Всекидневно прилошаване

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Всекидневно прилошаване

Мнение от maiamito »

Накратко разказвам, какво съм писала до момента във форума и какво съм ТЕС-ала:

Понеже моите оплаквания са подобни с едно прословуто и почти постоянно гадене, си мисля....че и аз сигурно имам такива паник атаки! Та ме интересува има ли друга тема специално за това или някой, който е повлиял състоянието си чрез ТЕС?

Ще си позволя да разкажа за себе си как съм след няколко дни тес-ване, с риска Иван отново да ме нападне,защото от самото начало само ме смотва, къде кво не правя. Доста теми съм изчела Иване, затова престани с нападките, ако искаш ме посъветвай, като не искаш, не пиши изобщо.
Значи няколко дни бях доста добре откакто прилагам тес, макар и не по 10 пъти дневно, защото кво правя, кво струвам...не мога да ги докарам чак до 10. Та да си дойда на въпроса след няколко дни добре, снощи беше моя нов кошмар, при който имахедно странно мравучкане по тялото от кръста нагоре по ръцете и главата, беше ми лошо, замайваше ми се главата в легнало положение, докато се опитвах да заспя, абе ужасно се чувствах, чак нямах сили за тес в този момент да направя. И днес съответно се събуждам с адски кофти настроение,отново се страхувам за състоянието си и себе си, загубих леко надежда, замаено ми и пак ми е доста лошо и незнам как да възвърна силите си и да се тес-вам.
Да не би това дае някаква реакция, че все пак ТЕС е започнало да действа или..... моля,който е изпитал това след ТЕС/ засилване на симптомите/ нека сподели.

Заради това, което разказах одеве, днес започнах да се тес-ам с тази декларация:
Въпреки,че ми е ужасно гадно заради снощи и имам гадене и нещо ми заседнало в гърлото и ми е тежко,аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам отгаденето и това което ми е заседнало в гърлото и от тежеста.
НФ тежко ми е,гадно мие,гади ми се,нещо ми е заседнало в гърлото...
Интересува ме когато оценям СЕН преди и след, искам да знам това след как ще го разбера, в смисъл веднага ли би трябвало да получа облекчение..или....


________________________________________
Значи преди около 1час и 30мин. си правих този ТЕС, който описвам по горе с декларацията,временно се почувствах добре, а сега пак ми е лошо и много замаено и отнесено за кратко ли ми е подействало или сега психически като се сетя за снощи и ми става зле, незнам и аз


Впр,че ми е ужасно лошо,аз.......и избинам да съм здрава и щастлива
Впр,чу ми е гадно и подтиснато,аз......и избирам да съм спокойна и усмихната.
Впр,че случката от снощи не ми излиза от главата,аз......и
Впр,че ужасно ме е страх за ....
Впр,че изпадам в паника като се сещам за снощи,аз....освобождавам се от паникато и избирам да съм здрава и щастлива.


Снощи се изтесах с всички тези неща и днес съм с малко подобрение, не съм напълно добре, ама една идея по-добре от вчера
Вероятно това заминаване ме е притеснило ...незнам

Притеснена от какво? - от това, че незнам къде отивам, и най-вече се притеснявам, че като съм в това състояние и няма да мога да правя нищо, да работя....
Какво си мислиш по повод това заминаване и какви чувства пораждат тези мисли,освен притеснение? - страх от неизвестното, става ми още по зле само като си помисля, че съм толкова далече и си мисля, че там ако ми се случи нещо, няма кой да ми помогне.


Но основното ми притеснение за всичко,което ми предстои, дори да изключим в случая това заминаване...дори и да тр. да изляза само на едно кафе и започвам с мисленето, че ако ми стане лошо кво ще правя, т.е. всичко, което ми рпедстои го съобразявам с това прилошаване (

P.S. И моля Ви не търся никой да ми реши проблема, просто искам мнение на препатили и минали по този път, които искат да споделят....това е всичко.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Нормално е, при положение, че ти предстои такава генерална промяна в живота, да ти е напрегнато и притеснено. Предполагам, че щом отиваш да работиш в чужбина, то едва ли ти е било леко и тук положението. Човек на една екскурзия да отива и пак ще се притеснява да не се разболее точно в чужбина, защото не знае какво да прави, към кой да се обърне, колко ще му струва, а в твоето положение - още повече. На твое място аз бих започнала яко тесане на емоциите - страх от неизвестното, страх, че може там да се разболея, страх как ще се справя с работата и живота там и т.н. Физическите ти проблеми са само следствие и мисля, че когато успееш да овладееш страховете си, здравословините ти проблеми ще отшумят. Накратко - предлагам успоредно с тесането на типично физическите симптоми от типа на гадене, замайване и др. подобни, да правиш поне 5-6 теса дневно само за емоциите, които в момента те мъчат. Сядаш и правиш, повтаряш си, оплакваш си се гласно, потупвайки се по точките, изприказвай си всичко, което те мъчи и притеснява, ако трябва - пореви си. И така докато не започнеш да усещаш, че като го казваш и мислиш, вече не му се притесняваш.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

maiamito, според мен по -радикален въпрос е : Кое е най-лошото, което може да ми се случи по повод на това пътуване? И отговорите ги тесаш.
Или каква нужда задоволява това притеснение или каквото имаш като симптоматика. Пробвай.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Днес цял ден се Тес-ам със следното: Впр. че се много се страхувам от евентуално прилошаване, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от този страх и съпътстващото гадене..
Как мислите, това добре ли е?
Интересното, че всички казвате, че доакто тесате нещо, ви излиза някакъв друг страх или емоция, при мен не се получава това нещо, означава ли че някъде греша?
Само когато тесам някаква болка, в процеса на тесане се мести болката...иначе други емоции и чувства все още не усещам.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

maiamito написа:
Впр. че се много се страхувам от евентуално прилошаване, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от този страх и съпътстващото гадене..
Как мислите, това добре ли е?
Бих ти предложил още нещо:
В.ч. че мога и знам само да се страхувам, понеже нищо повече не ми остава и просто така съм си свикнала, а и ми е удобно, по незнайни и абсолютно независeщи от мен причини и нужди, които страхът ми задоволява, аз напълно и безрезервно приемам себе си и страха и избирам да осъзная и видя нови положителни за мен възможности да задоволя нуждите си.
Последно промяна от nikimm на 06 Яну 2012 23:32, променено общо 1 път.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

nikimm написа:maiamito написа:
Впр. че се много се страхувам от евентуално прилошаване, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от този страх и съпътстващото гадене..
Как мислите, това добре ли е?
Бих ти предложил още нещо:
В.ч. че мога и знам само да се страхувам, понеже нищо повече не ми остава и просто така съм си свикнала, а и ми е удобно, по незнайни и абсолютно независищи от мен причини и нужди, които страхът ми задоволява, аз напълно и безрезервно приемам себе си и страха и избирам да осъзная и видя нови положителни за мен възможности да задоволя нуждите си.
Това май доста добре звучи, ще го пробвам:) стига ти нещо да не ме пробваш?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Това май доста добре звучи, ще го пробвамSmile стига ти нещо да не ме пробваш?!
Не разбирам какви са ти съмненията, но е хубаво да се отпуснеш пред страха, той просто те направлява, ако го подхванеш от тази гледна точка.
Т.е. той има някакъв смисъл за теб , за да го изпитваш.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Не че се съмнявам nikimm, но толкова близка до реалността ми се стори тази последната твоя декларация, че чак ми стана смешно и затова така реагирах:) благодаря ти за съвета:)
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

maiamito:
Не че се съмнявам nikimm, но толкова близка до реалността ми се стори тази последната твоя декларация, че чак ми стана смешно и затова така реагирах благодаря ти за съвета
Нали, едно такова толкова е хубаво, че чак ти изглезда някой да се бъзика с теб, не може да е иситна... :D :D :D Майамито, не се заяждам, с теб съм, и аз видях още доста добри идеи, ще ти ги постна, ако мислиш че може нещо да ти е от полза-О.К. , ако не-карай , изгубила съм 5 - 10 мин, къде не съм ги изгубила :D
Алиса-28.12.2011:
Прочети книгата отново и внимателно! Прочети началото на форума, отново и внимателно! Всички отговори са там.
Успех в начинанието!

Никимм:30.12.2011
Няма такаова нещо като грешки, има само опит. Прави "Грешно тес" и няма да си навредиш.
Тесни и обидата ако искаш. Най-лесно ед асе обиждаме, и аз го правя понякога . Така сме свикнали да се пазим .
Иван:30.12.2011
2011maiamito, cпоред мен все още не си чела темите в началото на форума. Там много неща ще ти се изяснят. Отговорът на параболоид не е съвсем точен отговор на твоя въпрос. Прочети въпросните теми!
Паби:30.12.2011
2011Моят съвет към теб е следния /продиктуван от личен опит, защото и аз имам доста често подобни оплаквания/: недей да казваш "прилошава ми". Бъди конкретна, ама супер конкретна. Например: въпреки, че в момента ми се вие свят и коремът /или там каквото е/ ме боли ужасно с остра, пронизваща /или там каквато е/ болка, аз напълно и ...т.н. Напомнящата фраза /НФ/: на всяка точка доизясняваш конкретиката. Примерно - вие ми се свят, главата ми е замаяна, страх ме е, в паника съм, боли ме корема, повръща ми се и т.н. Не се страхувай да казваш различни неща, като потупваш по точките, казвай, каквото ти иде отвътре. Само не го прави механично, а влагай чувство, емоция, дори я подсили, прекалявай и преувеличавай емоцията и страданието. Правиш 1 кръг с 12-те точки, после 9Г и после още 1 кръг. Изчакваш да видиш как ти е е отразило, внасяш корекция и повтаряш същото, но може вече с леко променена декларация и НФ. Пийваш си повечко водичка, преди и след тесането. Опитай така и кажи после как е.
Фиф42:30.12.2011
Даже е хубаво за засилиш негативната емоция и да Тесаш до 0.
Гената:04.01.2012
Притеснена от какво?Какво си мислиш по повод това заминаване и какви чувства пораждат тези мисли,освен притеснение?Това е интересно да теснеш и да видиш какво ще се получи.Явно не са едно две нещата,но само ти си знаеш какви са
Монстър:05.01.2012
Според мен няма ли да е по-ефективно ако си представи, че е на кафе, или в чужбина и й прилошава. Потопи се в този въображаем момент и усети надигащите се чувства и мисли и прави ТЕС.
-ЧУДЕСНА ИДЕЯ!БЛАГОДАРЯ, ДЕТЕНЦЕ!
Алиса:05.01.2012
Не е лесно, знам! Криво ти е, знам! Но няма как иначе да стане. Погледни се в огледалото и кажи на глас: поемам напълно отговорността за себе си! Това е поредният практичен съвет, който ти давам! Направи си декларация от тази фраза и ТЕСай докато не ти стане леко и весело на душата! Прави го един месец всеки ден колкото пъти можеш повече!
Никимм:06.01.2012
maiamito, в интрернет има редица филмчета за тес. Иван, сложи линка на един тес - филм , много добър преведе, като учебник е. Отиди във филми и го изтегли , ако искаш.
От мен толкова, другото от теб!Успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Днес декларацията ми е следната:
Впр. че се страхувам от евентуално прилошаване, аз напълно и........., и избирам да се освободя един път завинаги от това гадене и прилошаване!
НФ: Искам завинаги да се освободя от това гадене.


Мога ли така да тес-ам?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Можеш,не е нужно да се притесняваш.По-добре да работиш с нещо,отколкото да не правиш нищо.
НФ/втора и ги редуваш двете,едната на една точка,после втората на следващата и така по целият кръг/-искам завинаги да се освободя от това прилошаване
Идеи каквито ти идват ги тесай,те са все пак породени от интуицията ти,от това как се усещаш и виждаш какво се случва с теб.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

гената написа:Можеш,не е нужно да се притесняваш.По-добре да работиш с нещо,отколкото да не правиш нищо.
НФ/втора/-искам завинаги да се освободя от това прилошаване
Да това ми е втората НФ:)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Действай и работи върху страховете си.Явно са доста и те са ти проблем.
Филма Опитай я за всичко изтеглили го от тук във темата Филми?
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... c&start=75
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
maiamito
Участник
Мнения: 82
Регистриран на: 28 Дек 2011 14:16

Мнение от maiamito »

Точно него си тегля в момента, малко бавно става....но като се свали обезателно ще го гледам:) благодаря ти за подкрепата:)
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

не е ли по правилно вместо--искам да се освободя
Освобождавам се завинаги от.....
Публикувай отговор