Отзиви за ТЕС семинари за напреднали.

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Отзиви за ТЕС семинари за напреднали.

Мнение от ivangp »

Участниците могат да споделят тук дали им е харесало или не и какво им е харесало и какво не.
Последно промяна от ivangp на 21 Яну 2012 19:58, променено общо 8 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikonao
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2010 16:58

Мнение от nikonao »

Понеже са ми пресни спомените ще напиша мойте впечатления от първия ден.
Закъснях,както ВИНАГИ и дойдох в около и 15.Намерих си място и се уредих.Самата обстановка ми се стори доста приятна.ИНФОРМАЦИЯТА БЕШЕ ДОСТА И НАИСТИНА ДОСТА ИНТЕРЕСНИ НЕЩА,КОИТО СМЯТАМ ЧЕ ЩЕ СА МИ ПОЛЕЗНИ.Освен самите ТЕС техники имаше и много интересни неща в чисто психологически характер.
Както Иван каза писането на във форума е важно.НЕ си спомням точните думи но идеята беше че писането на самите неща е полезно и за това е полезен и форума.
Още в началото когато разправяше за внушенията от родителите и т.н. се убедих че при мен наистина има много неща.Чувство за вина неудовлетвореност страх че няма да бъда приет чувство за вина и още куп други.Изтормозих го за тая техника на конфликта сега ще я приложа и утре ако не съм я разбрал правилно пак ще го тормозя.
Въпреки че почти не закусвах и пих вода едва в 5 часа настроението ми беше на 6.Като се прибрах баба ме пита:Що си толко щастлив и весел и аз викам що така трябва.
Иван спомена че тес прави хората да навлизат в транс и аз в момента мисля че се намирам в такъв.Мисля си и друго.Въпреки че не пих вода почти не ядох прекосих София на няколко пъти направих един спринт около 100 метра шот видях че рейса идва вкъщи съм си напълно емоционално и физически добре даже емоционално не съм се чувствал по -добре.А ако отида в университета 1 2 часа и съм пън но настроение но желание за нищо.И сега си мисля че може би там усешам на подсънателно ниво че не съм направил сам избора да бъда там и понякакъв начин се бора с това конфликт съзнание подсъзнание .Така че на мен много ми хареса и сега ще си мина през бележките и ще правя техники,така че ако имам въпроси утре да питам.
Още съм под влиянието на семинара и то си ми личи по писането.МНОГО МИ ХАРЕСА УТРЕ ПАК!!!!!!
П.С. Иване напиши че освен ДОСТА ТЕХНИКИ НА ТЕС има и ДОСТА ДРУГИ НЕЩА.Ти си го написал ама можеш да наблегнеш ОЩЕ.
УСПЕХ от МЕН!!!!!ДО УТРЕ!!!!!!!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ей, много яко. Колко хубаво звучиш :D

И аз съм много доволна.
Иване, да постна записките в една тема, а? Ха-ха. Шегувам се.
Надявам се утре да имам повече време без бебе :lol:
nikonao
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2010 16:58

Мнение от nikonao »

Сега като се замисля ти с успяда съчетаеш грижите за детето е ТЕС ЗА НАПРЕДНАЛИ което практически доказва за който иска намира начин който не оправдание въпреки че и това правило има изключения.Бай дъ уей сладуранката при кое ниво на вълните е.
За записките си мисля че дори да бъдат дадени не всеки е записвал всичко не всеки всичко му е направило впечатление и все паак си е друго да го чуеш на живо и да можеш да задаваш въпроси докато ти се изясни нещо а и като чели не е толкова вдъхновяваща като го четеш като когато някой с такъв ентусиазъм ти го обяснява.Дори и да имах възможност да ги взема без пари при сегашния ми опит от семинара не бих го направеил.Сега си мисляСега си мисля че озънаването ми на проблемите по времето на семинара плюс техниките може да е отключило изчистващи процеси.Сега си мисля и друго че щом съм в екстаз по добре да не прява ТЕС щом организма ми се чисти и извършва явно някакви промени.Това което Иван каза за държането странно също е вярно.
Мисля си да си препиша нещата че писах се едно не съм бил в училише.И си мисля и друго след такъв период на екстаз вдъхновение и чистене дали следва друг на спад?Ще разбера кат се събудя!!!!!!!!!!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не знам на какви вълни е Яна, на година и 2 мес е.
Тя има нужда да прекарва време с баща си и всъщност много се радвам, когато има тази възможност.
Тя изкара и курса по хипноза, когато беше на 2-3 месеца :lol:
После и кинезиоложкия курс на Иван на половин година :lol:
Като проговори, направо ще я пусна да преподава.

Курсът беше невероятно хубав. Нямаше слаби места за мен. Всъщност сега не помня нищо конкретно, но точно затова записвах като секретарка. Сядам да прегледам записките и да ви ги разпратя възможно най-скоро.
белла
Участник
Мнения: 92
Регистриран на: 06 Окт 2008 10:51

Мнение от белла »

И аз съм много доволна от семинара и пълна с енергия, което е рядкост за мен предвид лупуса.
Vera
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Яну 2009 15:51

Мнение от Vera »

Здравейте, Напреднали,

Само за вас предлагам иднивидуална сесия - мястото осигурявате вие - работата от мен :D

(съботните и неделните дни)

ВСИЧКО Е ЕНЕРГИЯ ...
Free
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2010 00:13

Мнение от Free »

И аз съм много доволен от семинара. Много информация, Иван ни запозна са доста разнообразни подходи. Интересно бе поднесено всичко. Само на демонстрацията на ЕТ малко ми доскуча, честно казано, но пък и тя излезе доста поучителна. :)
Това, което най-много ми харесва, е, че виждам реално приложение на почти всичко научено и вече се ориентирам към практика на техниките в/у други хора. :)
haralampi
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2010 18:19

Мнение от haralampi »

И аз съм доволен от семинара.Наистина доста неща се показаха и искат време да се екпериментира с тях. След първия ден пробвах просто да говоря за проблемите си потупвайки точките и се получи много добре.Използвам фрази и от Техниките на избора и конфликта(омръзва ми да повтарям едно и също).Изобщо явно е добре да се използва въображение и творчество.

От ТАТ получих добър резултат при прилагането и в залата,ще я пробвам и нея. За ЕТ на мен не ми беше скучно, сигурно защото участвах :lol: И двата дена вниманието ми се изморяваше доста ,но след това хвърчах от енергия.На тръгване имах 3 часа до влака,отидох в един парк и се спуках от набирания ,лицеви опори и скачане на въже.Не съм имал никакви болки -за които по принцип използвам Тес.


Ще пиша още за семинара.И ще взема да отворя един дневник.
Упражнението прави майстора.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

ВЪЛШЕБСТВОТО, К/О МИ СЕ СЛУЧИ НА ТЕС СЕМИНАРА ЗА НАПРЕДНАЛИ

Мнение от vqra »

Здравейте!

Щастлива съм, че имам смелостта и желанието да разкажа на всички вас, за участието ми в ТЕС семинара на 24, 25 април, на който имах щастието, късмета и интуицията да бъда - (винаги на правилното място в подходящото време /за което работя напоследък с ТЕС/ ).

Копирам ви онова, което разказах на моя приятелка в скайпа и което не смятах да публикувам тук Smile


"Льони, чувствам се заредена с енергия, вярваща с цялата си душа и сърце в собствените си сили, непредубедена и изпълнена с Благодат, която беше и думата, която си избрах на семинара.
Мястото на семинара - уютно. Участниците в семинара - страхотни и зареждащи. Иван - вълшебник. Няма как да разбереш това, ако не се срещнеш с този човек, от който лъха позитивна енергия.
При едно от упражненията трябваше да си изберем проблем. И понеже ми беше писнало от "тежестта в гушата", реших този път да избера друг един от симптомите на Хашимотото, и да не го свързвам с хипофункцията на жлезата си, а да работя съвсем отделно само за него:

Менструацията ми закъсняваше с 15 дни , а от последната бяха изминали над 40 дни.
Чувствах се ужасно, з-то когато си пия хапчето ми идваше точно през 25 дни. Толкова се страхувах, че никога повече няма да ми дойде, че едва ли не на тази възраст /несвойствена за менупауза/ ще влезна в критическата, че няма да съм женствена, че ще надебелея, че ще се сбръчкам рано- рано, че ще хвана осеопороза, че това е защото съм тъпа и не си пия хапчето, дори бях на една крачка да започна да го пия отново. Сигурна бях, че не съм бременна.
Между другото, менструацията ми, която имах, когато си пиех хапчето беше редовна, но мн. оскъдна и краткотрайна (което е признак на по-малко естроген /женски хормон/) и за ден и половина спираше. Така, че дори и с редовна менструация, аз пак имах чувството, че не съм женствена и едва ли не, се намирам малко преди критическата възраст, защото съм чела че така ставало тогава. Те хапчетата ни, само притъпяват симптомите, дори не ги премахват напълно. Какво като пиех огромно количество хормон?!!!!

И познай какъв проблем си избрах? Да ми дойде менструацията естествено Smile

НЕ ВЯРВАХ ЧЕ ЩЕ СТАНЕ!!!

С ЦЯЛОТО СИ СЪЩЕСТВО- НЕ ВЯРВАХ!!!!!

Толкова силно не вярвах в осъществяването на желанието си, че страхувах да не проваля техниката, която трябше практически да използваме и няколко пъти си помислих дали наистина трябва да избера точно този проблем.

Всички следвахме наставленията на Вълшебника Иван. Мисълта ми беше насочена само към проблема без да се сещам за жлезата. На последната инструкция се разплаках. Не успях да сдържа сълзите си. Направо се разтърсих от рев. Иван дойде при мен и се опита да потупва точките ми, но нямаше достъп до всички, защото аз си бях скрила лицето и ревях. Това беше някъде след 13.30 часа, в неделя, повреме на курса. След като се наревах, излезнах да се измия. После продължихме курса по вълшебство. Smile Ииии:
Около 14/15 часа по време на почивката влезнах в тоалетната и познай SmileSmileSmileSmileSmile!!!!!!!
Дори и в момента, вече трети ден, тече обилно!
И за първи път от толкова време насам, си спомням какво е да имаш истинска менструация!
Ако не беше точно този проблем - може би щях да го напиша в ТЕС-форума.
Нямаш представа, Льони, какво вълшебство!!!
- Това си е направо чудо!!!
- Всеки е чудо! Smile"


Иване, БЛАГОДАРЯ ТИ! Не бях на семинар за напреднали, защото не се чувствам такава, но напреднах много, благодарение на семинара. Разбрах за какво иде реч. И сега ми се иска да летя. А си мислех, че крилата ми са уморени завинаги ! Smile

Снощи премахнах на една роднина световъртеж, бучене в ухото и залитане. Този проблем и бил от 30 години. Тази сутрин ми се обади и каза, че за първи път е спала през цялата нощ и няма никакъв проблем.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

:shock: 8) :wink:
Само така :!:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Леле Вяра, страхотно е всичко, което описваш! :D :D :D
Направо ме изстреля в Космоса! Разплаках се докато четях!
Отвори отделна тема, за това чудо което си сторила чрез ТЕС. Да могат да прочетат повече хора!
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря ти, Аlex! :) :) :)

Всъщност не знам точно какво повлия на чудото.

Точно тогава практикувахме една друга техника, нямаща общо с ТЕС.

Но Иван може да ми е правил и ТЕС в същото време, от разстояние, мислено. Знам ли?!!! :wink: Определено е мислил за моя проблем, щом дойде при мен да ми помага?!!!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Направи ми впечалтление, че имаше много мъже на семинара. 5 от 13 участника. Това си е почти 40%

Вчера имах много силна сесия по телефона с една клиентка. Работихме с Енергийна трансформация. Ще разкажа, ако тя ми позволи. А може и тя да се включи.
След демонстрациите на ЕТ на курса, след като я пробвах вкъщи и имахме тази силна сесия с клиентката ми, се зачетох в описанието на техниката. Толкова е просто, че ако го срещнеш някъде написано в Интернет, ще го подминеш като поредното упражнение, измислено от някого.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Здравейте,

Минаха няколко дни от семинара, исках да минат, да поизтече „преподреждането” и да ми се допише, но усещам някакси, че това няма да се случи, така че реших да попиша въпреки, че все още нямам потребността да го направя.

Едно време обожавах да споделям тук, оставила съм в този форум купища емоции, еуфория, любов, благодарност ..., мислех, че пак ще се почувствам така, но ми става все по-ясно, че еуфорията от ТЕС е период от живота ми, който е приключил. Сега се чувствам в някакво уравновесено състояние. Никога не съм си падала по равновесието и все още може би в мен има някаква лека съпротива срещу него, но повече е приемането, разбирането, че равновесието е естественото състояние на нещата, с което винаги съм се опитвала да се боря, но и същевременно съм преследвала. Чувствам също, че няма по-добра отправна точка от тази за да продължа напред. Това е всъщност нещото, което даде на мен Иван с този семинар – потребност „да сваля най-сетне ръцете” си от „работата на махалото” и да намеря смисъла в естественото състояние на нещата. Винаги съм се стремяла към тази хармония, а тя е била толкова близо и постижима. Благодаря ти, Иване!

Колкото до съдържанието на семинара – за мен той „канонизира” експериментирането и адаптирането в ТЕС и извън нея (в работата със себе си изобщо). Все още не съм си отговорила на въпроса дали наистина имах нужда от това „канонизиране” или аз вече така или иначе си ги бях „канонизирала”. Съвсем отделно пък е въпроса, защо изобщо мие било нужно това "канонизиране"??? Със сигурност знам, че ако бях посетила този семинар навремето, преди да напусна форума, нямаше да загубя потребността си да пиша. Тогава се почувствах виновна, че обръщам ТЕС с краката нагоре и че повече вредя като пиша тук. След като напуснах форума тесах тези чувства и си влязох в хармония както с моите си адаптирани (тогава ги смятах за „изкълчени”, но работещи) вариации на техниката, така и с липсата на нужда/желание да пиша във форума. И сега се чувствам така по отношение на писането и осъзнавам, че това, което пиша няма достатъчно заряд, звучи, сякаш не е написано от мен, но ..... просто така се чувствам сега. Чувствам, че бъчвичката ми най-сетне е пълна догоре, може би скоро ще започне да прелива, а може би няма да е скоро ... не знам .... знам само, че не е моя работа да я клатя и насилвам да го направи.

Искам да кажа също, че много се радвам на тези, които имат потребност и възможност да се посветят на популяризиране на ТЕС, работейки върху други хора. Дори през следващите дни, месеци или години ще се опитам да разбера дали не им завиждам :) . Да, точно това искам да почувствам. А за момента знам, че нямам достатъчно свободно пространство в ежедневието си (главата си) да се посветя на това. От мен зависи дали ще поискам някога да отворя такова пространство. Иначе ограничаващите възгледи не са проблем, справяли сме се и с доста по сериозни ограничения :) . Просто не искам отново да пипам махалото. Искам това желание да се роди в мен, избора ми да бъде осъзнат. Не мисля, че подобен избор може да бъде осъзнат преди реално да си помогнал на хора и преди да си усетил какво ти дава това. Всичко останало за мен са глупави, преодолими ограничения, такива като четирите семестъра психология, които трябва да имаш зад гърба си за да можеш да работиш легално. Аз имам завършени 11 семестъра психология + диплома и дори никога до сега не ми се е искало да го споделя тук, защото това обучение така и не ми даде нищо с което да се гордея, нищо с което да мога да помогна на себе си, камо ли пък на другите. Така че ......

Което ме подсеща за Мая. Нещото, за което съжалявам, че пропуснах да направя на този семинар е, че не поговорих повече с нея.

Та това е от мен за сега :).
Успех на всички!
Последно промяна от nia на 04 Май 2010 16:44, променено общо 1 път.
Публикувай отговор