ТЕС и зависимости

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Понеже е модерно да се започва диета от понеделник, аз пък от утре ще опитам отново да спра да пия кафе.
Теодора Манова
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2007 15:57

Мнение от Теодора Манова »

От днес ще се опитамда откажа цигарите. Ще пиша, ако успея. :lol:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Трудна работа. Не пих кафе, но цял ден се чувствах ужасно. Като се прибави, че снощи не спах добре и днес ми е първи ден от цикъла... имам онова кафе-главоболие в тила ;) ТЕС вах през цялото време и в момента всъщност не ми се пие кафе, но отпаднолостта си стои. След като се върнах от работа спах непробудно два часа. Сутринта пих натурално какао, а сега си направих чай - черен, защото нямам в момента зелен. Предполагам, че тия напитки много няма да изтраят, защото не ми харесват чак толкова много, че да ги пия всеки ден, макар че по едно време доста пиех какао.
Теодора Манова
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Юли 2007 15:57

Мнение от Теодора Манова »

Писах един дълъг коментар по твоят проблем с кафето, но натиснах нещо и го изтрих. Явно така е трябвало! За това, по-добре да ти пожелая добър ден на теб и на всички, които упорито ТЕСват нещо в живота си. Ще стискам палци и ще пожелая успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според последни проучвания - статистики - над 80% от населението на развитите страни страда от хронично недоспиване. За това и кафето е най-широко употребяваната напитка. А и напоследък страшно бързо се разпространяват "енергийните" напитки като Ред бул, различни видове кола, Шарк и т.н. основна съставка на които е кофеинът. Народа или купонясва без мярка или работи прекалено, или и двете и не се наспива. Ако не получите поне 8-9 часа здрав сън и то през тъмната част на денонощието организмът ви ще се нуждае от някакъв стимулант за да продължи да функционира през деня. Така че осигурете си поне 8 часа сън и то най-добре в часовете между 22 и 6. само да не вземете сега да пишете че е невъзможно и т.н. Начини има, извинения и причини да не стане също. Всеки намира това което търси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Да, това за съня е абсолютно вярно. На мен лично сънят ми е много важен и ако не се наспя просто не мога да функционирам (с или без кафе).

Днес се чувствам много по-добре, само леко главоболие в края на деня, но мисля, че не беше от липсата на кафе, а заради това, че имах много работа и изобщо не ми остана време за обедна почивка.

Мисля, че утре вече ще съм съвсем ок. :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ОТКАЗ ОТ ЗАВИСИМОСТИ БЕЗ ТЕС.

Мнение от ivangp »

По мои лични наблюдения основната причина хората да не желаят или да се съпротивляват, съзнателно или подсъзнателно, на отказа си от дадена зависимост е СТРАХЪТ ОТ ЛИШЕНИЕ. Един вид те не сикат да се лишават от нещо което "обогатявя" живота им или им носи някакви евентуални ползи, макар че много ясно осъзнават че зависимостта им носи и определени вреди които РЕАЛНО многократно надвишават евентуалните ползи.
Публикацията по-долу третира точно този въпрос и опасностите от избавянето от зависимостите само с усилие на волята, без да бъдат елиминирани истинските емоционални корени на проблема.
В повечето случаи когато хората се избавят от една зависимост, без ТЕС , само с усилие на волята, веднага я заменят с друга.
Например: спират да пушат, но почват да се тъпчат със сладко или спират алкохола, но започват да се наливат с кафе и т.н.
Идеята на ТЕС е да се избавим от зависимости не като ги преодоляваме, а като премахваме нуждата от тях, чрез елиминиране на емоционалните им корени.


От Джун Кембъл - практикуваща ТЕС

Наскоро ми се случи нещо което мисля, че трябва да споделя. Аз не съм ТЕС терапевт. Сама научих ТЕС и практикувам основно върху себе си. Това за което ще разкажа вероятно не е новост за професионалистите. Но за мен то бе доста изумително. Аз изпуших последната си цигара през 1987г. след като лекарите ми казаха, че имам начален стадий на белодробна детериорация. Аз бях заклет пушач 22 години и пушех по два пакета цигари на ден.

През изминалите няколко месеца (това го подчертавам за да наблегна на необходимостта от постоянство и упоритост)аз практикувах процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ. (описана е в книгата) и започнах да развивам силна чувствителност към протичането на енергията в тялото ми. Осъзнах, че голяма част от енергията която освобождавах бе свързана с белите ми дробове. Всеки изблик на освободена енергия предизвикваше силна кашлица която започваше все по-дълбоко и по-дълбоко в дробовете ми. За мен това бе добър знак.

Тази сутрин, след като ТЕСвах нещо друго (забележете, че Джун не е работила конкретно върху проблема с дробовете си, върху емоционални проблеми от привидно друго естество, но всъщност всичко е било свързано) аз започнах силно да копнея за цигара. А не бях изпитвала желание за пушене от години. Сега направо чувствах вкусът на тютюна в устата си, усещах мириса на цигарения дим, челюстите ми се стегнаха както преди, когато засмуквах жадно цигара. Аз веднага започнах да ТЕСвам:

"Въпреки че изпитвам този странен копнеж за цигара........." и изведнъж ме заля поток от гняв и тревожност. Започнах да крещя: "Не ми отнемай цигарите, не ми отнемай цигарите!", а вкусът на тютюн в устата ми се усили неколкократно.

Продължих да ТЕСвам докато този енергиен изблик на гняв отшумя. (много важен момент - трябва да продължаваме да прилагаме ТЕС в момент в който емоциите или болката се усилят защото точно така най-бързо ще ги елиминираме). След като се освободих от гнева аз осъзнах че на подсъзнателно ниво аз бях натрупала тонове гняв срещу принудителният отказ от никотина, както и стрес и страх свързан със неприятните усещания в периода непосредствено след отказа му. (логичното осъзнаване на връзките между емоциите и физическия проблем в повечето случаи настъпва след като емоциите бъдат елиминирани.)

Продължих да прилагам ТЕС с фрази като:
"Мразя хората да ме карат да излизам навън за да пуша"
"Аз наистина копнея за цигара сега"
"Толкова ми липсва миризмата на тютюневия дим"


Още емоции изплувах на повърхността и накрая дойде просветлението, че една от причините да започна да пуша на 18г. бе желанието да копирам баща си, когото много обичах и който пушеше през по-голямата част от живота си. Да спра да пуша за мен подсъзнателно бе означавало не само да премахна зависимостта си от никотина, а и да прекъсна връзката с починалия си баща.

ТЕСнах с фразата: "Въпреки че аз предадох баща си..........", което предизвика появата на неизчистена скръб по неговата смърт, преди много години. Когато премахнах и това чувство копнежът ми за цигара изчезна а с него изчезна и вкусът на тютюн в устата ми.

Предлагам на всички които се борят със зависимости да ТЕСнат евентуални емоции свързани с вредните им навици, дори ако волево са преодолели зависимостта си отдавна, като мен. Ще пробвам дали ще получа подобни резултати като ТЕСна емоциите свързани с неизброимите диети на които съм се подлагала през годините, както и опитите ми да откажа кафето.
Успех!
Джун Кембъл


От Иван
Както виждате и в този случай, преди ТЕС, едната зависимост (цигарите) е била преодоляна само за да бъде заместена с друга (храна и кафе).
Сега с ТЕС аз твърдо вярвам, че Джуд ще може да се освободи от всичките си вредни навици.
И накрая искам да подчертая, че да се освободиш от зависимост не означава да се лишаваш. А да имаш избор.
Т.е. ти винаги може да се върнеш към вредния навик, ако решиш, че това искаш. Но може и да го премахнеш.
Докато преди това не си имал избор, тъй като си му бил роб и никакви усилия на волята не са били способни да те совободят от него.
След ТЕС си свободен да избираш.
А какво ще избереш зависи само от теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор