Рак и много повече.

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Един човек, дето не е преборил рака, но странно защо изглежда като победител.Не, не че съм съгласна на 100% с това ,което говори, но коя съм аз, за да съдя, и имам ли право да съдя-НЕ!..ама е един различен и за мен впечетляващ поглед към темата.
Запис от шоуто на Опра Уинфри и краткия вариант на "Последната лекция" на д-р Ранди Пауш.


http://www.youtube.com/watch?v=pVh6SvpG ... e=youtu.be
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
clever
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Ное 2011 13:40

Мнение от clever »

MAG2001 написа:Един човек, дето не е преборил рака, но странно защо изглежда като победител.Не, не че съм съгласна на 100% с това ,което говори, но коя съм аз, за да съдя, и имам ли право да съдя-НЕ!..ама е един различен и за мен впечетляващ поглед към темата.
Запис от шоуто на Опра Уинфри и краткия вариант на "Последната лекция" на д-р Ранди Пауш.


http://www.youtube.com/watch?v=pVh6SvpG ... e=youtu.be
След като изгледах видеото си зададох 1 въпрос, на който искам да видя вашите разсъждения. Защо след като е имал прекрасно детство и доколкото описва живот с постигнати мечти, както и 3 деца(предполага се щастлив брак (за 3 деца мисля е нужен такъв)), та наглед страхотно емоционално здраве и в крайна сметка рак на панкреаса? Нали според ТЕС емоционалното здраве=на физическото такова, а според тази история се получава обратното? Как мислите?
Последно промяна от clever на 17 Мар 2012 17:43, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

clever, според мен самия акт на натъртване на това "колко съм щастлив", "дори пред смъртта си", която от своя страна е "неизбежна" и го "правя единствено за трима души- моите невръстни деца", въпреки че "мама и татко са много щастливи и дълголетни".... обяснява много. Другото можеш да го търсиш в ГНМ, за Биологични програми- рак на простата.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

clever:
Нали според ТЕС емоционалното здраве=на физическото такова, а според тази история се получава обратното? Как мислите?
Клевър, супер ти е въпроса според мен!ТЕС-на ли го?!
"Предполагаш" щастлив брак, понеже има три деца?!Възможно!Лично аз познавам мъж, който има 7 деца от 4 жени в четирите края на България, на пръв поглед и той е щастлив и аз му виках"Евала" ..ама каква е истината само той си знае!Съгласен ли си или?!
Според теб е имал щастливо детство, според мен цял живот се е борил за одобрението и обичта на мама.Ама това пак е предположение!Ти видя "наглед страхотно емоционално здраве", аз видях един човек примирил се с края и на който много много му е мъчно че ще умре преди да види децата си пораснали...ама това пак е мое придположение.
Защо той и Стив Джобс и Нана са избрали това-ми не знам, мога само да предполагам, а не искам, защото според мен няма смисъл, това е техният избор, това само те знаят, ако искаш точен отговор би следвало да питаш тях.Мен като съвършен егоист ме интересува моят избор. :D :D :D
Не, не че съм съгласна на 100% с това ,което говори, но коя съм аз, за да съдя, и имам ли право да съдя-НЕ

Но в тази последна лекция наистина има много да се види чуе и усети, това е лично мнение
Както и в статията на Иван за Рулон Гарднър.

Ама аз никъде не видях Ранди Пауш да е ТЕСал!

А да съдиш за емоционалното здраве на когото и да е, след като си го видял за 10-15 минути...ми меко казано ми се вижда несериозно.Да оставим на страна, че аз не бих искала да давам на никого оценки, присъди, етикети .. и прочие красоти.

Аз пък видях човек, оценил хубавото в живота си, човек който иска да остави на децата си точно това-най-хубавото в живота му!Което може и за ми се е привидяло, не спроя, ама така го видях :D

Според мен по-налижително за ТЕсане е защо пък точно този въпрос ти хрумна?!И защо точно това те развълнува и го подложи на обсъждане?!От което съответно следва логично въпроса"аз що ти се вързвам и ти се обяснявам" :D Аз отивам да ТЕСам, ти както искаш :D
Алиса:
P.S. Маг, Маджик е процесирана с ДП лично от Иван, но това знаеш лови противоположност, която е една от...
Мен пък , и аз да се похваля, Иван ме процесира не съвсем лично,почти лично, със съдействието Живка и Сузи, нека ти!!!Аз съм много доволна, искам пак..ама за сега нямаааа.... :wink:
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

clever, видеото не е достатъчно за да съдим за вътрешния свят на който и да е човек.

Алиса,
само да уточня, че според мен,
фокусирането върху негатива, поражда и размножава негативи, фокусирането върху позитива, поражда и размножава позитиви.
е вярно само в субективен аспект. Т.е. фокусирането върху каквото и да е не поражда и не размножава нищо в глобален аспект. Тъй като в природата всичко е дуално и поради това балансирано. Разбирай - негативите винаги са раввни на позитивите и едното не може да бъде размножавано без да се размножи другото.

Единствено във вътрешния свят на дадения човек се променя фокуса и той почва да вижда, да намира, в околния свят, пълен с всичко, все повече това, върху което се концентрира.
Което поражда илюзията, че благините или нещастията се множат. Но всъщност се променят само очилата, през които виждаме света.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ники:
Освен това още нещо. Според мен е правилно да се реагира спонтанно, дори с риск това привидно да не е по темата. Темата в този форум е точно една!
Аха, Ники, според мен си прав, съгласна съм за спонтанността, също така мисля че споровете не само са ненужни, ами на мен даже са ми много полезни, та все се вра като пеперуда на пламък там,но съмсъгласна и с това, че когато разговора тръгне извън конкретната тема/или под-тема в случая, щото темата на този форум наистина е една, ама има токова богатство на подтеми..че направо съм милиардер, откакто ви открих :D :D :D !!!/ наистина е по-добре да се изместим някъде, където няма да я спамим.
По-здрави!И На-здраве! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, това пак го връщам тук, защото в мелето си го отнесъл далеч от въпроса, който си ми задал точно тук! :wink:
Alisa
ivangp
Алиса,
само да уточня, че според мен,
фокусирането върху негатива, поражда и размножава негативи, фокусирането върху позитива, поражда и размножава позитиви.
е вярно само в субективен аспект
Естествено, нали всичко с което се борим тук е субективното, личната ни леща от крива да си я направим права, пак по нашите мерки, ама най-добре никаква, ни крива ни права, ами обективна...но това обективното го осъзнаваме с работата с времето. Така могат да се разглежда и въпросът с глобалното субективно (едностранчивото- неосъзнатото дуално), не с глобалното обективно (дуалното-осъзнато).
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
meriand
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Фев 2012 12:32

За рака, содата и Предизвикателството

Мнение от meriand »

След два месеца четене и учене из форума, имам и какво да предложа. Малко инфо за метода на доктор Симончини. Всеки който иска може да получи консултация на адреса му в Рим (Via della Maratona, 13). Телефонът и електорнният му адрес се намират в нета. Консултацията струва 150 евро. Оттам нататък евентуалните процедури, които не знам къде извършва, не видях манипулационна край кабинета му. Той прилага содата директно върху раковото образование, където е възможно разбира се/ чрез впръскване, промивки, катетри. При мен не бе приложмо така че ме подкани енергично да ме оперира негов екип в Белград срещу 11 000 евро, като ме увери,че това е най/добрата цена на пазара. Не искам да добавям подробности, само ще кажа че се наложи да ТЕСам една седмица за да си върна равновесието след тази среща. Споделям информацията защото видях, че има интерес, а май аз съм единствената засега българка, която се е срещала с въпросния доктор и разминала се с метода му.
Всъщност по -важната причина за поста ми е, че приключих току що едномесечно Предизвикателство към диагнозата ми Карцином на шийката на матката-доста напреднал, нещо се плашат лекарите да го оперират. Понеже не е заболяване с лесно анализиране...не мога т.е. да си насроча сама ядрено магнитен резонанс:)) не знам какъв е резултата по диагнозата. Но искам да споделя, че в емоционално отношение съм много по-стабилна и уравновесена. Енергията ми се повиши и изглеждам много по-здрава ...така се и чувствам! Преди Предизвикателството направих един цикъл лечебно гладуване по Ковачева и след захранването не се върнах към готвеното хранене. Храня се със сурови зеленчуци, ядки, студено пресовани масла, пресни сокове и много, много, много вода. Медитирам и практикувам Петимата тибетци. Взимам антиоксиданти. Не ми предизвика никакъв душевен катарзис-засега- ТЕСането. Но с лекота се справя с редките пристъпи на паника. От четенето из форума разбрах, че мога спокойно да продължа да Предизвиквам, но се питах дали това ще е по-силния подход или примерно Техниката на конфликта или на Избора? Какво бихте ме посъветвали изобщо в този случай.....
За да приключа първия си пост искам да кажа, че без рационална причина много вярвам в ТЕС и благодаря на Иван за споделеното знание и отзивчивостта и на всички вас, които пишете и споделяте резултати, болки и съмнения... Невероятна общност сте!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Един филм за фармацевтичните компании и рака:
Умирайки да зная-
Хората които печелят от рака,са повече от хората,които умират от него....
http://www.youtube.com/watch?v=VNiEr7Se2dU
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

14 – дневна диета за пречистване на кръвта
http://getstronger.biz.server17.host.bg ... ryvta.html
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

С помощта на преводача на гугъл виждам,че тук се пише и се обяснява за въпросната терапия на д-р Макс Гeрсън:
http://gerson.org/gerpress/the-gerson-therapy/
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.youtube.com/watch?v=apSyjRDQbps
Как рак изчезва за три минути.Това не е ново,но сега го открих с превод този клип.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://bnt.bg/bg/news/view/83544/oshte_ ... a_medicina

По повод репортаж на "По света и у нас" за център, в който лекари без необходимата квалификация незаконно лекуват онкоболни със спорен метод, който е извън всякакви медицински стандарти, Лъчезар Аврамов - управител на Медицински център за интегративна медицина, пожела да огласи своята позиция.

http://bnt.bg/bg/news/view/82595/nezako ... r_v_sofija
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

http://www.burgasnovinite.bg/Himioterap ... -raka.html
Това е още една статия за $ ползата $ от химиотерапията.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор