ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Как работи с метафората с МММ или ТЕС?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:Как работи с метафората с МММ или ТЕС?
С ТЕС. По твоя начин.
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

Искрено благодаря на Мая за усилията, които положи за да ми помогне.Това, от което аз лично се поуплаших по време на сеанса бяха образите, които се появяваха в съзнанието ми-пробождане, кръв, счупен врат-беше като трилър с елементи на фентъзи.След сеанса остана слаба болка в главата до следващия следобяд. За момента не усещам някаква промяна в себе си-във физичеко или емоционално отношение. Тази вече ме споходи една мисъл-моите ПО-та май не са на ниво аспект или част (не знам възможно ли да има няколко По-та едновремнно?), а изглежда, че имам едно кардинално ПО, касаещо живота ми като цяло. Дойде ми идеята, че това май е тапата, която би отпушила за мен духа от бутилката. Очаквам курса, на който се надявам да получа поне част от отговорите за себе си.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аби написа:Искрено благодаря на Мая за усилията, които положи за да ми помогне.Това, от което аз лично се поуплаших по време на сеанса бяха образите, които се появяваха в съзнанието ми-пробождане, кръв, счупен врат-беше като трилър с елементи на фентъзи.След сеанса остана слаба болка в главата до следващия следобяд. За момента не усещам някаква промяна в себе си-във физичеко или емоционално отношение. Тази вече ме споходи една мисъл-моите ПО-та май не са на ниво аспект или част (не знам възможно ли да има няколко По-та едновремнно?), а изглежда, че имам едно кардинално ПО, касаещо живота ми като цяло. Дойде ми идеята, че това май е тапата, която би отпушила за мен духа от бутилката. Очаквам курса, на който се надявам да получа поне част от отговорите за себе си.
До следващият семинар спокойно можеш да си работиш по тези ПО-та и да сваляш товара от себе си!С ТЕС разбира се!:)
Успех!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Здравейте приятели,
накних се да напиша туй онуй и аз :).Обещах да пиша за някой от ТЕС постиженията си,но това ще направя в някой друг от форумите.
Преди няколко дни си замина братовчет ми ,който се беше завърнал за кратко от Холандия, за да се опита да разреши някои свои основни ментални проблеми,а по този повод еволюцията на пребиваването му по тези измерения беше решила да го върне в БГ и да го срещне с ТЕС и ПЕАТ :D .Всъщност той имаше толкова много пролеми,че аз не смятам да изложа всички ,но след ДП ,който направи Иван по Skype,нещата така започнаха да се променят,че на мен ми се отдаде възможност да направя само още един ДП и след това наистина промяната беше много видима.Преди тази онлайн среща с Иван аз бях направил няколко доста успешни ДП4 ,които наистина исчистваха праоблемите върху които работехме,а те бяха 4 листа А4 формат написани много ситно :D .ПП му бяха Неувереност и Доверие в себе си.ако не се лъжа сеанса продължи около 2:30 мин. беше доста заксукано,но когато пипа талантлива ръка ПП'тата се сливат в крайна сметка :D .Иван ме посъветва да пропусна контролните въпроси за проверка на бъдещето ,защото самия процес протече така,че трябваше да преминем направо на втората група въпроси,а и еуфорията на братовчет ми беше неописуема,така че........ :) .Не се впускам в подробности за самия процес защото интересното настъпи след това.Четири дена след ДП той изяви желание отново за работа по някои от проблемите си,а през тези 4 дена "горкия":D не беше много заземен :).Като взе листа на който бяха написани и систематизирани проблемите по важност,човека чете,чете,чете...... но не можа да каже ,че написаното го вълнува по какъвто и да е начин.Всичко буквално се беше изпарило.Всъщност най големият му проблем беше огромната омраза ,която изпитваше към родителите си и брат си ,които обвиняваше за всичките си страдания.Една голяма част от написаното на онези листи беше свързано с тях.Като ги прегледа в крайна сметка каза: "Мисля ,че никога не съм обичал майка ми баща ми и брат ми толковяа много" :)Така както Иван спомена по време на семинара, проблемите лавинообразно потънаха или се изпариха незнам къде,но това беше факт.ПЕАТ е голям пич.А ДП е царя на положението.Аз знам ,че панацея не винаги съществува,но понякога има неща,които ме карат много да се вълнувам и едно от тези неща е ПЕАТ.Мисля да продължа своята работа.Благодаря на Иван и на всички участници в семинара които ме направиха част от едно незабравимо преживяване.
p.s. Забравих да спомена ,че докато стигна до другите му Противоположности (самочувствие и ниска себеоценка) по време на втория Дълбок ПЕАТ ми се разказа игричката :D, но си заслужаваше.Процеса продължи около 3-4 часа.
И другото ,което ме вълнува и искам да отбележа е,че мисля ,че не е отделено достатъчно внимание на въпроса от групата контролни ? "Дали иска да прости на някой или на себе си" и то само ,ако желае е.Моето мнение е,че проблема с прошката е един от най важните и той трябва да бъде разгледан като група от въпроси.Но по тази тема малко повече при едно от следващите ни събирания :).
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Уау, браво, радвам се за братовчед ти. И за теб разбира се, че ако не бе ти, той нямаше да има тези резултати. 3-4 часа ДП, това си е рекорд достоен за Гинес. :)
Първият му ДП продължи час и половина. Около час ни отне да обясняваме и решаваме с кой проблем да работим. Сега разбирам защо. :shock: 4 листа с проблеми си е бая проблеми.
Но важното е че краят е добър. А щом краят е добър всичко останало няма значение.
Доколкото си спомням след ДП който правихме заедно, когато питах братовчед ти: "Как се чувстваш сега?"
Той каза: "Прероден" :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Бравооо!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

:)

Мнение от matro »

Да даа, нещата са горе долу такива.Днес се чух с него и той все още продължава да е преизпълнен с любов и хармония.Надявам се да го запази по-дълго това състояние.
Между другото незнам дали му е мястото, но не мога да се стърпя и само искам да подметна ,че днес завърших едно обучение за работа с кристали и в контекста на това трябва да кажа,че ПЕАТ страшно много ми помогна и направи така,че изключително бързо да усвоя материята за работа с кристали,която само на пръв поглед е доста различна от това което усвоихме на ПЕАТ семинара.На практика нещата се допълват много добре и си мисля,че ще излезне един доста добър ''МЕЛЕЗ" от тая работа :). НЕзнам защо ПсихоЕнергийните методи за работа с човека са толкова различни,а в същото време са толкова взаимно допълващи се!?Промените които започват са толкова силни и насочени по посока на духовното ни еволюиране,че ще си позволя да кажа,че версията ,"че се появяваме, за да придобием само една по различна опитност" вече доста ми избледня :).Поздрави на бандата и бъдете здрави, хармонични и силно устремени към ИЗТОЧНИКА,за да гребете с пълни шепи от изобилието,което той ни дарява.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Майката с двете секцио пак пише:
Някак си не съм притеснена изобщо за състоянието му. (Става въпрос за неин близък)
Мая, дали е възможно да съм станала такава неемоционална заради ПЕАТ-а, който направи? Дори и не съм тес-ала след това, а имах намерение да работя над страха си, че това състояние ще е временно само. С течение на времето обаче това престана да ми минава през главата като мисъл и няма емоционален заряд. Излязоха толкова много неща около раждането ми, които преди не можех или не си позволявах да видя. И макар че някои от тях са констатации как не съм се справила с контракциите например, какво друго съм можела да направя и прочие, няма огорчение или упрек към мен, само спокойствие. И си казвам ами няма как да го знаех това без да съм го преживяла, не раждам всеки ден, нормално е да се уча от ражданията си. Сега осъзнавам, че за да постигна това спокойствие трябваше да мина през огорчението. Не е и точно спокойствие, няма дума за това състояние - прилича на спокойна вода, като вир в река. На училище се шегуват с мен, че искат да ги заразя с малко Зен. Станах и по-добра с големия ми син, смеем се повече. Като го пиша и осъзнавам как звучи невероятно, че само с един час можем да променим толкова много, и то без усилия.. толкова е странно. Като си свикнал и са те учили, че хубавите неща стават бавно и с усилия. Определено виждам как хората могат да се саботират за да не постигнат емоционална свобода. Така сме възпитани от обществото, това е нормалното. Само съжалявам, че не мога да отида на някой семинар за ПЕАТ, защото тук (тя не е в България) не е много популярен, но намерих книгите и ДВД-та на Живорад и си мисля да си ги купя след време. Искам токова много да мога да го показвам и на други хора и да им дам същата свобода каквато имам и аз. Не знам как мога да благодаря на Мая. И сега като я гледах на снимката от срещата и ми идваше просто да я разцелувам.
Но както е и да е, много се отплеснах. Интересното е, че много от нещата които ме дразнеха преди, сега не предизвикват вълни у мен. Явно наистина тези полярности са в основата на много от терзанията ми в живота. Излезе обаче дълъг конфликт, който имах вътрешно с родителите си, но сега не е на емоционално ниво, просто като мисли и започнах да ровя и търся как се е зародил. Иска ми се да го разреша, за да мога да общувам с тях с радост, не по задължение и само защото са ми родители.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, кажи й да организира 10 човека и ще ида да им направя ПЕАТ семинар с удоволствие. :idea: :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много интересно стана с дълбокия ПЕАТ на една жена скоро.
Бяхме се спрели на едно спокойствие в корема и едно пищене в ушите. Нямаше обединяване. В един момент тя каза, че и двете усещания са преходни, така ги усеща. Веднага я попитах кое е обратното на "преходно" и тя каза "завинаги". Направихме ФАМ за "преходно" и "завинаги". След това на първата точка й казах да изпита "преходно". След малко, когато й казах да изпита "завинаги", тя каза, че все още не успява да изпита "преходно". Първо заподозрях, а след малко вече стана сигурно, че "преходно" и "завинаги" са се обединили още на ФАМ-а. През всички контролни въпроси мина както се очаква след обединяване.

И друго за нея. След това направихме още няколко обединявания по учебник. Тя свикна с процеса. Накрая няколко пъти обединявахме без да докосва точки и без да диша. Само я водех в това да изпита едото, после другото и накрая и двете. Получи се.

Работихме върху много неща. Сега ми е писала, че има промяна в някои.
mery
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 11 Апр 2011 14:28

Мнение от mery »

Здравейте! Искам да попитам дали е добре да си ходил на ТЕС-семинарите , за да отидеш на РЕАТ- семинар?
Последно промяна от mery на 27 Апр 2011 09:14, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз не съм ходила на ТЕС-семинар, но ползвам ТЕС а сега и ПЕАТ.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

PEAT+TEC= na chudo!!!

Мнение от matro »

Братовчед ми от 3 месеца беше с температура 38.5-40.7 градуса.Преди месец и 20 дена беше приет в болницата в Айндховен и след като за тези месец и 20 дена му бяха направени всички възможни изследвания, които могат да бъдат направени на един човек в европейска болница от много висок class не откриха нищичко.Взимаха му кръв по няколко пъти на ден, която беше поставяна при подходящи лабораторни условия и точно определена температура,направиха му ядрено магнитен резонанс,изследваха му зъбите направиха му ядрено магнитен резонанс в реално време (нещо като видео) само на главата.Имаше предположения за най-малко 10 болести при които се поддържа много висока температура ,като започнете от Инфекциозна мононуклеоза и стигнете до Лимфом на Хочкин и левкемия и туберкулоза и не помня още какво.
Преди 4 дена го изписаха от болницата като му взеха ликвор от гръбнака и му казаха ,че след 10 дена ще се опитат да му поставят диагноза ,но не са сигурни дали ше бъде точна.С една дума бяха честни и дори ръцете не пожелаха да си изплакнат с някаква примерна диагноза.Просто казаха незнаем :(.
Чухме се преди 4 дена и аз спонтанно реших да направя ДП4 за температурата.Като работихме с настоящото му състояние и бъдещето.ДП4 продължи 30 минути и след като си поговорихме око 5 мин. аз го помолих да си измери температурата, и тя беше 37.1, което не се беше случвало от 3 месеца.Той ми каза че се чувства доста по добре и някак странно олекнал :).Легна си и на другия ден по обяд се чухме и той ми сподели че е спал 12 часа без да се събуди което също не се беше случвало през последните 3 месеца.Той спеше по няколко часа и то на пресекулки.Помолих го да си измери температурата и тя беше 37.4.Реших да продължа с ТЕС и техника на избора."Въпреки че имам Т 37.4 и се чувствам супер безсилен и натежал..........................." "Аз избирам да имам Т 36.6 и да се чувствам лек и жизнен".10 мин след това температурата му беше 36.4 и тя продължава да е 36.4 вече четвърти ден.НЕзнам как да прадължа по натам ,но това което се случи според мен си е чисто чудо.
Ще се опитам да се появя на 1'ви на срещата на ПЕАТ-аджиите :)).
Поздрави и Бъдете здрави i щастливи

p.с.Тази вечер решихме да ТЕС"аме за точно 36.6 :)).Все пак не е избирал 36.4 :))). :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Той може съзнателно, да не е избрал 36.4, но това да е най-добрата за него температура на тялото, Марто... :wink:
Срещата е отворена, не само за ПЕАТаджии.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор