп, пак не разбрах.
А мисля, че може да е полезно за някой, който прави същата грешка, без да го осъзнава.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

При мен нещата се следните:Почвам ТЕСТ за заводските проблеми изчиствам някоя и друга случка,няма картина,няма или почти няма емоции и хоп рипам на срах от обвързване,страх да харесам или да ме харесат и т.н.Всъщност искам точно обратното :D Даже сънувах,че секса ми с някакъв мъж си беше супер,но това беше в някакъв минал живот.Имаше и още един сън пак свързан със секса ми с доста по-млад мъж от мен,там нещата бяха нещо объркани и доста неясни,но като цяло нямах лоши спомени или емоции.Тези сънища малко ме пообъркаха :roll: Като се замисля аз до сега не съм имала сексуални сънища,знам ли може и да ставам нормална :lol: Такаааа явно имам да чистя и по двете теми още,защото така и не стигам до усмивки,поне за сега :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa написа:ЕВРИКА! Хванах си грешката, от която ми се получаваше голямата каша с ТЕСТ! Оказа се, че по инерция от ТЕС, съвсем неусетно съм се бухала от емоция с образ към емоция с образ ( т.е.без да съм отчела наличието и на Ф.У., М., )и така до един уморителен безкрай, в резултат на което се чувствах не просто уморена и с объркано съзнание, ами и с объркана самоличност! Вече правя ТЕСТ по- осъзнато и макар и пак да е дълго, поне е съвсем успешно и с хепи енд! :D
ivangp
Я по-подробно, ако обичаш!
Че аз нали съм си тъп, пак не разбрах.
А мисля, че може да е полезно за някой, който прави същата грешка, без да го осъзнава.
Толкова дълго съм правила ТЕС, че при мен е автоматизирано изливането на емоции едно след друго, едно след друго, дълбоко отдавайки се на процеса...докато усетя, че съм решила проблема. Обикновено този процес при мен е съпроводен с излизане на гласове от мое и чуждо миналото, много образи и картини от ситуации, включително и на такива, дето "няма как да ги помня"- от раждане, веднага след раждане, минали животи- мои и чужди...които се явяваха като мига- случка на най- силно проявяване или започване на проблемите ми. В тях има най- силен заряд от информация и когато стигна до тях изведнъж осъзнавам всичко и с това проблемът ми е изчистен. Негативните ми емоции изчезват, фраза тип убеждение губи смисъл, настъпва физическа промяна и следва реакция на света около мен която подтвърждава промяната ми /за Иван пояснявам,още, че образ- споменът не изчезва или заменя с нов положителен, защото не е било цел/. Пояснявам още, че когато си правя ТЕС обикновено и предимно работя само с Емоциите/Е/ си съответно тях слагам в декларациите си. Рядко тръгвам от Физическо Усещане/ Ф.У./. Или имам израз, убеждение със силен Е. заряд и не се хабя да определям Е. а просто повтарям фразата и изливам емоциите.
Започвайки да правя ТЕСТ със себе си, следвам процедурата като си определям Образа /О/ като водещ показател при тази практика, Е., Ф.У./на 5 те- сетива/ и започвам. Както се усетих обаче, аз съм успявала да проследя Е, Ф.У., О. само до първа, втора пауза с кодова дума, защото Е. е измествала О., като водещ показател, заради автоматизма ми при ТЕСането и заради дълбокото ми отдаване на Е при което потъвам в себе си и губя явно необходимия самоконтрол при самостоятелна ТЕСТ процедура. Резултатът е, че като сложа Е. ,като водещ показател започвам по инерция да вадя образ след образ, изключвам Ф.У. и така до сътворението на света, без да успея да приключа. Даже си спомням, че по някое време се усещах че зациклям и се втурвах да търся ПО, каквото всъщност по- скоро нямях или търсех по- стара случка, но то е все едно да си задълбочавам грешката, вместо да я оправя, защото случката е пак образ-случка. Друга част от грешката ми, която осъзнавам е, че съм губила контрол, защото не съм се спирала след 2-3 кръгчета, за да кажа Кодовата Дума/КД/ и така съм се увличала по Е. /по примера с третата участничка в демонстрацията на семинара/. Като почнах по- често да се прекъсвам с КД и нещата се подредиха.
Надявам се, че сега е много ясно какво и що съм направила- поправила!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

fif42 защо имам разбирането, че ти всъщност не доизчистваш проблема, понеже се запираш на ПО и тръгваш да работиш всеки път отначало по същия проблем ама откъм друга случка!? :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Имам картина,имам емоции и физически усещания.Почвам ТЕСТ ,още на първия кръг картината изчезва,емоциите и ФУ изчезват,в някой случай остава някакъв далечен страх,питам се --Кога друг път съм почувствала това и тук тръгват случки и страхове и почвам тях.Проблема ми в завода е от повече от десетилетие,което явно си е хронично и е свързано с много случки.Почнах да чистя всяка,колкото и на съзнателно ниво да нямам емоции.Мисля,че с ТЕС много изчистих,но явно е недостатъчно.С ТЕС не ми идваше да чистя случки,нещо не можех да го докарам,явно това е било ПО,впреки,че си мислех,че няма да им се оставя на тия ПО:D Съзнавам,че не мога да изчистя всичко толкова бързо ,колкото ми се иска,сигурно и това е ПО.С ТЕСТ ми се получава по-лесно :D НЕзнам да ли обясних точно какво исках да кажа :lol: Тук отговярям на Алиса :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

fif42 написа:Имам картина,имам емоции и физически усещания.Почвам ТЕСТ ,още на първия кръг картината изчезва,емоциите и ФУ изчезват,в някой случай остава някакъв далечен страх,питам се --Кога друг път съм почувствала това ...
Кое кога си почувствала?
Ако не чувстваш нищо, какъв е смисълът от този въпрос?
Всъщност ти не довършваш процеса, не стигаш до позитивен спомен, а скачаш на друг негативен спомен.

Въпросът - Кога преди съм се чувствала така?
се задава, когато:
1. Търсим най-старият съзнателен спомен, с който да започнем работа.
2. нямаме спомен, т.е. тръгваме от картина в орган, която предизвиква някакви емоции и физ. усещания. Целта на въпроса е да стигнем до спомен.
3. Зациклили сме на някаква картина (в орган) или физ. усещане, въпреки, че сме преобразували някакъв спомен в позитив.
Пример от семинара - болка в стомаха
Преобразуваме някакъв спомен. Жената казва, че има вече позитивен спомен, но болката си стои.
Следва въпрос - Наличието на тази болка как те кара да се чувстваш, какви емоции поражда в теб?
И след като даде отговор я питаме - Кога преди си се чувствала по този начин?
Като ни даде спомен работим с него.
Последно промяна от ivangp на 01 Окт 2013 07:12, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, сега ,след като си подредила нещата с ТЕСТ, по-бързо или по-бавно ти се получава крайният резултат в сравнение с предишната ти работа с ТЕС. Просто ми е любопитно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Трябва ми още време и практика, с правенето на правилен ТЕСТ, за да ти дам обективен отговор.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

fif42, на мен пък ми иде да попитам: кога преди случките в завода, си имала същите случки? Разглеждано като случка-група от случици.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Алиса,нямам никакъв спомен :roll: кой знае от кога е,може и да е от вкъщи :lol: И нищо не ми идва по въпроса :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

А от училище?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Алиса,в учичилище за сега не помня за някакъв страх,може и да е имало,но със сигурност не е имало световъртежи,треперения,залитания,задушаващи страхове.Тези емоции като цяло са много намаляли много,но все пак лекинко загатват за себе си :cry: Иване,когато стигна до бяла картина и усещане като цяло за нищо,ми не ми се появяват усмихнати картинки :roll: Тогава точно ми изкача друг спомен по същия проблем и абе гердан става от спомени,негативни емоции и ФУама те по-рядко.
Публикувай отговор