ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ?

Мнение от ivangp »

matro написа:Можем ли да приемем СПОКОЙСТВИЕ и ОГОРЧЕНИЕ за противоположности??? Иван забрави да изпрати сисъка с противоположностите!!!
На мен не ми се вързват нещо.
Поздрави
Можем. Идеални са си. Щом за човека си противоречат, няма значение ние какво мислим.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Семинарът във Варна завърши. Мина доста по-гладко от Софийския, макар и да си имаше интересни, сложни и дългички сесии. Но нищо над 1 час.
Честито на новите процесори. Чакаме отзиви и резултати след семинара и от тях.

Да ви разкажа за един интересен процес, който може да ви е полезен. Клиентът докладва пулсации в задната част на главата и бяла светлина пред себе си. Следват въпроси за Мета полярности - кое с какво го свързва, какво символизират те за него и т.н. Той казва, че бялата светлина е като състояние след еуфория от някакво приятно събитие, а пулсациите са напрежение свързано с нещо неизвестно, което е на път да настъпи, но не е настъпило. Докато говори докладва, че пулсациите се трансформират в черно петно, което скрива настъпващо събитие и пак докато говори казва, че бялата светлина и черното петно започват да се сливат. Това всичкото става на 1-ва точка. Т.е. имаме сливане на бяло и черно ( които могат да означават всичко. За момента значенията им не са твърдо определени).
Аз не водех процеса, а само помагах. Казах му да продължи да слива на втора и трета точка, Имахме пълно сливане и на 3те точки и невъзможност да изпита бялото отделно от черното и черното отделно от бялото. Чак след това го върнах на въпроса как би ги определил и какво значение би им придал. Т.е. на въпросите за Мета Полярности. Той асоциира черното с нервност от неизвестното бъдеще, а бялото със спокойствие за бъдещето.
Отново направихме проверката с контролни въпроси - Можеш ли да изпиташ едното отделно от другото, но този път не с черно и бяло, а с нервоност и спокойствие. Имахме интеграция и продължихме по протокол.

Идеята е , че ако има спонтанна интеграция на два елемента, можем да я завършим и след това да търсим правилните термини за елементите. С последваща проверка за интеграция на новите названия.
За пръв път ми се случва подобно нещо. Действах интуитивно. Дано да ви е полезно. :)
Последно промяна от ivangp на 04 Апр 2011 10:40, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аби написа:
mayadob написа:Днес имах две жени. С едната се видяхме вкъщи, а с другата в скайп.
С жената вкъщи срещата продължи час и половина. Накрая тя беше в познатото ви зашеметено състояние и не успях да я попитам дали може да разказвам. Затова толкова за нея.
за ПЕАТ.
За мен няма проблем.Можеш да разкажеш.
Супер. Ще се радвам и ти ако разкажеш как беше процесът и как си сега.
Аз ще разкажа по-късно, сега нямам възможност.

Ния, всичко е ОК. ПоTECай малко по темата.
Няма ли да посетиш ПЕАТ?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Не ми се занимава с клиенти, Майче, никога не ми се е занимавало (затова и не си работя по специалността – нито ден не съм), а ако изскочи нещо при самата мен, с което да не успея да се справя, ще посетя процесор, например теб, ако ме приемеш :) – защо да изопачавам техниката, прилагайки я сама върху себе си.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

nia написа:... – защо да изопачавам техниката, прилагайки я сама върху себе си.
Защото е много хубава и можеш просто да работиш по себе си с нея, както с ТЕС. Няма да я изопачаваш, а ще я ползваш.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Май не ти се иска да работиш с мен :roll: :D ...

Има много време до следващия семинар, достатъчно, че да разбера дали ми се ходи. Ако трябва да отида, все ще се случи нещо по което да разбера.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

nia написа:Май не ти се иска да работиш с мен :roll: :D ...
Иска ми се да работя с всеки.
Също така искам всеки да работи сам.
:D

Гледай да отидеш на следващия семинар :)
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Днес Алиса ми беше на гости, за да направим един дълбок ПЕАТ. На семинира аз успях да обединя полярности, но на контролните въпроси си пролича че не съм изчистила всичко. Та обединихме за 1 час "Искам свобода и не искам отегчение".
Изпълни ме едно чувство на свобода и веселост. Продължихме с техника на върха на пръста с 2 случки и понеже след втората нямах чувството, че проблема е изчезнал продължихме с базов ПЕАТ и от там тя съзря противоположности и стигнахме до обединяване на пърхане и апатия.
После започнахме с "Отлагам търсенето на работа" пак с дълбок ПЕАТ и стигнахме до още 2 противоположности "Чувствам се добре и подтисната". Общо сигурно сме работили 2,5 часа, аз доста се уморих.... Алиса е желязна, ръчка ме да си казвам какво чувствам и защо, за да стигнем до корена на проблема, а не да го отлагам както съм свикнала. Освен това има много силна интуиция и ме води много добре. БЛАГОДАРЯ!!!
Сега се чувствам много добре. Имам чувството, че съм в плерома, въпреки че обединих полярности на 3 пъти. Весело ми е, леко ми е и спокойно.
По отношение на работата нещата са малко странни - аз не стига че в момента не се чудя как да си намеря работа, ами и мъжа ми в обедната почивка го убеждавах да си напусне работата и да си изкараме едно страхотно лято цялото семейство със спестените ни пари и да започне да фрилансва както иска от 1 година, но все не му стига куража да започне преди аз да заработя.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Мирка, честито.
Алиса, на теб голямо честито за това, че си се справила супер :)

Майката с двете секцио, за която посах, даде отзив във форума, от който се познаваме. Пускам го тук:
Не знам дали мога да опиша добре какво точно се случи с мен, но се чувствам като нов човек, олекнала и все едно дишам друг въздух. Сесията ни отне около час през който кърмих и сменях пелени :haha: Работихме към откриване на противоположностите ми и вместо потупване на точки, си слагах пръстите само на 3-те точки около окото и тази на гърдите. Това повече ми хареса от потупването, защото сякаш ми е трудно да се съсредоточа когато потупвам и особено при 9Г. Много енергия ми отнемаше и признавам, че може би и затова не бях много последователна с ТЕС-ането. Аз съм си мързелива по природа.
По време на сесията плаках много, потих се, кърмата ми се лееше, изобщо извираше вода от мен. Малкият беше в ръцете ми и той се поти като луд до края на вечерта. Стигнахме до идентифициране на моите полярности - огорчение и спокойствие и обединяването им в едно. Към края вече ме напушваше на смях и едвам се сдържах, защото не исках да обидя Мая и да си помисли, че съм несериозна. Като приключвахме малкия се успокои и заспа в ръцете ми. След като свършихме започна едно странно изтръпване в слънчевия сплит и непрекъсната нужда да си поемам дълбоко въздух и да се прозявам. На няколко пъти всъщност лягах за да си затворя очите за малко, защото чувствах че ще заспя права, но беше много приятна умора и скалпа на главата ми беше приятно изтръпнал. Вечерта заспах като пън и сънувах раждане, но не си спомням точно какво.
След това се чувствах все едно съм излязла от мъглата. Много странно и объркано. Все още ми е зашеметено. Виждам всичко цветно и ярко. Имах един от онези "Аха" моменти и ме изпълни невероятно спокойствие. Не е точно спокойствие, но мисля че няма дума, която да опише състоянието ми, може би нирвана. Нарочно се връщам към раждането, спомням си го, детайлите, трансфера, секциото - и нищо, просто факти, никакви емоции. Това е просто невероятно!!! Вече два дни съм в еуфория и не мога да спра да се усмихвам. След като се видяхме с Мая, отидохме за сладолед с децата и така както си карахме се смяхме и тримата с глас на нищо, просто заради смеха, беше като излизане от кома.
Сега изпитвам някакъв остатъчно съжаление към старата Аз и колко се намъчи душата ми, а като е толкова просто и гениално да се освободиш от тези емоции. Също и забелязвам лек страх това ми състояние да не изчезне. Мисля да ги поТЕСам малко.
Мая, мъжът ми също е много благодарен, че ме върна :thanks:
aurelia1507
Участник
Мнения: 51
Регистриран на: 22 Юни 2010 21:33

Мнение от aurelia1507 »

Майче това наистина е много хубаво :)

А на Алиса съм наистина много благодарна и много и се кефя :) Много ги усеща нещата :))

На мен еуфорията ми се поизпари, но се чувствам все така добре :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво на всички, които работят. Защото те са и тези с реултатите.
Радвам се че не само работите, но и споделяте!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето ме и мен! aurelia1507, много се радвам, че успяхме, защото усилията бяха общи! Аз нямах време да асимилирам стореното, но така както си написала изглежда сме направили много неща... :lol:
Това, което не знаете е, че вечерта имах още един шанс да работя с "клиент", който нищо не знае за ПЕАТ. Почнахме от Проблем на ниво 9. Изчистихме де що аспекти излязоха до 0. Минахме и през ПЛЕРОМА, а накрая, след кратко пояснение и съгласие, направихме и ОПП (обединение на ПП). Всичко за около 2 часа. Не си водих записки, ползвах само контролните въпроси от семинара. Първоначалният ефект е на спокойствие и приемане.
За да няма празно, по средата отработих свой проблем. Вървейки щастливо по пътя си, след работата с aurelia1507, изведнъж нещо гадно ми прекъсна подскоците и ревнах. Но нали съм хитра и веднага ПЕАТ, както си вървя. За стотни от секундата ми беше изкристализирал дълбоко заровен проблем. Реших си го и ми е страшно хубаво. Чуствам огромно облекчение и сякаш, прелистване на нова страница от живота ми! (Между другото, вече ми идва, да правя само ПЕАТ и неизбежно стигам до обединяване на противоположности?!) Иване, Мая...и сие, много се радвам, че ви открих :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз скоро имах да изтесам нещо на улицата и подкарах направо ПЕАТ. Не стигнах до полюси, само се успокоих. Но е много по-удобно пред хората да пеатиш, отколкото да тесаш :)
Иване, ще вземем да поискаме титли "Яка ПЕАТка" и "Як ПЕАТок":lol:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Еееееее, дай да заЯКнем още малко де! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Alisa написа:Еееееее, дай да заЯКнем още малко де! :D :D :D
Добре. А до тогава - яка приятели и як паток :)

Малко съм уморена, но ще се опитам да разкажа за Аби.
Не знаех нищо за нея, освен, че е от форума и има емоционални пролеми. Когато се видяхме, така и не успяхме да започнем разговор, защото й напираха сълзи. Казах й нищо да не ми разказва, а само да ми каже какво изпитва в момента. Всъщност знаех какво е - самосъжаление, което ме е разплаквало и мен в същата ситуация. Започнахме с дълбок ПЕАТ. Май ми се губи дали имахме Плерома преди болката в главата. Така или иначе по едно време се появи една болка в главата, която не се разкара и спряхме, за да й направим метафора. Всъщност Аби сама подхвърли метафората като оприличи болката на рамка и от там я подведох по метода, докато болката изчезна. Имаше силни преживявания в хода на промяна на метафората.
След това отново започнахме с дълбок ПЕАТ. Този път с конкретен неин емоционален проблем. Стигнахме до Плерома и след това до полюси, които се сляха. Пак в движение обяснявах с какво можем да продължим след Плеромата.
След това на повечето въпроси отговори, както се очаква. На някои отговори неочаквано. Съответно имаше с какво да продължим да работим, но състоянието й не позволяваше. Очевидно имаше нужда от проветряване.
И това е. Очаквам Аби да каже как е.
Публикувай отговор