ОТЗИВИ ЗА ПЕАТ СЕМИНАРИ

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: :!:

Мнение от гената »

matro написа:Допълнителните материали, които Иван изпрати са много добри,ако ги имаше в началото още нямаше да гледам като "теле в железница" първите два дена :). Мисля,че с тези материали нещата изкристализираха и вече наистина ми е много ясна материята :).Започвам да обединявам наред!!!

Поздрави :!: :!: :!:
Да си запиша час може ли?:)
Много ще се радвам да напишеш,ако не си го правил досега и за успехите които са постигнати и с ТЕС,за това което спомена на семинара!Нека бъдем полезни с какво можем на повече хора които четат форума!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Oткровено казано доста съм претрупан напоследък от клиентела :D :D :D .Но мога да те запиша за следващия месец :wink:.
Всъщност истината е че в момента си имам клиент братовчет ми и работим здраво с ДП4,а резултатите са повече от добри.За два дена сме изчистили 5-6 доста сериозни емоционални травми.А бе с една дума ДП4 е голям пич :).Както каза Иван с практиката нещата ще се наредеят.
Що се отнася до постиженията ми с TEC, мисля, че трябва да ги опиша в един от другите форуми.Обещавам да го направя до няколко дена.
Поздрави
mar
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2011 17:54

Мнение от mar »

И аз да се отчета. След семинара много странно усещах всичко около мен, сякаш едновременно бях част от случващото се и го гледах от страни /всъщност продължава да е така/. Относно страха от събитието в понеделник, върху който работих на семинара с дп4, не се появи повече. Самата презентация в понеделник не протече безпроблемно, но се чувствах прекрасно, все едно всичко е минало по план. Във вторник леко шокирах един лекар, който ми откри киста, но моята реакция беше нулева, пълно спокойствие. В ситуации, в които бих отбягвала да предприема нещо, сега действам без колебание. Засега не съм прилагала техниките на други хора.
christa
Участник
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Сеп 2010 10:37
Местоположение: Казанлък

Мнение от christa »

1. Хубаво е да има среща на живо, но така или иначе аз няма да мога да присъствам защото не съм от София, все едно кой вторник ще е - най -добре и двата - друго си е да можеш периодично да обсъждаш и споделяш с "шефа" и останалите процесори. И в двата случая да има връзка по скайп :D Моля само началният час на срещите да не е преди 18,30ч, за да успея да се прибера от работа и да се логна в скайп. Може пък да станат регулярни такива обсъждания - напр. веднъж месечно... :)

2. Относно семинара искам да споделя, че след него цялата седмица ми бе приповдигнато весело, супер спокойно и определено реагирам различно. Май още е! :D
Наистина осъзнавам правото си на избор и всяко решение, колкото и незначително да е, ми носи неописуемо удоволствие и спокойствие! Сигурна съм, че така трябва, че така е правилно, никакви колебания и нужда от чуждо мнение или подкрепа! Мисля, че най сетне приех на 100%, не на 200% настройката АЗ НАПЪЛНО И БЕЗРЕЗЕРВНО ПРИЕМАМ СЕБЕ СИ, ОБИЧАМ СЕ И СИ ПРОЩАВАМ :D
Успях да намеря най-подходящите думи да успокоя колежка, и да я убедя да направим ДП4, радвам се да виждам щастливата и усмивка :). Не зная дали е заради моето собствено обединение, което беше мога-не мога, но чувствам и знам, че сега нищо не може да ми се опре! Вече имам кандидат и ще пробвам утре и дълбок пеат. С новите допълнения мисля, че ще е по-лесно. Ще ви разкажа какво е станало..
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: :!:

Мнение от ivangp »

matro написа:Допълнителните материали, които Иван изпрати са много добри,ако ги имаше в началото още нямаше да гледам като "теле в железница" първите два дена :). Мисля,че с тези материали нещата изкристализираха и вече наистина ми е много ясна материята :).Започвам да обединявам наред!!!

Поздрави :!: :!: :!:
Мина вторият ден от семинара във Варна. Досега върви доста по-добре отколкото в София. В смисъл, че демонстрациите бяха доста с доста по-бързи интеграции. (20 и 18 минути) Първата си беше класика в която имаше по малко от всичко. (Мета противоположности, празнота, поляризиране на тялото на две половини, кръгов процес и т.н.)
Въпреки допълнителните материали, пак накрая имаше объркване при самостоятелната работа и страх от несправяне. Извод - процесът си е труден и си иска време и няколко приложения за осмисляне и усвояване. Утре съм сигурен, че ще е по-добре. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Успех на Варненската група! Ще обменяме опит...
Да се похваля, че си обединих още две противоположности. Този път ми се случи почти като на шега ( то си беше и 1.04). Казвам така, защото бях тръгнала да си ПЕАТвам нещо и усетих, че това е момента да потърся противаположност. Дойде точната П-ст и много бързо я обединих. На следващата сутрин изскочи още една П-ст и хоп и тя е обединена! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Днес имах две жени. С едната се видяхме вкъщи, а с другата в скайп.
С жената вкъщи срещата продължи час и половина. Накрая тя беше в познатото ви зашеметено състояние и не успях да я попитам дали може да разказвам. Затова толкова за нея.

В срещата по скайп беше много хубаво - един час включае кърмене и смяна на пелени и от двете страни.
Тя е родила първото си дете със секцио и за второто се е подготвила много стабилно за нормално раждане, имала и прекрасни акушерки. Но накрая пак се е стигнало до секцио и това е оставило у нея дълбока следа с отрицателен заряд.
Започнахме с дълбок ПЕАТ. Няколко пъти минава през плюс и минус. Два пъти се опитах да направя противоположности, но не стана.
След една Плерома имахме малко прекъсване за смяна на пелени.
После започнахме отначало с тъга. Стигнахме до Плерома. В движение й обясних за обединяването на полюсите и тя избра да продължим. И скоро след това приключихме с обединяване на спокойствие и огорчение.
На всички въпроси отговори като по учебник. Адски ми е смешно всеки път на въпросите с "има ли разлика между...?". По време на разговора не си позволих, но след това се попиках от смях - от особеното състояние след процеса ме напуши много лесно.

Това е адски мързелив метод за процесора. Няма какво да мислиш, както при класическото прилагане на ТЕС. Само минаваш през алгоритъма и това е.
И на всичкото отгоре, ако ТЕС прави чудеса, не знам какво да кажа за ПЕАТ.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Майче,

Чаках да понатрупате опит след семинара и да започне някой от вас да работи с клиенти срещу заплащане. Не знам дали вече се наемаш, но да попитам. Става въпрос за жената, за която писах в моята тема. Не съм говорила още с нея за новите техники, но исках да питам първо теб дали би искала. Тя нещо е зациклила, изчисти очевидното и е на път да се откаже така като я гледам, макар и още да не го е направила. Определено има нужда от рестарт. Мисля, че новите ви умения ще и дойдат чудесно на този етап. А и опцията по скайп също. Какво мислиш?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ния, аз отдавна си взимам по някой и друг клиент. Не сега наистина е различно с ПЕАТ.
За тази жена съм ОК, ако тя иска.
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

?

Мнение от matro »

Можем ли да приемем СПОКОЙСТВИЕ и ОГОРЧЕНИЕ за противоположности??? Иван забрави да изпрати сисъка с противоположностите!!!
На мен не ми се вързват нещо.
Поздрави
Аби
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 21 Мар 2011 20:10

Мнение от Аби »

mayadob написа:Днес имах две жени. С едната се видяхме вкъщи, а с другата в скайп.
С жената вкъщи срещата продължи час и половина. Накрая тя беше в познатото ви зашеметено състояние и не успях да я попитам дали може да разказвам. Затова толкова за нея.
за ПЕАТ.
За мен няма проблем.Можеш да разкажеш.
Svetlana
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2010 09:11

Мнение от Svetlana »

matro написа:Можем ли да приемем СПОКОЙСТВИЕ и ОГОРЧЕНИЕ за противоположности???
А "връзват" ли ти се "себеувереност и огорчение" или "покой и огорчение" или "вътрешна сила и огорчение"? Иначе "класическият" антоним на "огорчение" е "радост" или пък "удовлетворение", но очевидно не това имаш предвид.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

mayadob написа:
За тази жена съм ОК, ако тя иска.
Мая,
Говорих с жената, току що. Тя ми каза да забравя, тя била приключила с „тези глупости” и от 2 дни си пиела лекарството и повече с подобни „щуротии” нямало да се занимава до края на живота си. Гледаше ме ... отвратено, сякаш не беше тя. Дори ми каза, че ако искам може да ми покаже същото изследване като моето, имала много такива от времето, когато си пиела лекарството.

Повтарях си да дишам, да дишам, но сълзите ми сами си потекоха...

А аз дори не съм близка с нея, тя е колежка на мъжа ми и той и беше разказал, че съм се излекувала, чак след това тя се свърза с мен. Аз дори се старая на никого да не казвам с какво се занимавам, защото съм имала и друго подобно преживяване, макар и не чак такова. Хората, повечето хора, като разберат че си се излекувал от нещо нелечимо първо питат за колко време, после си правят една сметка в главата като делят на 4 ... или на повече, защото всеки за себе си смята, че е много по-добър от другия. После започват да градят страшни надежди, а като измине времето, което са си сметнали, рухват страшно, защото да паднеш от високо е много по-страшно, отколкото да си седиш долу в ниското без никога да си се качвал горе. А ТЕС може да те качи много горе, по-точно непознатото и неразбираемото, и ако не умееш да станеш и да продължиш след като паднеш ...

Затова аз си знам, че не трябва да работя с клиенти, защото имам нещо недоизчистено тук, което още не съм напипала ... Съжалявам, Майче, че те занимавам с това. То и на мен все ми се падат някакви шантави хора, може би за да ме накарат да седна и да потесам ...

Ох, напълних ви темата с глупости, съжалявам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Nia, сама разбираш ситуацията. Работата с другите е доста деликатна работа, особено когато ти се иска да им помогнеш, а пък те реагират както е реагирала твоята позната. Аз майка ми не мога да накарам да си помага , въпреки че е усещала ефекта от отделни техники. :D Напоследък дори не се и замислям върху това, колко хубаво би било някой да си помогне сам. Вярвам в това , че ако отсрещания наистина иска ще те подтикне да му помогнеш. По-скоро твоята случка ми прилича на нещо, което би помогнало на теб. :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ния, това си е урок. Тази жена просто ти показва още неща за чистене в самата теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор