Страх от бременност и раждане

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Plamena_84
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2017 13:34

Страх от бременност и раждане

Мнение от Plamena_84 »

Здравейте,

Казвам се Пламена и имам нужда от малко помощ. В следствие на травмиращо детство, свързано с майка ми/внушения, че е тежко болна, многократно лежане в болница/ , както и напоследък виждане и чуване на неприятни случки с родилки, аз развих фобия от бременност и раждане. Страхувам се, че мога да имам усложнения, че ще родя болно дете или ще умра при раждане. Този страх много ме измъчва и искам да го преодолея. Може ли ТЕС да ми помогне в този случай? Колко пъти на ден и колко продължително трябва да го прилагам, за да има ефект?
Благодаря ви предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Страх от бременност и раждане

Мнение от ivangp »

Здравей Пламена! Добре дошла във форума!

ТЕС може да ти помогне със сигурност.
Колкото по-често и по-продължително я прилагаш, толкова по-добре.
Най-добре е да работиш с емоции, физически усещания и конкретни случки.
Поне час ТЕС на ден и поне по-една случка да чистиш на ден е минимума.
Ако го правиш, до Коледа ще си изчистила този проблем.
Пиши редовно тука за проблеми и успехи.
Описвай подробно какво си правила, как, с кави декларации и колко време, с какъв резултат, за да мога да ти давам полезни съвети къде грешиш, ако грешиш и как да продължиш. Задължително прочети "Най-добрият подход с ТЕС" и "Процедурата В мир със себе си".
Темите ги има във форума. Ползвай търсачка винаги преди да задаваш въпроси.
Добре е и да прочетеш книгата ми за ТЕС (новата с бели корици). Там всичко е ясно и подробно описано.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Plamena_84
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2017 13:34

Re: Страх от бременност и раждане

Мнение от Plamena_84 »

Здравейте, благодаря за бързия отговор. Правя го от около 3-4 дни, средно по 30-40 Мин на ден. Нямам възможност за повече, тъй като съм на работа. Създадох си декларация "Въпреки че ме е страх от бременност и раждане, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си и се освобождавам от този страх", след което започнах да потупвам по точките и да изброявам различните измерения на тоя страх - от усложнения, от раждане на болно дете, от смърт при раждане. Правилно ли е така да се прави? Декларацията нали се казва само в началото 3 пъти и после следва само потупване?
Вчера прочетох и за трагичен случай с родилка. Такива новини отделно ли трябва да тес-ам?
Малко след като го правя, а понякога и докато го правя, започвам много да плача. Това нормално ли е?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Страх от бременност и раждане

Мнение от ivangp »

Всеки ТЕС е добър ТЕС. Т.е. по-добре да правиш някакъв ТЕС отколкото да не правиш никакъв ТЕС. Но това, което правиш е далеч от оптималното. Горещо те съветвам да си купиш книгата ми и да я прочетеш. След това пак пиши.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Plamena_84
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2017 13:34

Re: Страх от бременност и раждане

Мнение от Plamena_84 »

От къде може да се закупи книгата? В книжарниците, както и в сайта на Хеликон не е налична.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Страх от бременност и раждане

Мнение от ivangp »

Tyk: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=1384
има телефона на разпространителя. Обади му се и му кажи, че в Хеликон и в други книжарници я няма. Той ще ти каже от къде да я вземеш или ще ти я изпрати на адрес.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор