Семинар Био-енергийно Активиране и Балансиране на Аура(БАБА)

Отзиви от семинари и сравнения на методи и техники. Плюсове и минуси.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Семинар Био-енергийно Активиране и Балансиране на Аура(БАБА)

Мнение от ivangp »

Организирам семинар за Биоенергийно Активиране и Балансиране на Аурата (БАБА).

Идеята възникна поради големия интерес и добрите резултати от терапията по метода на Доманчич.
Виж резултати от Доманчич терапия тук: http://www.metoddomancic.info/opinie.html

Семинарът ще е двудневен.
Цена 200лв.
Сминарът е отворен за всички, които имат желание да използват алтернативни методи на лечение за да помогнат на своите близки.
Няма никакви предварителни изисквания за познания по темата, както и не се изискват специални умения или дарби. Всеки може да усвои и използва наученото на този семинар веднага.

Ако желаете да се включите в този семинар, се запишете тук или ми изпратете ЛС!

Съберат ли се 10 желаещи, ще го направим.
Последно промяна от ivangp на 25 Фев 2012 20:28, променено общо 7 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Получих няколко мнения от хора, които се интересуват от този семинар, но 200лв им се виждат много и не са убедени притежават ли необходимите умения и дарби за да прилагат подобни методи.

Нека ви дам нещо за сравнение.
Когато бях при Зденко Доманчич на семинар, семинарът бе 4 дни и ми излезе 1300 Евро - това само за първо ниво.

През тези 4 дни общо имахме обучение 6 часа и един час практика. През останалото време наблюдавахме как други терапевти изпълняват техниките, на които ни обучаваха върху пациенти.
Абсолютна загуба на време, според мен. И според няколко други семинаристи с които обсъждахме семинара.
Защо да се учи в 4 дни нещо, което спокойно може да се научи в един ден. Другото е практика. Нещата са прости и всеки ги може. Не всеки вярва, че ги може и затова е този семинар. Ако накрая сте убедени,че семинара не си струва парите, ще ви ги върна и всеки по пътя си.

За тези на които цената все още изглежда висока, една история:
(Доколкото съм чел е истинска история.)

В един завод по времето на парните машини цялата поточна линия спира да работи. Никой не можел да открие къде е повредата. Накрая извикват един пенсиониран майстор, който се славел като най-добрият в бранша преди да се пенсионира. Той се отзовава, оглежда и преслушва няколко тръби след което удря с един чук по една от тръбите и машините тръгват.
Директора на фабриката го вика да си оправят сметките и майстора му казва, че цената на извършената от него работа е $200, което за ония времена са били много пари. Директора го пита: " Как така $200, ти само удари веднъж по една тръба с чук и искаш да ти платя за това такава голяма сума пари?" Майсторът отвърнал: " Ударът по тръбата струва $1, да знаеш къде да удариш - $199."

Надявам се написаното тук да отговаря на съмненията на критиците и скептиците. :idea:
Последно промяна от ivangp на 04 Окт 2011 15:01, променено общо 3 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Като човек,който и доста постоя в залата и гледа,освен че ми бе прилаган метода и на мен,мога да кажа,че наистина като цяло техниката ако се гледа на 4човека какво се прави става ясна и не мисля,че е нещо сложно за възприемане и разбиране,практика наистина се иска и всичко друго с времето си идва на място.
Метода е хубав за хора които ги мързи и не искат да правят нещо за себе си,което в ТЕС освен с прокси няма как по друг начин да стане,но тук според мен и дума не може да стане за сравнение за двете техники!
А в повечето случаи се вижда в не един случай,че тук всеки един от нас има проблем с това как да накара родители и близки да се самолекуват,е ето сега това е добра,дори много добра алтернатива!
Интересното е,че когато стане работата много зле и на зор,пари все пак се намират,а стреса и притесненията които спестяваме или си ги набавяме в повече,те са безплатни нали?
:wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Имам въпроси. Някой овладява движенията, които се правят и са явно заучени в някаква последователност на извършване, с цел постигане на определен здравен ефект. Как правещият знае, че е направил нещата правилно и безопасно? Идеята ми е, че енергията не се вижда с просто око и, че не я изпитваме ние, а лекуваният. Т.Е. Има ли корективи по които ние сами проследяваме ефекта от действията си, защото не всякога хората са способни да ни върнат обратно информация, поради различни причини?
Ти на "Доманчич"-метод ще учиш ли, Иване?
Коя е разликата между метода "Доманчич" и метода БАБА (нещо като Рейки ли е това?)?
"Доманчич" методът, до колкото разбрах, си има комплекси от движения(енергийни въздействия) различни, за различните групи заболявания, така ли е? Така ли е и при метода БАБА?

:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Единственото доказателство за добре свършена работа във всеки метод е пациента да е доволен. Ако пациента се чувства по-добре след сеанса, то имаме добър резултат. Правило # 1. Пациента не трябва да си тръгва от терапия, чувствайки се по-зле отколкото преди това. ДМ е един от методите за лекуване с енергия. Всички енергийни методи използват някакви движения с ръцете.
Всеки метод има принципи и подробности от рода на Протоколи при ДМ или символи при Рейки и т.н.
Аз залагам на принципите. С практиката се усвояват начини за обратна връзка и усещане на енергията, колко е нужна и къде е нужна.
Стига методите да се прилагат с чисто намерение да се помогне, според мен, не може да се навреди. Виж ми подписа.
А за това да знаеш, т.е. да си сигурна в нещо, според мен, няма как да стане. Можеш да избереш да вярваш, че си направила най-доброто и така и ще е. Сигурност няма в този живот и гаранции няма.
Последно промяна от ivangp на 06 Юни 2011 22:41, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
elie
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Юли 2010 17:18

Мнение от elie »

излекувах едно силно главоболие с един сеанс.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

челен опит

Мнение от vladopetkov »

Здравейте, да споделя и аз малко трудов опит. :)
При посещение в Кюстендил попаднах на една жена на 50 г., която след силен стрес (уволнение от работа, след 22 г. трудов стаж в предприятието където е работила) "получава" - високо кръвно, диабет, проблеми с гласните струни и щитовидната жлеза, начална нефропатия, дископатия на 4-5 ломбален прешлен и за капак полиневропатия. Още след първия ден на третиране с БАБА болките в гърба изчезнаха, след втория можеше да ходи и домакинства без да се умори много повече от обикновенно, гласът и се проясни, след третия вече още от сутринта можеше да свива пръстите на ръцете си (преди това се е събуждала със сковани ръце и почти не е могла да ги свива), кръвното леко спадна, по-лесно започва да заспива и сънят и стана по добър, а и вече започна "да не се нервира от всяка дреболия". Разбира се третирането на толкова много заболявания ми отнемаше около 40 минути на ден, но за мен беше любопитно да наблюдавам въздействието на БАБА върху една обикновенна жена "от народа", абсолютно без никакво отношение към алтернативната медицина и тези книжки, които ние така обичаме да четем. На края жената беше толкова възторгната, че реши да ме възнагради с (нейната гордост!) бидонче домашна ракия "джанковица", двойно препечена. А когато и казах, че не пия, с огромна загриженост в очите ми каза: "Чедо, ма да не си и ти болен от нещо?" Е, не можах да ѝ откажа бидончето с джанковица.
Така, че на следващата сбирка на участниците във форума - от мен имате ракията. :) И да не ми се правите на болни, ей! :D
Последно промяна от vladopetkov на 27 Авг 2011 07:56, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: О, Владо! Много хубаво звучи всичко, което си свършил, поздравявам те!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Мнение от vladopetkov »

Не аз, Алиса. Аз съм само проводника...
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Владо, Алиса има предвид ракията :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol: И двете, дядо попе, и двете!
Пак си свършил добра работа, като проводник! На ясно съм с функциите ти! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

ЧЕЛЕН ОПИТ

Мнение от vladopetkov »

С БАБА свалих кръвното налягане на моя близка. Дистанционно!!! :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

В тази връзка с БАБА съм си оправял стомах, като си представям, че ми го прави друг. Действа и релаксиращо.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

яка комбинация

Мнение от vladopetkov »

Комбинацията на БАБА с ПЕАТ в един сеанс + ТЕС за домашно е мнооооого яка. Резултат винаги е на лице. Нещо подобно на лекарската комбинация на антибиотик, с аналгетик + мултивитамини. :D
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Чудесни са ми тези новини.Аз работя с няколко човека ,резултатите са обнадеждаващи ,но както знаете тялото има нужда от време, за да се възстанови напълно,ще пиша подробности след 3-4 седмици :).
Публикувай отговор