Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Surviving woman
Участник
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Фев 2017 08:41

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Surviving woman »

Здравей Биби :) ,
Проблеми, които ме мъчат:
- нямам работа, съответно нямам и пари. На издръжката на мъжа ми съм. Занимавам се с едни интернет продажби, но не вървят и имам нужда от постоянене и добър доход. В момента си търся и работа, и това също ме напряга.
- мъжът ми има други разбирания за живота- традиционалист е, свикнал е да се храни с повечко месо, да меси храни, не може да откаже цигарите/ поне ги намали около 5 на ден/- общо взето не обича промените.А за мен липсата на бебе трябва да му даде мотивация да промени нещо в себе си. Това ме дразни, рефлектира в отношенията ни, от там липса на секс или секс по график. Като цяло е добро момче, но не е това, което беше преди и което бих искала да бъде. Работи много и е все изморен. Ето това е за ТЕС -май. Мислила съм си и за раздяла, ама не съм на 28, на 38 съм, и край с надеждите ми за семейство и деца. Не знам. Знам, че няма как да го променя, ако той не пожелае. Просто ще си дам малко време да го приема такъв, какъвто е, ще видим накъде ще ми тръгне живота .
- най-големият ми проблем е да се смиря, да се опитам да си представя живота и без дете, без семейство, да намеря смисъл в живота си, да не се чувствам самотна и нещастна.
Всичко това е за ТЕС, както и самообвиненията, че си се пазила и си взимала хапчета антибебе. Само ти можеш да помогнеш сама на себе си.

Не знам дали си попадала на тези клипчета с ТЕС за здраве, пари и късмет:
https://www.youtube.com/watch?v=VwsFEv_xD5I
https://www.youtube.com/watch?v=g1LC-C3cy94

Като напишеш David Childerley или Brad Yates излизат доста клипчета с тях с ТЕС за късмет, пари, изобилие, печалби от тотото и т.н. На английски са. Нещо подобно:

EFT Tapping: Be Lucky 30-Day Challenge
https://www.youtube.com/watch?v=iCFPKA5Rw94


Друго - компреси със студено-пресовано рициново масло. Намазвам се добре с рициново масло, отгоре слагам някаква кърпа и най-накрая електрическа възглавница- това е за подобряване на кръвообръщението,изчистване на лимфата, срастванията , кисти, миоми.

Нещо не разбирам, как помага за изчистване на сраствания? Те могат ли да се изчистват без операция? Според лекарите не. И аз не разбирам как нещо, което се е превърнало в някаква тъкан и се е сраснало с някакъв орган ще се стопи?
Питам, защото се оказа, че от първата лапароскопия са се получили много сраствания както от ляво така и отдясно на апендицита ми. Това се разбра на втората лапароскопия и лекарят ги е отстранил, отляво изцяло, отдясно частично колкото е могъл. Но се опасявам, че може да са се появили нови. Вярно, че и двата пъти са ме мазали с гелове против сраствания, но явно първия път не са помогнали особено. Опасявам се болката отляво да не е от нови сраствания. Всъщност това би бил по-добрият вариант отколкото да е нов рецидив. От друга страна много се страхувам тези сраствания да не запушат единствената ми останала здрава тръба – този страх е за тесане разбира се.


Прегледи само при професори - сега мисля да си запиша един час при професор Томов, в клиниката на Горчев.
За д-р Томов съм чувала само суперлативи от няколко места, вкл. и от лекари и от пациенти. Мисля, че е добър избор. Но все пак ще ти предлага решения от гледна точка на официалната медицина, които не знам дали би приела.


Гинекологът ме изпрати на изследвания и се оказа висок пролактин, ама много висок. Започнах да приемам бромокриптин, но се чувствах ужасно - главоболие, коремни болки, запек, липса на енергия, сила, подуване. Пих го общо около 3 седмици. Не издрържах и си уредих преглед в АГ Шейново-София, където буквално ми казаха, че няма проблем.



На какви основания ти казаха, че нямаш повече проблеми с пролактина? В смисъл след като спря Бромокриптина, направи ли си след няколко месеца изследване на пролактин, за да се види дали е отрицателен? Питам те, защото може инцидентно да е бил висок вследствие на стрес, но е възможно да има други сериозни причини за високия пролактин. При мен причината е пролактином или с други думи микроаденом на хипофизата (доброкачествен тумор на хипофизата, секретиращ пролактин).

Разказвала съм в моята тема как ми се появи това заболяване. След смъртта на майка ми около 6 месеца нямах никакъв цикъл и качих 15 килограма, просто от нищото се надух. След време като тръгнах по изследвания се оказа, че пролактинът ми е извън норма, еднокриноложката ме накара и на втория месец да си пусна изследване, което беше още по-високо. Тогава пусна искане до Здравната каса за ЯМР на хипофизата, за което чаках няколко месеца и се оказа че имам микроаденом на хипофизата, който секретира в големи количества този пролактин.

При мен толкова години също няма никакъв секрет от гърдите, не винаги е задължително да има. Пролактинът е стресов хормон, много е важно спокойствието. Когато падна любимата ми котка от балкона, защото брат ми беше оставил прозореца отворен, на следващия ден трябваше да си правя изследване за пролактин - беше скочил на 1800, с 300-400 пункта от предишния месец. Никога преди и след това не е бил толкова висок. Първите няколко години се заинатих, че не искам да пия химия и ходех по какви ли не хомеопати, билкари, Смехотерапия и т.н. , но нищо не ми помогна, все нямах овулация и тогава реших да започна Бромокриптин и още на следващия месец имах овулация, но въпреки това не забременях. Сега не знам как ми е пролактина, защото след диагнозата след операцията просто реших, че няма да се тровя повече с Бромокриптин. Но просто от опит знам, че без Бромокриптин пролактинът ми е висок и нямам никаква овулация. Надявам се с ТЕС да се оправя, още повече че знам каква е причината за заболяването ми и как започна.

Действаш ли за бебе или ннямаш никакъв шанс за естествено зачеване.

Сега не правим никакви опити за зачеване, първо съм три месеца след операция, второ просто трябва да си направя преглед на живота с ТЕС и да си пречистя тялото, ума и подсъзнанието. В мен има някаква безрасъдност и лудост - готова съм да умра за това дете, ако сега се намери някой луд да ми каже – от утре примерно си на стимулации и ин витро, веднага ще се съглася, затова мъжът ми постоянно ми повтаря, че на първо място това дете има нужда от здрава майка и ме сваля на земята. Имам някакви шансове за естествено зачеване – с едната ми останала читава тръба, която при последната лапароскопия се оказа напълно проходима. Другата ми тръба ми е прекъсната заради извънматочна бременност. Надявам се на чудо.

Имам позната, която работи с болни деца от церебрална парализа- каза, че почти всички са инвитро. Да не говорим за риска от ракови заболявания след тия стимулации. Каквъв е смисълът да имам дете , а аз да съм болна и да не мога да го отгледам и да го даря с нужното внимание. Та така.

Разбирам те. Аз самата съм потърпевша от стимулациите, твърде възможно е тази миома да е била безобидна миома, но вследствие на две силни стимулации да се е изродила в сарком, това ни го каза един доц. от Ракова болница. Един познат лекар ни каза, че ако с моята диагноза се подложа на стимулация за ин витро, това би било равностойно да тичам срещу 100 стрелящи към мен картечници, просто ще ме убие. Вече знам за рисковете от ин витро. Знам, че трябва да се плати много висока цена, аз вече я платих, а отгоре на всичкото останах и с празни ръце. Но има и ин витро без стимулации, шансовете за извличане на фоликул са по-ниски, но получи ли се качествено ембрионче шансовете са колкото ин витро със стимулации.

По принцип рискът за децата не е само от стимулации, но и от недоносване, особено ако са трансферирани 2 или 3 ембриончета. Неотдавна четох по форумите за две близначета, заченати ин витро с донорска яйцеклетка, бяха родени около 600-700 грама, едва ги спасиха, направо ми се свива сърцето като си помисля какви увреждания могат да имат. Не се съмнявам, че стимулацията може да има последствия не само за майката, но и за бебето. Просто това е цената, която трябва да се плати...

За мен нещата не са черно-бели. Ядосвам се, че никой лекар не ме предупреди за рисковете от стимулации. Можехме да правим инсеминации и ин витро без стимулации и сега да съм добре. Но има и много щастливи семейства със здрави деца. Вчера като четох за Селин Дион и гледах нейни снимки с трите й деца ин витро, просто си казах, че да заслужава си да се плати тази цена и бих минала през ада, за да имам и аз това щастие…
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от ivangp »

Просто това е цената, която трябва да се плати...
Да, цената на глупостта, прехвърлянето на отговорност и вярата в знанията и всемогъществото на белите престилки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Lelq Bibi
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Апр 2017 23:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Lelq Bibi »

Здравейте,

Surviving woman и Иван.

Благодаря Ви, че сте тук и Ви има, карате ме да се замисля върху много неща. Вчера, докато заспивах си мислех, че всъщност доста дълго време съм се пазила да не забременея, страхувала съм се, че няма да мога да се справя с едно малко бебе и да отговоря на нуждите му. Неслучайно съдбата не ми е дала тази възможност досега. А ние винаги търсим под вола теле и тръгваме да правим скъпоструващи изследвания и процедури само и само да стане на нашето.

Surviving woman, мислиш ли, че всички циганки, които ядат каквото им падне, пият, пушат, правят секс като луди и се множат като луди, са били с идеален естрадиол или пролактин или който и да е хормон. Вчера ми разказаха за случай, при който на едно момиче са й казали, че няма да може да забременее, защото пролактинът й бил висок. Да, ама не. Момичето си забременяло естествено.Има примери на жени, забременяли със запушени тръби, ендометриоза. Чух за двама накромани- мъж и жена, които има две деца- естествено заченати. Щом наркомани могат, защо пък ние да не можем. Според мен основната причина е ПСИХИКАТА. Благодаря ти за линка към медитацията на Елена Ангелова. Мисля да си я правя по-често. Жената точно и ясно си казва, че щом има физиологичен проблем, значи има и писхологически. Идеята ти за връзка с майката-природа също много ми допада.Ето, времето се затопля и спокойно може да се ходи сред природата, да се медитира, да се порадваме на зелените дръвчета, на хубавия люляк, на жълтата рапица и всичко останало.

Относно рициновото масло има много информация в Интернет на английски. Дават го за кисти, миоми, запушени тръби, ендометриоза и др.
Eто ти един линк за запушени тръби. Авторката предлага и начини за отпушването им.
http://fightyourinfertility.com/524/ene ... -naturally

ИВАН, хем ме разсмя твоята реакция относно професорите:D , хем ме накара да се замисля. Не знам, но все пак трябва да се следя при някой, за да видим как влияе комплексната ми терапия. ТЕС, хранене, билки, медитации. Не знам, ще помисля върху думите ти. После ще кажат хайде 1000 лв. за операция. И така. А дали като ме оперират няма да се появи проблемът отново, не знам. Но все пак е хубаво да имаме някакъв поглед върху нещата като цяло.

Слушах и лекцията на една руска психоложка- там тя твърди, че 75% е на психологическо ниво, просто ние не мислим правилно, не преработваме правилно информацията. Ето линк. https://www.youtube.com/watch?v=6xbQ_lY7ocU. Накрая на медитацията тя казва, че проблемът може да е кармичен. Т.е нещо останало от предишен живот, или пък някой от рода ти е правил гадости, занимавал се е с магии, има много хубава медитация как да простиш на целия си род, т.е да отработиш кармата си.

Относно моят ПРОЛАКТИН- преди време след изследване резултатът беше висок, но след това падна в нормите- от себе си. Докторът ми каза, че нямам овулация, имам неспукани фоликули и трябва да пия бромокриптин. Когато отидох в София, просто ми казаха, че нямам кисти, всичко си ми е наред и да го спра тоя бромокриптин.Аз тогава не исках и да забременявам. Казаха ми, че когато реша да забременея ще ме стимулират с нещо по-леко и така. След това не съм ходила на изследвания, но винатги на гинеколог са ми казвали, че нямам проблеми, нямам кисти и така до преди 2-3 месеца. В клиниката в Габрово с хомеопатия ми пооправиха щитовидната и тогава цикълът ми стана много точен, по-обилен, нямах болки, нямах проблеми. Съгласи се, че с постоянните изследвания и ходене по лекари допълнително се стресираме. А на нас сега ни трябва СПОКОЙСТВИЕ.

Surviving woman, да, Селин Дион има 3 деца, но скоро загуби любимия си Рене. Така че колко е щастлива, само тя си знае. Аз смятам и вярвам, че когато искаме нещо да стене тук и сега, на всяка цена, било то по изкуствен или естествен път, рано или късно ще платим някаква цена. Неслучайно, когато идват бебета, си отиват много хора. Баща ми почина, когато снаха ми беше бременна в 6 месец, дете, заченато от инсеминация, а мама се разболя от рак, когато снаха ми беше бременна с второто дете. После почина и нейният втори баща и така. Просто идването на нов живот явно не е лесна работа. Можеш да опиташ инсеминациия или инвитро на естествен цикъл. А аз те призовавам да работим, да работим много върху себе си, и временно да спрем да мислим за тези бебета. Просто да намерим някакъв друг смисъл да сме щастливи- поне временно. И да си обменяме опит тук, както го правим и сега, да си помагаме, да общуваме. Скоро имам ходене към София, много ще се радвам да се видим и да си поговорим. Трябва ни време да преодолеем тази болка, знам. Аз затова се надявам и да започна скоро работа, за да се разсея и да спра да мисля за това бебе. Но да работя много върху себе си, да създам условия в тялото си, за да ме пожелае една душа. Аз ти обещавам, че рано или късно нещата ще се случат и то по естествен път. Хубаво е една почивка в планината да си направим, просто да си доставим удоволствие, да се поглезим, искам да се почувствам жена, в истинския смисъл на думата, да си правя секс за кеф, да се изцеля от всичкия страх, който тая в себе си и така. Честно казано мисля да избягвам разговори с бременни, с хора в инвитро процедури поне временно. Единствено племенниците ще гледам, защото мисля, че гледането на дете също помага. Ето ти една хубава статия в тази насока: http://www.blitz.bg/article/15162

И още нещо, слушай много музика, каквато ти е кеф. Развличай се, забавлявай се, аз дори мисля и на дискотека да отида, въпреки че нес ъм ходила сигурно от 10 години. В Интернет има и много мантри за зачеване.
Това е засега от мен. Почвам да си правя списък с нещата за ТЕС-ане и да ги описвам по-подробно тук.
Бъди сигурна, че ни очакват едни чисти и истински душички там горе, просто трябва да им покажем, че не напразно са ни избрали.
Lelq Bibi
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Апр 2017 23:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Lelq Bibi »

Eто какво си ТЕС-ах вчера и днес:

Вчера реших да направя предизвикателството за нередовния ми цикъл- успях да направя общо 6 пъти,с пиене на вода, като планирам да го направя 10 пъти.
Въпреки, че напоследък цикълът ми идва много рано и много се скъси, аз напълно и берзрезервно приемам себе, избирам да имам идеален 28 дневен цикъл с идеална овулация

Днес чистих една доста тежка случка в моя живот- раздялата с първото ми гадже, моята първа голям любов. И последната ни среща, когато аз искрено му се молех да избере мен вместо новата му любима. Т.е. той си имаше ново гадже, но беше дошъл до Русе да ме види. Знаех, че няма как да просъществува тази връзка, защото той е от Варна , а аз от Русе. И все пак се инатях като малко дете. Днес,докато ТЕС-ах,чак се чудех на себе си как може да съм се унижавала така, да съм плакала и да го моля да не ме оставя. Естествено, потопих се дълбоко в този момент, отново изпитах старите чувства на безпомощност и унижение.

Реших да ТЕС-ам липсата на пари.

Въпреки че нямам пари и работа, аз напълно и безрезервно приемам себе си и към мен потичат потоци от пари. Докато правех това, визуализирах себе , облечена в дълга зелена рокля, стъпила на камък в средата на реката и от всички страни, поточета към мен плават пари. Роклята е зелена, защото четох, че цветът на парите е зелен.

Въпреки, че се занимавам с Еbay продажби, но доходите не ми достигат, нямам достатъчно продажби, аз напълно и безрезервно приемам себе си и избирам да имам над 3 продажби всеки ден. Аз съм успешна и се справям с това с лекота.


Въпреки, че дълго време съм изпитвала страх и притеснение от това да не би да забременея случайно и непланирано, аз напъно приемам себе си, позволявам на тялото ми да се отпусне и да зачена бързо и лесно.


Въпреки, че се притеснявам, че мои близки правят инвитро и има вероятност да успеят и че аз ще съм последната от приятелките си бе дете и всички ще ме съжаляват, аз приемам себе си и се освобождавам от чувството на притеснение и завист към близките ми. Това последното може да звучи, грозно и егоистично, но това чувствам, това ТЕС-ам.
Surviving woman
Участник
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Фев 2017 08:41

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Surviving woman »

Здравей Биби :) ,

И аз вече съм в клуба на безработните, за да мога да имам повече време да се лекувам, временно, от есента и аз ще си търся нова работа.

Surviving woman, мислиш ли, че всички циганки, които ядат каквото им падне, пият, пушат, правят секс като луди и се множат като луди, са били с идеален естрадиол или пролактин или който и да е хормон. Вчера ми разказаха за случай, при който на едно момиче са й казали, че няма да може да забременее, защото пролактинът й бил висок. Да, ама не. Момичето си забременяло естествено.Има примери на жени, забременяли със запушени тръби, ендометриоза. Чух за двама накромани- мъж и жена, които има две деца- естествено заченати. Щом наркомани могат, защо пък ние да не можем. Според мен основната причина е ПСИХИКАТА.
И аз често си го мисля това, явно те имат други блокажи, не точно блокажи, които им пречат да заченат и родят. Чела съм истории по форуми за чудодейни зачатия – и със запушени тръби и с една тръба и с частици от яйчник и с диагноза изчерпан яйчников резерв – да, тези жени са заченали естествено и са родили, чудото се е случило. Познавам и една жена, която след третото си дете, решила да си върже тръбите (не знам как е медицинския термин) и въпреки това след това е забременяла. Знам, че се случват чудеса, въпросът е дали ще се случат с мен, с теб, с конкретния човек.

Surviving woman, да, Селин Дион има 3 деца, но скоро загуби любимия си Рене. Така че колко е щастлива, само тя си знае.
Всъщност тези деца са й утехата, след като загуби любимия си. Не ми се мисли какво щеше да прави без тях.
Аз смятам и вярвам, че когато искаме нещо да стене тук и сега, на всяка цена, било то по изкуствен или естествен път, рано или късно ще платим някаква цена. Неслучайно, когато идват бебета, си отиват много хора. Баща ми почина, когато снаха ми беше бременна в 6 месец, дете, заченато от инсеминация, а мама се разболя от рак, когато снаха ми беше бременна с второто дете. После почина и нейният втори баща и така. Просто идването на нов живот явно не е лесна работа.
Забелязала съм нещо друго – и в моето семейство и доста приятели, познати, а и съм чела такива истории - като си отиде някой от семейството и много скоро – до година, две си отива и друг. Баба ми и майка ми си отидоха в рамките на 6 месеца. Не знам дали мъртвия по някакъв начин не завлича душата на близкия си човек.
Аз ти обещавам, че рано или късно нещата ще се случат и то по естествен път.
Дай, Боже…Надявам се на чудо. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от ivangp »

Мъртвият нишо не завлича. Живият не успява да намери смисъл в живота без мъртвия. Там е проблема. И сам се завлича в гроба. А може да намери смисъл, стига да иска да го търси, и да не си повтаря, че няма смисъл, няма живот без едикаквоси или едикогоси и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Lelq Bibi
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Апр 2017 23:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Lelq Bibi »

Здравейте, приятелчета!

Ето до какви прозрения стигнах през тези дни:

1. Относно зацапването, което имам преди цикъл си зададох въпроса: Какво изтича от мен? И стигнах до следните прозрения:
- гняв към роднините на мъжа ми да им угажда понякога
- обида към партньора ми, че не прави нещата така, както аз смятам за добре
- Уморих се от трудностите на живота- изтича липсата ми на сила и енергия да се справя с всички тях
- Болката от това, че не мога да забременея
- Болката от това, че съм безсилна пред съдбата

ТЕС-ах тези чувства.

2.Относно дъпрането и разтягането в областта на яйчника и тръбата си зададох въпрос какво ме дърпа?
- липсата на финасови възможности и невъзможността все още да намеря работа
- мъжът ми с неговото по-различно виждане за живота
- опъва ме притеснението, че не мога да забременея и мога да остана сама

Преди дни се се сетих, че в живота ми е имало случка, която може би подсъзнателно е оставила следа у мен. Като бях на 7 години се наложи спешна опреация от апандисит. Лекарите едва са ме спасили, защото като ме отварят и виждат, че се спуква и съм била на крачка от перитонит. Докторът е казал на мама, че съм била много смела и е трябвало да стана космонавт. И че живея втори живот. Но са й казали, че заради тежката операция, най-вероятно ще имам сраствания и проблеми със забременяването в бъдеще. Много често съм си го мислела това, бях го забравила и добре, че сега изплува в съзнанието ми и ТЕС-ах.

Започнах да правя и медитация и визуализация по метода на БРАНДЪН БЕЙС. Така искам да навляза още по-дълбоко в същността на проблема.

Преди 2 дни усетих много силен предменструален синдром. Бях бясна, виках, тропах за най-малкото нещо и се чудех как ще я карам,ако всеки месец съм така. Но след този ден извлякох доста хубави поуки, случиха ми се хубави неща, сякаш беше някаква лека пречистваща криза, така да го нарека.

Днес ТЕС-ах тези неща.

Въпреки, че се страхувам, че имам кисти, запушвания, сраствания в десния яйчник и дясната тръба, аз се изчиствам от енергийния застой в тази област и е освобождавам от всички натрупвания и запушвания там.
Въпреки, че последната лекарка ми каза, че имам ендометриозна киста и многокамерна киста в дясно, стресна ме много, аз неутрализирам думите й, освобождавам се от тях, десният ми яйчник и тръба са в идеално здраве.

Повтарям си като се потупвам по точките:
Моята репродуктивна система работи съвършено.
Всичките ми хормони са в норма.
Имам идеална овулация всеки месец.


Въпреки, че съм се вживяла в ролята на майка на мъжа ми, опитвам се да упражнявам контрол върху него, аз се освобжодвам от ролята на майка на мъжа ми.

Въпреки, че бившият ми приятел беше ужасен, пиеше и пушеше много, обиждаше ме, аз му прощавам за всички обиди, груби думи и подигравки. Аз съм свободна.

Въпреки, че майка ми беше много болна и аз изпитах чувство на тъга, огромен стрес и напржение, което на физическо ниво доведе до проблем с тръбъта ми, аз се освобождавам от това чувство.


Как се чувствам? След деня, в който беснях видимо се успокоих. Цикълът ми доде пак рано, на 24 ден, но в сравнение с преди два месеца и миналия месец, съответно на 17 и 22 ден, все пак е ОК. През този месах правих детокс, ТЕС-ах, пих масло от вечерна иглика. Надявам се другият месец да дойде още по-късно. Записах се в хомеопатичната клиника и юли месец съм на преглед. Мисля успоредно със самолечението да започна лечение с хомеопатия, както преди години. Не съм ходила на гинеколого и незнам кога ще ходя. Срещам се основно с позитивни хора, говорим за книги, за самолечение, за мотивация, за бизнес. Няколко нощи сънувах еротични сънища и ми се правеше секс, ей така за кеф, което отдавна не ми се беше случвало. Секс правихме за бебе.В петък изпитах нужда да се гримирам, да се наконтя, излязох на разходка, после медитирах и така, спокойно ми е. Започвам все по-малко да се дразня на мъжа си, иска ми се повече да живеем и да се забавляваме. Чувствам се по-спокойна и уравновесена.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от ivangp »

Добре е. Но си трябва и работа със случки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Lelq Bibi
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Апр 2017 23:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Lelq Bibi »

Привет отново от моя милост, леля Биби!

Аз по принцип се казвам Сабина, много хора ме наричат Бини. Когато племенницата се опитваше да говори и се опитваше да казва Бини, все казваше Биби и така аз съм леля Биби. Даже тя ме нарича Биби. А малкият, който сега проговаря, ме нарича Ея Би. :D

Ето до какви прозрения стигнах.

1. Правя си сутрин Предизвикателството за кистите, запушванията, срастванията по яйчника. Като мисля да го редувам с ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО за нормализиране на месечния цикъл, хормоналния баланс и овулацията.

2. Продължавам да допълвам списъка със случките, към момента съм си написала 30 случки, част от които вече изчистах. Наистина, благодарение на ТЕС започват да ми изникват нови и нови случки в съзнанието, сякаш чистя буре и като махна горния слой от мизерия идва ред на втория. Нещо такова. Просто трябва да стигна до ядрото на проблема. Днес се сетих за още няколко такива, които ме накараха да си задаам някои въпроси. Например, че преди време една моя "приятелка" ме обвини, че съм й откраднала златния синджир, което преживях много тежко. Бившият ми е алкохолик, пие и пуши много. Изобщо имам да работя доста по предишните си връзки.Въпреки, че мисля че съм ги преодоляла, когато правих медитацията по Брандън Бейс веднага ми изникна неговият образ.Освен това, въпреки че баща ми е вече покойник , се сетих, че никога не ме е предразполагал да говоря пред него за нещата, които чувствам, за любовите си, винаги съм криела гаджетата си, казвала съм му късно. Преди да си отиде вече бяхме по-близки и повече споделяхме, но като цяло никога не съм можела да споделям толкова лични неща с него, просто не ме е предразполагал. Дори съм се страхувала как ще реагира на някои неща за мен. Така и не посмях да запаля цигара пред него, притеснявах се да каня много гости, когато е в нас. Но беше добър баща, грижеше се добре за нас, обичаше ни и ние го обичахме и сега ни липсва, но аз знам, че той е някъде там горе и е на по-хубаво място. Вече вярвам, че има нещо вярно в 40-те дни след смъртта. Точно около 40 дни след смъртта, аз всяка нощ усещах, че той е до мен. Как? Ами всяка вечер преди да заспя или по време на сън, усещах как някой ме милва, усещах един полъх по лицето, който никога не бях усещала преди това.Преди това и след 40-те дни, такова нещо не ми се е случвало вече. Аз знам, че има нещо след смъртта - какво е ще разберем един ден. Та ще поработя и в тази посока- с баща ми.

3. Днес се сетих за следната случка и работих върху нея. Моментът, в който разбрах, че жената на брат ми е бременна. Татко ми беше още жив и това става на Коледа. Казват на майка ми, баща ми и леля ми, мен ме пропускат, вероятно защото и аз съм се надявала в този момент и да не ми стане гадно. Впоследствие мама ми го каза. Изпитах смесени чувства. Не ми стана много хубаво, а би било редно да се радвам, че ще имам племенник. Докато ТЕС-ах тази история, в мен се появиха различни въпроси и отговори.Когато снаха ми забременя, в рамките на 1-2 месеца забременяха още 3 мои познати. САМО АЗ НЕ. Тогава ми беш доста гадничко. И сега си зададох следния въпрос:
ЗАЩО ДРУГИТЕ МОГАТ, А АЗ НЕ?

Веднага ТЕС-ах така: Въпреки, че другите могат да забременяват, а аз не, аз напълно приемам себе си и се освобождавам от негативната мисъл-форма и убеждението, че не мога да забременея.

Продължих да се самоанализирам. Какво толкова лошо има в това, че едни забременяват бързо, а други не могат? Какво толкова ще ми донесе едно дете? Какво ще ми липсва в живота, ако нямам дете? Сигнах до извода, че преди другите да ми кажат, че са бременни, аз съм била по-щастлива, не ми е липсвало нищо толкова много. Просто съм искала да се съревновавам с тях, никога не ми е харесвало да съм последна или в края на опашката. Било то в училище, в живота, в работата. Дори и в часовете по физическо, аз и още 1-2 момичета скачахме най-малко на скок, бягахме най-бавно на къси и на дълги разстояния. Всички тези случки, са оставили у мен убеждението, че явно аз във всичко съм последна или една от последните. Неслучайно после в работата си в коло-центъра, където всички виждахме кой е обработил най-много случаи , аз все се състезавах да съм първа или една от първите. Кое ме кара да искам да съм първа? Прави ли ме това по-щастлива? Какво ще се случи, ако съм последна? Ще бъде наранена гордостта ми, другите ще ми се подиграват, ще ме съжаляват..И какво от това?

Въпреки, че много често съм била последна в различни събития, мероприятия, житейски ситуации, аз напълно приемам себе си....Освобождавам се от убеждението, че трябва да съм последна във всичко. Аз съм източник на вдъхновение, мотивация, женственост и пример за много хора. Аз съм прекрасна.

Сега ще направя списък със всички случки, в които съм била последна в нещо си. Даже някои от тях изникват в момента, в който пиша тук.За 38 годишна ,имам доста случки за чистене, представям си какво е да си на 68 примерно.

Исках да се посъветвам с Вас и за още нещо. Мисля този месец да пропусна бебеправенето, да чистя с ТЕС, да правя компреси с изпарена урина по Малахов, за да изчистя на физическо ниво проблема по-бързо.Да пия шведската горчивка и да чистя черния дроб. На гинеколог незнам даи да ходя този месец, първо че не ми се дават още 50 лв. за преглед,или да се стресирм допълнително. Ще видим, ще действам спрямо това дали изпитвам болки. Та мисля този месец да пропусна целевото забременяване, именно защото не знам какво е положението с кистите и да не стане пък мазало. Не знам, какво ще ме посъветвате? И дали да си правя секс за удоволствие ей така.

Оцеляваща жена
или Surviving woman, беше ме питала за срастванията. В книгата на Малахов има описан случай за лечение на сраствания с прясна урина и изпарена урина. Според Малахов, урината и изпарената урина спомагат за разнасяне на срастването. Хубаво е и да се пие, но аз на този етап мисля да го пропусна. В книгата си "Запазете младостта" , Малахов дава специфични препоръки за мъжете и за жените. Ако можеш да я намериш, я прочети. Аз мисля да наблегна на вълнените компреси с изпарена урина, с глина и рициново масло. Мисля, че биха ти се отразили добре , въпреки че не знам какво е състоянието ти в момента. Да пия шведска горчивка, а глухарче и червено цвекло - за черния дроб. ТЕС и медитации е ясно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от ivangp »

Аз ти препоръчвам да правиш секс само за удоволствие, без да се пазите. Ако стане, стане. Ако не поне удоволствието ще остане. Препоръчвам ти и други удоволствия да си доставяш по всякакви възможни и здравословни начини.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Surviving woman
Участник
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Фев 2017 08:41

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Surviving woman »

Здравей Биби :),

Сега си правя компреси с Тодикамп (това е дестилирана газ със зелени орехчета, прави се в Русия), като го спра, мога да пробвам и с рициново масло. Преди няколко дни ми хрумна да тесам за срастванията, засега доста вяло - "изчиствам се от всички сраствания от двете ми операции сега". Досега не вярвах, че нещо може да ми помогне за тях. Сега съм на етап, ако ТЕС не помогне, поне няма да навреди. :lol:

Чувстваш ли безпаричието подсъзнателно да блокира зачеването? При теб може въобще да не е така. Но правя аналогия със себе си, просто тези дни ми изплува това чувство, че се страхувам да имам дете без да имам осигуровки за майчинство, които сега постепенно ще изгорят или ще се сринат (нали се изчисляват две години назад). Може би защото години наред бях много вкопчена в тези осигуровки за майчинство и все си мислех, като си ги ползвам за двете деца ще си потърся по-смислена и интересна работа. Е, да де, но се оказа, че съм си правила сметките без кръчмар, и сега ще ми изгорят и дори и да родя дете ще съм изцяло финансово зависима, което ме плаши. Чувствам, че това при мен е много голям блокаж, който тепърва ще тесам, при теб може и да не е така, но за всеки случай си го тесни. Чувствам притеснението ти, че не ти вървят продажбите. Възможно ли е подсъзнателно тялото ти да си казва : "с какви средства ще го гледам това дете :?: Не искам да съм зависима от никого" :?: и съответно да отхвърля зачеването. Всяко животно всячески се бори да осигури прехрана на потомството си и невъзможността за това е много голям стрес според мен. А ние хората сме си животни, макар и култивирани... :mrgreen: Изказвам предположение за един евентуален блокаж, проблемът най-вероятно не е едностранен, а многопластов.
Lelq Bibi
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Апр 2017 23:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Lelq Bibi »

Здравейте,
отдавна не съм се включвала тук.

Благодаря ти Surviving woman, това също съм си го мислела.
Само че сега минавам на друг план за действие.
При мен се случиха 2 важни момента през тези дни. Ще започна с хубавия.
Първо, намерих си работа. Такава, за каквато отдавна си мечтая. :) Надявам се, че всичко ще се нареди по план и ще се справя. Другата седмица заминавам в София на обучение. Тук имам малък проблем със самооценката си и смятам тези дни да поработя по този въпрос. Някакси винаги съм се притеснявала от това как ще ме приемат в работата, дали ще се справя, дали ще се представя добре. В момента се опитвам да се върна назад във времето и да открия корена на проблема. Спомням си, че като малка все не можех да си свърша работата в часовете по трудово. Например всички си сглобяваха конструкторите, само аз не можех. Стигна се дотам, че ми се налагаше да лъжа учителките и да си измислям оправдания защо да отсъствам от час. Не знам къде се корени този проблем, може би подсъсзнателно е предаден от майка ми, защото тя е много деликатна, много изпълнителна и може би подсъзнателно някъде като дете ми е вменявано, че не мога да се справя с всичко. Та мисля тези дни да поработя върху самооценката си, върху самочувствието си, да повярвам в себе си, че и аз мога да се науча. Например, въпреки че имам книжка, така и не се престраших да карам, а толкова искам да се науча и да бъда самостоятелна. Имам чувсвото, че ако седна зад волана и няма да мога примерно да тръгна от кръстовището, няма да мога да тръгна от баир, но вътрешно желая силно да се науча и да повярвам, че мога.
Вторият момент е , че се развалиха отношенията с половинката ми и не знам как ще продъжла ннапред. Намеси се зълвата, жената, за която по-горе споменах, че ще прави инвитро. Писа ми, че не съм обичала брат й, налагала съм му моя начин на живот, заприличал бил на анорексик, защото не съм му давала да яде , правила съм го нещастен, дърпала съм го надолу и тем подобни глупости. Съответно и аз не й останах длъжна и си казах, каквото мисля и чувствам. Та от няколко дни не съм добре. Опитвам се да ТЕС-ам тия проблеми, да намеря сили в себе си и да продължа, но вътрешно усещам, че се треса , а в момента ми трябва спокойствие, самоувереност, имам нужда и от малко любов и топлина, но тези взаимоотношения с роднините съвсем повлияха на връзката ми. Казахме си, каквото имахме да си казваме с мъжа ми. Казала съм му да постъпи ,както иска. Чувствам се слаба заради две неща, заради липсата на подкрепа и заради това, че може би отново ще остана сама. И ще ми е трудничко да се справя. Впърки, че ми се е случвало и преди. Искам да изляза по-бързо от тази криза, но не знам как.Опитвам се да ТЕС-ам страха от самотата, чувството, че не съм оценена докрай и заслужавам повече, чувството, че съм объркана и незнам как да продължа напред. Притеснявам се, тези емоции да не доразвалят здравето ми, имам да се боря и с цикъла си, и с предполагаемите кисти. 3-4 дни просто не съм на себе си. Не съм плакала, но една такава стягаща болка в гърлото, чувство на празнота и безсилие. Осъзнах, че съм била майка на мъжете си, вместо съпруга и ТЕС-ах няколко пъти този факт. Вместо да отглеждам деца, съм отглеждала мъже и съм забравила за това да съм жена. И не знам как да продължа, откъде да започна с ТЕС-ането. ТЕС-ах няколко пъти случката със зълвата и с родителите на мъжа ми, но все още не съм го изчистила докрай. Въпреки, че се чувствам обидена и гневна от отношението на сестрата, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от обидата. Повтарям си редовно ,че се обичам, че съм прекрасна... Ей такива неща.
Ще се опитам да изчистя тези негативни случки, да повярвам повече в себе си и да продължа напред.
Surviving woman
Участник
Мнения: 61
Регистриран на: 12 Фев 2017 08:41

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Surviving woman »

Здравей Биби :) ,

Честито за работата! :) Ще се справиш, сигурна съм в това. Тесай всичко, което те плаши и притеснява.

Имаш две възможности - или да приемеш този човек точно такъв какъвто е или да се разделиш с него. Доколкото разбрах ти го караш да живее здравословния начин на живот, който ти си избрала за себе си, а може би и други неща. Ти как би се чувствала ако той те караше да ядеш пържоли или да правиш неща, които не ти харесват, но той счита за абсолютната истина? Мен са ме насилвали да ям месо (и аз като теб не ям месо, само риба) и е ужасно. Натискът обикновено поражда още по-голям отпор от другата страна. Преди години имаше някакъв период, в който ентусиазирано готвех през ден на брат ми коприва по най-различен начин, уж да не му омръзва. Резултатът от това е, че оттогава той не иска и да чуе за коприва. Насилвах го да учи, в резултат на това той ме намрази и го изби на агресия (тогава де, вече не). Вместо да изпиша вежди, извадих очи, както се казва. Та в този смисъл, на него едва ли му харесва да се опитваш да го променяш и да го караш да прави неща, които не желае. Остави го да се почувства мъж и глава на семейство, силен, знаещ и можещ!

Мисълта ми беше, че мечтаната хармония е възможна (не и гарантирана) ако напълно и безрезервно приемеш човека до себе си и го обичаш такъв какъвто е.

Тук обаче има друг препъникамък, да кажем, че приемем нещата, които не ни харесват в другия, искаме ли този човек да възпитава общото ни дете по този начин, да му дава този пример? Отговорът е не и това е много дълбоко приемане до степен на себеотрицание в името на детето, на семейството. Говоря разбира се за някакви все пак приемливи неща като тъпчене с бял хляб и лежане с часове пред телевизора и т.н., не пиянски изцепки и насилие.

Не знам какво е неговото отношение към общото ви дете, дали го иска на всяка цена, дали е готов на осиновяване, дали не иска ин витро, дали сестра му не го навива за ин витро. Защото ако за манджата може да се намери някакъв компромис, то за детето трудно. Важното е какво е неговото отношение към теб и към ситуацията, а не толкова това на сестра му.

Тесай всичките си страхове и притеснения, които чувстваш и ще стигнеш до осъзнавания, за които сега може би дори и не подозираш.

Стискам палци за работата и за всичко! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от ivangp »

Честито за работата!
За мъжа ти - всяко зло за добро. Ще си намериш по-добър, убеден съм.
Когато започнем да променяме себе си ние неминуемо се освобождаваме от стари връзки, които вече не ни подкрепят по пътя на развитието ни.
Lelq Bibi написа: ТЕС-ах няколко пъти случката със зълвата и с родителите на мъжа ми, но все още не съм го изчистила докрай.
ТЕСай докато наум или още по-добре на глас говориш със зълва си. Кажи й всичко, което имаш да й казваш, после си представи, че тя ти отговаря, не спирай да ТЕСаш, после пак ти говори, после пак тя и т.н. докато всичко е изказано. Така най-бързо ще изчистиш всички негативни емоции свързани с нея.

Същото можеш да направиш за мъжа си и за всеки друг човек, с когото имаш проблем.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Lelq Bibi
Участник
Мнения: 23
Регистриран на: 01 Апр 2017 23:00

Re: Решаване на гинекологични проблеми и опити за забременяване

Мнение от Lelq Bibi »

Не съм писала много отдавна тук, но бях на обучение в София и влязох с пълна сила в новата работа. Трудничко ми е и изморено.
Честно казано не знам дали ще мога да се справя, но ще опитам. Така че лечението и бебеправенето останаха малко на заден план.
Ще се опитам да ТЕС-ам новите емоции от работата и ще продължа с моето лечение. До скоро! :D
Публикувай отговор