Въпроси&Отговори

Какво представлява Техниката за Емоционална Свобода (ТЕС).
Как се изпълнява.
Често Задавани Въпроси.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Paraboloid, всичко един ден ако си упорита ще си дойде на място. аз така мисля, а щом мислиш че имаш нужда от чест ТЕС давай :D .
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
дани75
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Юли 2011 00:13

Мнение от дани75 »

И аз бих искала да се похваля с това,
но...все отлагам.
Тесам, но плахо...
страх ме е , че ако започна...
и никога няма да оправя бъркотията,
която ще се получи :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз казвам така: щом имаш порив да ТЕСаш, ТЕсай! Значи усещаш правилния инструмент за помощ, на организма, а и на душата ти им харесва, но умът ти малко се опъва! ТЕСни съпротивата на разума!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

И аз, като започнах, очахвах голяма бъркотия, но странното е, че не е точно така. В смисъл - излизат неща, усещания и случки, които си ги очаквах. Едно единствено нещо ме изненада до тук - изскочи ми, че всъшност съм ползвала боледуванията ми като бягство, като "скатаване" от хора, ситуации и места, които съм искала да избегна. Бях потресена, когато го осъзнах.
Аватар
дани75
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Юли 2011 00:13

Мнение от дани75 »

Alisa написа:Аз казвам така: щом имаш порив да ТЕСаш, ТЕсай! Значи усещаш правилния инструмент за помощ, на организма, а и на душата ти им харесва, но умът ти малко се опъва! ТЕСни съпротивата на разума!
:D
Винаги уцелваш проблема в десятката-
как го правиш, идея си нямам,
но наистина рациото ме стяга яко в оковите си :lol:
Все някога ще се отприщя...
може би е време да отворя своя тема :roll: ...

Не отварям, защото не тесам ежедневно, ами...
Засега тесам единствено възпаленото си гърло,
което се "възпламени" откакто чета форума...
Тес помага, но за кратко....и знам защо е така...
ти го каза де :D ,но...както е казал народът:"ум робува, ум царува"....

До скоро!

Благодаря ви, че ви има!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Какво правите, когато ви се случи да тесате и някой, или нещо ви прекъсне процедурата? На мен много често ми се случва - или някой влиза, или звънва GSM-а, или чуя някъкъв силен звук и вниманието ми отскача. Та се чудя дали е по-правилно просто да продължа, или пък да го правя отначало?
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Ако е кратко прекъсване си продължаваш. Съответно ако е за повече от 2-3 минути започваш отново. Доколкото си спомням, Иван това каза на семинара :)
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

paraboloid написа:Какво правите, когато ви се случи да тесате и някой, или нещо ви прекъсне процедурата? На мен много често ми се случва - или някой влиза, или звънва GSM-а, или чуя някъкъв силен звук и вниманието ми отскача.
Е точно това много го мразя. Даже един път ТЕСах, това, че ме разсейват и имам чувството, че процедурата е била напразна. "Въпреки, че хората ме разсейват, избирам да не ги забелязвам" или нещо подобно... И май имаше ефект!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

дани75 написа:И аз бих искала да се похваля с това,
но...все отлагам.
Тесам, но плахо...
страх ме е , че ако започна...
и никога няма да оправя бъркотията,
която ще се получи :roll:
А хубаво ли ти е да си живееш така на едно място в посредствеността,където умът те държи и заради този страх,не можеш да поемеш по този друг път изпълнен с много неизвестни.

Ще ти цитирам нещо което съм си записал в моя бележник с ценни мисли:
Не се страхувайте от неизвестността,защото там живее вашето величие.
Помнете,от другата страна на страховете си ще откриете своята съдба.
Куражът не е отсъствието на страх,а готовност да преминете през страховете си,стремейки се към важна за вас цел.
Вашите рани трябва да се превърнат във вашата мъдрост.
Точно тези неща,които внасят най-голяма болка,могат да направят живота ви по-хубав.
Не живей в мисли за миналото,човек не обича да живее в гробище,мисли за днешният ден,живей така,че днес е последният ти ден!
В живота има само един провал,провалът да не опитваш.
За да премахнеш омразата в света,първо трябва да премахнеш омразата в себе си.
За да имаш по-добър живот,трябва да избираме как да живеем!-Айнщайн
Видях мъката да пие от чашата на тъгата и се провикнах:Сладко е,нали?Хвана ме отговори мъката-и ми съсипа търговията.Сега как ще продавам тъга,щом знаеш,че е благословия?

Само онези които рискуват да отидат твърде далече,има възможност да открият колко далече могат да стигат.

Ние не сме човешки същества с духовно преживяване.Ние сме духовни същества с човешки преживяване.

Колкото и голяма къща да имаш и колкото и скъпа кола да караш,това което можеш да вземеш със себе си в края на живота си е съвестта ти.Вслушай се в нея,нека тя те води,тя знае кое е правилно.
Тя ще ти каже,че призванието ти в живота в крайна сметка е да служиш безкористно на другите по един или друг начин.

Провалът означава да нямаш смелост да опиташ нищо по-вече и нищо по- малко.Единствената пречка между повечето хора и мечтите им е страхът от провал.И все пак провала е от основно значение във всяко начинание.Провалът ни поставя на изпитание и ни позволява да растем.Той ни дава уроци и ни води по пътя към просветлението.
Никога не се страхувай от неуспех,той е твой приятел.

Цената на величието е да поемеш отговорност за всяка своя мисъл.
В превъзходството си над другите няма нищо благородно.Истинското благородство се състои в това да превъзхождаш предишният си АЗ!

Помни,няма да намериш истинска радост в съня,в почивката или това да прекараш времето си в безделие.
Тайната на успеха е с постоянството на целта.Щастието,което търсим,идва чрез размишление в/у достойните цели,на които си се просветил и чрез ежедневни действия към постигането им.

Здравето е короната на главата на всеки здрав човек,която само болният забелязва!

Надявам се,че тези мисли някой ще си запише в бележник като мен и чете често,а и сега не забравяйте за това,че имате една техника която също може да бъде ваш верен и добър спътник по пътя който всички се страхуваме да поемем,именно пътя към новото,промяната и това е ТЕС.
:wink: :wink: 8)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

дани75 написа:И аз бих искала да се похваля с това,
но...все отлагам.
Тесам, но плахо...
страх ме е , че ако започна...
и никога няма да оправя бъркотията,
която ще се получи :roll:
Да видим това дали няма да помогне на хора в подобно положение,като твоето:)

http://www.spiralata.net/kratko/article ... bg&pg=1164 :wink:

Книгата я препоръчвам,лично на мен ми допадна много,надявам се и на вас също! :wink:

Защо едно бебе когато се учи да проходи,се изправя,пада и така не спира да се отказва,не се страхува от провал,а ние големите се отказваме?
Малките действия пораждат малки успехи,а с натрупване на малки успехи,се натрупват във времето и големи!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

paraboloid написа:Съвсем начинаеща съм. Прочетох книгата няколко пъти, чета активно и форума, тъй като от тук може да се почерпи доста опит. Тесвам от десетина дни и вече усещам резултатите. Имам обаче въпрос, който може би е дискутиран тук, но не го намерих с търсачката. Въпросът ми е: дали е нормално след почти всяко тесване да получавам главоболие? След като ме заболи главата, тесвам и тя минава, но все пак е много странно, пък е и досадно.
Ако за пръв път потупваш точките е съвсем нормално първите дни да те болят и да имаш главоболие.
Аз обаче съм сигурна, че се дължи на застояли енергии, които при стимулиране на меридианите започват да се разместват, разпръсват, раздробяват и т.н.
За главоболието препоръчвам традиционните китайски точки против главоболие.
Не са включени в ТЕС, но помагат. Хващаш здраво всяка точка с ръка и изстискваш болката както изстискваш паста за зъби (с потупване и масажиране няма да мине).
Някой път болката минава по-бързо, друг път по-бавно, особено ако главоболието е упорито...
Веднъж се занимавах поне 3 часа с тези точки, но пък следващите дни нямах никакво главоболие.
roni
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2011 14:18

Помогнете ми ! :)

Мнение от roni »

Здравейте.Току що разбрах за ТЕС и реших да се регистрирам в сайта.Имам голямо желание да ТЕСам!Но ще помоля да ме насочите как да започна .Нямам книга .В много малък град съм и тук я няма.Бихте ли ме насочили и ориентирали как се ТЕСа?Накратко да споделя,че съм жена ,изпълнена с много тревожност и напрежение ,внушение че съм болна от нещо и то всеки ден от различни неща..С голяма буца на гърлото съм на моменти и имам усещането,че ако не се взема сериозно в ръце,ще му изпусна края!Наскоро /преди 2 месеца и половина/ родих и всичко около бременността и раждането ме травмира,незнайно защо...След раждането станах още по-тревожна от преди .Искам да наблегна чрез ТЕС в/у това мое състояние.Искам да върна душевното си спокойствие,позитивизъм и хармония !Какво ще ме посъветвате?Благодаря ви предварително и се извинявам,ако има отговор на моя въпрос тук във форума,но съм с малко бебче и нямам възможност да изчета всичко на този етап!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На видеото тук ще видиш как се прави ТЕС:
http://www.emozdrave.info/about.html

А в тази тема ще разбереш как да си сътавяш декларациите:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413

Ако имаш време, можеш да прочетеш и тази тема:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=712

Ако имаш други въпроси, отвори си собствена тема в подфорум Помага ли ТЕС за.....!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tenderseducer
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2012 09:51

Мнение от tenderseducer »

Здравейте:) Аз съм новичка тук и в практикуването на ТЕС. Започнах преди месец, като от 2 седмици Тесам по 2-3 пъти на ден в продължение на 30 до 60 мин. ориентировъчно.
Аз уж четох много, но все пак искам да попитам след 1 пълна рецепта нужно ли е да правиш нова настройка за ПО, ако втората рецепта е със същата декларация?Аз досега правих една настройка и тесам проблема докато малко ми просветне.От 2-3 дни започнах да правя настройка за По след всяка пълна рецепта, но ми е малко дългичко и ако съм се поразревала примерно си секвам емоцията , за да мога да си кажа декларацията и малко се позагубвам:)
За мен правилно е да се прави на който както му мърка дето се вика, но ще се радвам да споделите и вашето мнение:)Хубав и усмихнат ден на всички!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Както ти мърка така мъркай, важното е накрая да има резултат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор