Хронични проблеми - ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Вилито, всичко е индивидуално, някои хора виждат ефект мигновено, други упорито се трудят месеци наред. Правило няма.

Аз в началото, когато започнах да ползвам ТЕС известно време се чувствах много зле (след първоначалната еуфория), това е, защото настъпват промени, а тялото и съзнанието имат "инерция" и се влага допълнителна физическа и емоционална енергия, за да се адаптираш към новото състояние. За солта не се птитеснявай. Ако все пак се притесняваш, тесни притеснението и пий повече вода :) За късогледство ли прилагаш процеса?
vilitooo
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2008 11:49

Мнение от vilitooo »

Прилагам го за килограмите. Обаче имам и малък диоптър и малко ме притеснява тая сол, както и това че се чувствам доста замаяна и отпаднала. Та затова се чудя, кога трябва да видя ефект?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

10 зрънца сол са не повече от 2 грама, няма какво да ги мислиш. Иначе за отслабването не знам, малко ми е непозната тази материя по отношение на ТЕС.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вили,
допълнителното количество сол което е наистина около 2-2,5 гр. се неутрализира с водата. Така че, то не би трябвало да те притеснява. Отпадналостта ти може да се дължи на много неща, едно от които е спирането на кафето или пролетната умора например. Ако е причинено от ТЕС, то е знак за промяна и подсъзнателна съпротива на тази промяна.
Яж повече салати и белтъчини(месо, яйца, млечни продуккти), намали въглехидратите колкото можеш (т.е. зърнени храни, сладко от всякакъв вид и картофи да се избягват).Това е и най-добрият начин на хранене за сваляне на нежелани килограми.

И продължавай упорито с Предизвикателството!

До седмица - две ще ти мине отпадналостта и ще се почувстваш по-добре от преди. Съветвам те да не си следиш теглото по-често от веднъж седмично, винаги в един и същ ден и едно и също време от деня, най-добре сутрин след като си ходила до тоалетна.

Задължително си направи ТЕС за страха от солта свързан със зрението ти.:
"Въпреки че се страхувам че допълнителната сол която приемам ще навреди/влоши допълнително на зрението ми............"

При Предизвикателството резултатите се конкретизират в края на месеца. Ако дойдат по-рано, добре. Но не се отчайвайте, ако не ги видите бързо.
Постоянната тревога за това дали има вече резултати след първите няколко дни е нежелателна и дори вредна.

Търпение, Вяра и Упоритост са разковничетата на успеха във всяко едно начинание.
Както и най-висши добродетели. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, а за водата? Артюз попита дали може да е изворна или трябва да е минерална. И мен това ме интересува.

За отчета. Правя 5-6 сесии сутрин накуп и 4-5 следобед или вечер. При всяко казване, че се освобождавам от раничката на шийката на матката си представям как тя се изчиства и шийката става здрава. Като анимация.
vilitooo
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2008 11:49

Мнение от vilitooo »

Имам още един въпрос....съжалявам, че може да звучи глупаво, но ми се иска да правя предизвикателството правилно. Когато казвам напомнящата фраза, трябва ли да завършвам със "сега", както е в настройката? Например: "освобождавам се от излишните килограми сега", или трябва да е само "освобождавам се от излишните килограми"?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа:Иване, а за водата? Артюз попита дали може да е изворна или трябва да е минерална. И мен това ме интересува.

За отчета. Правя 5-6 сесии сутрин накуп и 4-5 следобед или вечер. При всяко казване, че се освобождавам от раничката на шийката на матката си представям как тя се изчиства и шийката става здрава. Като анимация.
Може да е изворна.
Прави сериите през час-два, не няколко накуп.
Иначе другото е ОК.
Визуализацията също е добра идея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vilitooo написа:Имам още един въпрос....съжалявам, че може да звучи глупаво, но ми се иска да правя предизвикателството правилно. Когато казвам напомнящата фраза, трябва ли да завършвам със "сега", както е в настройката? Например: "освобождавам се от излишните килограми сега", или трябва да е само "освобождавам се от излишните килограми"?
Разликата не е от огромно значение, казвай каквото ти идва на теб. По принцип е добре да се казва "Сега", но пак повтарям - не е от изключително значение.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа: ....
Прави сериите през час-два, не няколко накуп.
...
Някак си не мога. Защото все пак спазвам да е 30 мин преди и 2 ч 30 мин след ядене. Не е трудно да се види, че няма толкова часове в деня. А и не винаги 2 ч и 30 мин след ядене имам възможност, тоест не ползвам времето плътно.

Ставам сутрин много рано и започвам преди да са се събудили другите. Все пак между две сесии има 15-20 минути, в които се разтапя следващата сол и си върша нещо друго.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тук имах мнение, което изтрих и пуснах в нова тема - Дневник. Предизвикателството - ТЕС за хронични проблеми.

Всички, които работите по предизвикателството, заповядайте в тази тема, ако искате да споделяте как върви. Един месец не е малко. Накрая сигурно на всеки ще е интересно да си припомни нагласите през този период.
lbid
Участник
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2008 20:21

Мнение от lbid »

Само аз ли не мога да си намеря нейодирана морска сол и има ли смисъл да правя ТЕС с йодирана, докато си намеря каквато трябва? Кристалите са доста по едри и мисля, че ми се събира по повече от 2,5 г на ден. Вашата сол на едри кристали ли е или е на дребни, като готварската? Мога ли да комбинирам два проблема. Например: Въпреки че аз имам високо кръвно и намалено здрение...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

прави с тази сол която имаш стига да е морска. Прави само за един проблем! (има още 8 месеца тази година, та ще имаш възможност да направиш и за другия проблем :lol: )
Натроши си кристалите ако са ти големи!-(>2,5гр сол с вода на ден).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vilitooo
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Мар 2008 11:49

Мнение от vilitooo »

Вече седмица прилагам предизвикателството и нямам никакъв резултат. Както знаят присъстващите в тази тема, аз работя за килограмите. Всъщност грешка - имам резултат, но с обратен ефект - половин килограм нагоре :( ....не знам дали има смисъл да продължавам с предизвикателството, или трябва да започна да се тес-вам по друг начин? Не знам какво да правя. Освен това имам и друг проблем. Откакто съм започнала ужасно ме боли гърло, ту едната, ту другата сливица. Вече едва преглъщам. Тази сутрин доста време се тес-вах за гърлото, но нищо. Та започнах да смуча едни билкови таблетки - Медосепт - нали не бива да вземам лекарства. Само, че не минава, не знам до къде ще я докарам. Солта сякаш допълнително ми дразни на гърлото. Какво да правя? И защо нямам резултат? Това ме скапва... :(
vilito
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Апр 2008 12:38

Мнение от vilito »

Аз съм Vilitooo. Но нещо ми се прецака профила и го смених.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Психологичен обрат е това. Освен това половин килограм е нормална флуктуация в теглото, може просто да не си ходила до тоалетна преди това. Във всеки случай както болката в гърлото, така и притесненията ти сочат, че проблемът е по-дълбок. Трябва да помислиш какво те спира да свалиш килограми, примерно, как се виждаш като отслабнеш... такива неща.
Публикувай отговор