Шум в ушите Тinnitus

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Поздравления за упоритостта!
ТЕСа ли с:
Въпреки че
при работа с компютър нивото на шум в ухото ми се увеличава
................?
Ако не си, направи го!
И също така си помисли какво не би искал да чуваш на старата си работа?
Някой човек, някакъв определен шум и т.н.
Помисли в тази посока. ТЕСай всички отговори на тези въпроси които ти дойдат наум, независимо колко логични или нелогични ти се струват!
Упорствай и ще стане!
ТЕСай и като се върнеш на работа защото там може да има дразнители и причинители на проблема за които сега не можеш да се сетиш!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tetzi
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2009 13:41

Помага ли ТЕС за шум в ухото, главата?

Мнение от tetzi »

Какво представлява ТЕС и по какъв начин може да помогне за шум в ухото, главата?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
acho13
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2009 12:41

Мнение от acho13 »

Проблема с шума в ушите е проблем и за мене.Аз писах в този форум през месец Април 2009 г с ника Acho13. Тогава тъкмо бях взел решение да почна лечение на шума,пообнадежден от факта,че шума се беше появил твърде скоро и аз бях реагирал на втората седмица след известно изчакване и колебание.
В момента съм с проблема вече 9 месеца.Мога да се похваля,че засега нивото на шума при мене спадна значително - ако примерно в началото определях това ниво като 7-8 по скала от макс. 10,то сега вече нивото е 1-2 сутрин и 1-2 вечер.Може да се каже,че спада е огромен,а и облекчението за мене е огромно.От 7 дни обаче боледувам от някаква форма на грип или настинка,и забелязах,че вечер нивото на шума се вдигна на 4-5.Вярно,мислех след 1-2 месеца нивото да е спаднало на твърдо 1,а и така беше ,особено след Нова Година.
Ще попитате какво направих и с какво лекувам проблема ? Чаках момента на пълно изчезване на шума в дясното ми ухо и тогава щях да опиша какво правя за излекуването,ама този грип развали нещата.
За невярващите в решението на проблема ще кажа,че има светлина в тунела.Спадането на нивото близо 4 пъти е доказателство за това.
И така .... както писах във форума преди,бях си загубил работата и понеже работя в чужбина ,стреса беше огромен.Ужасно е да нямаш работа особено на моята възраст - 55 г. А аз се чувствам напълно здрав и работоспособен.В свободното си време спортувам,после все гледам да се занимавам с нещо полезно,но мисълта за липсата на работа и от там за бъдещето ми явно е била непрекъсната.Осъзнах,че проблема е явно емоционален.Нарича се страх от бъдещето - страхова невроза(това е моя диагноза).
Както писах преди във форума,обърнах се към лекари.Първо за моя изненада установиха,че имам повишено кръвно - 150/100.А аз плувах по това време по 4 км на тренировка! Да,ама и изпивах вечер от нерви по 200 ракия за успокоение .
Преминах през цялото лечение което някои от запознатите между нас знаят – бетасерк 3 пъти на ден,кавинтон сутрин и вечер,деанксит сутрин и на обед .За начало обаче бях прочел във форума , че се практикувало системни вливания на съдоразширяващи,особено ако всичко е станало скоро.Речено –сторено – общо практикуващия лекар ме изпрати при специалист УНГ ,а след разговор с този специалист решихме да започнем без забавяне вливания на съдоразширяващи в ИСУЛ.
8 вливания – по едно на ден между 14 и 21.04.2009.Не помня името на препарата,ама беше нещо „пента........” ,доколкото разбрах,стандарт за случая.И какво мислите – ефект никакъв.После под ръководството на доцент от ИСУЛ продължих 3 месеца споменатата рецепта от по-горе.До 22.07.09.Ефект огромна нула.След тази дата лекуващия лекар ми каза – сега спираш лекарствата,след отпуската ,в края на м.Август заповядай пак да решаваме как да продължим.
Трябва да отбележа,че все пак продължавах да си попийвам алкохол,да ям повечко месо и въобще стария начин на живот.
В този период ми предложиха една книга – „Техника за емоционална свобода” с автор Иван Петърнишки.В общи линии там се предлага система за третиране на собствените отрицателни емоции като източник на здравословните проблеми в човека.Между другото тази система ме научи и да пия доста повече вода – по 2-3 литра на ден.
Някъде около 09.08.2009 след запознаване започнах да работя по системата упорито,с употреба на вода и прекратяване на употребата на кафе,много месо,газирани напитки,алкохол.Може би за 1.5 месеца свалих кръвното без хапчета на нормалното 130-120/85-80.В един тефтер пишех всеки ден резултатите от наблюденията върху себе си,като кръвно налягане,ниво на шума по скалата от 0 до 10,броя на упражненията с техниката за емоционална свобода,накратко ТЕС.Случи се така,че и получих нова работа в чужбина,още по-хубава от старата.Самият факт обаче не премахна шума в ухото ми,както си мислех,но в този период нивото сутрин беше вече 1-2,а вечер се качваше на 3-4.Но това си беше цвете в сравнение с началото,когато шума се оценяваше от мене на ниво 7-8 и сутрин и вечер.
Междувременно през Октомври миналата година попаднах случайно на друга книга „Ключ към себе си” с автор Алиев(руснак от башкирски произход).В книгата се предлагат системи упражнения за емоционално разтоварване,нещо,към което аз упорито се стремях.Няма да ви казвам,че задължително е човек да се запознае и с труда на Джон Кехоу „ Подсъзнанието може всичко”.Тук се провокира работа със собственото подсъзнание с цел изкореняване на определен емоционален проблем с отрицателен заряд,а и други техники от областта на психо-обработката на съзнанието.
Стигнах след Нова Година по време на работа до нива 1 сутрин и 1-2 вечер и бях убеден,че пълния успех и победа над страданието ще е скоро.Обаче след връщането си в БГ на втория ден се разболях от някакво простудно заболяване,наложи се да пия аспирин с вит. С ,а после и Нурофен за премахване на простудата и ето ти вечерта на 4-тия ден от заболяването установявам повишен шум.Тренирам си емоциите в това отношение,но паника имаше или по-скоро разочарование от случилото се.ВЕДНАГА ПРЕСТАНАХ С ХАПЧЕТА,на другия ден нивото сутринта беше,1-2,вечерта 1-2,ама на другия ден вечерта отново 4-5.
Аз обаче си продължавам по пътя и няма да се отклоня от него.Вечер визуализирам пълно излекуване,а и среща с лекуващия ме лекар в ИСУЛ,на когото трябва да обясня как така без лекарства съм се оправил от Тинитус-а.
А и да ви кажа,като не се яде месо,а се набляга на салати –домати,краставици,лук,зехтин и ,да кажем сладка царевица и хляб килограмите от само себе си се намаляват.При мене с 8 кг,като твърдя,че никакъв фитнес не може да постигне такива резултати.Това го пиша за хората,особено жените,които се увличат по всякакви рецепти и медицински намеси,а истината била,че с пиене на вода и ядене на салати нещата се нормализират доста бързо.Това ви го казвам от собствен опит – преди премахване на месото бях 86 кг,спаднах с 8 кг на 78,нормално тегло за мене.
Споделям този опит за хората,които са се отчаяли от пиене на хапчета и други терапии.Няма полза според мене,преминете на алтернативно лечение на Тинитус-а,но все пак ,решавайки да прекратите вече назначено лечение,непременно се консултирайте с лекарят,който ви е назначил това лечение.
Ще държа форума в течение как се развива при мене заболяването.Искам още да кажа,че аз имам една от т.н. свободни професии и мога да си позволя по време на работа да спазвам определен начин на хранене и употреба на необходимото количество вода през деня. Това като пояснение.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Супер си Ачо. Браво за упоритостта и старанието.
според мен ако си поразнообразил ТЕСа, те.е да не си работил само за шума в ушите директно, а и за съпътстващите го негативни емоции, досега шума да бе изчезнал напълно. Предизвикателството е само начало. После може и понякога трябва да се разнообразява подхода.
Например:
............но паника имаше или по-скоро разочарование от случилото се.......
Тва ТЕса лиго?
Симптомите на грипа - температура, умора, слабост, и т.н. ТЕса ли ги?
Според мен не си.
А е трябвало.
Ако искаш да избегнеш лекарствата разбира се.
Всяка болест е знак от тялото да му обърнеш повече внимание.

Все пак резултатите ти са впечатляващи.
Просто те насочвам да поразнообразиш ТЕСането и да ТЕСаш всички негативни емоции, чувства и усещания които се появяват в ежедневието ти.
Дерзай и пиши как я караш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
acho13
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2009 12:41

За шума в ушите

Мнение от acho13 »

Наистина не съм ТЕС-вал това,прав си.Все пак аз останах с убеждението,че преминаването към друг обект за ТЕС-ване би трябвало да става само след изчистване на предишен проблем .....Така ли е или не и ако не е то аз мога да променя техниката и обета . Дай ми малко информация по въпроса.
Тези дни съм вече по-добре и шума тази сутрин беше на ниво под 1,сега , в 15.00 ч следобяд е 1+,т.е. минимален.Това като похвалване :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко може в ТЕС стига да дава резултати.
Препоръките са препоръки, а не закони или задължения.

Просто за известно време не ТЕСай шума в ушите, а всяка негативна емоция която ти се появи през деня - гняв, страх, омраза, притеснение, тъга, болки тук и там, умора, мързел и т.н. Сваляй ги под 1ца.
Т.е. всичко нежелано да се ТЕСа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
acho13
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2009 12:41

RE

Мнение от acho13 »

Ясно.разбрах начина !
acho13
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 08 Авг 2009 12:41

Мнение от acho13 »

Здравейте,

Никой нищо не пише във форума, какво става ?
Аз бях прекъснал ТЕС терапията за известно време, но от днес почвам отново да се боря с здравословния си проблем. Вярвам, че той донякъде е и психологически, така че ТЕС би могла да помогне !
unshakable
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Яну 2011 23:03

Мнение от unshakable »

Привет! Попаднах случайно тук. Изгледах и двата клипа от създателя и от шоута на Гала. На 19 съм и от няколко години след едно шумно събиране получих шум в ушите. Беше нормално мислех,че до ден два ще се оправи, на всеки се случва след дискотека, но това не отмина и до ден днешен. Пробах само с една две рецепти от един УНГ които не помогнаха и до там. Като чета коментари за Тинитуса по форумите ме отказаха да търся всякаква медицинска помощ, защото не видях хора справили се с проблема. Ужасно е един млад човек да страда от подобно нещо и да знае,че няма лек. Затова съм и още по-скиптично насторен и към това което чета в момента, но дали да не опитам. Ще се радвам ако някой сподели мнение относно шума в ушите и има ли резултат с ТЕС.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

TEС най-вероятно може да ти помогне. Иска обаче занимаване. Зависи от теб. А за шум в ушите, аз съм имал и съм се освобождавал от него .
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да unshakable, ако така започваш:
...не видях хора справили се с проблема. Ужасно е един млад човек да страда от подобно нещо и да знае,че няма лек. Затова съм и още по-скиптично насторен и към това което чета в момента,...
Най-вероятно няма да имаш положителен резултат. НО, ако първо изчистиш скептицизма си с ТЕС, до нула :D , след това, най-вероятно завинаги ще се оправиш от този шум. Още повече, че знаеш причината, точния момент, когато е започнал, а най-вероятно усещаш и емоцията съпътстваща те в резултат на шума.
Ха сега да видим
...но дали да не опитам
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
unshakable
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Яну 2011 23:03

Мнение от unshakable »

Ами трудно е човек да е оптимист като вижда толкова много хора опитали какво ли неи ти казват да свикваш и накрая да си оптимист до 100% от алтернативна медицина така да я нарека. Но ако това по-горе е истината това вече ми дава оптимизъм. Благодаря за отговорите. Ще опитам с показаното от шоуто на Гала като за начало. И ще чета още тук... :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D това е добре, но още по-обре ще е , да прочетеш книгата, за да си напълно запознат с точното място на точките и различните подробности за действие, като има и снимки. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
itspec
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Юни 2011 09:48

пример

Мнение от itspec »

Здравейте,
четох книгата, почти целия форум и прилагам методите. Срещмах тази тема и бих искала да попитам какъв пример за визуализация да ползвам за висикочестотен шум?
Освен, че мога да си представям повреден адаптер за лаптоп (сигурна съм, че издава такъв звук), къде в природата се среща, за да използвам "природна" 8)?
Публикувай отговор