Увеличаване на ръста с 10 сантиметра

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не мога да местя мнения от една темя в друга, така, че поозаптете се сами, за да не спамим темата с раздумки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Адлер
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Мар 2012 15:20

Мнение от Адлер »

Тук съм,върнах се от олимпиада по информационни технологий,мястото където бяхме нямаше интернет... имаше де,ама беше от слаб по-слаб.

По отношение на мненията, който драснахте докато мен ме нямаше:
Хм... ivangp найстина ме затрудни с този въпрос, ама яката!
ivangp написа:Въпросът е: ЗАЩО искаш точно това, което искаш?
Искам го защото, така си се представям след време...
Имам идеал, към когото се опитвам да се стремя.
Искам да правя всички онези неща, който на сегашния ми ръст просто немога.

Човеко раздирам се от вътре като чуя ръст.. нисък... много си нисък... или тем подобни
Наскоро играх една пиеса, която включваше костюми и след нея,една от мойте съученички, която гледаше пиесата ми каза: "Абе Адлер,ти какъв абитуриент ще ставаш като си толкова нисък?" с надсмешка си го каза. Найстина се почувствах зле.



Ще отговоря, на каквито и да е било въпроси, било то лични или всякакви други, найстина мисля, че най-големият враг съм аз, самият себе си.Затова ще бъда честен с себе си и ще отговарям на въпросите ви, с точните отговори, а не... "съчинени".
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Че ти си едва на 17т. до 25 има още да дърпаш на горе :D И аз харесвам високи мъже ама по ми харесват умните :D Може нещо да теснеш за самочувствието ти и случката със съученичката :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ЗАЩО
така си се представяш след време..., а не по друг начин
Имаш този идеал, а не друг.
Искаш да правя всички онези неща, който на сегашния ти ръст просто неможеш, а не други, които можеш.

Разбираш ли, че отговорът на всичките въпроси, които ти задавам се крие ей тук:
..............
Човеко раздирам се от вътре като чуя ръст.. нисък... много си нисък... или тем подобни...............

Наистина се почувствах зле.

Ей това, като разбереш ще си видиш и проблема от друг ъгъл.

Та разбираш ли какъв ти е проблема? Напиши какъв ти е проблема моля. Досега казваше, че проблема ти е че си нисък.
Не е това.
Какъв е всъщност проблема ти?
Подсказка - виж цитатите по-горе.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Докато се тревожите какво мислят другите за вас,вие сте тяхна собственост!

Нийл Доналд Уолш


Ти си приел един идеал за себе си и искаш да станеш висок и т.н..Така не само ти,всички ние изграждаме идеал за любим човек,който искаме да имаме до себе си и други неща в живота и когато не го открием ние страдаме и се измъчваме.
Не се осъзнаваме,че като сме се влюбили в този идеал,пропускаме истинските и важни неща в живота които са около нас.Ако има нещо което покрива този идеал ние не му обръщаме внимание,а се дразним на това което е по различно от него.
И според мен,мое мнение е,че пак опираме до това,да се осъзнаем кой всъщност е причината за нашите страдания.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Адлер:
Мога да предполагам: Въпреки, че съм нисък аз напълно и безрезервно приемам себе си. В правилна посока ли се движа?
Имам един въпрос.Защо се занимаваш с ТЕС,след като казваме в декларацията,че се приемаш и обичаш такъв какъвто си,а с това да се харесаш на другите защото искаш да станеш висок в случая е пълно противоречие? :roll:
Според мен и родителите ни имат вина,че не са ни научили,че е по-важно да се приемем такива каквито сме,едва ли не трябва да се харесаме на другите и дори те самите се опитват да ни променят според техните виждания и разбирания и от там си мисля,че идва това сега да ни е трудно да поглеждаме в себе си и да се познаваме,да сме по упорити и постоянни в работата върху себе си.Страх от неодобрение или нужда и т.н.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Адлер
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Мар 2012 15:20

Мнение от Адлер »

Никакъв друг не е проблема човече. Обичам родителите си,приятелката си,обичам приятелите си.Какво друго ми трябва? Проблема е изцяло в това, че съм нисък и някакси се чувствам виновен и длъжен към хората (към приятелката си вкл.) да дръпна още няколко сантиметра.
Идеалното тяло, ще изглежда на този ръст.
Ще мога да съм на един ръст с приятелите си.
Отивам към тези сантиметри с мисълта, че когато ги постигна ще стана един по-добър човек.
Немога да те разбера под какъв ъгъл искаш да погледна на нещата?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Адлер:
чувствам се виновен и длъжен към хората (към приятелката си вкл.)
Това е за ТЕС! :wink:
Осъзнай се,че ти си по важен от това да мислиш първо за себе си,после за другите!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Адлер, ТЕС е техника за емоционална свобода, а не техника за растеж, премахване на тумори, постигане на цели или лечение на болести.

Всички гореизброени ефекти са следствие на работа върху емоции.
Не желанието ти да видиш проблема си под различен ъгъл, е в основата на нерешаването на проблема ти, според мен.

Дали ще продължаваш да си настояваш на своето си е твое право.
Ако пък искаш може да се позамислиш.

Кой ти каза за ТЕС? Как откри тази техника? Защо точно тук се насочи да търсиш решение на проблема си?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Адлер написа: Отивам към тези сантиметри с мисълта, че когато ги постигна ще стана един по-добър човек.
Адлер ето ти проблема, туй в червеното. Почвай да ТЕСаш, останалите отговори ще ти дойдат отвътре спонтанно!
Иначе подкрепям това, като подход за търсене на отговорите:
Иван
Разбираш ли, че отговорът на всичките въпроси, които ти задавам се крие ей тук:
Адлер
Човеко раздирам се от вътре като чуя ръст.. нисък... много си нисък... или тем подобни...............

Наистина се почувствах зле.
Иване, когато някой започне да тренира скок на височина едва ли започва от 2 метра. Първо го учат да разгрява, после да скача изобщо, че чак тогава му дават препятствия във височината, като пак не започват от 2 метра ами от по-нисичко, независимо че скачачът може да е висок 3 метра! Занимавайки се ти лично с фитнес, от щангите ли започна или от гирите, направо се нахвърли на уредите или първо разгря, или направо почна да обучаваш пък после, да се учиш? Ти ако можеш така, значи ли, че и другите трябва да го могат? И пак да те попитам: "Ако можехме да си отговорим просто така (с напън или без), щеше ли да го има ТЕС?":idea:
Майка му го е насочила насам, върни се и прочети пак, ако не си го направил, и/или не си го разбрал, и/или не си го запомнил.

Всички останали коментари, смятам за подходящи, за напреднали в работата със себе си хора, не за начинаещи младежи, при това в стрес от някакъв свой проблем.


Адлер, ти ТЕСаш ли изобщо?! :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според мен майка му не му е представила ТЕС правилно. Според мен той е с идеята, че това е някаква нова магическа пръчка. И според мен от там идва проблема му с отговорите, а не с постепенността в подхода.

А колкото до подхода - от 20 години уча различни хора на различни неща с доста голям успех. не мисля, че го карам да скача 2 метра от пръв опит. Просто го карам да си поразмърда мозъчните гънки. Пък ако не ще, ако ще.

Ще предположа, че моят подход в случая не е подходящ и ще те оставя ти да го поразгрееш да видим докъде ще доведе твоят подход.
Последно промяна от ivangp на 28 Апр 2012 19:50, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иван
Ще предположа, че моят подход в случая не е подходящ и ще те оставя ти да го поразгрееш да видим докъде ще доведе твоят подход.
Не мисля ,че става дума за това тук, то е съпътстваща линия. Основното е Адлер, той си решава, а до сега той не е казал нещо определено за това, научил ли е как се употребява техниката, като алгоритъм, разбрал ли е същността, която ти подчертаваш- наблягане върху емоциите съпътстващи "проблемите"...
Моето наблюдение във форума ти до сега е, че повечето хората са прочели техниката, разучили са алгоритъма, пробват върху "проблем" и което не им е достатъчно ясно питат. Започва насочване в прилагането на алгоритъма; избистряне на идеята за "проблем", "корен на проблем"; със симптоми ли се работи или с диагнози; с емоции, физически усещания или убеждения; чисто технически детайли...постепенно откриване на "корен" на "проблем" чрез техниката, елиминирането му или обезсилването му, отработване на аспекти...Сега изведнъж тръгваш към осъзнаване чрез гола мисловна дейност, че чак тогава до ТЕС. Моето разбиране в този случай се основава на това, че до сега тук не си казал +докато се ТЕСаш си задавай тези и тези въпроси и да видим до къде ще стигнеш!+ което е обичайния ти подход. Караш Гената да нищи проблемите си с ТЕС, като отбелязваш че "ето до къде се стига само с мислене", а сега правиш точно това с един начинаещ, който дори май не е чел как се прави ТЕС и най-вероятно е тръгнал, както пишеш насам като към нова магическа пръчка.
Не ти оспорвам ученето на хора и годините практика и не разбирам, защо го приемаш така, но мисля че задаването на въпроси от тежка категория -голо мислене( "задай си въпроса") без ТЕС през това време си е в конфликт с
Според мен майка му не му е представила ТЕС правилно. Според мен той е с идеята, че това е някаква нова магическа пръчка
и смисъла на съществуване на ТЕС и сродни техники, като цяло!
:)
Надявам се, сега разбираш причината за намесата ми!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

И какво трябваше да ТЕСа докато мисли по моите въпроси?
Ъой чака декларация за ръст, растеж, нещо такова.
Според мен подхода ми си беше правилен. Просто човека, в случая двам не бяха дошли на правилното място в правилния етап на развитието си.

И сега освен че няма да постигнат мечтания ръст ще продължат да се чувстват зле от това. Но за да има промяна, според мен, ножа трябва да опре в кокала. При тях явно не е опрял. Има време, малади са и това ще стане.
А на други четящи в този форум може да им светне лампичката, което бе и целта на занятието в случая. Аз нямах очаквания, че който и от двамата желаещи да порастнат ще се задържи в тази тема достатъчно дълго за да разбере и да се промени. Някакво вътрешно чувство.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Идеята с въпросите е доста добра тактика,защото така човек сам ако си размърда малко мислите,ще се осъзнае и разбере всъщност къде е проблемът му.А не да му се дава наготово какво да прави и как.Именно това съм убеден,че е идеята на Иван.Помня какво каза по този повод на ТЕС семинара в Габрово и много ми допадна в случай,когато е нужно да помагаме на някой друг човек.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp написа:И какво трябваше да ТЕСа докато мисли по моите въпроси?.
Например: Въпреки че не знам (не се сещам, не разбирам...) защо искам..., аз..."
"Въпреки, че искам ..., аз..." и едно след друго всички аспекти, които излязат. Класика!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор