Рак и много повече.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Искам да цитирам една статистика от филма Храната е от значение:
Това е за една година и ракът заедно със сърдечно съдовите заболявания са топ убийците на Америка
39 000души умират поради ненужни операции и други грешки в болниците
80 000 умират поради инфекции в болниците
106 000 умират от странични ефекти на лекарствата

Сърдечно съдови заболявания=654 486
рак=553 888 починали
Модерната медицина=225 000

Намерете го този филм който не го е гледал!
Ето тук други филми които се препоръчват и си заслужава да се гледат:
viewtopic.php?t=259
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

гената написа:А и искам да кажа,че като човек който използва и прилага нейните открития аз съм твърдо за това,че те лекуват и премахват следствието,а не причината!
Би ли казал кое от нейните открития прилагаш? Запер? Интересно ми е, защото и аз като Иван смятам, че бактериите са полезни за тялото и според ГНМ, те се включват в лечебния процес по време на леч.криза.
Например лечебната фаза на рака на белия дроб е или пневмония или туберкулоза. Ако човек е ваксиниран срещу туберкулоза, тогава ракът не може да бъде разграден поради липсата на тези бактерии и той се капсулова. Затова и 40 % от туморите се откриват капсуловани при профилактични прегледи. Аз продължавам да твърдя, че според мен организмът е прекрасна самолекуваща се система и не е правилно да се намесваме по такъв безогледен начин чрез ваксиниране или избиване на бактерии и паразити.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: Би ли казал кое от нейните открития прилагаш? Запер? Интересно ми е, защото и аз като Иван смятам, че бактериите са полезни за тялото и според ГНМ, те се включват в лечебния процес по време на леч.криза.
Например лечебната фаза на рака на белия дроб е или пневмония или туберкулоза. Ако човек е ваксиниран срещу туберкулоза, тогава ракът не може да бъде разграден поради липсата на тези бактерии и той се капсулова. Затова и 40 % от туморите се откриват капсуловани при профилактични прегледи. Аз продължавам да твърдя, че според мен организмът е прекрасна самолекуваща се система и не е правилно да се намесваме по такъв безогледен начин чрез ваксиниране или избиване на бактерии и паразити.

Иване, ако и ти смяташ така /т.е. че бактериите и паразитите са полезни/ защо ни е тогава да пием ММС? Нали и ти каза, че го пиеш.

ММS - чудотворна минерална добавка
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз лично го пия по две причини.
Първо - защото аз не знам как действа ММСа, т.е. дали убива бактерии и т.н. Че убива бактерии смята откривателят му.
А твоят въпрос е основан на тезата, че ММСа убива бактерии. Аз дори не знам дали има позитивното действие, за което четем в интернет. Четох много за него и реших, че е интересно да се опита. Ако има позитивно действие, на мен лично не ми пука какво смята някой или какво смятам аз. Важното е да действа. А ЗАЩО И КАК ДЕЙСТВА оставям на други да си блъскат главите.
А и всеки, който предлага да платиш само ако видиш ефект, печели моите адмирации и доверие. А Дйим Хъмбъл го прави. Поне в санаториума си.

Но да вземем и Хулда Кларк, например!
Понеже за нея се говореше по-горе.
Има ли хора излекувани по нейния метод?
Ако вярваме на това което четем в книгите и в интернет, има такива хора.
Значи методът й работи. Поне за някои хора. Т.е. за тези, които са се излекували.
Дали работи поради причините, които тя изтъква и по начинът по-който тя е написла, че работи, е съвсем друг въпрос. :idea:
Т.е как и защо работи, аз не знам. мисля си, че и тя не знае.
Но това е дискутирано в други теми. :)

Второ - не мога да го предлагам (ММСа) на някого, ако не съм го пробвал. Най-малкото за да съм сигурен, че няма да е отровен. :shock:

На мен лично не ми е нужен. Просто ми е интересно какъв му е ефекта.
За някои хора може да е животоспасяващ по ред причини. За други може и да не е.

Никъде не съм писал, че трябва да се пие ММС!
Само написах, какво съм чел. Къде може и други да прочетат същото и че го имам в наличност. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Ако има позитивно действие, на мен лично не ми пука какво смята някой или какво смятам аз. Важното е да действа.
А как ще разбереш дали действа, когато
На мен лично не ми е нужен.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ако кажа,че доста хора които са се излекували по някакъв алтернативен начин почти не споделят как и с какво,особенно в интернет няма да оспорите това мое мнение предполагам?
Дори и да е имало някакво подобрение и изчезване на тумора,имайки предвид хроничният характер на рака,след време той ако се появи,то този човек ако преди време е писал някъде,връзката неминуемо се губи и няма как да се разбере какво се случва след година,две или повече!
На нас в момента не ни остава нищо друго след като имаме някаква информация и достъп до друг тип алтернативно лечение да опитаме и с него,доверяваме се на информацията която четем и ако има хора които са опитали тези методи.
Дори и Хипократ е вярвал в това,че човешкото тяло има вордена способност за самолечение!
Принципа на биорезонанса е метода който ползвам и ето един линк от който можете да се запознаете с откривателя му:
http://www.voininatangra.org/modules/xf ... icleid=278

Запера е откритие на Хулда Кларк и искам да уточня,че баща и е бил помощник на въпросният д-р Райф,а не както ми каза една жена,че Хулда Кларк е откривателя на този метод,стана ми смешно че човек който предлага запери не познава историята на тези открития и е лесно да се разбере само ако види годините за които се споменава за единият и другият,че няма как да е така.
Списъците и честотите на Хулда Кларк са на вредните за човека паразтити!
Искам да уточня нещо,че лекарствата които пие човек също убиват много полезни за храносмилателният процес бактерии!Факт който малко хора осъзнават и разбират!
Не искам да изпадам повече в подробности,ако има някой желание да търси информация и чете!
Аз съм се убедил в тези методи с които работя,че помагат,но се убеждавам и в това,че работейки с ТЕС за емоционални проблеми настъпа промяна и на физическо ниво.Определено сега наблягам повече на него и го препоръчвам!
Нека не влизаме в полемики от това кой какво е чел и видял в интернет,а се базирайте на личен опит и практика!
Не отричам,че това което съм чел и знам е някаква добра база за една бъдеща работа,но най вече всичко зависи от самият човек,дали е готов да тръгне по пътя сам да се справя със болестта си!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Относно и ММS искам да кажа нещо,защото виждам,че малко един вид нападате Иван с неуместни въпроси!
Всеки паразит си има някакви характерни особености,примерно знам че повечето бактерии и вируси не могат да живеят в кислородна среда,а след като е установено че дадено нещо помага и по някакъв начин убива тези паразити,то съответно от човека който е забелязал,че действа един продукт явно е имал предвид,че ако наистина убива вредните трябва да си даде сметка,ами това дали не пречи на полезните?

Ако имаме например тема по литература на тема Под игото!Аз пиша моето виждане и разбиране по темата,учителката ни оценява по нейното си,а само Иван Вазов може да каже,кой е писал най правилно,ето това е сега и с тези въпроси същата работа!
Топлата вода е открита отдавна,само остава да я патентовате! :roll:
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

гената написа:Относно и ММS искам да кажа нещо,защото виждам,че малко един вид нападате Иван с неуместни въпроси!
Гена, как реши, че нападаме Иван, нямам идея!

Кое му е неуместното на въпроса ми, след като e следствие на силогизъм - логика /силогизъм - логическа формулировка, която съдържа първи член, втори член и извод, основаващ се в/ху съответствието м/ду двата члена/

Когато силогизмът е логика двата члена се съгласуват, както в случая:

1 член. Паразитите и бактериите са полезни за тялото /според ГНМ. Аз не знам дали е така, дори смятам, че не е, щом човек не се чувства добре в тяхно присъствие/
2 член. ММС убива паразитите и бактериите /според всички източници, които съм чела/

Извод: ММС убива полезни за нас неща и може би не е добре да се приема.

Пример за силогизъм - нелогика:

1. Гената има косми по брадата
2. Всички мъже имат косми по брадата
Извод: Гената е мъж


Това е нелогичен силогизъм, тъй като Гената може да маймуна.
Нелогично е и ако си помислиш, че става дума за теб. :)

гената написа:Всеки паразит си има някакви характерни особености,примерно знам че повечето бактерии и вируси не могат да живеят в кислородна среда,а след като е установено че дадено нещо помага и по някакъв начин убива тези паразити,то съответно от човека който е забелязал,че действа един продукт явно е имал предвид,че ако наистина убива вредните трябва да си даде сметка,ами това дали не пречи на полезните?

Ако имаме например тема по литература на тема Под игото!Аз пиша моето виждане и разбиране по темата,учителката ни оценява по нейното си,а само Иван Вазов може да каже,кой е писал най правилно,ето това е сега и с тези въпроси същата работа!
Топлата вода е открита отдавна,само остава да я патентовате! :roll:
От всичко това не разбрах изобщо какво искаш да кажеш :)
Последно промяна от vqra на 18 Мар 2011 14:52, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ivangp написа:Аз лично го пия по две причини.
Първо - защото аз не знам как действа ММСа, т.е. дали убива бактерии и т.н. Че убива бактерии смята откривателят му.
А твоят въпрос е основан на тезата, че ММСа убива бактерии. Аз дори не знам дали има позитивното действие, за което четем в интернет. Четох много за него и реших, че е интересно да се опита. Ако има позитивно действие, на мен лично не ми пука какво смята някой или какво смятам аз. Важното е да действа. А ЗАЩО И КАК ДЕЙСТВА оставям на други да си блъскат главите.
Мисля,че Иван доста добре отговаря на въпроса ти което касае и много други хора,но явно човек чете това което му изнася или поне не иска да го разбере както трябва,не искам да се възприема това като един вид,че се заяждам!

А с метафоричното ми изказване накрая исках да подскажа,че ако някой иска да разбере повече неща за даденият продукт и за това кои бактерии убива,да се свърже с неговият откривател!
И пак да си го кажа,лекарствата също убиват много полезни бактерии в стомаха,но въпреки това лекарствата се пият и вземат от много хора!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MagicWoman написа:
Ако има позитивно действие, на мен лично не ми пука какво смята някой или какво смятам аз. Важното е да действа.
А как ще разбереш дали действа, когато
На мен лично не ми е нужен.
Ами много просто, като го дам на някой на когото е нужен и видя дали има позитивно действие. Върху себе си, семейството си, включително детето си съм установил, че няма вредно действие. :idea:
А преди да го дам на някого, на когото е евентуално нужен, трябваше да се убедя поне, че това, което аз му давам, не е с негативни странични или преки въздействия.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

гената написа: Принципа на биорезонанса е метода който ползвам и ето един линк от който можете да се запознаете с откривателя му:
http://www.voininatangra.org/modules/xf ... icleid=278
Д-р Райф изолирал вируса на рака?!

ИЗМАМАТА НА ВИРУСИТЕ

Д-р Щефан Ланка има докторат, посветен на откритието му на истински вирус в морската вода и следователно знае как да изолира реален вирус съгласно установените научни критерии. След откриването на този вирус той започнал да се интересува от ХИВ вируса и прочел всичката налична литература по въпроса. Направил наистина невероятно откритие – не само, че ХИВ вирусът не съществува, но и всички други вируси, за които се смята, че причиняват заболявания, като например, морбили (дребна шарка), паротит (заушка), рубеола и т.н.

„Единственият опасен вирус може да се намира само на вашия харддиск!” д-р Щ. Ланка
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Излишно явно написах,че ако иска някой да чете повече да си пуска в търсачките и чете в нета материали колкото иска човек!
Друг в въпроса с практиката и приложението на всичко което е описано!На писане и четене сме силни,ако с това се лекувахме много от тук които сме и не само,трябва да сме здрави и да не се разболяваме!
Темата е сериозна и не мисля,че подобни неща статии са от полза да бъдем полезни с това,което много хора тръгнали да търсят друг вид лечение са го чели.Малко се получава кой колко повече е чел или какво е намерил за четене като инфо.
Ако някой след като е чел толкова много и иска да докаже нещо,нека ми отговори всъщност какво е рака?И след като лекарите предлагат само своите методи и казват,че няма друго какво да се направи за лечение на рак,каква е причината за да се появи той?
Кой има интерес от това хората да са здрави и това носи ли пари?
Защо хората не вярват в това,че сами могат да се лекуват и не искат да повярват,че всичко е в техни ръце?
Не искам да чета нищо,чел съм и сега чета денонощно разни неща,но си отсявам най важното и това което мисля,че ми е важно и съществено,защото аз съм си аз!
Искам нещо който е направил напрактика и има резултати,това да се сподели и напише!
Въпросите които пиша,не търся отговор,а са повод за размисъл!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

За мен тази статия е не само важна,но и интересна че тук се споменава и за ТЕС и за много други неща,които лично мен отново ме карат да се замисля върху много неща:

http://gnm-bg.com/joomla/index.php?opti ... &Itemid=62

Надявам,че и на вас да окажат положително влияние тези факти и бъдат един добър пътеводител в решаването на даден проблем!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Само да отбележа, че това, което е написано за ТЕС в статията от горния линк е неправилен превод, който води до неправилни заключения. Изобщо от четене на няколко книги в оригинал, които после съм чел преведени на български (явно от хора, които и хал-хабер си нямат от материята, която превеждат, а просто си мислят че знаят английски) виждам как се изопачава информацията.

Във въпросната статия оригиналният текст е:
EFT or Emotional Freedom Techniques is a method that apparently relieves emotional stress by tapping on certain meridians with the fingertips. EFT community website “Re: Help to control re-growth of
benign brain tumor” is an example of how German New Medicine®, including the GNM-Therapy, can become distorted as a result of a misinterpretation of Dr. Hamer’s findings.


Правилният му превод е:
ТЕС или Техника за Емоционална Свобода е метод, който очевидно/явно (а не привидно, както е преведено в българския вариант) освобождава емоционалния стрес, чрез потупване с пръсти върху определени меридиани. ТЕС уебсайт - отговор: „Помага да се контролира повторния растеж на доброкачествен мозъчен тумор” е пример за това как Германската нова медицина, в това число и ГНМ терапията, може да се изопачи в резултат на грешните интерпретации на откритията на д-р Хамер."
(Тук оригиналният текст свършва, обаче в българският вариант е добавен текст с цел по нататъшно дискредитиране на ТЕС, който не е ясно от къде е взет, нито в какъв контекст е казан.)
В оригиналният текст се има предвид, че откритията на Др. Хамер са интерпретирани неправилно от различни хора. В случая с горния цитат, че се говори за повторен растеж на тумора, което според ГНМ не е вярно.

Изобщо цялата информация за хомеопатия, позитивни утвърждения, НЛП, ТЕС и т.н. в тази статия (българският превод) е пълна боза. Няма логика и последователност в изложението. Твърденията са необосновани. Става ясно само, че са против тези подходи.
Не им прави чест на създателите на бг сайта, това отношение и дискредитиране на алтернативни методи на лечение.

Аз лично съм абсолютно убеден, че ТЕС може много да помогне на хората в преодоляването на конфликта породил болестта, както и в омаловажаването на проблема, което в ГНМ се смята за основа на лечебния процес.

Всеки който желае може да си свали от тук http://learninggnm.com/documents/GNM%20 ... garian.pdf, безплатно PDF файла на български обясняващ основите на ГНМ.
Аз горещо ви препоръчвам да се запознаете с основните положения на ГНМ, особено на раково болните и други с животозастрашаващи болести, за да спрете да се страхувате. Защото страхът от диагнозата е това, което ви убива. Не симптоматиката. :idea:
Симптомите са следствие отново на негативни емоции в миналото. На емоционален шок. Като го отработите този шок по естествен път, с ТЕС или други психотерапевтични подходи ще настъпи и лечебната фаза, която също може да бъде криворазбрана и да доведе до нов страх и нови проблеми.
Затова - ЧЕТЕТЕ, образовайте се и мислете самостоятелно. Не се прекланяйте пред авторитети! Защото те не знаят всичко! Никой не знае всичко!
Включително и Др. Хамер. Информацията тук я давам с една цел. Да ви покажа една различна гледна точка. Възможности, които не сте подозирали. Те не са единствената истина. И гледната точка не е единствената правилна гледна точка. Просто се илюстрира многообразието от гледни точки, възгледи, вероятности и възможности.
Решения на проблемите ни винаги съществуват. Нужно е само да повярваме в това и да тръгнем да ги търсим.
Който търси намира.
Народна мъдрост.
Който само мрънка, детериорира.
Мое допълнение. :)
Последно промяна от ivangp на 22 Мар 2011 16:14, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз лично смятам,че ТЕС го може и за това продължавам да го предлагам на хората с които се запознавам,особенно с диагноза РАК!
Сега току що пристигам от една среща,с жена на 70г.Исках да разбера какво я мъчи и от какво страда,всичко свързано с емоционалното и състояние.Отговора и бе,че страда от болестите и от живота.
Аз и подсказах,че болестите ние си ги правим и ние сме виновни за всичко,а нейната реакция определено беше доста остра и ме попита,е как ние,този диабет от къде ми е?От миналата година е с диагноза рак на дебелото черво.
От тук нататък ми стана ясно,че няма как да промениш мнението и виждането на един такъв човек научен да мисли по един много за мен погрешен начин,но и съответно аз приех нейното мнение и разбрах,че не е нужно да я убеждавам в моите разбирания и виждания.Давам си сметка само,че доста години трябва да минат,за да се пречупи мирогледа и разбирането за живота който се е вкоренил в мисленето на много хора,а виждам и това колко повече хора заболяват от рак,което един сигнал че ние хората допускаме някаква грешка някъде,едни се доверяват на лекарите,други почват да търсят друго решение.
Дадох си сметка,че дори и книгите които има за този проблем,са това кой как се е справил и намерил решение да се справи с проблема,не означава,че трябва да тръгваме да правим това което е правила или Луиз ХЕй или д-р Давид Серван-Шрайбер,за който разбрах днес че е написал книга как се справя с рак на мозъка-"Анти рак" се казва.
Най важното е да се разбере,че това е един пример който показва,че човек сам намира начин да се справи с този проблем,но явно е важно да сме сигурни в себе си и да осъзнаем,че човек сам може да се справи и всички тези случаи,които явно са се развили благополучно във времето и са споделени само и само да извлечем полза от тях и всеки да види и прецени как да намери своят път към успеха!
В противен случай само можем да се разколебаваме и объркваме повече,но поне са един добър пример и пътеводител!

Относно това,че превода на посочената страница явно е с друга цел направен,винаги има хора които нямат интерес хората да научват неща,от които някой не печели пари!

Иване,допълнението ти което си направил е много точно и хубаво казано,наистина е гадно да чуеш тази диагноза и от лекарите по начин,по който по скоро гледат да те убедят,че решението на проблема са само те,с една единствена цела да те прилапат само и само да минеш през ножа,а те да си вземат паричките от операцията без да ти предложат и алтернативата да избираш и потърсиш друг вид лечение!
Публикувай отговор