Тревожно-депресивно разтройство

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ще го разбереш! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

здравейте след много месеци, през които не постигнах много-само да не се засилват симптомите. Занимавам се само с ПО/искам да съм болна и да се погрижи някой за мен, а понякога само с "искам да съм болна"/. Усещам много приятен сърбеж в проблемните места/глезените, главата и ръцете/ по време на ТЕС, но и временно засилване на изтръпването до болка.Много, много бавно върви някакво подобрение и се чудя дали е от малкото време което отделям за ТЕС/признавам си че ми писна и се втурвам да правя всичко друго, но не и ТЕС/ или нещо в декларацията ми не е наред. Днес обаче си наложих да правя ТЕС-маратон - да видим какъв ефект ще има това. И един въпрос -поповод въпроса ми как да разбера кога съм изчистила ПО Алиса ми писа - ще разбереш- означава ли това, че като изчистя ПО, всъщност ще изчистя гадните симптоми? Има логика, защото съм се улавяла да казвам-"а за мен никой не се погрижи след случката".Моля за съвети.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

И още нещо-всъщност сутрин вече не се съвуждам д треперене, но защо ли се чувствам следобяд най-зле - по времето, когато всъщност си почивам. Маже би, защото като не се движа усещам напрежението и изтръпването.Питам се, толкова ли трудно се изчиства това ПО или завесе от човека, времето, което отделя и заболяването? А може би и времето през което заболяването е станало хронично?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко се чисти по-лесно, когато не се работи с общи декларации, а с конкретни случки.
Хубаво е, че не си се отказала да ТЕСаш.
Лошо е, че ТЕСаш малко, с общи декларации и спорадично, а не работиш с конкретни случки, всеки ден, поне по 1ч. на ден.

Какво е имал предвид Алиса, знае само Алиса.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

Иване, най-малко по половин час на ден работя, но когато се опитам да теся емоция от случката, става още по-лошо.Нали трябва да изчистя ПО, защото се усетих, че гледам завистливо болни на легл по телевезията и ми светнатова ПО.Нали сам казваш, че хонично болните всъщност искат да са болни.Значи трябва най-напред това да изчистя?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Пак здравей! Имам идея- направи си ТЕС с декларация" не се справям добре" и " не ми върви работата".
Препоръчвам ти пак да прочетеш за ПО от книгата или форума, май нещо пропускаш!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ПО също може да се чисти с работа със случки. И е добре да бъде изчистен преди да работиш върху основният си проблем. Но аз някак си имам чувството, че двете са толкова здраво свързани, че като изчистиш едното другото само ще отпадне.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

точно така се усещам и аз-искам да съм болна и да се погрижи някой за мен, защото това е свързано със случката, когато аз се погрежех за друг човек, а за мен нямаше кой да се погрижи след стреса от напрежението. Така че мисля да продължавам в същата посока.Чета каквото намеря за ПО, ако може да ми помогне с идеи.Пожелайте ми успех!И няма да бързам и да съм нетърпелива както е препоръчал Иван някъде.Но ще увелича часовете на ден и понеже се уморявам, ще го разпределям по малко през деня.Днес ми се въртеше в главата ,че имам нещо като ПО на ПО-то,т.е.хем ми се лежи и да не правя нищо, хем се дразня ужасно, че не съм се справила идеално с къщата и градината.Какво ли е това - малко психологически разбор ако може.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Идеално! ТЕСаи "имам ПО на ПО" това ще те отведе някъде или отблокира.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: тревожно-депресивно разстройство

Мнение от ivangp »

iglika написа:....имам нещо като ПО на ПО-то,т.е.хем ми се лежи и да не правя нищо, хем се дразня ужасно, че не съм се справила идеално с къщата и градината.Какво ли е това - малко психологически разбор ако може.
Това е конфликт. Хем искам хем не искам. Виж техника на конфликта в подфорум Други техники и подходи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

много благодаря за идеята за ТК, намерих го, прочетох го и ще пробвам каквато декларация мисля,че ще е подходяща и пак ще докладвам.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

помощ, пак запецнах!опитах с ТК, но не се почувствах по-добре, даже обратното и се върнах на декларацията, че искам да съм болна, за да се грижи някой за мен.и си;е почувствах по-добре, но не докрай.и все пак успях да заведа внука на екскурзия, където въпреки многто ходене, се справих.сигурно, защото бше приятна емоция.но за съжаление като се върнахме удари пак/за трети път/миниеровия синдром/.принудена съм да пия хапчета за световъртежа, но не спирам с ТЕС с декларации, че искам да съм болна,за да се грижи някой за мен, за да не се справям с проблеми, зада не ме използват да се справям с проблеми - редувам ги, но стигам до някъде - леко подобрение и толкоз.днс попрочетох из форума ими дойде наум даа теся конкретни нееприятни нееща, с кото ТРЯБВА да се справя.например с това, че си бяях наумира да правя ремонт и може би това ме уплаши.това, че не мога да дишам определено е страх.преди малко тесах стрха, как ще се справя с прибирането на внука отучилище и трудното дишане намаля.питам се,дали мога да комбнирам в една декларация, че искам да съм болна с ъс скраха да се справям,т.е дале има някакво противоречие с ПО или е добре така.прообвала съм само с "искам да съм болна", но без резултат.а може би трябва по -упорито само в тази посока?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пробвай различни неща. Никой не знае кое ще е най-добро за теб. Това, че си се почувствала по зле от ТК е супер, явно си нацелила някакво болно място. Това че си спряла да го правиш е лошо.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

благодаря,ивне, мина ми през ума, че е така още тогава, ама се уплаших-утре ще събера кураж и ще го повторя.
iglika
Участник
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2012 21:02
Местоположение: роман

тревожно-депресивно разстройство

Мнение от iglika »

и още нещо да попитам-препрочетох какво си ми препоръчал, иване, в предишни месеци-казваш, че ПО се чистисъс случки-с преживяни случки ли имаш предвид или със случки -дразнтели,които струва ми се ако чистя една по една, ще изчистя основното-т-е например/страхме е да водя детето на училище, страх ме е, четрябва да правя ремонт-едно по едно неща , с които трябва дасе справя?
Публикувай отговор