Безсъние

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Re: Безсъние

Мнение от nikimm »

Продължавай без да спираш , според мен. Нормално е да минеш през някакви кризички, но действай не спирай.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
asdfghjkl
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Яну 2014 16:24

Re: Безсъние

Мнение от asdfghjkl »

Здравейте. Пиша, за да кажа, че не съм се отказала от ТЕС. Недоверието е към себе си. Дали върша всичко както трябва, дали казвам подходящите фрази и думи. Но мисля, че по-важно е да усетиш точното чувство, емоция. Да си откровен със себе си, а не педантично захващане за определена дума.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Безсъние

Мнение от ivangp »

Точно така, но не се концентрирай толкова и върху думите, а върху чувствата и просто не спирай да ТЕСаш. Което не става с ТЕС става с много ТЕС. Някои хора имат много бързи резултати, но те са изключение от правилото. Повечето хора трябва да поработят повечко за да започнат осезателна промяна. Упоритост и гъвкавост в подхода са му майката и бащата. ТЕС ще ти помогне, ако не се отказваш. Продължавай да ТЕСаш и предизвиквай най-големите си страхове за да ги изчистиш. За да го направиш трябва да спреш лекарствата. Може да взимаш мелатонин вечер за успокояване и сън. Чесънът също помага. Както и чай от маточинa. Един приятел се кълне в ефективността на този чай :)
Но каквото и да вземаш като хранителни добавки, не спирай да ТЕСаш. Рецептата е много, много, много ТЕС и пак ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
asdfghjkl
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Яну 2014 16:24

Re: Безсъние

Мнение от asdfghjkl »

Здравейте. Открих ПО у себе си. Подсъзнанието ми обича да се тревожи. Може би търси емоционална сигурност и търси да се захване за нещо. Да е подготвено за евентуални разочарования и обиди. Какво да му предложа? Като ТЕС-ах самото безсъние ми беше по-лесничко някак. Сега, като изровя разни миналии случки и възстановя чувството на обида, разочарование няма ли това да ме напрегне допълнително и усили тревожността?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Re: Безсъние

Мнение от nikimm »

Много добре! Защо трябва да му предлагаш нещо специално, т.е. да се връзваш с нещо друго :)))). То знае за живота много :))), добре хайде предложи му да се радва на всички прояви на живота , дори и на негативните :idea:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Безсъние

Мнение от ivangp »

Записвай си случките за които се сещаш и продължавай да ТЕСаш както досега. След една седмица ще имаш нова задача. Засега ТЕСай и записвай случките и прозренията до които си стигнала. ЗАПИСВАЙ!
Не се заблуждавай, че ще запомниш.
Даже направо след като си ги запишеш за себе си, ги записвай и тук.
Случките само с някакво кодово изречение, като например:
Приятелят ми призна изневяра......
Пешо ми удари шамар......
и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
asdfghjkl
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Яну 2014 16:24

Re: Безсъние

Мнение от asdfghjkl »

Благодаря за съветите. А дали знаете някакви методи за ло-бързо изпадане в Алфа нивото на мозъчните вълни, освен броенето на обратно?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Безсъние

Мнение от ivangp »

За Влизане в Алфа - затваряш очите и повдигаш погледа на около 20 градуса нагоре, към веждите.

Ето ти и една техника от Силва Метод за Контрол на ума, която е за заспиване.

1. Лягаш,
2. Затваряш очи
3. Представяш си голяма черна дъска за писане пред себе си. До дъската има бял тебешир и гъба за триене
4. На дъската с тебешира, по посока обратна на часовниковата стрелка рисуваш един голям кръг.
5 В кръга с максимално големи цифри, но без да излизаш от кръга пишеш числото 100
6. С гъбата започваш да триеш числото, като правиш концентрични кръгове в посока обратна на часовниковата стрелка. Започваш от центъра на кръга и правиш една спирала с гъбата с постепенно разширяващи се кръгове, докато стигнеш до периферията и изтриеш числото, без да триеш кръга.
7. В дясно от дъската с тебешира написваш думите - По-дълбоко
8. Написваш числото 99 с максимално големи цифри в кръга
9. Триеш го с гъбата, както е описано в точка 6.
10 Повтаряш с тебешира думите - По-дълбоко. Пишеш върху стария надпис
11. Пишеш в кръга числото 98 ........
и т.н.
повтаряш тези стъпки с обратно броене на числата докато стигнеш до 0 или заспиш.

Ако стигнеш до 0, почваш отново от 100.

Първият път отнема повече време.
Всеки следващ път все по-малко.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
asdfghjkl
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Яну 2014 16:24

Re: Безсъние

Мнение от asdfghjkl »

Здравейте отново. Интересува ме дали мога да включа положителна фраза в НФ още при първия кръг на ТЕС или само трябва да се концентрирам върху отрицателното чувство. В смисъл, когато искам да се изчистя пр. от страха си от безсъние мога ли в НФ още при първия кръг да включа " .... и се изчиствам от страховете си сега".
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Безсъние

Мнение от ivangp »

Може.
Всичко може, стига да дава резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Re: Безсъние

Мнение от nikimm »

Според мен , вероятно не осъзнаваш, но вече имаш нужда от позитивна фраза :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
asdfghjkl
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Яну 2014 16:24

Re: Безсъние

Мнение от asdfghjkl »

Благодаря на всички, които отговориха и се интересуват от моята тема. Искам да попитам Иван каква ще бъде новата ми задача. Беше ми написал, че след седмица ще имам нова задача.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Безсъние

Мнение от ivangp »

Започни да чистиш случките, за които си се сетила и които си записала, с ТВП или друга техника за работа със случки. Чисти поне по една случка на ден. Ако можеш и повече.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
asdfghjkl
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 18 Яну 2014 16:24

Re: Безсъние

Мнение от asdfghjkl »

Здравей Иван. Не спирам да работя с ТЕС. Понякога имам по-голями успехи, понякога - по-малки. Бих искала да те попитам какво е твоето мнение за хипнозата, като лечебна процедура. Дали може да помогне за освобождаване на психиката от нещо неприятно и въобще може ли да се разчита на този метод.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Безсъние

Мнение от ivangp »

Хипнозата може да помогне. Няма гаранция, че ще помогне. Зависи кой ти я прави.
За мен тя е отново търсене на решение извън себе си. Пробвай я, ако искаш, но не спирай да работиш с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор