Отзиви за ТЕС семинари за напреднали.

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ния, имаме си телефоните :wink:
Сега е топло и парковете работят за нас.
charam
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Мар 2009 15:30

Мнение от charam »

Привет на всички!
Винаги съм отлагала писането, защото ужасно ми се искаше да споделя някакъв свой "голям" успех. Дали защото "големите" успехи идват бавно или намирането на точното състояние, когато си в мир със себе си изисква време, но писането не се случваше. След това, което прочетох обаче не мога да си замълча. И да не си поплача....
Иване, семинара беше доста емоционален за мен. Усещах се как мислите ми "бягат" по проблеми, които не съм брояла за такива и се връщаха към една загуба, която мислех че съм превъзмогнала. Опитвам се да оцветя всичко това в други цветове и да му дам нов смисъл. Забелязах че мисля много Цветно след семинара. Пробвах ЕТ за разни стари неща, заседнали дълбоко в гърлото ми. Мисля че имах успех. Интересното беше че обиди, които исках да изкарам от себе си се "втечняваха" по различен начин- един път като грес, някакво черно смазочно масло,което оставяше следи- беше много трудно да го накарам да излезе от тялото ми, друг път като разредена темперна жълта боичка - лесно се "изпари". Пробвам и експериментирам, жалко че все още не се чувствам готова да помагам. Мисля че желанието ми да работя с близките си и да им помогна беше толкова голямо, сблъсъкът толкова тотален и болката от загубата (загубих баща си преди 4 месеца) толкова дълбока, че сега се фокусирам изцяло върху себе си. Благодаря на Мая за координатите и записките.
Иване, благодаря ти. Радвам се че те открих и че бях там. Освен това съм сигурна че ще мога да се похваля в този форум и всички ще се радват за мен. Ако усещате нещо особено, то е защото изпращам голяма прегръдка на ВСИЧКИ ВАС.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Charam, хубаво е че си започнала работа върху себе си. Това е най-добрият начин и да помогнеш на близките си. А имено чрез личен пример. :)

Благодаря на всички които публикуваха мнения. радвам се че семинара ви е бил от полза и че повечето мнения са положителни.

Досега има само едно с лека критика, но ми бе пратено на имейл.
Накратко в него се казва, че информацията е била хубава и много, но е трябвало да се обърне повече внимание на конкретните техники, които аз ползвам, най-често.

Според мен би било добре да има повече практика по полседната техника - Емоционална Трансформация (ЕТ).
Но така се случи, че така се случи тогава, че на човека с който демонстрирах му отне повече от очакваното от мен време да изкара емоциите си. Явно настъпихме много болно място.
Отчитам това като моя грешка.

Всъщност след семинара останах с един от курсистите ( за което искам да благодаря отново на Галя, че ни предостави офиса и геройски стоя с нас) и направихме 2 часова сесия с ЕТ, в която определено имаше какво да се научи.
Човекът изкарваше енергия много по-яко отколкото при демонстрацията с другия курсист по време на самия семинар. Макар и не толкова визуално ефектно. :) По неговите думи бълваше негативна енергия като негъра във филма "Зеленият път".

Това ме наведе на 2 мисли:
Едната, е че явно мъжете, понеже подтискат по-здраво от жените имат много повече какво да изкарват и им отнема доста повече време. (обикновено ЕТ сесиите са подобни на тази която демонстрирах с Charam )(отварям нова скоба, работил съм с много малко мъже, не че имам нещо против тях, просто те не обичат да споделят с други мъже проблемите си [да показват "слабост"] и най-вече емоционалните такива :roll: ).

Втората е, че е добре да се направи малко практика по ЕТ за участниците в семинарите за напреднали. И това трябва да стане извън семинара защото просто няма как да вместя всичката информация от семинара в по-малко от 2 дни.

Затова след семинара на 8-9ти Май (ако такъв се състои) ще организирам един ден практика по ЕТ (а и другите техники ако желаете) за участниците в семинарите за напреднали. Безплатно, ако намерим безплатна зала. Ако не, ще трябва да съберем пари само за наем на зала.

Ще пиша по-късно къде и кога. :)
Последно промяна от ivangp на 12 Май 2010 22:22, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Иване,

Много ще се радвам да присъствам на подобен практически ден, макар че аз самата също не вярвам, че ще мога да разкрия емоциите си пред много хора, иначе да, нямам проблем да показвам слабост пред мъж :) .

Исках да помоля само ако може на тази сесия да поговорим малко за приложението на ЕТ върху малки деца (ако смяташ, че такова приложение изобщо е удачно).
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Мая,

благодаря за отзивчивостта, ще се видим на продължението на семинара и ще измислим нещо, а и до тогава времето съвсем ще се постопли.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ния, при ЕТ, както и при някои приложения на ТЕС не е нужно да разкриваш никакви емоции или мисли, а само да казваш накъде тече енергията и/или движи ли се нивото на усещанията.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Къде видя мисли сега?

Имах предвид емоциите, които момчето с което демонстрираше изхвърли пред очите ни - за да постигнеш това трябва да можеш да се отпуснеш в момент, когато погледите на 15-тина човека са вперени в теб, и то доста вперени. Не знам дали мога, защото не съм опитвала, но интуицията ми сочи, че по-скоро няма да се отпусна достатъчно. Иначе в къщи си работи перфектно техниката.

Само толкова исках да кажа :) .
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Здравейте на всички участници в последния семинар! Иван спомена за един курсист след края на курса в неделя, с който е работил ЕТ. Това съм именно аз. Преди обаче да ви разкажа за това преживяване, искам да благодаря на всички, които участвахме. Според моето виждане семинарът беше много пълен откъм смисъл, пък като чета вашите мнения просто се кефя. От мен поздрави към Иван за погледа и концепцията му изобщо! Осъзнавам колко трудно е да поднесеш информация, така че тя дори и да е много, като обем да накараш хората да гледат към корена на нещата, въпреки разликите в техниките.
Сега към ЕТ. За мен от този семинар всичко имаше полза, т.е. аз не се натъкнах на излишна дума или мисъл, но след семинара правя основно ЕТ, където и както мога. След семинара останахме с Иван и Галя в офиса. С Иван почнахме да правим ЕТ и така 2 часа. Започнах с недоверие към цялата игра, но явно че това няма значение, защото изживях неща, които май не съм изживявал по този начин. Енергията излизаше на талази от доста места, а аз самият в един момент дори се стреснах от ефектите на нейното излизане - изтръпване, болки, бодежи, смях, плач и др. Не знам дали си въобразявам, но смятам че имам подобрение в зрението и простата, казано от пръв поглед. По време на ЕТ погледнах себе си, като бебе с емоциите в това малко тяло. Това много ме замисли и за отношението ми към дъщеря ми, която е на две и половина. Няма да успея да криптирам тук двучасов сеанс, но моята препоръка към вас е да почнете от ЕТ.(НО само препоръка, a не "ТРЯБВА" :)) Усещам го доста интуитивен начин на работа и дава свободата да си правиш каквото искаш, като работиш със себе си.
Мая, благодаря ти за мейла и материалите!
Желая на всички резултати със себе си, каквито вече има!
На Иван БЛАГОДАРНОСТИ!
*lidi*
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2009 10:32

Мнение от *lidi* »

Здравейте! На семинара си признах, че не съм много по писането, но все пак ще се включа с 2-3 реда. Първо благодарности към Иван за всичко което ни показа. За мен лично беше много интересно и впечатляващо. Малко съжалявам, че не остана време за практически занимания, но пък от друга страна демонстрацията на ЕТ беше нещо, което според мен трудно може да бъде видяно някъде. Поздрави и на участниците! Приветствам идеята да се видим пак. Ще следя форума за окончателната дата.
И да не забравя специални благодарности на Мая за записките, които сподели с нас!
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Радвам се, че имам възможността да се запиша тук първа след семинара от 8-9 май. Много съм доволна, че семинарът се състоя и че присъствах на него. Все още информацията е в главата ми под формата на складирани архивирани знания, очакващи по-внимателното им разучаване и, честно казано, нямам търпение да остана сама с мислите си и новите техники.

Иване, голямо БЛАГОДАРЯ, за всичко!

Искам да благодаря и на Огнян (Диетолог), който беше един чудесен домакин!

Идеята да се организира един ден само за практически занимания е много добра и ще чакам да разбера кога и къде.
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Light
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Окт 2009 12:40

Мнение от Light »

За мен семинарът беше приятно и интересно преживяване. С техниките, които научих и изпробвах върху себе си имам увереността, че мога да се справя с проблемите, които ми пречат да живея така както ми се иска. Чувствам се привилегирована, че имах възможността за присъствам и да открехна една врата към свободата си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Събирането за което говорим тук е само за тези които са били на семинара за напреднали, защото на него ще се практикуват само техники от семинара за напреднали.
Последно промяна от ivangp на 25 Май 2010 09:17, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Има идея просто за събирания, Иване, а не конкретно за продължението на семинара.

Мисля, че идеята и е за изграждане на нещо като ТЕС кръг, малко общество, което да се среща без предварително поставена тема. Нещо като материална реализация на форума. Което може би хич не е лоша идея или поне не е изпробвана. Аз лично имам нужда от усещането за принадлежност, което това би ми дало - и не ме пращай да го тесам пак :D .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами и аз съм за тази идея. Даже на всеки семинар го казвам, че е добре да се направи нещо подобно, но засега всеки чака някой друг да го организира. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз също съм за такова събиране,аз също се нуждая да намеря своята среда и хора,които ще са ми приятни.Не обичам висенето по кафенетата на кафе и по 1 кутия цигари .за мен е губене на време.Бих седнала обаче в приятна компания да споделим своите мнения.Не е толкова трудно да се организира.Просто трябва да се измисли място.
Приканвам всички участници да дадат своето предложение за място.

Иване,правих нещо с маяка.В момента правя ДДС и не мога да пиша,при първа възможност ще го опиша-интересно е и аз се учудвам на реакциите си. :D
Публикувай отговор