ТЕС за бебета

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

ТЕС за бебета

Мнение от ivangp »

От Дебора Милър

Работих с моята приятелка -Катлийн по време на бременността й, по време на раждането и след това с нея и с бебето й. Има много примери за това как ТЕС може да се използва за майката и детето. Ето няколко свързани с Катлийн и дъщеря й и един свързан с друга майка и нейното бебе:

Настройка на ритъм на сън на бебето.

Бебето на Катлийн спеше прекрасно през деня, но се будеше нощем. За младата майка това може да е проблем. Ние решихме да направим ТЕС за бебето с намерението да променим ритъма на съня му. Ние започнахме с фрази деклариращи, че тя ще се пренастрои бързо и лесно към желание за сън през нощта. А също и, че ще увеличи за няколко дни времетраенето на съня си от 2-у часови интервали на 3 часови, а за няколко седмици на 4 часови интервали. Ние включихме и фрази които утвърждаваха, че тя (бебето) ще направи това за да влезе в ритъм с майка си, така че майка й да се чувства отпочинала за да може да се грижи по-добре за нея. Тъй като това е нормалното време за сън на повечето хора. Също и че колкото повече расте, толкова по-дълго тя (бебто) ще може да се чувства сита и няма да има нужда от често кърмене, като същевременно се чувства сигурна и знае че винаги ще има достатъчно мляко, когато е гладна и че мама винаги ще е там когато тя има нужда от нея.

Ритъмът на сън на малката дъщеричка на Катлийн се промени доста бързо. Тя премина на едно събуждане за кърмене нощем, което даде на Катлийн достатъчно време за сън и почивка през нощта без чести прекъсвания. Това помогна и на двете да постигнат чудесен общ ритъм.

ТEС помага на бебе против газ и лошо храносмилане.

Когато дъшеричката на Катлийн бе на около 3 седмици тя често се разплакваше защото имаше нужда да се уригне или да изпусне газове, но не можеше. Тя бе неспокойна, разтревожена и като че ли получаваше колики. Ние направихме ТЕС за нея. (виж Прокси ТЕС във форума – ТЕХНИКИ)

Аз казах реплики като: моето тяло знае как да произведе необходимите ензими за да храносмила по-добре; Аз знам как да изпускам газ и в двете посоки. Аз знам как да суча без да гълтам толкова въздух, че да се налага после да го изпускам под друга форма. Няма нужда да бързам. Винаги има достатъчно мляко за мен. Аз храносмилв всичко с лекота. И т.н.

От тогава нататък тя нямаше проблеми с изпускането на газове, стомашните й проблеми бяха сведени до минимум и се хранеше отлично.

ТЕС изчиства газове, проблеми с храносмилането и страх.

Бебето на една моя приятелка също имаше колики. Когато бе на две седмици то имаше паразити. Даваха му лекарства за тях, но лекарствата раздразниха стомаха му. Той (бебето) също много се страхуваше. Искаше винаги да е с майка си. Плачеше винаги когато някой друг го вземеше в ръце. Между другото – той бе роден с Цезарево сечение.
Когато аз работих с него той бе на 7 седмици. Бебето лежеше на леглото, а аз и майката седяхме на ръба на леглото докато аз почуквах по точките му. По-същество, аз направих абсолютно същата процедура както и с дъщерята на Катлийн. – „Той не може да храносмила добре. Не е нужно да има паразити. Той знае как да изпуска газове. Тялото му произвежда необходимите за добро храносмилане ензими. Той е обичан. Той може да бъде тих и спокоен. Той е в безопасност независимо кой е с него. Родителите му го обичат. И т.н.

Майката ми каза, че от обяд на следващия ден бебето й е можело да изпуска газове, успокоило се е и е спряло да плаче когато някой друг го държи.

ТЕС изчиства конюнктивит при майката и бебето.

Катлийн ми се обади една вечер много разтревожена защото по-рано през деня бе забелязала ранни симптоми на конюнктивит у дъщеричката си. Бебето бе на около 2 месеца по това време.
Катлийн бе забелязала суха подутинка в окото на бебто. По-късно то се бе зачервило и започнало да сълзи. Тя бе правила ТЕС сама за това през деня и нещата се бяха подобрили, но симптомите не се бяха изчистили напълно и затова тя ме помоли за помощ. Ние отново направихме ПРОКСИ ТЕС за бебето по телефона (ТЕС обикновено работи също толкова добре по телефона както и при личен контакт) върху типичните симптоми на конюнктивит. Изглежда имаше подобрение.

Тъй като Катлийн имаше често пристъпи на конюнктивит, тя се чувстваше ужасно виновна, допускайки че може би тя е заразила дъщеря си. Всъщност Катлийн бе имала пристъп на конюнктивит 2 седмици преди този инцидент.
Аз я попитах – Какво се случваше в живота й, което тя не искаше да вижда

Бележка от Иван: Страхотен въпрос. Повечето проблеми с очите са свързани с някакви проблеми които хората не искат да виждат.

Тя бе ядосана на бащата на детето и на своите чувства относно положението. Тя не желаеше да говори с него за това. По същество – имаше неща относно партньора й които тя не искаше да вижда (да признае). След като ТЕСнахме тези проблеми (с партньора й) тя погледна отново дъщеря си и за нейно удоволствие откри, че окото на бебто бе много по добре.
Ние продължихме с ТЕС, но този път темата бе – Намиране на решение на проблемите. Ние използвахме фрази утвърждаващи, че тя има яснота по въпросите и че сигналите които приема от партньора си са недвусмислени. Около 5 минути след като приключихме с ТЕС партньорът й се появи. Тя успя да поговори с него и да му изложи ясно своите чувства и виждане по отношение на техните проблеми. На скледващата сутрин конюнктивита на дъщеря й бе изчезнал напълно.

Ако работите с деца опитайте се да направите връзка между техните проблеми или болести и средата в която живеят. Отношенията в семейството. Много често проблемите между родителите се отразяват в поведението и здравето на децата им.

Бележка от Иван: Децата са много чувствителни и попиват интуитивно всичко което се случва около тях. Изчистете собствените си проблеми и може с изненада да установите, че децата ви боледуват много по-рядко.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много полезна статия.

Мисля да пробвам това с пренстройването на съня, но за себе си :)

За ТЕС по телефона - как се прави - в смисъл - казваш на човека - направи еди какво си, кажи еди какво си или...?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Arethuse написа: За ТЕС по телефона - как се прави - в смисъл - казваш на човека - направи еди какво си, кажи еди какво си или...?
ДА
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Тонито
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Сеп 2006 17:14
Местоположение: София

Мнение от Тонито »

Да ви кажа аз откакто съм бременна ТЕС ми действа само с едно кръгче. Преди можеше да мине половин час преди да се отпусна, за да подейства, сега не. Едно кръгче и проблема изчезва. На беба определено й харесва.
If you always do you have always done, you will always get what you have always gotten.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

На мен някак не ми се отдаде да правя прокси на моето бебе. Но откакто всяка вечер като заспи му минавам по няколко пъти по точките, имам едно много спокойно, усмихнато и положително бебе :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор