Влагалища сухота, болка по време на секс

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
rain88
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2016 21:24

Влагалища сухота, болка по време на секс

Мнение от rain88 »

Здравейте,
Имам и двете книги, но нямам някакъв практически опит с ТЕС. На 50 години съм, в климактериум, със съответните хормонални промени...Имам желание за секс, но изпитвам влагалищна сухота и болка, даже рядко се получава дори проникване...ЗА това бих искала да опитам с ТЕС защото с друго няма шанс, пробвах гелове, капсули, но...Опитах за някакво време, но не знам дали декларацията ми е най-точната: въпреки, че имам влагалищна сухота и болка по време на секс, което ме кара да се чувствам стара и нежелана, аз...Не знам също как да оценявам по скалата от 1-10 в моя случай? Моля, Ви за съвети! Колко пъти и по колко време е най-добре да прилагам ТЕС-а?
Предварително благодаря!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Влагалища сухота, болка по време на секс

Мнение от Alisa »

Здравей, rain88!
Работи с усещането, че си стара и нежелана. Оценката е спонтанна, просто знай, че 0 е 0 а 10 е максимумът и спрямо това си позволи спонтанен отговор, без да го мислиш.
Колко стара се чувстваш, колко нежелана?
Това усещане в теб или извън теб го усещаш?
Като какво го усещаш, наподоби го, оприличи го, виж го, опиши си го подробно.
Като кого се чувстваш така, ако има такъв човек?
После се тупкай с описанието, силата, мястото и следи да спадне до 0 или мине в положително усещане/мисъл.
Темата със старостта/свършека на младостта, е често срещана в периода на климакса и е една от причините за него.

Отделно работи с болката, опиши я като характеристики. Например остра, режеща, стържеща, студена, пронизваща....Оцени я по скалата и работи. Как се чувстваш, когато изпитваш тази и такава болка, каква мисъл ти минава в този момент? Включи я в декларацията си.

Правиш докато се справиш, а колкото по-често, толкова по-добре.
Поправимо е с ТЕС.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Влагалища сухота, болка по време на секс

Мнение от ivangp »

...Опитах за някакво време, но не знам дали декларацията ми е най-точната: "Въпреки, че имам влагалищна сухота и болка по време на секс, което ме кара да се чувствам стара и нежелана, аз..."
1. Колко дни си работила с тази декларация?
2. Колко често на ден?
3. По колко кръга по точките правиш при еднократно приложение на декларацията или по колко време на сеанс?
4. Кога точно се прояви за пръв път сухотата?
5. Какви са отношенията ти с партньора ти? Той привлича ли те сексуално? А емоционално?
6. Кой и кога ти каза, че е нормално при климактериума да се появява такъв проблем?
7. Познаваш ли лично някойдруг с подобен проблем? Имаш ли роднини с подобен проблем?
8. Кога за пръв път се почувства стара и нежелана?

Колкото по-подробна си в описанието на проблема и това което правиш с ТЕС, как се чувстваш, какви мисли се въртят в главата ти относно проблема и до какви прозрения стигаш, толкова по-добре ще мога да те насочвам как да процедираш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор