Херния

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
aammneziq
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юни 2012 21:05

Херния

Мнение от aammneziq »

Здравейте, имам един въпрос към вас и ще се радвам да получа някакъв отговор.. преди около седмица получих болка в лявата част на корема в кухината между тазовата кост и най долното ребро.Болката не беше много силна продължи около 4 дни след което продължи да ме боли съвсеем леко около 1-2 дни след което спря напълно.Притесненията ми за ХЕРНИЯ все още ги има (разбира се не съм компетентен по тази тема затова само предполагам и се обръщам към вас) понеже спортувам активно и не мога да си помисля това да е краят...Та въпроса ми е ако това е херния възможно ли е болката да спре така изведнъж или е затишие преди буря...и при какъв специалист трябва да се прегледам. За мен е много важно да продължа да тренирам а в момента съм спрял и само се психясвам...благодаря предварително.. :cry:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

За този проблем е най-добре да се отиде на хирург.Тук само можем да гадаем и да предполагаме,а къде е истината само той най-добре ще ти каже.Аз си имам херния от 2г,пуснал съм тема тук за нея.Не съм се оперирал,имам си я и уви,не правя нищо по този въпрос,макар че от две седмици пия една билка и се мажа,по скоро приятелката ми е чела за нея и ми предложи да опитам,но засега промяна няма,а билката която пия е цариче.Мажа се с овчарска торбичка която престоява 12 дена с разтвор от спирт над 40градуса на слънце,топло и после се маже върху областа където е хернията..Не се притеснявам до степен психясване както ти споменаваш.Ти защо реши да питаш точно тук в този форум?Сметна,че има добри специалисти за консултация ли?Ако имаш проблеми относно това какво чувстваш,притеснения и страхове примерно,ТЕС в случая може да се използва и да промениш отношението си към проблема.Но по тези описания да ти каже някой нещо точно,не очаквай и иди най-добре на лекар.Аз не съм ходил,защото за тях знам какво е решението на проблема ми,операция.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Познавам поне двама човека, които са излекували херния с ТЕС и визуализации. Единият за 2-3 дни я е излекувал, другият за 2-3 седмици.
Последно промяна от ivangp на 03 Юни 2012 15:59, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иване,това е нова,полезна и интересна информация.Дали тези хора няма какво да споделят по този повод по отношение на ТЕС?И какво точно са визуализирали в случая?Аз знам,че няма да се оперирам и ще се справя без да ме режат,но пък и досега не съм отделял време да работя и търся начин,но след това което сподели,определено ме подготви да запретвам ръкави.:)Без работа няма как да очаквам и резултат,ясно ми е.
Два дни са много добро,бих казал невероятно постижение.Лично аз не се изненадвам имайки предвид,че много от възможностите които имаме и не сме открили и дори не подозираме на какво сме способни.Явно тези хора са намерили своя си начин,поздравления за успеха. :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Сигурно имат какво да споделят, но не пишат във форума.
Едната е жена. Доколкото си спомням е легнала с краката вдигнати на стената за да се смъкнат излезлите черва обратно през процепа на хернията в коремната кухина. Натискала ги е с пръсти за да влезнат обратно. След това е ТЕСала с техника на избора. Нещо от рода на:
Въпреки, че имам херния еди къде си, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам тази херния да се затвори сега.

След това е визуализирала здрава коремна ципа. И следващите няколко дни е ТЕСала всички негативни мисли, които са й идвали за хернията, че няма как да се оправи без операция и т.н.
Каза, че на втория ден е почувствала топла вълна да преминава през корема й и е спряло да я боли.
И от тогава не я е боляло и е нямала проблеми.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Херния

Мнение от ivangp »

aammneziq написа:Здравейте, имам един въпрос към вас и ще се радвам да получа някакъв отговор.. преди около седмица получих болка в лявата част на корема в кухината между тазовата кост и най долното ребро.Болката не беше много силна продължи около 4 дни след което продължи да ме боли съвсеем леко около 1-2 дни след което спря напълно.Притесненията ми за ХЕРНИЯ все още ги има (разбира се не съм компетентен по тази тема затова само предполагам и се обръщам към вас) понеже спортувам активно и не мога да си помисля това да е краят...Та въпроса ми е ако това е херния възможно ли е болката да спре така изведнъж или е затишие преди буря...и при какъв специалист трябва да се прегледам. За мен е много важно да продължа да тренирам а в момента съм спрял и само се психясвам...благодаря предварително.. :cry:
Не се психясвай! Не ходи по "специалисти", като нищо не те боли, че ще вземат да ти открият нещо дето го нямаш! Тренирай си и не прекалявай с натоварванията!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vankata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2013 19:39

ингвинална херния

Мнение от vankata »

здравейте ! преди дни ми откриха ингвинална херния в ляво,хирурга ми каза че в дясно нямам,но на моменти ме боли в ляво в слабините на чатала , на моменти болката се премества само в слабините от ляво среда и дясно едновременно,стягащите дрехи много пречат, на работа ми е трудно да тесам,ръцете ми често са в машинно масло а и има постоянно хора около мен, преди прегледа с хирурга тесах имах подобрение даже бях живнал, но на моменти през деня като работя ми е много гадно ако седна сякаш дрехите ми стягат, днес работих с широки дънки и ми беше по леко, но вечерта имах работа с колата в града и така ме заболя в слабините че едвам се прибрах, искам да се излекувам напълно с ТЕС , не искам никакви операции , дайте съвети как а тесам и как да визуализирам че съм новобранец.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Правиш си декларация със симптомите и това, как те те карат да се чувстваш и ТЕсаш.
Напиши ги тук и ще ги коментираме, а ти дали имаш резултат.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ингвинална херния

Мнение от ivangp »

Въпреки че
vankata написа:преди дни ми откриха ингвинална херния в ляво,.......

хирурга ми каза че в дясно нямам,но на моменти ме боли в ляво в слабините на чатала , на моменти болката се премества само в слабините от ляво среда и дясно едновременно,..............

стягащите дрехи много пречат, ..............

преди прегледа с хирурга тесах имах подобрение даже бях живнал, но на моменти през деня като работя ми е много гадно ако седна сякаш дрехите ми стягат, ..............

днес работих с широки дънки и ми беше по леко, но вечерта имах работа с колата в града и така ме заболя в слабините че едвам се прибрах,......

искам да се излекувам напълно с ТЕС , не искам никакви операции , .....
Визуализирай така:
Като чуеш думата херния, каква картина се появява в главата ти?
Като чуеш перфектна коремна стена, каква картина се появява в главата ти?
Визуализирай всеки ден втората картина! Поне по 3 пъти на ден, по 5 10 минути всеки път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vankata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2013 19:39

Мнение от vankata »

Благодаря за съветите.Днес тесах 2 пъти ,единия следобед тогава имах гадни парещи болки в слабини,обаче усетих че има напрежение което най негативно ми влияе,тесах че въпреки болките аз ще бъда излекуван и болките ме напускат,тесах и напрежението и накрая направих нещо което още от миналата година правя когато имах други проблеми, винаги завършвам Тес със " имам Силна Имунна Система и........ " , в самото начало като се опитвам да визуализирам ми е трудно но после си представям себе си преди години когато се катерех по планините, още ми е трудно как точно да си представя самия корем за в момента , вечерта пак тесах но тогава имах натиск върху гърдите и дишането които след теса се махнаха , но това със " имам Силна Имунна Система " ми действа стимулиращо , имам за много неща да Тесвам защото съм преживял доста несправедливости от много хора през последните години , бях принуден да ги търпя а с бой само щях да си навредя.Може да ме посъветвате като човек който много е стискал зъби към кои области да се насоча.След малко пак ще тесвам,когато почивам събота и неделя е добре поне имам време.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Насочи се към работа със случки свързани с тези хора, които са те наранявали! Използвай ТКФ!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Кой е момента, когато най- силно стиска зъби? Заради кого, кога, какво се случи, ти как го възприе, какво почувства? От всеки отговор си направи декларация и изчисти до 0.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vankata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2013 19:39

Мнение от vankata »

какво е ТКФ , мъчих се с търсачката във форума да разбера но само се споменава термина,какво представлява ?
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Техника на краткия филм
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... highlight=
vankata
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Фев 2013 19:39

Мнение от vankata »

благодаря sledd ,тук ме чака много работа по ТКФ, искам да попитам нещо друго ,може и администратора ivangp или който иска друг да ми обясни, става въпрос за визуализацията , каква е разликата ако човек визуализирайки себе си се вижда отстрани и ако гледа през собствените си очи , какъв е ефекта и при 2та случая , на мен 2рия ми е по труден това установих
Публикувай отговор