Ужасни натрапливи мисли

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
raniya
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Окт 2009 22:58

Ужасни натрапливи мисли

Мнение от raniya »

Здравейте и благодаря ви, че ви има! Работя с ТЕС около година и да - наистина действа, но досега съм премахвала само физически оплаквания! Истинският ми проблем са грозните натрапливи мисли за близките ми хора - най-вече към детето ми :( Всичко се появи преди 3 години след раждането на сина ми - изведнъж започнах да си представям как го наранявам - стигнах до дъното на отчаянието, вината, страха и чувството че полудявам! Някакси успях да се изправя на крака - близките ми същи много ме подкрепят - и след година тези мисли не бяха така натрапливи, по-скоро се явяваха като фон периодично! Тази година обаче, след провокиращ разговор с моя близка, започнах да си представям и извратени сексуални сцени с мои близки! И разбрах - нямам следродилна депресия, а се е отключила натраплива невроза! От няколко месеца ходя на психотерапевт - помага ми да разбера механизма на тези мисли, причината за появата им и т.н. НО това няма да ми помогне да изчезнат - знам, че те хронифицират и превръщат живота в истински ад! Обожавам детето и близките си и точно затова тези мисли толкова ме плашат...(те затова се й появяват - именно защото ме плашат :( ). Като цяло съм много тревожна, прекалено обгрижвам близките си, много критична към себе си и имам проблем с агресията - в смисъл не мога да изразя тази здравословната, нормалната агресия, която всеки човек носи в себе си - аз всичко подтискам, премълчавам и отстъпвам от страх да не нараня другия, да не се конфронтирам с него и да загубя любовта му! И естествено тази подтискана агресия избива в грозни сцени и мисли! Искам си нормалния живот! И знам, че ТЕС може да ми помогне...но откъде да започна?! Иване, имал ли си подобни случаи, мога ли да се спася от тези мисли? Ако мислиш, че случаят е сложен и имам нужда от лична консултация - аз съм от Варна, може да се срещнем! Ще съм благодарна на всички отзовали се!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

raniya, добре дошла!
ТЕС помага превъзходно за всичко, което си описала. Щом вече си го ползвала за физически проблеми, значи, знаеш механизма. Сега го приложи върху посочените проблеми, едно по едно. Ще те подкрепим и помогнем, колкото ти е необходимо.
Започни от това, че не знаеш
откъде да започна
Състави декларация и работи, колкото можеш повече.
Иван да ти отговори за себе си, но тук има и връзка директно към него за лична консултация. Прочети внимателно сайта.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Рания, случаят ти не е сложен от гледна точка на ТЕС, може да е сложен от гледна точка на традиционната психотерапия, което е разбираемо. Проблемите ти са решими. Нужна е просто упоритост и много, ежедневна работа с ТЕС. Хващай се на работа и пиши тук за прогреса си и евентуални затруднения.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
raniya
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Окт 2009 22:58

Мнение от raniya »

Alisa, Ivane - много ви благодаря!!! Ако знаете днес с какво настроение съм, като прочетох отговорите ви...беше като светлина в тунела! Харесва ми да правя ТЕС, вълнуващо ми е, затова и мисля да ви послушам! Поправете ми,ако греша - днес си направих следната схема:
1. Започвам от физическите проявления на проблема (в смисъл, че получавам пан-атаки, когато мислите нахлуят в главата ми)
2. Определям най-интензивните чувства в момент - страх и вина
3. Ще тесам да приема и интегрирам тези натрапливи мисли, защото те са част от мен и знам, че ако им се противопоставя - те ще станат още по-натрапливи
4. С ТКФ ще тесам най-неприятните си спомени около тези мисли
5. За накрая оставям генералните проблеми около личността ми - тревожността, перфекционизма, самокритичността и т.н.
Искам да попитам - трудно ми е да определям нивото, може ли всеки ден да тесам различен проблем по 10 пъти? Да вмъкна ли техниката за избора или да го правя по стандартния начин?
Благодаря отново на отзовалите се - ще съм упорита, обещавам! И ще споделям впечатления! Отивам да тесам :)
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Мнение от Aqua »

Здравей! Защо не направиш един ТЕС за "Въпреки че ми е трудно да определям нивото на емоцията..." или нещо от този род. И аз в началото не можех, но след 1-2 кръга вече не ми е никакъв проблем.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Поправете ми,ако греша - днес си направих следната схема:
Аз не работя по схема, а както и когато ми дойде от вътре, НО щом ти имаш нужда от нея, добре!
трудно ми е да определям нивото
Аз не си определям нивото, НО, когато проблемът изчезне се чувствах като щастлива експлозия (сега съм много по- уравновесена от първия месец ТЕСане) :wink:
Отивам да тесам
Това да ти е водещото, другото ...въпрос на муза!
И ще споделям впечатления!
А така!
P.S. Във форума са коментирани ТЕС съвети при ПА, прочети ги!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Здравий и от мен.Не че съм много веща в ТЕС, но проблема ми беше подобен, въпреки че беше по-скоро депресия, от колкото "натрапливи мисли", но мисля че все тая.
На мен най-ми се получи когато при ТЕС едновременно включвам и самите"лоши мисли", и това как ме карат да се чувствам тези лоши/ напр."мъчно ми е " и не на последно място как и къде в тялото ги усещам.Нещо от сорта "Въпреки че като си помисля..и ми става мъчно, толкова ми е мъчно,че ми се свива гърлото и главата от ляво ме стяга.." Това е на първия кръг, обикновено след това ми е много тудно да карам по правилата и продължавам каквото ми дойде на ум да го казвам на глас потупвайки точките. Това най-общо казано.И често се получава нещо като "баене" :) :oops: :wink: И да, ако говоря и имам как да се надвиквам със себе си най- ми се получава :D :D :D
И на мен ми е трудно да определям емоци, пък ниво и т.н.Вече дебна моментите когато ще избие емоцията /като ми стане най-криво, кое сега ме засегна, защо от това ми прималя../и тогава атакувам..докато се успокоя напълно/СЕН-0/Ама не винаги успявам да го докарвам до там.И то си показва-ако пак се завърти-значи още иска, и пак го тесам.
Благодаря ти!И успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ето това на мен ми беше от ГОЛЯМА! полза, :D :D :D въпреки че сега като го прочетох пак излезе ,че не съм го използвала още до край, нови неща видях :D :D :D
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 5%F8%EA%E8
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
raniya
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Окт 2009 22:58

Мнение от raniya »

Благодаря за идеите - ще пробвам! Днес ще тесам факта, че не знам откъде да започна, че все отлагам и т.н. После директно върху наболелите проблеми! Вярвам, че ТЕС може да помогне - книгата на Иван е на нощното ми шкафче - все чета и препрочитам (някои абзаци ги знам наизуст) и така си давам кураж, че и на мен техниката може да ми помогне! Даже като си легна си представям как съм се освободила от страхове, неврози и т.н. и живея спокойно, свободно и щастливо и разказвам моя случай, точно като тези в книгата и тук във форума - как ТЕС ми е помогнал и съм нов човек! :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Рания, добър ти е плана и добри съвети имаш от други хора. Упорито и ежедневно прилагай ТЕС. Сваляй всяка емоция и физическо усещане до <1. Няма значение дали работиш върху едно нещо на ден или няколко. Няма значение дали използваш техника на избора или класически подход. Важното е да имаш резултати. А те идват с много упорита, ежедневна работа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
raniya
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Окт 2009 22:58

Мнение от raniya »

Здравейте отново! Пиша, за да се отчета и да не помислите, че съм зарязала всичко! С психотерапевта ми установихме, че страдам от булимия (лека форма, без повръщане), за което не съм си давала сметка през годините! Постоянно мисля за храна, тъпча се до пръсване, а после пия ензими з ахраносмилане и общо взето поемам толкова храна, колкото мога да поема - затова и всички диети до момента са без резултат! Сигурно всичко е свързано, но сега започвам да работя за този неконтролируем глад (емоционален глад), ще потърся в темите за подобен проблем, и после ще премина към натрапливостите! Продължавам работата си с ТЕС, като има резултати веднага ще се похваля :)
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D Успех!И ако имаш и затруднения /а не само резултати, с който ти се иска да се похвалиш/-не се плаши-пак пиши!Продължавай, ние сме с теб!
Благодаря ти!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
raniya
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Окт 2009 22:58

Мнение от raniya »

Благодаря ти! Поразрових се - всъщност проблемът ми е хиперфагия - булимия без повръщане! Убедена съм, че ТЕС ще даде резултат тук! ЗАпочвам да тесам! :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Давай! Можеш много да направиш за себе си!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
shekila
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Мар 2012 15:32

Мнение от shekila »

Здравейте, аз съм с натрапчива невроза, опитвам ТЕС от месец,не винаги мога да го правя по 3 пъти на ден,а и не знам дали го правя правилно. Дали ще помогне?
Публикувай отговор