Кошмари

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Кошмари

Мнение от ivangp »

От Айлийн Нобълс

Ето един много интересен случай на работа с ТЕС и сънища.

Когато Джейн дойде в офиса ми тя ми разказа, че от 2 години я измъчват два повтарящи се кошмара. Тя бе депресирана, имаше сърдечна аритмия и страдаше от временни панически атаки. Тя отчаяно искаше да се освободи от тези сънища които я тормозеха от години.

Първият сън бе свързан с тоалетни.
Джейн сънуваше че ужасно и се ходи до тоалетна, но всяка тоалетна в която влиза се оказва препълнена с мръсотии и тя не може да я използва за да облекчи стомаха си. Тя отчаяно тича от една в друга тоалетна за да открие все същата картинка. И така напрежението в нея расте докато не се събуди обляна в пот и с неравномерно биещо сърце.

Вторият сън бе кошмар в който тя бе преследвана от човек в тъмни дрехи , който изглежда като «чужденец».
Тя се опитва да избяга от него и да се скрие зад храсти и къщи, но той винаги успява да я намери и щом го чуе да се приближава тя побягва отново. И така докато не се събуди трепереща, потна и с препускащо в неравномерен ритъм сърце.

В личния си живот Джейн бе много пасивна. Съпругът й, за когото бе женена много години, бе много умел с думите. Той успяваше да я да я обвини и унизи за всичко което не вървеше гладко в семейният им живот.
Джейн никога не му повишаваше глас. Тя преглъщаше сълзите и гнева си година след година. И така тя започна да получава панически атаки и сърдечна аритмия.

Джейн настоя да започнем сесията с работа върху кошмара с тоалетните, макар че аз бих желала да се съсредоточим върху страхът и да изкаже мнението си открито пред съпруга си и върху подтиснатите й болка и гняв. Но уважих желанието й , тъй като „Всички пътища водят към Рим”.

Започнахме с настройки като:

"Въпреки че имам тези отвратителни и тревожни сънища, аз съм ОК и съм все още страхотен човек."
"Въпреки че тези сънища се опитват да ми кажат нещо, но аз не слушам, това е ОК и аз съм готин човек, въпреки всичко.”


Продължихме по точките с:

"Аз носих много боклук в себе си, който натрупах през годините като си мълчах и не надигах глас за да изразя мислите и чувствата си."
"Този боклук иска да излезе от мен и заслужава да бъде изхвърлен в тоалетната."
"Може би тоалтните ми преливат защото аз не съм се освободила от боклука в мен."
"Подсъзнанието ми подсказва, че трябва да се освободя от този боклук, но аз изглежда не мога да го направя."
"Всеки път когато намеря някое място и се опитам да се освободя от мръсотията в мен, то се оказва препълнено. И аз отчаяно се нуждая от облекчение, но не мога да го направя и това ме паникьосва."
"Аз осъзнавам, че нуждата ми да освободя всичко натрупано в мен е много важна."
"Преливащите тоалетни са огледало на вътрешното ми състояние."
"Готова съм да освободя цялата си болка и гняв като кажа на мъжа ми как се чувствам."
"Нямам нужда от тези тоалтни сънища повече, тъй като освобождавам натрупаните си емоции."


Ние поговорихме за това, че тя трябва да обясни на съпруга си как се чувства. Тя реши, че не заслужава да бъде обвинявана постоянно и да й говорят с такъв тон.
Накарах я да си представи, че му обяснява спокойно гледната си точка, като същевременно я накарах да потупва точката си. Тя каза че това й изглежда естествено и лесно сега. Ние приложихме ТЕС за освобождаване от стари обиди и кавги докато тя се почувства свободна от заровените дълбоко емоции.

Тя направи още един кръг по точките с фразите:


"Ако имам нови сънища с тоалетни, те ще бъдат чисти и свободни за да мога да продължа да се освобождавам от всичкия натрупан в мен боклук."
"Сега аз мога да се изразявам свободно и да се отнасям към себе си с любов и уважение."
"Чувствам се добре когато изразявам чувствата си. И аз заслужавам да се чувствам така."
" Като изразявам чувствата и мислите си аз нямам вече нужда от аритмия. Сърцето ми и любовта ми стават по-силни сега."


Аз тествах Джейн с Приложна Кинезиология (мускулен тест) и тя бе силна на Избирам, Позволявам и Заслужавам. Ако някой от тези области бяха показали слабост ние щяхме да продължим да работим върху тях с ТЕС. Аз мисля че е много важно да работим върху тези сфери във всяка една обласат от живота си.

След това ние се концентрирахме върху сънят с преследването.
Аз обясних на Джейн, че всеки тъмен човек, който ни заплашва или преследва в съня ни е символ на част от нас самите, която не сме извадили на светло все още.
Казах на Джейун да използва следните фрази:

"Въпреки че тези сънища в които съм преследвана ме ужасяват, вероятно те са и начин да си помогна, и каквото и да се опитват да ми кажат аз мога да обичам и уважавам себе си въпреки всичко."

По точките:

"Това чувство да съм преследвана ме ужасява."
"Този човек изглежда толкова тъмен и страшен."
"Какво ако този тъмен и страшен човек е всъщност част от мен, която не искам да видя?"
"Какво ако този тъмен и страшен човек има нужда от помощ?"
"Вероятно този страшен човек е всъщност част от мен."
"Какво ако призная съществуването на тези части от мен, които досега съм държала в мрак."
"Може би ще позволя на целия и гняв да излезе на повърхността и ще се освободя от него."
Използвахме пълната рецепта. Когато Джейн стигна до малкия си пръст тя използва фразата:

"Прощавам си за всичките си ужасни мисли, които съм имала по отношение на съпруга си и които съм натрупала в себе си. Аз си прощавам, както прощавам и на съпруга си за поведението ни и за това с което сме допринесли по какъвто и да е начин за моята болка.”

На ръба на дланта:

"Аз разбирам, че съпругът ми направи най доброто на което бе способен, изхождайки от ограничената си мъжка гледна точка."
"Аз знам, че той ме обича."
"Ако той бе благословен с моята чувствителност, той бе се държал различно, но той избра да бъде себе си."
"Нуждая се от това той да е такъв какъвто аз искам да бъде, как се осмелява да се държи както той си иска, вместо да прави каквото аз искам?"
"Какво му дава право да прави всичко по свой начин?"
Тя започна да се смее.

Следващата настройка бе:

"Въпреки че имаше моменти в които ми идеше да го удуша, това е ОК, аз мога да се обичам и уважавам въпреки това."

Тя не бе споменавал тези мисли пред мен, но след това си призна, че ги е имала от време на време.

Пълна рецепта:

"Аз мога сега да се освободя от цялата си вина скоято се наказвам за всички тези мисли. Аз нямам нужда да подтискам емоциите си повече. Готова съм да изразявам мнението си на висок глас."
"Аз съм наистина страхотна и бракът ни ще се подобри от тук нататък
„Сега след като освободих гнева си, аз мога да отворя сърцето си за повече любов към съпруга си."
"Животът може само да става по-добър."
"Готова съм. Никакви кошмари повече. Нямам нужда от тях вече."


Джейн бе подтиснала сексуалността си през годините. Нейното извинение бе менопаузата, а истинската причина – подтиснатия гняв.
Прекрасно бе да получа телефонно обаждане от нея след една седмица и да узная, че тя не бе имал повече кошмари с преследване. Тя бе имала сън с тоалетна в който тоалетната бе чиста и функционираща.
Джейн се чувсташе сега също толкова игрива и секси, както когато се бе оженила за съпруга си. Тя не бе имала никаква аритмия след последната ни сесия.

Сънищата ни са винаги наши приятели. И ако те са страшни, след като веднъж разберем посланието им и се освободим от подсъзнателния проблем, те няма повече да ни безпокоят с намеците си. ТЕС предлага най –бързия начин , до която съм се докосвала, да използваме информацията, която ни поднасят сънищата ни за освобождение и развитие.

Любов и Светлина,
Айлийн Нобълс
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор