Хронични проблеми - ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Билкови чайове и зелен чай може. Алкохол - НЕ. Споменат е изрично, прочети пак. Алкохола е силен диуретик + отрова за черния дроб и мозъка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bulgarooo
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2008 10:44

епилепсия

Мнение от bulgarooo »

Лекува ли ТЕС епилепсия,за колко време и ако какъв е процента на успеваемост?
Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

С ТЕС е възможно да се излекува човек от ВСИЧКО. За колко време, никой не може да каже. Няма статистика за % на успеваемост при епилепсия или каквото и да е друго заболяване. Както и няма гаранция, че в твоя или който и да е друг случай ще има успех. Всичко е строго индивидуално. Единственото което може да се каже със сигурност е, че е ВЪЗМОЖНО да се излекува всякакво заболяване с ТЕС и също, че докато не пробваш няма да разбереш. А също така мога да кажа със сигурност, че има документирани от Гари Крейг (създателят на ТЕС) случаи на излекувани от епилепсия с ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Здравейте и от мене,
до сега само четох, но хайде и аз да се включа тук.
Въпросът ми е абсолютно никакъв алкохол ли не трябва да се приема? - Ами... утре съм на рожден ден.... Поне 50 грама не може ли?

И друго нещо - значи аз "работя" върху 1 фобия. Отначало сякаш имах резултати, но сега нещо се зацикли. Та въпрост ми е следният- В утвърждаващата фаза мога ли да казвам :"Въпреки , че страдам от фобия" или трябва да изброя и смиптомите?
Дано да съм била ясна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко може, ти решаваш дали и колко и кога да ядеш и пиеш. Има степени на добро, по-добро и най-добро. По-добре е да не пиеш алкохол. Но не е забранено. Ти решаваш!
За другите си въпроси виж Често задавани въпроси.
Явно не си адресирала фобията както трябва, щом не се е изчистила напълно. :roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Благодаря, ще продължавам с опитите!!!!
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Още едно въпросче - Прочетох Често задавани въпроси, но пак не ми стана ясно - значи утвърждаващата ми фраза може ли да бъде "Въпреки, че имам тази фобия, от която чувствам виене на свят, треперене на краката и напрежение в стомаха....." или трябва да работя минимум месец върху всеки един от симптомите.?Може би не споменах, че работя върху предизвикателството.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прочети ги пак!
Върху всеки симптом се работи по отделно докато изчезне.
При обща формулировка, която се прилага при Предизвикателството, може да използваш описаната от теб формулировка.

Фобиите са изключително лесни за махане, ако чистиш симптомите един по един, когато те са проявени, за час-два работа би трябвало да си махнеш фобията. Не ти е нужен месец работа.
Значи щом се проявят симптомите чистиш първо един от тях до ниво <=1 , после друг и т.н. докато няма никакви симптоми при излагане на дразнителя/катализатора на фобията.
Прочети отново в книгата главата за аспектите/частите/страните на проблема - "Разделяй и владей"!
След това си анализирай фобията и кои аспекти от нея са изявени и предизвикват в теб даден/и симтом/и. След това ги чисти един по един.
Последно промяна от ivangp на 29 Дек 2008 17:12, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Благодаря!!!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Виж разказа на Пепита - Уртикария, вегетативна невроза и още нещо... - тя също се е чудила дали да теса симптомите по отделно и накрая решава да ги групира. При теб не е съвсем същото, защото тя е групирала физически симптоми, а не емоционални.

Аз лично бих ползвала общата формулировка "Въпреки , че страдам от фобия..." и по време на потупването бих си представяла симптомите един по един.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Aз като ТЕСах паническата атака казвах:
Въпреки,че имам тези луди физически симптоми.....,които нямат никакъв смисъл,аз....
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Четох го! Браво на нея!!!!
Моите симптоми са физически.
Въпреки, че и здраво трябва да се потрудя върху емоционалните... абе толкова много трябва да работя върху себе си.... :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всички трябва да работим яко върху себе си. Някои от нас ще седят, ще въртят очи и палци и ще се тюхкат и охкат, колко мнооооого работа има да се свърши, а други ще седнат и ще почат да я вършат тази работа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз имам един довод за това да се работи с обща формулировка.
Би трябвало тялото (или мозъкът, или каквото и да е там) да знае най-добре от къде да започне с изчистването на проблема. А ние с нашия рационален ум да си мислим, че еди-кой-си симптом е най-належащ.

В случаи, когато проблемът ми включва няколко страни, обикновено първо правя кръгове по точките и си обсъждам проблема. Изброявам различните му проявления. И си правя едно обобщение, че всичко изброено ще наричам с еди-кое-си общо наименование. После работя с общото наименование и си представям конкретните проявления.
Но не мога да дам резултат от този вид работа. В момента тесам един проблем така. Правила съм го и за други неща, но сега не се сещам.
mareto

sacramento

Мнение от mareto »

кетоте сосапо
сакете ледеке
нотине самасе
Последно промяна от mareto на 25 Ное 2009 17:12, променено общо 1 път.
Публикувай отговор