ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

А иначе и аз съм от тези дето чакат някой отвън да им реши проблема - хомеопатия, Бах капки, Алиса ....
Тук малко се шегувам.
Работя по проблеми, когато имам някакъв проблем в настоящето. Снощи ТЕСах и ПЕАТвах 2 часа, защото имах ситуация с детенцето.
Но като отмине най интензивната емоция не работя по проблемите си. Знам, че е ПО. Съмнявам се, не искам, мързи ме, не искам да се освободя..... ТЕС-ам го, но засега беуспешно.
Искам да споделя, че снощи редувах ТЕС и плитък ПЕАТ и при ПЕАТ-а усетих веднага резултат - веднага ми полекна, за разлика от ТЕС (друг път с ТЕС резултатите ми идват на другия ден или след известно време).
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

гената написа: От къде извади това звънче Иван? :roll:
Всъщност бе ксилофон на дъщеря ми, но като писах предния пост не знаех, как точно се нарича джаджата. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

усещане

Мнение от vladopetkov »

Иване, Учителю, тоя ПЕАТ е голяма работа, да знаеш...:))) Ако си
гледал филма на Вим Вендерс КРИЛЕ НА ЖЕЛАНИЕТО (има го в Замунда), там има едни ангели дето стоят кацнали дето си искат и наблюдават как хората щъпуркат нагоре-надолу и нещо се вълнуват, тревожат и влюбват, а те стоят безпристрастни и само наблюдават. И почти целия филм е в един такъв бавен, неестествен за обикновенния живот ритъм. Е това обединение ме направи нещо като тия ангели. :) (Е, далеч съм от мисълта да съм ангел. Все още ми се хапват пържолки и ми се ще да правят някои не ангелски неща...) Седя, гледам, нещо ми говорят с буен темперамент, искат, напират, а мен ми е едно Р-А-А–А-В-Н-О. Тая point 0 e много яка, ей. Нема мърдане! Изчезнаха ми всякакви амбиции да се състезавам или доказвам на някого, а в моята професия това е доста неестествено. Ама кого номинирали, ама кого наградили... все едно ми говорят на чужд език, който не разбирам. Това нещо аха-аха да ме разтревожи, ама... Цъ. А все по-голям кеф ми прави да помагам на хората да си оправят проблемите... Мнооого мъка има по тая земя, учителю, много. Дали пък да не си направя един ПЕАТ за това, че май започвам да се притеснявам, че нищо не ме притеснява?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: усещане

Мнение от mayadob »

vladopetkov написа:... (Е, далеч съм от мисълта да съм ангел. ...
То и от въпросния филм единият ангел залита по земното...

Владо, а как ти се отразява това на стила на работа?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Дали пък да не си направя един ПЕАТ за това, че май започвам да се притеснявам, че нищо не ме притеснява?
:lol: :lol: :lol:
Щастливец!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

за Мая

Мнение от vladopetkov »

Мая, стилът на работа ми е все същия, но има съществена промяна в няколко посоки: 1. аз като че ли вече не се пъна толкова всичко да стане на всяка цена; 2. хората с които работя, като че ли ми имат много по-голямо доверие и 3. Нещата се получават, като че ли ей така от "самосебе си". 4. За хората около мен като, че ли настъпва "време разделно" - добрите остават около мен, а не дотам добрите се отдалечават по една или друга причина. :)
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Здравей Владо,
Когато човек казва аз, той вече се разграничава от всичко онова,което възприема като не-аз,т.е. като ти :),и с тази стъпка става пленник на полярността.Неговото аз го обвързва със света на противоположностите,който не се дели само на аз и ти,но и на вътре и на вън,на мъж и жена, на добро и зло, на правилно и неправилно и т.н.Егото на човек не му позволява да долови под каквато и да било форма единството или цялоста,да ги разбере или дори само да си ги представи.Съзнанието разлага и раздробява всичко на противоположни двойки,които ние ,ако те ни предизвикат,изживяваме като конфликт.Те ни принуждават да различаваме и чак тогава да взимаме решение.Разумът ни не върши нищо друго освен непрекъснато да раздробява действителноста на все по малки парчета (анализ) и да прави разлика между парчетата (пособност за различаване).Тогава казвааме да на едно и същевременно не на неговата противоположност-защото,както е известно,"противоположностите се изключват взаимно".
Зад полярноста ,която ние,хората познаваме,се намира единството-онова обхващащо всичко в едно,в което противоположностите дремят все още неразличими.
Всяко положително назоваване произлиза от нашия разделен свят и затова е неприлложимо към единството.Ето защо от гледна точка на двуполюсното ни съзнание единството предствалява нищо.Жителите на Запада,например,обикновено реагират с разочарование,когато осъзнаят ,че онова състояние на съзнанието,към което се стерми будистката философия и което се нарича "нирвана",означава приблизително нищо (буквално "угасвам").
И така Владо не знам дали в контекста на последното изречение позна състоянието към което пристъпваш ,все още с плавни стъпки или по терлички както казваше баба ми.Така се slucvа когато започнем да сливаме противоположностите ,които изграждат света ни като такъв какъвто го познаваме :).Човешкото Его винаги желае да притежава нещо което е извън него,и му е караъно неприятно да научи,че трябва само да угасне за да се слее със всичко.В единството всичко и нищо се сливат в едно.Нищото се отрича от всяко проявление и разграничение и така се изпълва от двуполюсния модел.Всъщност си мисля ,че по важно е да признаем пред себе си,че не светът е двуполюсен,а нашето съзнание.Тогава в озези състояния като онова на Владо ще започнем да разбираме смисъла на нашето присъствие на земния план.По този повод още веднъж ще си позволя да не се съгласе с Иван, че появяването ни в трето измерение е само , за да добием една по различна опитност.Според мен появяването ни по тези места :) е по скоро ,за да разберем съществуването на паралелни измерения,което ще ни помогне да стигнем някак до ИЗТОЧНИКА,а това много вероятно ще стане като започнем да сливаме своите противоположности.
Всичко което ти казвам по горните редове научих на семинара за работа с кристали :))>Мисля че разбирате онова,което писах в един от по предните си постове,че ПЕАТ и работата с критали са колкото различни на пръв поглед толкова и взаимно свързващи и допълващи се методи за духовно израстване.
Поздрави
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Мнение от vladopetkov »

Благодаря ти за пояснението, Марто! :)
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Имах неуспешно ДП4.Работих по проблем с много високо телесно тегло на 13 годишно момиче.Въпреки мнoгoкратните ми предупреждения да не се привързва към позитива-тя го направи с невероятна сила и образа и мисълта от позитива както си бяха не много ясни в началото след 15 мин.стана изключително ясни (10) и така и не изббледняха до момента в който реших че съм се провалил :(.
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: за Мая

Мнение от Angel_K »

vladopetkov написа:Мая, стилът на работа ми е все същия, но има съществена промяна в няколко посоки: 1. аз като че ли вече не се пъна толкова всичко да стане на всяка цена; 2. хората с които работя, като че ли ми имат много по-голямо доверие и 3. Нещата се получават, като че ли ей така от "самосебе си". 4. За хората около мен като, че ли настъпва "време разделно" - добрите остават около мен, а не дотам добрите се отдалечават по една или друга причина. :)
Продължавай все така!
Това е правилния начин според мен!
Ти се чустваш добре и удовлетворен , те се чустват така , няма 100% успеваемост , някой не казват проблемите и болежките си честно и открито и си отиват не търси вината в себе си !
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Марто, и на двете точки ли остана позитивът? Ако е така - значи си е напълно успешен. А, както и да е, наблюдавай момичето - може да е тръгнало нещо.
Вкарвай дълбоко дишане при смяна на точките, ако ти се струва, че закучва.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Също така привързването към позитива може да се разглежда като отделен проблем и да се третира с ДП-4. Една снимка - привързана към позотива и друга снимка, непривързана. :idea:
Освен това помни, че всеки процес е по-добра алтернатива от никакъв процес. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Позитива остана само на едната страна.Всъщност негатив не може да има и от двете страни :).
.От другата страна си беше негативна картинка на едно 130 гк.дете :(.Това със дълбокото вдишване трябваше да го приложа,но не се досетих.Измислихме изречения за ТЕС с които трябваше да продължи. Ще я наблюдавам.Надявам се да започнат позитивни помени.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Благодая за предложенията .Ще и предложа също да направим и Една снимка - привързана към позитива и друга снимка, непривързана. Това звучи логично.
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

matro написа:Позитива остана само на едната страна.Всъщност негатив не може да има и от двете страни :).
.От другата страна си беше негативна картинка на едно 130 гк.дете :(.Това със дълбокото вдишване трябваше да го приложа,но не се досетих.Измислихме изречения за ТЕС с които трябваше да продължи. Ще я наблюдавам.Надявам се да започнат позитивни помени.
Използвай силното й привързване към позитива и я карай да визуализира с него. Как изглежда, как се чувства, какво вижда, какво чува, как си купува дрехи и прочие. Според мен ще й е много лесно, след като така силно го иска.
Дори и да не е ДП 4, със сигурност ще й повлияе много положително :wink:
Публикувай отговор