ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Понякога в края на дълбок ПЕАТ хората не могат да изпитат и двете крайности едновременно. Изпитват ги последователно. Редуват се една след друга. Скоро намерих една цака за такъв случай. Казвам на човека да докосне едновременно и двете точки. После да насочи вниманието си към едната точка и да изпита едната крайност (не уточнявам коя). След това другата точка с другата крайност. И накрая и двете. И така, като има физическо докосване, им става по-лесно на тия хора.
Единия път, когато направих това, все пак нямаше сливане, но продължихме с малко орязан вариант на ДП4. Все още нямам отчет за резултата (фобия от шофиране).
Другия път жената успя да изпита едновременно двете и те се обединиха идеално.

Още една цака - за случай, в който човек не иска да пусне силните емоции пред други хора. С една жена правихме дълбок ПЕАТ пред група хора и тя искаше да се разплаче, но отказа да го направи пред всички. Казах й да си представи, че плаче - получи се идеално.

Промених си въпросите след обединение на ПП. Вместо да казвам "Основавайки се на сегашното си състояние, а не на минал опит...", казвам "Попитай това състояние..." или, ако започне да рационализира, натъртвам с "Не питай себе си, питай състоянието...". Споменавам за изключването на миналия опит, но само в началото.

На мен напоследък ми стана трудно да правя ДП със себе си. Още в началото всичко изчезва. Ако се накарам все пак да продължа, става едно измислено и изсмукано от пръстите. Обаче не бях пробвала да обединявам мен и нищото. Скоро се сетих за това и го направих - получи се и беше много хубаво.
Последно промяна от mayadob на 20 Дек 2011 21:12, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И аз промених вече Въпросите за Стабилизация. Вместо да питам има ли разлика или няма, питам ЧУВСТВАШ ли разлика или не.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Определено с "чувстваш ли" е по-точно. Тогава напълно отпада постоянното уточняване за миналия опит. И аз ще ги променя така.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Уффф..благодаря ,че го написахте.На мен ми е много сложно с тези въпроси, и като ги чета и като ги декламирам, имам усещането че не съм аз..пък се стремя да го карам по правилата, поне когато мога.И все пак да питам-ако изпусна/пропусна нещо то въпросите-това нищо страшно не е ,нали, просто процеса ако не е дошъл до края резултата няма да е удовлетворяващ и най-много пак наново..със същото или с друг аспект от същото.Поне аз тка го усещам.Така ли е или бъркам?!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Маги, въпросите за стабилизация се задават само, когато човек прави ДП за първи път.
Останах с впечатление, че говориш за себе си или бъркам? Ако е така, няма какво да си задаваш въпроси. Обединяваш се и това е. Може да се попиташ "Смятам ли, че тези полярности може да ми правят номера против волята ми в бъдеще?" и подобни проверки.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Маядоб написа:
Понякога хората не могат да изпитат и двете крайности едновременно. Изпитват ги последователно. Редуват се една след друга. Скоро намерих една цака за такъв случай. Казвам на човека да докосне едновременно и двете точки. После да насочи вниманието си към едната точка и да изпита едната крайност (не уточнявам коя). След това другата точка с другата крайност. И накрая и двете. И така, като има физическо докосване, им става по-лесно на тия хора.

Мая, това за ДП4 или deep PEAT?
В тази връзка днес ми се наложи да действам бързо във връзка с един страх. "Сложих" на лявата първа точка чувството на старха, а на другата тук и сега и ги изпитах едно временно. Първоначално изпитах чувството , че ще повърна и още сякаш някаква лудост от бързото и брутално обединяване :D . Но след минута сякаш имаше неутрализация , т.е. обединение.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ники, за дълбок ПЕАТ е. Оправих си текста, за да се разбира.

И аз съм правила бързи. Но не с тук и сега, а с това, което смятам, че е обратно на нежеланата емоция.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ники, не разбрах, как така на едната страха, а на другата тук и сега. Страха не е ли бил тук и сега? Кога си го изпитвал този страх?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

От една страна страха, който усещам сега и от друга ситуацията в помещението, в което имаше нещо успокояващо. Т.е усещах две емоции едновременно.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Бравос, Ники!
За протокола, правя бързо обединение с две ръце две точки, две противоположности.
Правя бързо обединение с две противоположности без точки, само с намерение.
Правя обединение в Аз точката с две противоположности.
Бързо, значи директно взети противоположности, без процес преди това, понеже съм ги усетила като такива.
Правя обединение, като почуствам светлината и приемането, излъчвано от висшия ми Аз и прегърна с това проблемното усещане.
И всякакви други моментни хрумки.
Но си правя и обичайната процедура ДП, като много често смяната на състоянията става още на Аз т., ако нещо е по-голямо отивам на 1 т. и т.н. до обединение.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Мая:
Маги, въпросите за стабилизация се задават само, когато човек прави ДП за първи път.
Останах с впечатление, че говориш за себе си или бъркам? Ако е така, няма какво да си задаваш въпроси. Обединяваш се и това е. Може да се попиташ "Смятам ли, че тези полярности може да ми правят номера против волята ми в бъдеще?" и подобни проверки.
_________________
Мая, благодаря ти, точно са себе си говорех и точно за двата въпроса накрая на ДП4, не се изразих точно, извини ме, но ти много точно ме усети :D Да, това дето го предлагаш като въпрос ми е по-близко и ползвам нещо такова,перефразирам ги въпросите и все се питам така ли бяха.. проблема ми е ,че или имам муза да правяДП4 , а записките ми ги няма при мен, или имам записки и ми няма музата..та двата въпроса пробвах да ги наизустя..ама не ми се получи.Това, дето го предлагаш ми е по-близко.Благодаря.
Обаче отговора ти повдигна пак въпрос.При ДП не задаваме въпросите за стабилизация след първото ДП.Така това съм го пропуснала покрай ушите си, признавам, сега се сещам че май Иван го спомена, ама явно не съм обърнала достатъчно внимание.Но, ако при първият ДП не сме стигнали до обединение..пак ли ги пропускаме на следващите ДП(ако работим със един и същи човек?)Уффф,как да го формулирам по-точно... :roll: само на първия ДП , независимо до къде си стигнал...или на първият ДП, на който си стигнал до обединение...а ако на първият не си стигнал до обединение..на следващия ДП задаваме ли пак дългите подробни въпроси за стабилизация?! Или не, само и единствено на първият ДП?!
Май по-ясно не мога да го формулирам... :(

Ники, това дето го описваш ми звучи супер!!!! :D :D :D на Мая почина повече ми харесва, май защото аз рядко слагам "тук и сега", рядко го използвам.Много ми хареса, звучи като КС заедно с ДП4- две в едно :D :D :D ще пробвам при първа възможност.Благодаря ви :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпроси за стабилизация се задават само след първият ДП, на който сме стигнали до обединение на противоположности.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Благодаря, точно това исках да чуя! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето, че ми дойде резултат от един сеанс с приятел и сега мога да споделя резултат.
Проблем- силно напрежение с треперене на ръце, гадене, загуба на мисъл, при необходимост от свършване на работа в канцеларии, към институция, а се налага поради професията на човека.
Направих "Tехника на върха на пръста" по Живорад.
Моменталния резултат- няма емоция, няма проблем. Последващ резултат- спокоен контакт и работене, забелязани след свършване на работа.

Проблем- силен стрес от предстоящ пореден и важен, за човека изпит, като вече 2 пъти не е взет, поради този силен стрес. С гадене, безсъние, студени крайници, свивания и бодежи в сърце, стомах, крака... ужас с объркване при явяване първия път, отказ от явяване при 2 взети изпита, от третия. Повяване на всякакви пречещи за учене фактори(време, пари, помощ от хора, главоболие, зрение...).
Направих пак "Tехника на върха на пръста" по Живорад.
Моментален резултат- пълно изтриване на всичко.
Последващ резултат- намиране на време, място, помощ за учене, липса на главоболие и бодежи.... Явяване на изпит и преминаване успешно и на трите кръга. На третият финален "най-труден кръг" изтегляне на
"много хубав и лесен въпрос", "развих го спокойно" и "макар, че изпитващия е с много лоша слава, аз го харесах и говорих много спокойно и си развих отговора, така както исках"
. Изпита взет успешно. След време е положен изпит изискван, на пореден етап от развитието на кариерата, с леко объркване, но относително спокойно също взет.

Всичко това се развива в рамките на 3-4 седмици от сеанса, на един и същи човек.
Много съм доволна! Защото техниката е изключително простичка, а толкова ефективна! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Здравейте :) Отдавна не съм писала, но днес си дадох сметка за един резултат от Дълбокия ПЕАТ и много се зарадвах.
Спрях активното пушене преди повече от 9 месеца. През първите няколко месеца ми се случваше да изпуша по 2-3 цигари на месец.
Бях на семинар в края на октомври...и оттогава цигарите просто са ми гадни. Няколко пъти като си пийна се опитвах да запаля, но се чувствах така все едно никога през живота си не съм пушила.
Не семинара обединих вълнение и спокойствие. Започнахме от липсата на баща ми. За цигари не е ставало въпрос никъде.
Днес направих връзката иииииииии....абе ясно ви е :D
Чудо ли е станало със мен :wink:
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Публикувай отговор