Страх, мазохизъм и т.н.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ТЕСлата
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2013 10:47

Мнение от ТЕСлата »

Здрасти Иван искам да ти се извиня за съобщението ми по-рано. Има хора с къде къде по-сериозни проблеми от моите а аз подходих така сякаш умирам а не е така въобще. Мисля ,че най-тъмния момент от целия този филм е преминал и аз излизам от него малко по-малко. Бих го сравнил с казарма защото проблема ме направи истински мъж с достойнство въпреки нещата който загубих като харизматичност, оптимизъм и увереност.Загубих също лакомията егоизъма и похотливите мисли които се превърнаха натрапчиви и деструктивни за положителните ми качества. Надявам се да ме разбираш защо ти писах ,а не във форума. Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш някакви насоки. Като например можеш ли с тес да премахнеш част от теб която не харесваш. И ако съм разбрал правилно ТЕС премахва негативните мисли относно проблема. А ако тези негативни мисли бъдат премахнати няма ли да стана нещо което мразя както аз така и 99% от хората. Въпреки ,че винаги правилния начин е да не ти пука чак толкова много все пак сме хора и нашия живот е нищо повече от други хора. Примерно имам желание да убивам невинни по улицата или хора които ядат сладолед през зимата и това ме съсипва от депресии и негативни мисли прилагам ТЕС и това вече не е проблем за мен да убивам хора. Доколкото разбрах от книгата това е логиката (май съм недоразбрал). Преди да започна какавто и да е страх с основната рецепта направих ПО "Въпреки че се страхувам ако се излекувам от страха че ще стана .... аз напълно и безрезервно..." Искам да попитам също и за точките когато се потупват с негативна мисъл не е ли логично да се обърнат от към негативната страна, зашото ги има и позитивните серии който от от снощи правя и се чувствам така както сам поискал въпреки страха който си повтарях 2 дена.(По-съшия начин ли се прилага положителната настроика както основната рецепта за проблеми),В моя случай аз до някъде се бях примирил с факта(това не е вярно) и не го гледах толкова като страх а като нещо от мен лошо което трябва да се подтиска с цената на всичко. повтарях. Според мен да повтарясх страхувам се от ..... в декларация и напомняща фраза е много вредно защото страха е най-противоложното на щастието и свободата към която се стремим. В книгата пише ,че дори и да не вярваш в декларацията трябва да я кажеш и накрая да се приемеш безрезервно в моя случай като страхливец какъвто се опитвам да не съм. Говори се в книгата ,че всяко нещо има положителна и отрицателна страна и неутрална. Според мен "страхувам се" би трябвало да се използва само за позитивни желания като - въпреки ,че се страхувам ,че не съм достатачно умен... и пак като го написах ми се стори неправилно защото най-лошо е да набиваш страх и негативна енергия в чакрите по които тупаш. Говоря специално за страха защото бяха дадени няколко примера с него като декларация. Въпреки недоверието ми че метода посочен в книгата е неправилен към абсолютно всички комплекси и проблеми от тоя тип, искам да ти кажа ,че се вазхищавам на това което правиш. (в случай че не си получил съобщението ми в него се говори за мазохизъм и вредата от това да го мразиш която се изразява в несигурност в думите за да не кажат нещо мазохистично и в походката и в погледа и в маниерите всичко което има шанс да те докаже като такъв какъвто хората са си помислили по нещастен случаи и го търсят в теб) Мазохизма според е близък до педерастията което е възможно най-лошото качество на хората и двете се изразяват в слабост, липса на достойнство, липса на мъжество и липса на светлина
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постът ти е дълъг и объркан. Нарочно го разделих в отделна тема, тъй като смятам, че е по-добре да е тук отколкото в общите въпроси и отговори.
Дай по-конкретни въпроси, формулирани кратко ясно и стегнато.
Кажи си какъв ти е точно проблема, тук си анонимен и никой не знае кой си.

Дотук едно нещо не си разбрал - с ТЕС целим да премахнем негативните емоции, а не негативните мисли, Премахването на мислите е следствие на премахване на емоциите, В декларациите ти трябва да има негативни емоции.

Дай сега другите въпроси!
Последно промяна от ivangp на 29 Яну 2013 22:29, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ТЕСлата
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2013 10:47

Мнение от ТЕСлата »

ivangp написа: Дай по-конкретни въпроси, формулирани кратко ясно и стегнато.
Какво трябва да значи това? [/quote]
Точно това което си направил в горният пост.
Другия ми въпрос е възможно ли е като премахна негативните емоции да премахна самия недостатък в себе си?
Възможно е, вероятно е , не е гарантирано.
Третия въпрос е: Възможно ли е емоциите да си останат а недостатъка не.
Теоретично всичко е възможно. Моят опит дотук показва, че е мнооооого малко вероятно.
Следващият ми въпрос е: Когато потупвам точките с лоша мисъл не преубразувам ли енергията си на лоша? Както знаем чакрите са положителни и отрицателни.
Според мен с ТЕС, само балансираме енергиите.
А това за чакрите аз не го знам, така че със сигурност не го знаем всички, даже и ти не го знаеш, а само си го чел и си решил да му повярваш.
При ТЕС не се набиват чакри.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гай бе грешка на пръстите, всъщност е - Дай.
Това, че се обиждаш е твой проблем.

Гай на английски е = момче, а не гей.
Между другото във връзка с изказването ти за педерастията - аз познавам лично и съм приятел с няколко гея, които са много повече мъже в поведението си от доста хетеросексуални мъже, които познавам.

Не знам дали ще се развият нещата, които имаш в себе си и към които имаш задръжки, ако премахнеш задръжките. Писах вече, че всичко е възможно, но според мен е мнооооого малко вероятно.

С позитивни утвърждения се работи само след като са премахнати негативните емоции.
Образно казано за да отидеш в (+) трябва от (-) да минеш през нулево състояние.

Позитив се утвърждава като потупваш по точките и изричаш позитива. Няма - въпреки че... приемам себе си и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
teslata
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юни 2013 03:01

Re: Страх, мазохизъм и т.н.

Мнение от teslata »

Здрасти, това съм аз ТЕСлата :) След няколко месечна практика с тес ,мисля че мога да прилагам метода успешно и имам големи резултати. Този страх ,че съм мазохист се надявам да съм го премахнал за винаги. Страха от това имаше много аспекти като държание, глас, походка излъчване. За тия неща съм правил по отделно тес с декларация:
Въпреки ,че се страхувам че съм мазохист(че говоря като мазохист, че се държа като мазохист, че ходя като мазохист, че имам излъчване и т.н) аз напълно и безрезервно приемам себе си( в някои случай както искам да се приема).
Веднага след като направя тес за страх примерно от държание правя тес с декларация ,че ми е гадно така да се държа. Винаги след тес пия вода. Гледам да не пуша по времето когато тесвам. След като свърша с тес обикновено ефекта от страха и от това ,че ми е гадно се засилват и си лягам. И след това няма и следа от това държание ,все едно съм друг човек даже гласа ми се промени :). От време на време се връща тоя страх, но все по-рядко. От два месеца нямам проблем. Когато правя тес примерно ,че ми е гадно че умирам от скука веднага се оправям. Това за мен е много голямо откритие за човечеството и благодарение на Иван голямо откритие за българската медицина. Искам да питам дали има някаква книга на български по задълбочена за тес.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Страх, мазохизъм и т.н.

Мнение от ivangp »

Имам книга, която се казва - ТЕХНИКА ЗА ЕМОЦИОНАЛНА СВОБОДА
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Re: Страх, мазохизъм и т.н.

Мнение от Еднорог »

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 0%E2%EC%E8

Ето още една книга, която може би ще ти помогне да откриеш как си стнал мазохист.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Публикувай отговор