Отзиви за ТЕС семинари за напреднали.

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

8)
Последно промяна от Бризеидка на 25 Окт 2013 19:45, променено общо 1 път.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

В неделя 09.05. след семинара реших да си направя ТЕС за маяка,който имам.Когато бях на 19 аз изживях голямата си любов ,но поради решението ,което взех, аз прекратих тази връзка,след което, 2 месеца след това се ожених без никакви чувства.
Знаех ,че правя грешка,но възможностите,които имах тогава и знанията ,които притежавах, ме накараха да направя тази грешка,за която съжалявам години наред .И понеже сравнявам хубавите моменти преди, с тези през брака ми аз създадох нещо като ореол около тази връзка,което ме кара и досега да се упреквам,че прекратих връзката.
Легнах си вечерта и започнах да си спомням всичко.От началото на връзката докрая.Два пъти плаках и то втория обилно,та чак намокрих възглавницата.Изпитах огромна вина за нероденото си дете .През това време ме заболя отзад яко под лявата плешка,после се премести надолу в ръката,а междувременно лявата ми ръка беше абсолютно изтръпнала.
Докарах всичко докрай,с всичките фрази и заспах мн.бързо.На
другата сутрин бях яко замаяна и направо ми се искаше да си полегна на работното място.
:D Сега не зная какво следва.
Опитах си да си направя ЕТ няколко пъти и пак не се получи нищо,независимо че пусках енергия и през дупка в щита.Аз просто не зная , този образ на разтопената Е трябва ли непрекъснато да го поддържам като образ или не.Какво правя като я разтопя?Аз чакам и нищо не се случва.Може би трябва да се съчетае образа на течащата Е с усещанията в мен?Но как?
Иване,ще ти бъда мн.благодарна,ако ми отговориш.
И още 1 въпрос:Може ли да си направя карта на едно чувство,например гняв и да пиша отдолу в хлетки,хората и нещата,които ме карат да го изпитвам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може да си направиш карта на гнева. За енергията при ЕТ по-добре да чувстваш движението на енергията.
Но според мен ти нямаш какво повече да чистиш в тази случка. Ако е била маяк, при маяка се променя само значението, не се чистят емоции.

Аз бих потърсил маяк в ранно детство свързан с баща ти. Защото и баща ти и двамата ти съпрузи имат общи характеристики, а имено - проблеми с алкохола и склонности към физическа изява на гнева си върху теб. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Не,с баща си нямам,аз го презирам меко казано.Никога не съм изпитвала нужда от него.Даже при скандали си мечтаех родителите ми да се разведат и аз да живея при майка,която имаше качества,заради които да я уважавам.
Относно ЕТ исках да направя за главоболието,но не се получава.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

krista написа:В неделя 09.05. след семинара реших да си направя ТЕС за маяка,който имам.Когато бях на 19 аз изживях голямата си любов ,но поради решението ,което взех, аз прекратих тази връзка,след което, 2 месеца след това се ожених без никакви чувства.
И аз направих същата глупост навремето.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Пак аз първа с впечатленията! 8)

Много зареждащо! Много приятно! Много полезно! И не на последно място много гот да се видим очи в очи и да знаем човека зад ника във форума. :lol: Радвам се, че се запознахме! Личният контакт си е личен контакт. :!:

Сега остава да последваме съвета на Иван и наистина да си организираме неформални срещи за споделяне и презареждане поне един път месечно. Аз съм твърдо "за".
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз съм твърдо за :D
nikonao
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2010 16:58

Мнение от nikonao »

Супер беше.Направих после ТЕС на майка ми и й подейства.Тя гледала шоуто и го запомнила.
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

:D
Последно промяна от Бризеидка на 25 Окт 2013 19:48, променено общо 1 път.
http://www.youtube.com/watch?v=KaXWp-3fL_E
Песен на любима група... с прекрасен текст :)
charam
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Мар 2009 15:30

Мнение от charam »

На срещата в неделя всичко беше супер. Дори и за такива като мен, които леко гои помръзва. :( Аз също бях доста еуфорично настроена и почувствах голяма необходимост от сън. Снощи се опитвах да правя прокси с ЕТ, за да успокоя разбеснялата се тийнейджърка у дома и съм задрямала в седяща поза на леглото, докато "налагах" нейното енергийно тяло върху моето. Жалко че във форума се развихря някак спор и нападки. Не мисля че тук им е мястото. А и все пак не ми става ясно защо някой, който има толкова подтисната в себе си агресия, трябваше да се развигри върху мирната ни територия.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

На срещата вчера, рабрах колко много работа имам със себе си и как да помагам и на близките си, а най-вече какъв е смисъла на всички тези енергийни техники. Благодаря на Иван за това, че отговори изчерпателно на всичките ни въпроси, съдействаше на всеки затрудняващ се в прилагане на техниката, наблегна на грешките, които правехме, докато бяхме в ролята на терапевти. Всичко това се оказа много полезно за мен.
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Отзиви от ТЕС семинар-а за напреднали 16-17.10.2010

Мнение от aurelia1507 »

Искам да споделя впечатленията ми докато са още пресни и се разписвам първа, защото аз май бях най "досадната" участничка. Питах постоянно въпроси и усещах много силна вътрешна съпротива. Но затова пък мога да кажа, че за мен семинара беше много полезен и интересен. През тези 2 дни получихме много нова и интересна информация, за много от нещата чувах за първи път. Научихме 3 нови техники и едната особено на мен много ми допадна и ще ми е много полезна - става въпрос за ЕТ. Смятам да я използвам оттук насетне. Искрено препоръчвам този семинар на всички, които искат да разширят познанията си за себе си и искат да помагат на себе си и на другите.
Искам да споделя, че вчера бях доста енергична - не съм правила лицеви опори в парка, но в двора на едно училище доста се погонихме и поиграхме със сина ми. Усещането ми беше не толкова радостно, колкото спокойно, балансирано и отпуснато. Беше ме обвзело едно спокойствие и мир като че съм в балон и летя над поля и планини и се възхищавам на красотата наоколо Smile
И последно искам да споделя, че започвам от днес да работя над съпротивата си да приема, че нещата при мен се случват. При упражненията успявах да задесйтвам различните процеси, но все изникваше въпроса "Какви да тези глупости, защо ми хрумват кални топки, детски топчета и дали пък тази енергия не си я измислям да се движи нанякъде. И ако си измислям всичко то дали ще проработи при мен". Факт е че въпреки тези съпротиви се почуствах успокоена и енергетизирана, така че започвам упорито да свалям съпротивите си ...
Ще се радвам и другите да споделят впечатленията си, защото аз вече достатъчно споделях :)
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Мнение от vladopetkov »

Здравейте! Аз също искам да споделя усещанията си от семинара за напреднали през този уикенд. По време на семинара нямах никакви съпротиви да възприемам новата информация, която бе за нашите полуподготвени мозъци страшно много. Ние може би си нямаме точна представа каква супер ценна информация ни дава Иван. От тук нататък следва огромна и упорита работа по осмислянето и интегрирането в нас на всичко това, ако действително желаем да сме полезни на себе си и на другите. Днес, и аз подобно на aurelia1507 се чуствам, лек и прозрачен.
И веднага споделям първия си опит: днес, преди да отида на упражнения с моите студенти (група от 12 души), реших на всеки да направя по един "подарък"... и всички бяха толкова мили, кроттки, внимателни, не можех да повярвам. Е, това не ги направи по-умни и талантливи, но като че ли бяха наистина други. Работата продължава!

БЛАГОДАРЯ ти Иване!!! :)
Rally
Участник
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Юли 2010 18:26

Мнение от Rally »

Здравейте и от мен :) Днес е хубав ден 20.10.2010 година, та се сетих, че трябва да Благодаря, още повече, че си имам и личен любилей- 3 месеца откакто знам и правя ТЕС, а отскоро и ЕТ. :) Аз след семинара правих подаръци на някои от хората, които срещнах по улицата докато се прибирах - много е приятно :) . А вчера ми беше много особен ден, взех някои важни решения с помощта на ТЕС, постригах се и плаках много заради косата, още при фризьорката, но ми пада вероятно заради жлезата, та след едномесечно мислене реших, че ще е по-добре. След това срещнах случайно човека, с който махах преградата на упражнението в неделя, вечерта правих първия си ТЕС с метафори, и на мен много ми е странно какви неща ми излизат, макар, че в известен смисъл има класически елементи (между другото съвсем безкористно и безвъзмездно предлагам на Владо от тук нататък материали за сюжети, може нещо да си избере!? Шегувам се! :) ) Та, така, накратко - чака ме много работа!!! БЛАГОДАРЯ за това, че познавам Техниката, Иван, и всички останали, които познавам :) Да запретваме ръкави!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече! ...
vaniina_1975
Участник
Мнения: 10
Регистриран на: 30 Авг 2010 19:06

Мнение от vaniina_1975 »

На мен също семинарът много ми хареса. Информацията беше богата, добре поднесена и обяснена, нямаше нищо излишно. Научих нови неща, техники, който смятам да изпробвам. Аз в ТЕС си вярвам защото си ме променя. Освен, че работи за проблемите, за които бях там, усещам, че ставам някак по –търпелива, смирена и разбираща. Но ако някой смята, че като отиде на курса и ще излезе прероден, ще трябва да го разочаровам. Няма как да стане. Но с повече работа става и още как. Никога не съм била по-убедена в някоя техника. А аз съм пробвала това онова.
Публикувай отговор