Шум в ушите Тinnitus

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
victory
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Мар 2008 13:43

Шум в ушите Тinnitus

Мнение от victory »

Бих искал да разбера дали ТЕС помага за този проблем. Причините за него са много и трудно установими а официалната медицина е почти безпомощна и дори безучастна а същевременно около 37 милиона американци го имат в някаква форма . Главните причините могат да бъдат: звукова травма, стрес, синузит или алергии, инфекции и катари, травма, вертиго, мениерова болест, оросяване, ушна кал, изменения и ушния апарат. Проблем комплексен и неясен дори според някои мистичен което е пълна глупост.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕС помага за всичко. Това означава, че помага и за шум в ушите. Т.е. мога да се обзаложа, че има хора които са се избавили от този проблем чрез ТЕС. Всъщност ако си на ТИ с английския, ето ти една статия за това как ТЕС е помогнала при подобен проблем. http://www.emofree.com/Articles2/tinnitus-progress.htm

Ако не си на ТИ с английския - накратко - клиентът е с 12 годишен проблем (24 часа на ден шум в ушите на ниво 6-8 по скала от 0-10). Лекарите са му казали, че проблемът е неизлечим. Човекът не е можел да спи, нервен, депресиран и раздразнителен е.След 6 сесии с терапевт (това го подчертавам за да наблегна на нуждата от постоянство, вяра и търпение у практикуващите ТЕС, т.е. да не се отчайват ако резултатите не са светкавични) в които са били адресирани главно вероятни емоционални корени на проблема шумът в ушите е изчезнал напълно.
Дали при теб ще помогне можем да разберем само след като приложиш техниката сам или с моя помощ.
Но шансовете ТЕС да ти помогне са поне 99%. Оставям 1% за всеки случай, тъй като нищо на този свят не е идеално и ТЕС все пак не е панацея. Но доста се доближава до нея. :D
Последно промяна от ivangp на 14 Мар 2008 23:46, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
victory
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Мар 2008 13:43

Мнение от victory »

Благодаря за окуражаването. Ще пробвам ТЕС.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Един успешен случай на премахване на шум в ушите.

Вчера ходих да видя един мой приятел, който се бе върнал за кратко в България. Той живее в Австралия. От дума на дума стана въпрос за баба му, която живее сама, на 82 години е и от около 20 години има шум в дясното ухо. Шумът е, според нейните думи, звънене. Получила го е след операция на главата. А операцията е била за премахване на кръвоизлив в лява мозъчна полусфера, който е довел до временна парализа на дясната част на тялото.
Забележете следното - лекарите са казали, че след операцията тя ще остане няма, глуха или сляпа.
Жената се е възстановила напълно, говори си, вижда и чува. Но това звънене я мъчи от тогава и го бе приела като нещо нормално. Само че в последно време слухът и бе взел да се влошава и трябваше да й се говори високо за да разбира за какво става дума. Първоначално тя отдаваше влошения си слух на звъненето, което според нея й пречело да разбира значението на казаното, (макар че чуваше че се говори тя не можеше винаги да схване точно какво се казва).
Аз бях разказал на моя приятел за ТЕС и й предложих да пробваме техниката с думите:
Я дай да пробвам да те полекувам малко с един мой прийом пък да видим дали ще стане нещо.

Т.е. нищо не съм й обяснявал за ТЕС, за меридиани, енергии и т.н.(това го казвам за да поясня, че при ТЕС няма плацебо ефект, знам че много хора си задават въпроса - Има ли го или не?)

Тя определи нивото на звъненето на 10 (но аз се съмнявам, че беше чак толкова високо, въпреки това, не я притисках за по-точно определяне на нивото)
Направихме една пълна рецепта с Настройките:
1 и 2 - Въпреки че ужасно ме мъчи това звънене в дясното ухо, което започна след операцията на главата ми................

3 - Въпреки че ужасно ме мъчи това звънене в дясното ухо, което започна след операцията на главата ми и което вероятно се дължи на тъпите доктори, които казаха че или ще онемея, или ще оглушея или ще ослепея, но те не знаят всичко, даже май не знаят нищо за моите възможности, защото аз нито ослепях, нито оглушах, нито онемях, справям се чудесно за 82-те си години, говоря си и си виждам добре, само дето това звънене в дясното ми ухо, което вероятно сама съм създала за да не чувам глупавата диагноза и присъда на докторите след опрецията ми пречи сега да чувам, по-точно да разбирам какво се казва. Носила съм това звънене със себе си толкова години, вече нямам нужда от него, доказах на докторите че грешат, и избирам да се освободя от него сега, за да мога да чувам по-добре гласовете на приятелките ми, внуците, правнуците и на всички хора които обичам.


Напомняща фраза:
Звънене в дясното ухо след опрецията на главата.

След тази единствена ОР звъненето което бе имала над 20 години изчезна напълно за мое, нейно и на приятеля ми удивление. :shock:
Да-а-а и аз все още се удивявам понякога когато ТЕС работи толкова бързо.

Способността й да чува/разбира това което се казва, ако се говори нормално( не на висок тон) обаче не се подобри значително. Направихме една ОР и за това, най-общо с:
"Въпреки че все още не разбирам всичко което се казва когато около мен говорят с нормален тон.............", но нямаше резултат.
(тук подозирам дълбоко залегнали вярвания за това, че е норамално да се влошава слуха на тази възраст, трябва да се подълбае в тази посока и да се пробват различни формулировки, но тогава нямахме време за повече работа).
Въпреки това тя бе страшно впечатлена. Окуражих я да използва ТЕС ежедневно за слуха си и за други проблеми, като главоболие и високо кръвно налягане и обещах да й изпратя книгата си за да усвои техниката.

Тя е жива и интелигентна жена, която обаче се е поддала на идеята, че е нормално на тези години слухът и здравето като цяло да се влошават. Постоянно повтаряше че вече е взела-дала, че всеки ден е подарък и т.н.
Емоционално е доста нестабилна и измъчена от това, че живее сама и всичките й роднини са по чужбина. Наскоро бе починало от отравяне и котенцето й - единственото живо същество за което се бе грижила и което й бе дарявало някаква нежност, обич и чувство за това , че е нужна на някого.
Изобщо доста материал за ТЕС, както и в живота на повечето от нас.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Стефанов
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юни 2009 17:17

Мнение от Стефанов »

Здравейте,попаднах на форума търсейки из нета информация по проблема.От 3 месеца съм със шум в ушите,от месец ме е поставена диагноза неврит на слухов нерв и назначена терапия със съдоразширяващи.След десетина дни чакане успях да закупя книгата във веригата на книжарници Пингвини Ст.Загора.Моля за съвет дали правя вярно упражненията
1НАСТРОЙКА.Декларация- Въпреки ,че нещо в ушите шуми,аз напълно и безрезервно приемам себе си.Повтарям го три пъти докато се масажират точките на ръката или лифните възли
2СЕРИЯ 1- потупвания на точките и повтаряне на напомнящата фраза - в случая думата шум.
Предварително мерси
п.с.-в книгата не намерих колко време да се изпълнява серия 1
daromi

Мнение от daromi »

Отдавна се каня да попитам, но нали не е мой проблем ...
Може ли да се помогне с ТЕС при вродена глухота при 16-18 годишна възраст и как да стане това? Доколкото разбирам няма наследствени фактори.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Стефанов написа:Здравейте,попаднах на форума търсейки из нета информация по проблема.От 3 месеца съм със шум в ушите,от месец ме е поставена диагноза неврит на слухов нерв и назначена терапия със съдоразширяващи.След десетина дни чакане успях да закупя книгата във веригата на книжарници Пингвини Ст.Загора.Моля за съвет дали правя вярно упражненията
1НАСТРОЙКА.Декларация- Въпреки ,че нещо в ушите шуми,аз напълно и безрезервно приемам себе си.Повтарям го три пъти докато се масажират точките на ръката или лифните възли
2СЕРИЯ 1- потупвания на точките и повтаряне на напомнящата фраза - в случая думата шум.
Предварително мерси
п.с.-в книгата не намерих колко време да се изпълнява серия 1
Препрочети описанието на техниката в книгата поне още 2 пъти.
Направи Предизвикателството за проблема си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

daromi написа:Отдавна се каня да попитам, но нали не е мой проблем ...
Може ли да се помогне с ТЕС при вродена глухота при 16-18 годишна възраст и как да стане това? Доколкото разбирам няма наследствени фактори.
Пробвай, може и да помогне. Направи едно Предизивикателство и пиши пак след месец!
Настройка- Въпреки че страдам от вродена глухота от.......години аз .........
НФ - вродена глухота от .....години
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Това като Прокси ли да го направя или да обясня на лицето какво трябва да си мисли, докато потупва по точките?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Обясни на лицето.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
victory
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Мар 2008 13:43

За тес

Мнение от victory »

Здравейте. Какво ще рече предизвикателство към проблема как така.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Виж Допълнителни техники - Предизивикателството. И по принцип чети повече преди да питаш. На въпросите ти вероятно вече е отговорено. Има и търсачка във форума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
acho13
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2009 12:41

Мнение от acho13 »

Здравей,Иване,

Аз получих проблема си известно време след като загубих работата си в края на месец февруари(тогава получих уведомлението,а иначе 2 месеца от 19 януари 2009 г чаках повикване).За пояснение - работя в обласста на сондиране за нефт в чужбина и графика ми беше 28 дена работа,28 дена почивка в България.Имах и сериозни планове,но уви....Докато съм в България,спортувам за поддържане на формата,в случая с плуване.На 54 г съм,но плувам по 2-4 км на ходене в басейна(Спартак).Една вечер ,било е средата на март,установих шум в дясното ухо.не му обърнах внимание.Мислех,че ще премине.Да,ама не - не премина,а аз влязох в един форум в интернет за шум в ушите и там се разказваше всичко друго,но не и как на някой се е излекувал от шума.На всичкото отгоре се цитираха лекари,че това е нелечим проблем и да се свиква.Е аз явно съм се разтроил от това и отидох при Джи-пито си.Тя ми измери кръвно 150/100.На другия ден след анализ на кръвта се оказа,че холестерола ми е в норма -5,6(повече е по западен стандарт,където било 5,2 май)На сърцето нищо,(правя и по 80 лицеви опори наведнъж) та явно проблема е на нервна почва.След преглед при ушен лекар и невролог се оказа,че нивото на шума в дясното ухо е 8 Hz и това не била много обнадеждаваща прогноза.Абе успяха лекарите,а и форума за ТИНИТУС-а да ми втълпят в главата някаква безнадежност , та сега и с нея трябва да се боря.Назначиха ми вливания на съдоразширяващи в ИСУЛ,а после ,след консултации там в Аудиология-та продължих 3 м3сеца на бетасерк-16 мг х 3 пъти на ден ,кавинтон 5 мг х 2 пъти на ден,за нервите деанксит около 10 дни сутрин и на обяд и витамини.Свършиха 3-те месеца на 20 юли,сега съм без лекарства до края на август.
За кръвното – когато го мерех с моя новозакупен апарат за около 90 лв,особено след като спрях кавинтона(съдоразширяващо лекарство) кръвното все на горна граница и повече 135-150/85-100.
Преди 4 дни прочетох ТЕС .Не ще и питане,започнах в движение да се ТЕС-вам въпреки предписанието да не се прави това преди прочитането на книгата.Започнах с кръвното - Настройка – Въп..........имам повишено кръвно налягане 150/100 заради загуба на работата в чужбина,аз.........Правя ТЕС,меря кръвно-ефект няма.И така няколко пъти.Пак нищо.На другия ден отивам при Джи-пито.Тя мери кръвно – 120/80.А сега! Аз първосигнално реших,че апарата 3 месеца ме лъже ,което на другия ден доказах.Но че имах кръвно ,мерено с друг апарат – 140/90 имах.Значи ТЕС работи за това кръвно.
Минах на шума.Въпреки че имам дразнещ и звънтящ шум в дясното ухо,аз.......след тестване нивото на шума на 7 чак на другия ден установих ниво 6.
Вчера бях за последно на плуване до 12,30 ч-2,5 км кроул за 48 мин,после на път за вкъщи ми позвъниха от чужбината и ми казаха,че ме връщат на работа.Не знам от това ли,от плуването ли дето плувах за време,т.е. напънато,шума стана ниво 7-8 даже.
Днес ще прегледам предизвикателството и ще го почна,тъй като то е за моя хроничен случай.
Иване,бих искал да си кажеш мнението за моя случай и ако трябва,бих искал лична среща за провеждане на ТЕС под твой контрол!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей Ачо! И добре дощъл сред ТЕСащите!
Браво и че спортуваш и си в такава завидна форма на тези години!
За кръвното - понякога резултатите от ТЕС се проявяват до 24 часа по-късно.
За шума в ушите - лекува се и е на нервна, по-скоро на емоционална почва. Според мен е свързан със съобщението за уволнението. ТЕСай тази случка с ТКФ. Иначе си прави Предизвикателството, но включи в настройката факта, че шума се е проявил след съобщението, че те уволняват.
Нещо от рода на:
Въпреки че имам този шум в дясното ухо откакто ме уведомиха , че ме уволняват..............
Или нещо от този сорт.
Покачването на нивото също е добър признак. Щом се променя значи нещо става. Не се плаши, че се вдига. Точно когато се вдига е най- добре да правиш ТЕС. След вдигането ще последва голям спад стига да не спираш да ТЕСиш.
Пиши като изчезне. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
acho13
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2009 12:41

Мнение от acho13 »

Здравейте отново!
Минаха 2 месеца. 2 месеца ТЕС-ам упорито като променях основната фраза и напомнящата фраза няколко пъти.Междувременно спрях (от 21.07.09) всички съдоразширяващи медикаменти,а също и бетасерка.
Получи се така,че нивото на шума сутрин,след около 1 1/2 месеца работа със системата ТЕС спадна на 1,а вечер на 4.Това ме укоражи много,тъй като знам интуитивно,че лечението ще е дълго и упорито,явно и грешките ми са били от дълго време.
Сега,след 2 месец на ТЕС-ване нивото за момента е по-високо от преди няколко дни - сутрин 3,вечер 6,но се надявам това да е временно а и може да е повече на психическа основа във връзка с моята работа,която получих отново и се надявам да е за дълго.....
Продължавам да ТЕС-вам и няма да се откажа докато не се изчисти проблема напълно.
Забелязах нещо особено - при работа с компютър нивото на шум в ухото ми се увеличава .Явно той е сериозен дразнител,но няма как засега да спра работа с PC-то,за съжаление.
Междувременно не спирам заниманията със спорт.Друго ,което промених беше начина на хранене /от 05/08/2009/ - спрях до голяма степен месото,минах на салата ,спрях алкохола / аз не пуша/.Все си мисля,че и това имаше основно влияние за намаляване на шума в ухото ми.
Съчетвам учасниците във форума с подобен проблем да не се отчайват,да вярват на системата ТЕС,да упорстват и ще има резултат.Най-малкото намаляване на шума ви е гарантиран.
Публикувай отговор