Прекомерно изпотяване

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Прекомерно изпотяване

Мнение от svedd »

Здравейте!
Аз съм нова тук и се извинявам, че решавам да пусна направо нова тема, но минах през почти всичките и неоткрих сходен на моя проблем (разбира се не е единствен, но този ми е на първо четене). Първо да кажа, че разбрах за ТЕЗС преди 2-3г. тогава тръгнах да търся книга , но така и не намерих по нашите книжарници в града и дотам приключиха нещата, до преди някокло месеца когато попаднах на темата в бг.мама отново се зарибих, изчетох ръководството 2пъти, и ето ме тук :)
След използване на почти всички методи за справяне с моя проблем, реших да пробвам с ТЕС. Моя проблем е прекомерното изпотяване под мишниците, което за мен наистина е голям проблем, защото постоянно тека като река под тези мишници,всеки ден и по цял ден, без значение дали ми е топло, студено или някякъв вид емоции изпитвам. А всички други колежки около мен са си сухички, то се вижда, дори и пълнички облечени с дълги ръкави, е, нямат изпотяване тези хора, при мен има нещо сбъркано. Най-странното нещо е, че това е най вече под дясната подмишница :roll:
Вече трети ден прилагам ТЕС (пълна рецепта, 9г, пълна рецепта), "Въпреки, неприятното усещане от изпотяване помишниците, аз....."
Вчера (ако трябваше да давам оценка) можех да кажа, че от 10, смъкнах на 8 изпотяването. И днес отново се замислих на един пак странен проблем, изпотяване ми трае само докато съм на работа или някъде навън, в къщи го няма, или само в мнооого редки случаи :roll:
И от много мислене по този така странен проблем, ми изникна това:
Страх от заобикалящия ме свят, може би.........
Страх от отношенето на хората..........
Викам си, ще истесам и това, в резултат на което и лявата подмишница ми стама малко по интезивна от обикновено :roll:
Но ако ги имам тези страхове, те би трябвало да са резултат от някаква случка(и) в моя живот , сещам се за 2-3, може и тях да истесам. По колко случки на ден мога да Тес-на? И пак ли така като проблема или само минаване по точките? Много бих искала да се справя с този така отвратителен за мен проблем и да продължа със следващите които имам.
Вече незнам с кое да продължа, какво точно да тес-на?
Моля ако някой се е сблъсквал пряко или косвено с подобен да сподели и даде мнения и препоръки или ако има тук в форума ме насочете, а тази я затрийте.
Гледах да бъда максикално кратка, затова може и някъде да е неясно обяснено, за което се извинявам.
Благодаря!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Здравей!
И от много мислене по този така странен проблем, ми изникна това:
Страх от заобикалящия ме свят, може би.........
Страх от отношенето на хората..........
Викам си, ще истесам и това, в резултат на което и лявата подмишница ми стама малко по интезивна от обикновено
Но ако ги имам тези страхове, те би трябвало да са резултат от някаква случка(и) в моя живот , сещам се за 2-3, може и тях да истесам. По колко случки на ден мога да Тес-на? И пак ли така като проблема или само минаване по точките? Много бих искала да се справя с този така отвратителен за мен проблем и да продължа със следващите които имам.
Според мен докато мислиш-ТЕСай, минавай по точките като си говориш това което ти минава през ума, на мен понякога ми дава добър резултат, иначе само с мислене не е чак толкова добър :wink: При мен резултата не винаги е веднага, понякога се отпушва на другият ден в резултат на всичко дето съм правила предния ден, та всеки страх дето се сетиш го тесай и виж какво ще ти излезе-според мен де!А щом се сещаш за случки - задължително ги тесай.Има и такава техника-ТКФ , при мен не работи много много , ама ти я пробвай, никога не знаеш от къде каква помощ ще видиш.А иначе аз тесам колкото случки мога на ден, колкото повече толкова по-добре, но най-вероятно затова е имало случки дето се е налагало да ги тесам по няколко дни-уж са изтесани, ама на другият ден се окаже че не са.Това се случва когато не си/съм докарала СЕН до О, ама не е страшно, поправимо е.По-дорбият вариант е да го изТЕСаш отведнъж до нула-стига да можеш.. :D :D :D
Ей това намерих по твоята тема, споредмен има ценен съвет, можеш да го ползваш.

viewtopic.php?t=568&highlight=%E8%E7%EF ... 2%E0%ED%E5

:D :D :D Естествено че ще се справиш, още повече щом искаш..стига да не е всяко чудо за три дни.При някой става и за три, при други не е така :wink:
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

MAG2001 Благодаря, прочетох тази тема.
Аз може би искам много бързо да ми подейства и да се справя с проблема имам го от години а искам за 3 дена резултат, няма начин, ама съм си такава от всяко нещо очаквам мигновенни резултати иначе се отказвам, но сега ще продължа :wink: иска да видя какво ще стане и дали ще успея.
Ако има някъде тема и за оросяване на крайници, с това ще се заема след изпотяването, че и там нещата са мн зле, чак ми посиняват, да не казвам, че са си трайно синкави вече, но от три месеца пия гинко прим, за сега резултати "0".
И само още едно малко въпросче относно изпълнението:
Основна рецепта

(и тук продължавам само с "напомнящата фраза по точките" или пак отначало с "декларацията" по "възп. място или "карате точката")?
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Според мен трябва да бъдеш по-искрена в декларацията си. На първи прочит - едва ли проблемът ти е просто "неприятно усещане". От това, което си написала, мисля че има срам, завист и страх какво друго заболяване се крие зад това изпотяване. Пробвай.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

paraboloid написа:Според мен трябва да бъдеш по-искрена в декларацията си. На първи прочит - едва ли проблемът ти е просто "неприятно усещане". От това, което си написала, мисля че има срам, завист и страх какво друго заболяване се крие зад това изпотяване. Пробвай.
Ще пробвам, но откъде пък "завист"? Ако е от това, че гледам как другите не се потят, то по скоро, според мен изпитвам съжаление към мен самата......
А за страха, незнам, аз си мисля, че ми е на нервна основа, но може и нещо др. да има (надвам се да няма) :?
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Завиждаш на колежките ти, защото те не се потят, макар и пълнички - това ти си го написала. Ти се сравняваш с другите. Представи си, че всички се потяха така. Тогава в какво щеше да се изразява проблемът ти? Щеше ли да има проблем? Анализирай това. :lol:
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

paraboloid написа:Завиждаш на колежките ти, защото те не се потят, макар и пълнички - това ти си го написала. Ти се сравняваш с другите. Представи си, че всички се потяха така. Тогава в какво щеше да се изразява проблемът ти? Щеше ли да има проблем? Анализирай това. :lol:
Ами ако всички се потяха така, то това значи , че това щеше да е нормално нещо, а не като да се поти само един значи има проблем, нещо ненормално.
Но чак пък завист, за мен тази дума е мн гнусна, ако мога така да се изразя :D , по скоро както казах изразявам съжаление към себе си и чудене, какво не ми е наред.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Браво! Вече си състави декларация: ненормално, гнус, съжаление, притеснение.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

paraboloid написа:Браво! Вече си състави декларация: ненормално, гнус, съжаление, притеснение.
Благодаря, ще пробвам
:D
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Аз мисля, че мога да се похваля с лек напредък, тес-ах доста чувства, някои ще ги повтарям. Както бях споменала за едната си страност, че се изпотявам най вече под деасната подмишница сега нещата се уравновесиха и не е чааааак толкова обилно, можеби защото първите два дена повтарях и "най-вече под дясната".
А във връзка с втората ми странност, че в къщи нямам изпотяване или ако имма то ще е някакъв екстремен случай, което по мойта логига води, че щом е само навън и на работа, значи е свързано с някакви емоции и чувства. Затова ще дам нещо като пример.
Случва ми се понякога нещо рязко да ми задраска на гърлото и зверски да се закашлям, ако това ми се случи удома, ще си кашлям 1-2 мин и няма да имам някакви странични ефекти, но ако ми се случи на работа или някъде другаде, не само ще плувна пот тези мишници, но и ще се зачервя цялата(между другото имам и проблем с изчервяването по някога).
Някакви идеи, предположения и предложения?
Истесах почти всички чувства за които ми дойде на акъла и вече ще ги повтарям, дано да имам по голям напредък и накрая взема, че се отърва от него (зверското изпотяване).
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

изТЕСах означава - изчистих, т.е. сведох до "0". Предполагам, че не си ги изчистила. Ако е така, чисти ги докато изчезнат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

ivangp написа:изТЕСах означава - изчистих, т.е. сведох до "0". Предполагам, че не си ги изчистила. Ако е така, чисти ги докато изчезнат.


Благодаря за пояснението :) (явно не съм наясно с термините), щом проблема не е изчезнал, зачи нищо не съм изчистила все още, но има някаква известна промяна, значи трябва да има и по голям напредък според мен :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Спри да ТЕСаш всичко друго и си изТЕСай (изчисти до "0") нетърпението. То ти е основен проблем. Чак потта ти няма търпение да излезе от теб. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

ivangp написа:Спри да ТЕСаш всичко друго и си изТЕСай (изчисти до "0") нетърпението. То ти е основен проблем. Чак потта ти няма търпение да излезе от теб. :wink:
:lol: пък и да се чудиш от къде ми се взема всичкото това нещо(пот) като съм леко кльощава, какво толкова ми се топи.......
Така ще направя, и без това мислех да нбалегна на него и на това че съм и препряна.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Имах лек напредък, но нещо зациклих, мисля, че това "нетърпение" нещо ми се опъва....
От два дена вкючи и ТП по Дона Идън, дали е добре да го меся с ТЕС, в началото пурвия ден беше добре, но сега ефект не виждам вече.
Специално за ТП, мога ли да намесвам емоции и чувства или директо в/у изпотяването да се работи. Или да не намесвам ТП. Щото то се зачудих вече, ама пусто нетърпение иска бързи резултати.... :?
Публикувай отговор