Панически атаки, натрапливи мисли, страх от инсулт

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
anita
Участник
Регистриран: 24 фев 2016 11:42

Панически атаки, натрапливи мисли, страх от инсулт

Мнениеот anita » 26 фев 2016 12:40

Здравей Иван!
От скоро съм във този форум.Със ТЕС съм запозната от 2 години някъде като го ползвах за мн малко време главно за физически симптом ,естествено породен от психиката ми.Преди 4 години започнаха моите паник атаки,които с времето се позаличиха,но прерастнаха в тревожност здравна и натраплива мисъл че може да получа инсулт и да умра.Мисля че този страх е отключен след смърта на баща ми,който почина от инсулт.Макар че като се замисля,страха не започна след тази случка.Сещам се за друга случка,преди 2 години,когато от трвожност аз получих нещо като паника,от там едно силно налягане в главата и това вечерта в леглото.Изпаднах в ужас,че получавам инсулт,не ме свърташе в леглото,ревах и молих моя приятел да ме заведе в спешното,но той не го направи.Разбра че е просто паника,която поражда този симптом и ще ми мине.Но аз толкова се изплаших и останах с едно чувство на безнадежност,че няма кой да ми помогне в момент когато съм зле.Сега често идва мисълта "Ще умра,ще получа инсулт,нещо ще ме се случи и няма да има кой да ми помогне".Тесах докато се сещам за тази случка и потупвам точките,минах 3 кръга ,но не мога да разбера дали нещо се е изчистило.Моля те помогни ми,от къде да започна,нз дали корена е смъртта на баща ми от инсулта или случката с налягането в главата което породи ужаса че получавам инсулт.Не знам от къде да започна и на къде да отида.Преди малко имах същата мисъл и пробвах с : "Въпреки че натрапливата мисъл че ще умра ме плаши и ме кара да се чувствам зле,аз напълно....."По точките "натрапливата миъсл че ще умра ме плаши и ме кара да се чувствам зле".Не знам дали е правилно но факт е че мислите спряха,после остана страха че ще се върне минах 2 кръга и това.Как мислиш от къде да започна да изкореня този страх,който не знам фобия ли е или натраплива мисъл?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Re: Панически атаки

Мнениеот ivangp » 26 фев 2016 22:28

Здравей, Анита!
Не знам откъде си запозната с ТЕС, но от писмото ти ми се струва, че очакваш чудеса от 2-3 кръга по точките с някоя декларация, а това съсвсем не е правило при приложението на ТЕС.

Съветът ми към теб, както и към всеки друг е стандартен.

1. Работа със всяка изникнала през деня негативна емоция в момента в който изникне.
2. Работа със случки. -Прилагай процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ.
viewtopic.php?f=4&t=1371

Имаш две случки, които са травмиращи - изчисти ги докрай. После почвай да правиш списък с други случки и чисти и тях. Въоръжи се с търпение, упоритост и дисциплина. Отделяй поне 1 час на ден за ТЕСане.

Пиши тук за прогреса си - успехи трудности и т.н.
Писането само по себе си е тарапевтично.
Имай предвид, че понякога нещата се влошават преди да се подобрят драстично.

Дерзай и ще успееш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

anita
Участник
Регистриран: 24 фев 2016 11:42

Re: Панически атаки, натрапливи мисли, страх от инсулт

Мнениеот anita » 27 фев 2016 12:59

Добре ,Благодаря!

Потребителски аватар
гената
Майстор
Регистриран: 22 яну 2011 16:28

Re: Панически атаки, натрапливи мисли, страх от инсулт

Мнениеот гената » 04 мар 2016 01:32

Anita,страховете са една от основната ни причина за всички наши проблеми и ограничения,които ни спъват и пречат да бъдем себе си,да се крием зад различни маски и да играем фалшиви роли,като един от страховете за това е какво ще кажат другите за нас и това е породено от нуждата ни за одобрение,внимание,значимост или любов.
Нашите проблеми и болести са ксерокопие на нашият характер.
М.Норбеков
Ето как си обяснявам аз защо проблемите и болестите идват от най-близките ни хора в семейството.
Родителите ни от малки започват да ни учат да правим нещата,които те са научили от техните родители и с годините са натрупали някакъв опит и намират за правилни,а от тях ние наследяваме всичко това и по характер приличаме на единия от родителите си.Винаги има една борба за контрол и някой да се наложи над другите и това е човека с по-силен и властващ характер.Колкото и да порастваме,родителите ни все нещо не са доволни от нас и искат да правим нещата както на тях им се иска.
Тук идва момента,че ние всъщност сме техни огледала и самите те не осъзнават факта,че огледалото не може да бъде срязано и в нас те не могат да приемат и да одобрят себе си.И ето как се започват проблемите и от тях болестите един ден.
Децата подлагани на постоянен контрол кое как да правят и кое не трябва да се прави е вид нарушаване на свободният им избор да правят това,което те искат и харесват и се стремят да угаждат на родителите си само и само за да получат одобрението им и да се почувстват значими.По този начин човек неполучавайки това одобрение,той става зависим да го търси на друго място извън семейството си и така започва да си привлича уроци и хора,които да са негово огледало и когато той не получи нужното одобрение и от тях един ден,изпада в едно лутане и търсене,което спира само когато осъзнае проблема в себе си и изчисти тези нужди,които той иска да задоволи.
По този начин аз успях да разреша много важни и съществени за мен проблеми и уроци,като дори и аз самият се изумих колко много страхове всъщност съм имал и колко голямо чистене падна,но и резултатите след това са повече от приятни и интересни.
Определено раят е зад страхът и преодолее ли човек всичките си страхове и ограничения,няма нещо от което да бъде спрян и да продължава да прави нещата така както ги иска и му харесва на него,без да му пука и го е грижа кой какво ще каже и си мисли за него.Няма правилни и неправилни неща,има опити и резултати,а всеки опит е успех,всеки неопит е провал.
Страхуваме се не защото е трудно,а е трудно защото се страхуваме.
Липсата са подкрепа от другите е също спирачка породена от страх и нуждата за одобрение,внимание или значимост.
Желая ти успех!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс

Върни се в “ПОМАГА ЛИ ТЕС ЗА .......”