Помага ли ТЕС за шизофрения?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
kmarinova
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Авг 2012 19:29

Помага ли ТЕС за шизофрения?

Мнение от kmarinova »

Здравейте.

Имам диагноза за тежка депресия и Обсесивно Компулсивно Разстройство. Депресията ми продължава вече 2 години и половина. Диагноза за шизофрения нямам, но сама забелязах че симптомите ми по време на депресията ми не са типични. Ходила съм при няколко различни терапевти и съм се опитвала да обесня колкото мога, какво точно изпитвам, но никой не ме разбираше какво точно имах предвид.

След много разочарования, почнах редовно да пуша трева, и това влоши състоянието ми, но ми помогна да разбера какво точно чувствам всъщност, и по скоро как да го опиша с думи. Посърфирах из интернет, и намерих няколко разливни клипчета на хора които страдат от шизофрения. Един от тях, описа чувството точно така, както аз се чувствам. Останах изумена, защото не знаех, че има хора които се чувстват по подобен начин, а той е много труден за описване с думи.

Ако трябва да се опитам да опиша симптомите и чувството по време на подобни епизоди, бих казала, че е чувство за вечна дилема във всекидневието - дилема относно дори и най простите неща, за които човек въобще не би трябвало и да мисли, само-създадени илюзии, "духовни" преживяваня, странни мисли и идеи в които само за мен има логика (но са толкова много, и толкова бързо идват нови, че понякога дори не мога ги хвана), параноя...

Естествено, не мога сама да си сложа диагноза, но това са симптомите ми. Може ли някой да ми каже, дали ТЕС може да помогне в такива случай за пълно отстраняване на проблема?

Вече съм правила и две сесий ПЕАТ, но не помогна (главно защото ми беше трудно да се концентрирам и отпусна). Също така си прилагам ТЕС, но не съм сигурна какво точно да ТЕС-ам?

Ако не съм споменала нещо, моля попитайте! Благодаря много предварително!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо изясни какво точно чувстваш, когато проблемът е проявен.
Къде в тялото си чувстваш, това което чувстваш?
Какви мисли минават през главата ти?
Защот това което чувстваш го оценяваш като проблем?
Т.е. какво ти пречи то да правиш?
Защо е страшно?
и т.н.

Какъв ПЕАТ ти е правен - дълбок ли?
От кого?
Какво стана по време на сесиите с ПЕАТ? Какво почувства, докъде стигна и т.н.?

Остави диагнозите.
Дианоза в превод от гръцки значи - двойно незнание.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

След много разочарования, почнах редовно да пуша трева, и това влоши състоянието ми, но ми помогна да разбера какво точно чувствам всъщност, и по скоро как да го опиша с думи
Мисля,че от тези разочарования можеш да започнеш и работиш с ТЕС и след като си разбрала какво чувстваш.Мислите ти свързани с тези разочарования какви емоции и чувства пораждат в теб?Изчисти ги с ТЕС,това е техника за емоционална свобода.Запитай се,с какво сбърках за да стигна до тук и какво трябва да поправя в себе си,за да променя това си състояние в което се намирам в момента!!!
Страх,паника,безпомощност,това че си объркана и не знаеш какво да правиш и други подобни чувства ако има отново с ТЕС.
Какво се случи преди две години,че стигна до това състояние?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Прочети това,ако не си го направила вече:
http://www.ivotopalov.com/2012/08/blog- ... l?spref=fb
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор