Хронични проблеми - ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Привет!Дано да пиша на правилното място.
От 10 дни правя Предизвикателството-10чаши мин. вода-10 тесания(понякога 8, а понякога 11, като започна и понякога им губя бройката), с основна рецепта:"Въпреки, че имам невроза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от неврозата тук и сега" и напомняща фраза:"изчиствам се от неврозата и от всичките и симптоми и проявления", без да използвам сол.
...малко предистория:
В началото на годината започнах да тесам проблем, който ми беше останал от страховата невроза, която получих преди 3-4 год.Лекувах се с хомеопатия и почти всичко беше изчезнало само :когато съм навън имах постоянен повик за уриниране и от там дойде и страхът, че ще се напикая пред хората и започнах с основна рецепта по препоръка на Иван;"въпреки, че когато съм навън се страхувам, че ще се напикая, аз напълно и ..."Първия ден тесах около 10 пъти и вечерта преди да заспя като изплуваха едни моменти от миналото-когато баща ми ме наказваше ми беше много тежко и го изживявах гадно.На другия ден започнах да тесам"въпреки, че като бях малка баща ми ме наказваше, аз.."взе да се отприщва някаква злоба към баща ми и започнах да тесам и нея и спомените започнаха да изчезват(но мисля, че още трябва да поработя с това)
И така продължих да си тесам само по основния ми проблем.И дали от много тесане, но сега наскоро ми се отключиха доста от симптомите на неврозата:чувство на мравучкане в стъпалата и дланите, тежест в гърдите, топка в гърлото, затруднено дишане, разстроен стомах, усещане за паяжина в окото, гадене, понякога имам чувство, че ще загубя контрол над себе си и ще полудея, страх, че мога да нараня близките си.Започнах да тесам всичко това, тесах по 50-60 пъти на ден, може и повече.Взех да се изморявам и затова реших да започна с Предизвикателството.От както го правя много от изброените симптоми започнаха да изчезват, но ...ми се появи едно ужасно чувство за вина (не е постоянно, а понякога), започнах да тесам и него и сега един ден го им др. го няма, но когато имам време тесам и него.От една седмица съм със сенна хрема която уж беше излекувана, възможно ли е Тесането да я отключило или просто е от времето?За сега отказвам да тесам и нея, че ще ми стане много.А от 2 дни съм с болно гърло, болки в ушите и течащ нос, но тава го прихванах от дъщеря ми и в момента пия хомеопатични, а за предизвикателството се изисква да не се приемат лекарства, лошо ли е че ги пия?Забравих да спомена, че страхът ми от това, че като съм навън мога да се напикая почти изчезна, ще продължа и него да тесам, но сега съм само с предизвикателството за неврозата и чувството за вина.
Някакви препоръки и съвети ако имате, ще ми бъдат от полза.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здравей Zlati, според мен ти "се връщат" симптоми, защото не са били изчистени, а само оталожени или потиснати. Сега, когато правиш основно почистване на душата си те изскачат от кюшетата (включително и хремата). Продължавай и ако нещо те притеснява отдели му няколко ТЕСа. На прав път си.
Хомеопатията не е в противоречие с ТЕС. Нямам информация да "трябва да се спират лекарство", било то и хомеопатично, когато се прави ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО, даже напротив- лекарства не бива да се спират, особено рязко (алопатични) и без консултация с лекуващия лекар.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Можеш да пиеш хомеопатични лекарства, а и други, по време на Предизвикателството, но е добре постепенно да ги намаляваш. От дъщеря си не можеш да прихванеш нищо, което не вярваш, че можеш да прихванеш. Това с прихващането е убеждение, натрапено ни от родители, лекари и общество, което подлежи на ТЕС.

Браво за упоритостта и постоянството до тук! Продължавай в същия дух. И преди съм ти го казвал - с ТЕС започваш да работиш върху някакъв проблем, но, ако си упорита и постоянна, стигаш до промяна на живота си, мисленето си, мирогледа си и изчистване на много други проблеми и модели на поведение и мислене.
Дерзай, ТЕСай и ще успееш. Само виж какво ще се е случило след година ежедневен ТЕС.
Последно промяна от ivangp на 14 Юни 2012 21:11, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Благодаря ви!!!
Благодаря за бързите отговори и за разяснението!Сигурна съм, че след известно време ще се похваля с много доби резултати.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Здравейте!
Първо искам да благодаря на Иван и на всички които пишете в този форум-Благодаря ВИ!
Второ да се похваля, че се чувствам прекрасно!
Приключих с предизвикателството и сега съм ок.
Останаха ми едно две проблемчета, които се появяват понякога- понякога имам чувството, че имам(или виждам) петно в окото и понякога ме страх, че мога да нараня близки хора...и това ще се изчисти, но как да го третирам, като -въпреки, че имам остатъчен страх...или въпреки , че понякога се страхувам? И това "Въпреки, че като се сетя за това как имах постоянни позиви за уриниране когато съм на вън и не можех да водя нормален живот, изпитвам страх и притеснение да не се повтори отново всичко това, аз напълно и ..."това искам да го правя с ТКФ, но не мога да си състава напомняща фраза, само това ли трябва да бъде "изпитвам страх и притеснение,като се сетя за това как постоянно ми се пикаеше и не можех да водя нормален живот"
И понеже се пристрастих към ТЕС, а понякога няма какво да тесам мога ли да си тесам положителни фрази?Имам и още въпроси свързани с тинейджърки проблеми , но не знам къде да питам?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Браво на теб Zlati! :D
Продължавай да ТЕСаш, щом ти се иска, това не е толкова пристрастяване, колкото усещане на потребност да се освободиш напълно от натрупаното у теб, така мисля аз.
За другите ти въпроси- тесни всяко едно усещане от поста си, добре си съставила напомнящата фраза, но би могла и да я разделиш на две части.
Пробвай и с "остатъчно", и с всеки проблем, като с нов.
Можеш да тесаш с положителни фрази.
Можеш да отвориш отделна тема за тинейджър- въпроси.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Alisa написа: Продължавай да ТЕСаш, щом ти се иска, това не е толкова пристрастяване, колкото усещане на потребност да се освободиш напълно от натрупаното у теб, така мисля аз.
Като се замисля е точно така или страх да не се завърне всичко отново..и за това да съм подсигурена с положителните фразички:)
Благодаря,Alisa!
Orenda
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Окт 2012 16:00

Хронична ангина

Мнение от Orenda »

Боледувам от 3 години постоянно все ангини, иначе съм здрав физически и не се разболявам, дори настинки не хващам, зимата не ми се зпушва носа дори когато ме боли гърло. Два пъти влизах в болница за де се лекувам под докторско наблюдение но нямам успех. Прекарал съм над 30 гнойни ангини пред очите на лекуващи лекари, развих резистентност към някои антибиотици, не ги оперирах защото така и не откриха нищо в изследванията на кръвта или секрети от сливиците, въпреки че са постоянно болни не са деформирани а последните ми изследвания показват че съм клинично здрав (кръвта и секрет от сливиците бяха взети когато имах налепи по тях) нищо не ми откриха. Сега се лекувам с Изопринозин и малко билки проблема стои :shock:
Как да подходя към този проблем

пп. Последните изследвания са правени в Токуда
от около година не взимам хапове само билки и обтриване на гърлото, самовнушение че съм здрав, лекувам бързо ангината но веднага след това пак съм болен. Моля да ми опишете малко по - подробно какво и как да направя
Благодаря предварително
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ами прочети книгата Orenda! Има вече толкова много места и информация що е то ТЕС и как се употребява...:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Orenda
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Окт 2012 16:00

Мнение от Orenda »

Направих го днес, но все още не знам как и какво да направя, а не искам да спамя и да задавам различни въпроси които изникват постоянно, затова искам да изясня всичко още в самото начало за да няма 'ма то ся не се прави така що не каза' А и най важния въпрос - кое ги предизвиква? Аз съм здрав, само дето съм с болки в гърлото :D
Нали за това е форума, дайте ми линк за подобен случай, упътете ме, как да го направя, как да открия причината и да си помогна :?:
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Orenda, да за един ден трудно става да се ориентираш, но пък нищо не пречи да опиташ. Може пък ти да си първия :)

Прегледай ей тези всичките теми, дето са отбелязани като "важни",те ще ти посочат похода към твоето болно гърло:
http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=7

и особено ето това:
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=413

За причините на заболяванията, в случая причините за болното ти гърло, което разбрах че те вълнува - май, има още теми:

http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 0%ED%E8%FF

А иначе след като се позапознаеш с техниката ако ти харесва можеш да направиш въпросното "предизвикателство за хроничен проблем", което се коментира тук, в тази тема.Щом проблема с гърлото е хроничен, е, вече си в правилната посока :) Бравос! :)
Успех!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Дълги години правех чести ангини, дори гласът ми изчезваше напълно и можех само да шептя. След това и синът ми започна да прави по 3-4 ангини на година. В този форум прочетох, че честите болки в гърлото, ангини и др. подобни състояния са признак на това, че човек иска да каже нещо на някого, но не си го позволява. Перефразирам по памет, може би малко да поизкривявам взаимовръзката, но това си спомням и така ги чувствам. Когато разбрах тази връзка и го изтесах при себе си, ангините престанаха. На сина ми също казах за тази връзка и в няколко разговора го убедих, че трябва да си позволи да изрича на глас нещата, които иска да каже на хората. Включително неприятните, включително и на мен. Беше си доста тегаво, но май си казахме всичко, което ни е мъчело през годините. Наистина, за сега е минало сравнително малко време, за да правя генерални заключения, но факта е, че вече повече от година нито аз, нито той е боледувал от гърло в каквато и да е форма. Това е моят малък опит с този проблем.
Orenda
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Окт 2012 16:00

Мнение от Orenda »

ГЪРЛОТО представлява нашата способност да отстояваме себе си, да помолим за онова, което искаме. Проблеми с гърлото възникват поради чувството, че ние „нямаме право“ на нещо и от усещането на собствената ни непълноценност. Болното гърло е винаги раздразнение. Ако се съпровожда и с ПРОСТУДА, то освен всичко друго налице е и обърканост. ЛАРИНГИТ обикновено означава, че сме толкова ядосани, че не можем да говорим. Освен това гърлото само по себе си представлява онази зона от организма, където е съсредоточена цялата ни творческа енергия. Поради това болестите, свързани със СЛИВИЦИТЕ и ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА свидетелстват, че в творчески план вие не сте успели да направите това, което сте искали. Именно в областта на гърлото стават нашите промени. Когато ние се съпротивляваме на промените, тогава най-често имаме проблеми с гърлото. Обърнете внимание на това как понякога започваме да кашляме изведнъж и без видима причина или друг някой кашля около нас. Какво точно се говори в този момент? На какво реагираме по този начин! Може би това е упоритост, съпротива или подсказва, че в нас стават промени?

Чета всичко много внимателно, но като всеки новак искам мигновенната рецепта :lol: :lol:
От вчера работя по проблема си, направих около 5 сеанса. Първите 3 имаха наистина мигновен(или аз така си мисля)ефект. По-точно болката в гърлото почети веднага намаля и малко по-късно изчезна, гърлото възстанови цвета си(не е червено)но налепите по сливиците останаха, реших да не ги третирам с нищо за да видя какво ще стане.
това е видеото по което гледах, съвсем леко измених някои от фразите и добавих ангина 8) "Tapping into Vibrant Health - EFT with Brad Yates"
http://www.youtube.com/watch?v=Ar1G_cnL ... 35FACAC393

Трябва ли, да търся причината и да работя за отстраняването и :?:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Понеже явно разбираш английски ето ти отговор на въпроса от самия Гари Крейг. http://www.garythink.com/eft/pros-perils.html

За незнаещите английски - Гари Крейг смята, че видеа и общи фрази, които не се отнасят конкретно до даден човек, т.е. не са това, което на него му върви в главата, са полезни, но не са най-доброто за този конкретен човек.

Накратко - най-доброто за теб е това, което става в твоята глава.
Идентифицирай го и го ТЕСай!
Слушай мислите си и гласа на тялото си, т.е. физическите си усещания.
Тези, които не ти харесват, чисти с ТЕС!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Започнах да тесВАМ за астмата ми, днес защото не се сетих за никакви емоции, които ми вредят и като започнах първият път ми излезна за сега този ПО, че ми харесва някой да ме съжалява и го премахнах така:
Декларация:
Въпреки, че обичам и ми харесва, когато някой ме съжалява
за астмата ми, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си.
НФ:
Обичам и ми харесва, когато някой ме съжалява заради астмата ми.
//
Само тестче си направих тази вечер и от утре почвам със сол и всичките други екстри..
Искам само да попитам дали правя правилно декларациите и НФ.. :)
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
Публикувай отговор