Мултипленна Склероза

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мултипленна Склероза

Мнение от ivangp »

Toва е доказателство за забележителен прогрес при много сериозна и напреднала Мултипленна Склероза (МС).

Ако някои от термините или методите изложени по-долу са ви непознати, можете да научите повече за тях от книгата ми за ТЕС.

От Анила Харингтън – Шотландия.

Аз бих искала да споделя този случай с всички занимаващи се с ТЕС за да ги окуража и да ги подтикна да упорстват в работата си с хронични и дългогодишни заболявания.

Диагнозата на моят клиент – Уолтър – бе Прогресивна МС и бе поставена преди 35 години. Той сега прекарва 3-4 часа на ден в електрическият си инвалиден стол. През останалото време е на специално легло с облегалка, която му позволява да яде и чете. Понякога той лежи доста дълго и трябва да бъде обръщан през определени интервали.

Уолтър може да използва дясната си ръка свободно и може да движи главата си когато пожелае. Останалата част от тялото му е неподвижна, неподвластна на съзнателния му контрол и е често обзета от болезнени спазми.
Състоянието му се поддържа с антиспазмолитични лекасрства и санитар който се грижи за него. Уолтър е човек с много добро чувство за хумор и обикновенное доста оживен, а не депресиран и унил, както би се очаквало от човек в подобно положение. Няма нещо което да го радва повече от обкръжението на семейството и приятелите му. Той обича да разказва истории, да пуска шеги и дори поняго да им пее.

Той е фермер , който е водил богат и изпълнен с физически труд живот но поради заболяването си накрая е можел да извършва само менажерска и офис дейности.


Съпругата му- Дейзи - е била неговият основен помощник и се е грижила за него от самото начало на болестта. Като квалифицирана медицинска сестра (сега в пенсия), аз им помагах през последните 4 години. В миналото аз използвах Фелденкрайст Техники за да подпомогна пасивно раздвижване на крайниците и намаля загубата на мускулна маса. Аз също използвах Рейки за релаксация и частично намаляване на болката.

При неврологично тестване Уолтър е несигурен кои части от тялото му са докосвани, щипани или боцкани. Той има проблеми със зрението и слуха, които са свързани с МС.

Аз обясних и демонстрирах ТЕС на Уолтър и той пожела да я пробваме. Аз почуквах по точките на тялото на Уолтър, тъй като той не може да го прави сам. Той може да масажира Гръдните лимфни възли и да изговаря изречения и ние заедно формулирахме Настройките и Напомнящите фрази, използвайки неговите думи.

Започнахме работа върху лявата ръка на Уолтър, тъй като той не можеше да изпълнява каквито и да е съзнателни движения с нея от 2 години. Тогава той бе преместен от нормален инвалиден стол в електрически. (Пристите на ръката са сгърчени в спазъм)

Tест -Ако аз движа ръката му пасивно към устата му докато той лежи в леглото с повдигната облегалка, движението е минимално и болезнено. Интензивност на болката "10" (по скала от 0-10)

Настройка – “Въпреки че имам тази болка в безполезната си лява ръка, .......”.

Напомняща фраза – “Тази болка в безполезната ми лява ръка.”
Напрвихме пълна Основна рецепта. След това нивото на болката спадна на "6" и ръката се движеше пасивно по-леко.

Следваща Настройка –“Въпрекиче все още имам някаква болка в безполезната си лява ръка,............”

Напомняща фраза- “Остатъчна болка в безполезната ми лява ръка”

Направихме само един кръг по точките. – ниво на болката “0”- лесно пасивно(аз движа ръката му) придвижване на ръката.

Добър напредък е постигнат и с движенията на очите при 9Г процедурата. Това в миналото му причиняваше главоболие.

Нов Tест -Пасивно придвижване на ръката към ухото. Интензивност на болката – "10". Невъзможност за собствено движение на ръката.

Настройка – “Въпреки че все още имам някаква болка в лявата си ръка,........”

Напомняща фраза – “Все още имам някаква болка в лявата ръка.”

Пълна Основна рецепта (2 кръга с 9Г между тях)

Тест – Болка “8” – Малко по-лесно се придвижва ръката пасивно.


Настройка – “Аз искам напълно да приключа с тази ръка и аз напълно и безрезервно приемам себе си.”

Напомняща фраза – “Напълно приклювам с тази ръка.”

Един кръг – тест – болка “2” – още по-лесно пасивно придвижване на ръката.

Още един кръг с фразата – “Напълно приключвам с тази ръка СЕГА.”

Тест- Болка “0” – лесно пасивно придвижване на ръката до ухото.
Пръстите се отпуснаха леко. (преди бяха сгърчени в спазъм)

3 дни по-късно аз помолих Уолтър да придвижи ръката си към устата. Той каза – “Не мога”

Бележка – аз го помолих да придвижи ръката си съзнателно и активно сам.

Започнахме да ТЕСваме.
Настройка – “Въпреки че не мога да придвижа лявата си ръка без помощ и без болка, аз .......”
Уолтър повтори това 3 пъти масажирайки Гръдните си лимфни възли с дясната си ръка. Преди да е завършил напълно Настройката при третото повторение, лявата му ръка се придвижи сама до устата му. (движението бе некоординирано и главата му леко се наклони напред за да посрещне ръката. Той бе шокиран и повтори движението още 5 пъти за да се увери, че е истина, възкликвайки – “Осъзнаваш ли, че аз казах че НЕ МОГА да движа ръката си. Това бе отрицание. Сега ще пробвам този трик на дясното си коляно.”)

Аз тествах резултата отново 5 дни по-късно. Уолтър бе в болница за около седмица.
(Бележка от Иван - явно Aнила е работила с Уолтър спорадично и за кратко време. Т.е. сесиите им са били по няколко минути)

Той каза, че не може да я помръдне. Опитал няколко пъти но без резултат.
Казах му да направи отново Настройката с масаж на ГЛВ и ръката му отново се придвижи. След като го поразпитах установих, че той се бе опитвал да придвижи лявата си ръка лежейки на лявата си страна. Едно движение което не би било лесно за никой от нас.

От тогава насам Уолтър трябваше само да каже – “Не мога да движа лявата си ръка” и тя се придвижваше. Доста некоординирано движение, но все пак се движеше.

Седмица по-късно той показваше този трик на един от санитарите, докато седеше в инвалидния си стол. Аз го посъветвах да използва ръката си за да започне да си помага и да се обслужва сам, а не да я пази за циркаджийски номера.

”О не!” – отговори той – “Ти искаш сам да се обслужвам. Аз обичам някой друг да се грижи за мен.”

Бележка от Иван – Това е класически пример на Вторични ползи, които предизвикват Психологически Обрат и саботират пълното освобождаване от проблема. В случая страх от загуба на внимание и грижи при успешно освобождаване от проблема.

Ние веднага проведохме ТЕС сесия върху това и завършихме с фразата- “Аз винаги искам да се справям сам, наистина.”

След това той използва лявата си ръка за да среше косата си и каза – “Аз се справям толкова по-добре сега. Всички ще си помислят, че съм ги мамил.”
От Иван – Още един пример за Психологически обрат. В случая страх от това какво ще си помислят хората и какви ще са последствията от постигнатия успех. Т.е. СТРАХ ОТ УСПЕХ поради въображаеми нежелани последствия.

Аз предложих да поработим върху това след обяд.

Почти 2 месеца след първия успех (придвижване на лявата ръка пасивно без болка) и почти 1 месец след втрия успех (придвижване на лявата ръка самостоятелно) аз реших да опитам нещо ново. Уолтър се съгласи и ние формулирахме следната Настройка- “Въпреки че аз нямам нужда от плавно движение на лявата ръка, ......”

Тест веднага след настройката – все още движението е с треперене на ръката.

Напомняща фраза – “Нямам нужда от плавно движение на лявата ръка.

Един кръг по точките – тест – плавно, безболезнено движение на ръката до гърлото без накланяне на главата напред. Добър напредък.
Тествах това движение през следващите 2 дни и ще продължа да го тествам и да окуражавам Уолтър да продължава с ТЕС, когато е възможно.

Искам да отбележа, че аз работих холистично (цялостно) с Уолтър и неговата болест (т.е. прилагах и други подходи, като Рейки и Фелденкрайст). В това писмо аз се концентрирам само върху подобренията в неговата лява ръка, за която бе използвана ТЕС.

С най-добри пожелания!

Анила
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kris
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Юни 2007 13:01
Местоположение: Бьлгария,Добрич

множествена склероза-вьпрос

Мнение от kris »

Здравейте! Казвам се Крьстина и току-що открих този форум. Все още не сьм изчела всичко,но от това,което прочетох сьм силно заинтригувана!Аз сьм с диагноза множествена склероза от една година.Пробвала сьм и други алтернативни методи на лечение(гладуване,плодолечение),но много бих искала да опитам с ТЕС!Вьпроса ми е ако си купя книгата и започна сама да практикувам ТЕС дали бих могла да постигна резултати или трябва да посетя семинар?Провеждат ли се семинари и в други градове освен в София(напр. Добрич,аз сьм от там)?Благодаря! :)
имай вяра
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей Кръстина,
Книгата е добро начало, не мога да гарантирам че ще ти помогне с толкова сериозен проблем като МС, но вероятността да видиш положителни резултати е голяма. Винаги можеш да се обадиш за съвет.
А относно семинарите - може да се организира провеждане и в други градове, но ми трябва група от минимум 10 човека. Така че ако успееш да организираш такава група можем да говорим за дата. Следващият семинар ще е в Плевен, а май ще има скоро и в Бургас.
Методът работи и надежда има. Всичко зависи от теб и от това колко си упорита в прилагането му.
По-здрави!
Иван
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kris
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Юни 2007 13:01
Местоположение: Бьлгария,Добрич

множествена склероза

Мнение от kris »

Благодаря ти за отговора Иван! Мисля пьрво да прочета книгата ти,пьк после ще видим.Но щом ТЕС помага на толкова много хора за толкова различни проблеми си струва да опитам,защото аз от самото начало сьм с нагласата,че алтернативните ,безлекарствени методи помагат.Не отричам напьлно конвеционалното лечение,но досега такова не сьм провеждала за МС.Надявам се ТЕС да даде резултат! :wink:
имай вяра
niki_filev
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2008 09:37

Има ли резултати?

Мнение от niki_filev »

Бих желал, някой болен от МС да сподели какви резултати е постигнал с използването на ТЕС. Без значени разбира се положителни или отрицателни. А също така, колко време е използвал тази "техника". Благодаря.
Tedi

Мнение от Tedi »

Здравейте,
от около месец познавам техниката ТЕС и мога да кажа, че когато съм я ползвала за моментно облекчаване на състояния като болка в главата, в корема или в мускулите, наистина действа на секундата, дори и преди да свърша с обикалянето на всички точки.
Обаче не знам как да процедирам с облекчаване на симптомите на МС, с което съм диагностицирана от 8г. От около месец се лутам м/у различни настройки, засягащи симптомите, които имам сега като загуба на равновесие, мускулна слабост, и нищо. Тази настройка я ползвах около 3 седмици и единственото доказателство, че нещо става, беше влошаване на състоянието ми и невероятната жажда. Но това продължи най-много седмица и после нищо. Тъй като не знаех до колко да изчакам за някакъв резултат, продължих да правя ТЕС със същата настройка, като включвах все повече симптоми в нея, така че накрая просто ми беше много уморително да запомня всичко и чак нямах желания да продължавам. Накрая реших, че достатъчно съм тъпкала на едно място и явно трябва да променя нещо. Така започнах да правя ТЕС със настройка емоциите, изразходвани през годините, заради които ми се струва че стигнах дотук. Но и те са много, така че пак се чудя дали да ги групирам в една или в различни настройки, които да правя през деня на всеки час. Първоначално направих и техниката на Краткия филм за доста стресиращо за мен изживяване /внезапната смърт на баба ми/ и смятам, че изчистих СЕН до 1.
След всичко казано, искам да попитам как да разбера, че трябва да променя нещо в настройката си, тъй като при моето състояние не се получава да измеря нивото на проблема веднага след Тес-ването, просто трябва да мине доста повече време. Така че това ми връзва ръцете по отношение определяне на някакъв резултат.
Благодаря и чакам съвети от по-напредналите. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Получило се е така най-вероятно защото си обединила много симптоми в една Настройка.
Пробвай следното - ТЕС един месец само за един симптом, например - мускулна слабост - определи ниво на симптома сега.Прави ТЕС за него един месец по поне 10 пъти на ден с много вода, и след месец пак определи ниво на симптома. При определяне нивото на симптома включи два показателя, ЧЕСТОТА И СИЛА НА ПРОЯВА.
Т.е. определи ниво на честота на проява на симптома за ден (или друг период от време) и отделно ниво за силата на проява на симптома.
Също така през този месец преди сън и след събуждане по 15 минути прави визуализация в която си представяй, че СЕГА се движиш с лекота, сила, баланс и увереност (както би се движила ако бе абсолютно здрава). При визуализациите трябва да виждаш картината през собствените си очи, като участник в събитията, а не през очите на страничен наблюдател. (ако можеш да видиш гърба, лицето или прическата си при визуализациите - правиш ги неправилно/гледаш се отстрани). При визуализациите включи колкото можеш повече позитивни чувства на радост, сила, увереност, свобода в движението, благодарност, и т.н.
Действай и пиши след месец!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Tedi

Мнение от Tedi »

Благодаря, благодаря за бързия отговор, ще пиша след месец пак :) .
Dimova
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юни 2009 12:46

Мнение от Dimova »

Здравей Tedi,
аз също съм с МС и съм диагностицирана от 11 год.
И аз не мога да пазя равновесие, и аз имам слабост в краката, но тя е съпроводена с едно почти постоянно стягане на мускулуте и с болка в кръста и в тазобедрените стави.
Свръх активният ми пикучен мехур ме буди нощем на всеки час и половина - два.
В края на м.май разбрах за ТЕС, купих си книгата и от 1.06 започнах с Предизвикателството.
Декларацията - преписах от книгата. Започнах с това, защото ми е трудно да свържа симптом на МС с едно или няколко чувства.
Върнах се във времето на първите симптоми преди 15 год. (както се препоръчва в книгата)
Спомних си какво ми се е случвало в този период, но какви чувства са ме "тресяли" тогава и точно кое от тях ми е докарало МС, ми беше почти невъзможно да определя.
Предполагам, че не е само едно ч-во, че не е само негативно, че не е само в определена година и ето - всичко става много сложно (поне според мен).
Надявам се , че по-нататък нещата ще се избистрят.
Ти имаш по-голям опит с ТЕС от мен и бих се радвала да си споделяме.
(Може и с л.с., за да не занимаваме всички .)
Стискам ти палци и ти желая успех ! :lol:
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

:D Zdraveite,az rabotq s takav slu4ai ot Ruse ve4e vtori mesec.Mom4eto ima golqmo podobrenie i ve4e izvarvqva po 1-2 km dnevno.Ima momenti ,kogato horata okolo nego go obezverqvat,no toi raboti uporito i vqrva v metoda.Moga da vi pratq dnevnika mu na file,pi6ete mi na [email protected]
po-radostni CE
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Це, дай го този дневник тук. Вярвам ще е от полза за всички да го прочетат. И пиши на кирилица моля те. Горе вляво има бутон с надпис Клавиатура. От там можеш да променяш азбуката на която пишеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

:roll: :!:
ne moga da go prepi6a.много е ,ако може да се прикачи -да.Затова писах мейла си. :cry: нямам такова време
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MESTANSKA.CE написа::roll: :!:
ne moga da go prepi6a.много е ,ако може да се прикачи -да.Затова писах мейла си. :cry: нямам такова време
Защо да го преписваш? Просто го копирай и го пейстни тук! Моля те!
Има хора, които имат нужда да го прочетат. Ако ли не, ми го изпрати на мен, аз ще го препиша, имам време. :)


Изпратих ти мейла ми на лични.
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

Емил 34г. NA PREGLED-11.04.2010G МС
ПРЕГЛЕДА СЕ ПРОВЕДЕ ОКОЛО 5рм на вилата на ЦЕ
Всичко тряа около 3часа,но така и не ги усетих.
Даде ми домашна работа и инструкции за работата с биофидбек и тес
12-13 април
Значително ми се е повишило настроението и самочувствието, мисля че е в следствие от практиките-дадени от ЦE.Местанска.
Силно се е повишило настроението ми в положителна посока (за мое учудване).
Аз не вярвах, преди в ефективността на подобни мвтоди, и бях крайно скептичен към тях....,
[6:00:22 PM] Емил Воля: no kato se vidq v ogledaloto
[6:00:47 PM] Емил Воля: i vijdam usmivka Ce :) koqto predi q nqmashe
[8:57:02.
] Емил Воля: az sym na 6 :) blagodarq ti (sun)
Днес имам ведро настроение, събраност и чувствам уверенест. Увереност като мъж, сякаш съм на скала а облаците са под мен и всичко е достижимо за мен. Пълна уверенност в себе си и способностите ми. Много позитивен. Тези дни съм недостижим за негативността.

17.04.2010Днес ме “възседна” грип или настинка, но се чувствам с бодрост в ума си и в кондиция, като се изключи хремата...ще го надвия бързо този грип.Тапинг,тапинг му е майката.

(тук сега ми пише негов приятел)
17.04[9:11:57 PM] Емил Воля: hodih do drujba 3 pesha :) [9:12:28 PM] Емил Воля: naistina imaeffect tapingyt...
[9:39:41 PM] ce: Emo mi pisa ,4e e hodil pe6a do Drujda-3??!!!!
[9:39:49 PM] BAHKO: на втората бира съм
[9:39:54 PM] ce: neveroqtno
[9:40:02 PM] ce: bravo
[9:40:13 PM] BAHKO: като знам как се таркаляше зимата
[9:40:27 PM] BAHKO: и мен се опитваше да подкосява
[9:40:37 PM] ce: ??
[9:40:44 PM] BAHKO: падаше често
[9:40:47 PM] ce: piqn ili ne мoje6e da hodi
[9:40:58 PM] BAHKO: докато вървяхме от нас до здравец
[9:41:11 PM] BAHKO: до училището Тома Карджиев
[9:41:21 PM] ce: ama piqn li?
[9:41:22 PM] BAHKO: не е бил пиян
[9:41:35 PM] ce: aha ,ot bolestta..
[9:41:40 PM] BAHKO: просто не можеше да движи добре краката си
[9:41:49 PM] BAHKO: ти си голямо чудо
[9:41:50 PM] ce: naistina li?
[9:42:25 PM] BAHKO: как успяваш да отключиш вътрешната енергия и да я насочиш
[9:42:35 PM] BAHKO: имам представа
[9:42:46 PM] BAHKO: но все пак си много успеваема
[9:42:53 PM] BAHKO: наздаве
18.04
[11:57:31 AM] Емил Воля: dobre sym malko muskulite bolqt na krakata no sym extra (sun)
Грипът или настинката със силна хрема бързо си отиде днес се чувствам в кондиция и с желание за разходки-ходих пеша през 3 квартала по баир все нагоре, на 4-5 почивки, а именно до дружба 3-от кв.Здравец-през кв.Родина и кв.Чародейки. Доволен, уморен и щастлив се чувствам, при положение че до парка стигах на дълги почивки, а там пътят е по равното все, пък и нямах желание да се разхождам, преди да започна да се занимавам с “тапинг”. Той наистина ме връща в активния живот, не само от към двигателния аспект, но и като начин на мислене-повишена бодрост и бързина на мисълта.
[12:00:53 PM] ce: ok,bravo

[12:01:53 PM] Емил Воля: :) na tebe bravo ;)
19.04 Днес практикувах с желание тес, имам остатъци от грипа + вчерашната уморителна разходка си казват думата върху силите ми-днес ми е малко по-вяло, но по залез слънце, след направения тапинг(въпреки ,че съм изтощен ,изморен ,отпаднал аз прощавам ,приемам и обичам себе си ,такъв какъвто съм, Мое право е да съм уморен след толкова много усилия.....и т.н.) те се завърнаха и бодростта също  няма значение днес пак си направих разходка-чувствам се добре сега-часът е 19.20
20.04Днес отново се борих с грипа но иначе ходих на разходка, след сутрешният тапинг, на обед се бях уморил от раязходката, след което спах-след обеден сън. След него отново се чувствах бодър и жизнен, явно е изтощение от болестта, но съм в кондиция и със бодрост в ума си. Настроението ми бе-раздразнително, трябваше да си направя и за него, жалко че не се сетих.
21.04Днес не излизах никъде-заради ГРИПа...събирах сили-практикувах тапинг с мисли и за мои близки хора, дано има ефект.
22.04Чувствам се по-добре днес, затова реших да се раходя пеш, 2-пъти практикувах. Емоционално се чувствам стабилен.
23.04 Чувствам се ОТЛИЧНО правих си дори “упражнения’ за повдигане на настроението,
за през деня.
20.04 Днес имам желанието да се разхождам на далеч, въобще приповдигнато настроение и височайша воля има в мен. Правя си и сутрешен тапинг за хубаво настроение през деня.
25.04
Чувствам се силен и събран...това чувство не присъстваше преди J , благодаря...продължавам напред.

26.04
Ежедневните занимания с ТЕС, внасят бодрост в мен и уверенност...нямам какво да добавя освен че съм щастлив.
27.04 Не6то се разболявам. ЦЕ е в Лондон на обу4ение и нямам връзка с нея.май не правя правилно тапинга,не мога да се концентрирам.ЦЕ-то ще се върне след три седмици...... :(
MESTANSKA.CE
Участник
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Май 2010 21:27
Местоположение: СОФИЯ 1680 П.К.142
Обратна връзка:

Мнение от MESTANSKA.CE »

:!: после е бил болен ,но аз не си бях в България и тази вечер ще се чуем по скайпа. Ако не е правил правилно нещата сигурно се е влошил ,ще видя. Има хора около него ,които му влияят...... :roll:
ЦЕ-лувка
Публикувай отговор