Хронични проблеми - ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Имам още един въпрос. За хроничен проблем се пият 10 чаши вода на ден. А за другите ТЕС-вания, още вода ли? Или с една чаша да правя техниката два пъти?

Аз пия преди всяко друго ТЕС-ване, но не по чаша. И наистина става наливане с вода. Е, не правя много странични ТЕС-вания от 10-те, но все пак.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз ожаднявам много от ТЕС. Особено в началото можех да изпия и съм изпивала по 10л за два часа, но толкова ожаднявах, че още преди да съм приключила с първия кръг примерно, ми се разцепваха устните до кръв от обезводняване. Така че пий колкото повече, толкова повече, особено ако ти се пие. Аз сега вече не ожаднявам толкова, но гледам да пия винаги след ТЕС по чаша вода поне.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Не съм ожаднявала. Първите експерименти направих без да пия вода - бях забравила. Сега пия вода, защото го прочетох, а не защото ми се пие :?
Мисля си, че все ще се получи - и с малко и с повече вода :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа:То Айнщайн е казал и, че "Няма ни най-малък знак, че атомната енергия някога ще бъде достъпна..."
Но, ОК, ще правя предизвикателството така, както е описано :D
ТУШЕ :)
Май ще взема да спра да го цитирам.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Методът е подходящ за високо кръвно.
Една чаша вода = 250мл.
за допълнителни ТЕС-вания пий още вода, ако ти се пие.
10 чаши вода = 2.5л
По принцип е добре да се пият 2-3л. на ден.
В началото може да е трудно и да е насила. Докато организма ти свикне.
Използвай само морска сол, не е трудно да се намери. Виж в магазините за здравословни храни.
Никаква йодирана, кализирана или с каквито и да е други добавки.
Не можем да подобрим природата, колкото и да ни се иска да мислим че можем.
Ако пиеш допълнително вода (>10 чаши) приемай и повече сол!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vilitooo
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2008 11:49

Мнение от vilitooo »

На мен ми е трудно да си определям нивото преди и след ТЕС. Ако лекувам нещо хронично и ако трябва време за да подейства, как да разбера промяната след една серия тес?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vilitooo написа:На мен ми е трудно да си определям нивото преди и след ТЕС. Ако лекувам нещо хронично и ако трябва време за да подейства, как да разбера промяната след една серия тес?
При Предизвикателството не е нужно да определяш ниво след всяка серия. Определи нивото преди да започнеш да го прилагаш и на края на месеца!
В твоя случай може да е необходимо да се определи ниво по няколко показателя. Например:
- Килограми в началото и в края на месеца
- Желание/ нежелание за движение в началото и в края на месеца
- Общо енергийно ниво..........
- Копнеж за кафе ............
И т.н. - всичко което смяташ за проблем преди да започнеш Предизвикателството и което е свързано с главния проблем за който го прилагаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Сега пък се поражда следния въпрос. Той е свързан с въпросите ми от тази тема и с въпроса от темата Когато не може да се определи нивото от 0 до 10


За да свържа физическия проблем с емоция от една страна определям как проблемът ме кара да се чувствам и от друга - изваждам случки от миналото, които смятам, че имат връзка с проблема.

Когато ТЕС-вам случки от миналото, да променям ли декларацията според рецептата за хроничен проблем така:
"Въпреки, че еди кога си изпитвах еди какво си, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от "физическия проблем" сега".
И съответно напомнящата фраза
"освобождавам се от "физическия проблем"

И тези случки от миналото слагам ли ги към 10-те процедури за деня? Не че се пазаря, но наистина трудно ги разпределям във времето. Правя 5 или 6 сутрин и следващите... когато мога. Даже ТЕС-нах това, че ми идват в повече :D Е, вчера така стигнах до 11, но това е друг въпрос. Въпросът е в това, че от сутринта започвам да мисля дали ще успея до края на деня.

За сега правя следното. Случките от миналото ги ТЕС-вам по стандартното описание на техниката (без да променям декларацията). А емоцията, която изпитвам от това, че имам този проблем, я ТЕС-вам с декларацията за хронични проблеми. Тоест, само в декларацията казвам какво изпитвам, а след това в потупванията казвам само "изчиствам се от ...." И накрая слагам всички ТЕС-вания бройката 10 за деня :D

Благодаря за отговорите :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ето какво се получава когато човек смесва различни неща - пълно объркване и лутане.
Накратко - за да е по-просто и лесно.
Докато правиш предизвикателството не прави нищо друго. Само Предизвикателството и то без да определяш ниво на чувство дажа изобщо не вкарвай чувства във Настройката. Прочети пак описанието на Предизвикателството!
За главоболие Настройката би била:
Въпреки че имам главоболие аз ...................."

За високо кръвно - "Въпреки че имам високо кръвно аз....................."

За рана на шийката на матката - "Въпреки че имам рана на шийката на матката аз ..................."

Само това 10 пъти на ден с 10 чаши вода и сол.

С чувства и случки се работи различно. Как? - описано е в книгата и на други места в този сайт.
Предизвикателството е самостоятелен подход. Правете само него за 1 месец. Определете си най-общо ниво на проблема в началото и в края на месеца. (т.е. проблемът ме притеснява/боли ме/страх ме е/чувствам се зле на ниво....).Това е.
Сремя се да ви опростявам максимално нещата. Правете това което е написано и не си ги усложнявайте допълнително.
Повече не винаги значи по-добре.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ОК, тогава продължавам. Благодаря.

Наистина стана пълно объркване. А описанието на предизвикателството го зная наизуст :wink:

Определянето на нивото в началото и в края ще оставя на докторите.
Накрая ще се отчета :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

ivangp написа: Докато правиш предизвикателството не прави нищо друго.
Ъм, аз понеже постоянно си тесвам така или иначе, примерно нещо ми е криво или изобщо разни ежедневни неща, трябва ли да спра да го правя и да се съсредоточа, само в т.нар. Предизивкателство?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не, стига да не си объркана. Ти все пак имаш доста опит с ТЕС. :)
Объркана ли си - опростявай!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Добре. И още нещо - имам малък проблем с минералната вода, може ли изворна?
vilitooo
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2008 11:49

Мнение от vilitooo »

Започнах с предизвикателството преди няколко дни. Нормално ли е да се чувствам по-отпаднала от обикновено, леко замаяна, без енергия? Може всъщност да се дължи и на смяната на часа, защото доста хора около мен се оплакват от главоболие. Но все пак се чувствам странно отпаднала. И още нещо - след колко време трябва да започне да се проявява ефекта?....чак след като изтече този месец ли? Кога най-рано да чакам ефект, и кога най-късно?
vilitooo
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2008 11:49

Мнение от vilitooo »

И още нещо - тази сол дали няма да ми повлияе отрицателно на зрението, защото все пак и с храната се приема сол, а аз имам някакъв малък диоптър вече?
Публикувай отговор