Взимане на важно за бъдещето решение

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Взимане на важно за бъдещето решение

Мнение от stanisa »

Здравейте,
след умерено практикуване на ТЕС и визуализации съм на прага на важно решение за кариерата си. Но в момента, в който реших какво да предприема като първа стъпка, в съзнанието ми нахлуха страхове и объркване. В момента наистина не знам как точно да проведа нещата и се притеснявам да не объркам всичко. На теория знам много неща, които бих могла да направя, но нещо не се получава - дори декларацията не мога да формулирам така, че да обхване цялата тема. Някой има ли опит в това?
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Отложи си правенето на "първа стъпка" и продължавай да тесаш. Може да е стандартно ПО, а може и вътрешният ти глас да ти казва, че още не си готова за въпросната стъпка.
trend

Мнение от trend »

Аз също имам такъв проблем, отлагам и тесам докато "стана готов" обаче проблема се увеличава така, невземането или най-вече неизпълнението на взетото решение увеличават проблема.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

И мен от това ме е страх, че "най-удобно" ще ми бъде да си кажа: "не съм готова" и да не я докарам доникъде. Изобщо, все страхове... пусти
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Всеки е различен. Аз си мисля, че ако чувстваш, че не си готова, то значи не си готова. Можеш да тесаш по посока да ти се промени това усещане и желанието за отлагане вземането на решение и привеждането му в действие.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Подкрепям идеята, да чистиш страх по страх, докато решението не изплува само по най-естествения начин! Използвай за декларации, твърденията от собствения ти пост.
след умерено практикуване(несигурност) на ТЕС и визуализации съм на прага на важно (според кого?)решение за кариерата си. Но в момента, в който реших какво да предприема като първа стъпка, в съзнанието ми нахлуха страхове и объркване(кога друг път е ставало така, защо, при какви обстоятелства?). В момента наистина не знам как точно да проведа нещата и се притеснявам да не объркам всичко. На теория знам(а какво е ставало на практика?!) много неща(евентуален блокаж от представата за огромно количество отговорности), които бих могла да направя, но нещо не се получава - дори декларацията не мога да формулирам така, че да обхване цялата тема(че защо цялата, може и на парче!?). Някой има ли опит(мама, татко, друг авторитет? от кого не си дочакала помощ-евентуално?!) в това?
Дано те насочва на някъде! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Re: Взимане на важно за бъдещето решение

Мнение от Yandra »

stanisa написа:Здравейте,
след умерено практикуване на ТЕС и визуализации съм на прага на важно решение за кариерата си. Но в момента, в който реших какво да предприема като първа стъпка, в съзнанието ми нахлуха страхове и объркване. В момента наистина не знам как точно да проведа нещата и се притеснявам да не объркам всичко. На теория знам много неща, които бих могла да направя, но нещо не се получава - дори декларацията не мога да формулирам така, че да обхване цялата тема. Някой има ли опит в това?
Аз имах подобен момент. Не знам твоя от точно какво естество е, в смисъл, че това решение, за което говориш...в какво настроение си го взела?
При мен се е получавало нещо подобно в случаи, когато съм била под влияние на някакви по-силни емоции. В такива случаи съм вземала решението като със скок, на инат на себе си, напук на всички около мен, с мисълта: Ще видят те на какво съм способна!
Обратното, когато съм била спокойноуверена в това, което искам, нещата просто се случват :)
Така че, послушай paraboloid и Алиса, дават ти много хубави съвети.
Изтесай страховете и объркването, разбери какво искаш наистина и всичко ще е наред :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
stanisa
Участник
Мнения: 50
Регистриран на: 19 Сеп 2011 21:09

Мнение от stanisa »

Благодаря на всички ви за съветите. Решението ми дойде на ум в момента, в който се събуждах вчера сутринта. Просто една неволно спомената информация, която съм получила още през пролетта и не съм и обърнала никакво внимание, дори май бях забравила, ми изплува при събуждането и хоп.... появи се идея, че бих могла да я използвам, за да променя донякъде кариерата си. Съмненията и страховете още ме преследват. От вчера до днес не съм предприела още нищо, освен да ТЕС-ам. Стигнах до темата страх от бъдещето и работя по нея. Но знам, че поотложа ли още нещата, може и нищо да не започна. Защото здравият разум с плюсовете и минусите, които оценява, си действа.
"Искаш да срещнеш любовта на живота си? Погледни в огледалото." Байрън Кейти
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Почти всеки човек се страхува от промяната, до степен, че понякога се предпочита да се остане в старото, добре познато, макар и не чак толкова прекрасно положение, от това да се случи нещо ново, непредвидено и с неясен развой. Точно по този механизъм се предпазваме от сривове в живота, но пък едновременно с това се лишаваме и от постигането на мечтите си. Този баланс е труден за всекиго. Спокойно! Не насилвай нито себе си, нито събитията. Щом веднъж си осъзнала, че се стремиш към промяна, ти си направила първата крачка. Другото е въпрос на време и тесане.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Поздравления, за проблясъка (сутрешната идея), stanisa! Предлагам ти, да изчистиш и това:
Но знам, че поотложа ли още нещата, може и нищо да не започна. Защото здравият разум с плюсовете и минусите, които оценява, си действа.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор