Хронични проблеми - ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Може :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Ето ме отново. От 27 дни работя по предизвикателството. Значи със сигурност мога да кажа, че имам напредък, но проблемът ми не е излекуван напълно. Трябва ли да работя още 1 месец по предизвикателството, за да се доизлекувам или трябва да правя нещо друго? - например да сменя настройката или нещо друго?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много общо обяснение. Кажи по-конкретно какъв е проблема и какъв е напредъка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Работя с предизвикателстовото върху фобиите. Те по принцип се появяват само от време на време. За 1 месец мога спокойно да кажа, че съм постигнала нещо. Преди винаги когато влезех в магазинчето до нас, понеже е много тясно и получавах фобия. Сега също получавам, но е в по-лека форма и успявам да издържа докато напазарувам. Докато преди когато усетя фобия и направо си излизах. И други подобни случки - например в аптеката, в Метро. Просто сега вече не ме е страх да вляза, докато преди влизах и постоянно ме беше страх да не ми стане нещо и да припадна. Сега също ми се появяват тия симптоми( причерняване, подкосяване на краката, виене на свят, омаяност), но са в по-лека форма. Дано съм успяла да обясня добре.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо поздравления за успехите до тук. Ето какво ти препоръчвам - влизаш в магазинчето, метрото, аптеката и почваш да си правиш ТЕС на място. Не излизаш докато не премахнеш всички симптоми.
да не ти пука за това кой те гледа и за каква те мисли. Може да го правиш и наум вече. Т.е да си представяш че потупваш точките и да сиказваш фразите наум. Така никой няма да знае какво правиш.
Пробвай и пиши какво става!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

Значи не се налагада правя още 1 месец предизвикателството? Не ми тежи да го правя. Ако трябва още 1 месец ще го правя. Дано се оправя напълно пък. Няма да ми навреди нали?
Я да видим дали съм разбрала правилно какво трябва да правя?
Как така на ум да го правя тесането? - например като вляза в магазинчето и наум да си казвам, че се освобождавам от фобиите и да си представям, че потупвам точките, такали? А напомнящата фраза трябва ли да я казвам? И само когато получа симптомите ли трябва да го правя или всеки път когато вляза в магазинчето, метро, аптеката и другите места?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

misha написа: например като вляза в магазинчето и наум да си казвам, че се освобождавам от фобиите и да си представям, че потупвам точките, такали? А напомнящата фраза трябва ли да я казвам?
Не е точно така. Трябва да правиш ТЕС върху симптомите - сърцебиене, подкосяване на краката, изпотяване на дланите, задух, световъртеж и т.н. Чистиш всеки един по отделно до край. Трябва да казваш напомнящата фраза. Просто правиш същото което правиш реално, но го правиш наум.
И само когато получа симптомите ли трябва да го правя или всеки път когато вляза в магазинчето, метро, аптеката и другите места?
Направи го по един път до ПЪЛНО изчистване на симптомите в магазинчето, аптеката и метрото и най-вероятно няма да ти се налага да го правиш изобщо отново. Т.е. ще си махнеш фобията.
Последно промяна от ivangp на 18 Фев 2009 18:32, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
misha
Участник
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Дек 2008 17:38

Мнение от misha »

ОК. Благодара. Ще пробвам. Ама ако не се получи, да направя ли още 1 месец предизвикателстово?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако не се получи, влез пак и отново изчисти всички симптоми до 0-1.
Един път изчистиш ли ги до край, втори път няма да ти се налага.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

Добър вечер ! Днес ми беше 2ри ден от "Предизвикателството" и искам да ви споделя , че докато го правя не изпитвам никаква емоция !? Прозявам се като луд , чак очите ми се насълзяват от прозяване ,но емоция никаква!
Може би така се получава защото е все още 2ри ден или греша някъде ?
А който пита днес съм изпил поне 5 литра вода и съм изсмукал поне 30 кристалчета :)
Mind Power !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За какъв проблем ти е предизвикателството и как го правиш, с какви фрази?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Мнение от lenti4ka »

Чета, чета из форума и много се оплетох в темите. Затова ще питам тук.
Искам да започна да правя предизвикателството. Имам обаче два хронични проблема, които малко или много са свързани. Единият е възпаленията по стомаха и хранопровода, а другото раничките по дебелото черво.

Как точно да си формулирам декларацията? Само за единия ли да работя 1 месец, а после за другия?

Стомахът ми прави повече проблеми, но пък всеки ден със страх отивам до тоалетна сутрин да не би да видя пак кръв.

И още нещо. Сега съм на едно пречистване за стомаха и не трябва да използвам абсолютно никаква сол. Може ли да намаля дозата наполовина-примерно само 5пъти да си слагам зрънца сол под езика?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

lenti4ka написа: Стомахът ми прави повече проблеми, но пък всеки ден със страх отивам до тоалетна сутрин да не би да видя пак кръв.
Ето ти нещо,което виждам че също е за ТЕС.Пий повече вода тогава,остави солта!Ако има възможност препоръчвам пиене на жива и мъртва вода.На мен за две седмици ми помогна да си оправя стомаха,а съм имал проблем с него от близо 12г,в казармата лежах и в болница заради него.С какво свързваш тези проблеми?Яд и гняв основно са причината за проблемите със стомаха.Когато човек е напрегнат и притеснен за нещо също се отразява и това го споделям от личен опит.
Това кървене не е никак приятно.Изследвания има ли?
Въпреки, че съм се претоварвала през годините с много проблеми, с много тежести и тревоги, които съм таяла в себе си и с това си причиних болки в стомаха,аз .......
Опитай и с тази декларация!Помоли тялото си да ти прости,че си го натоварила и причинила тези болки.Предполагам,че ще има ефект.Сподели после какво се случва.Аз бях два дена на ски и доста болки имах тази сутрин,но се оправих на бързо,малко врата ме наболява още,но ще се оправя и работя в тази насока също.
Успех!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Може ли да се започне Предизвикателство за здравословен проблем по външните му проявления, защото няма как да се постави точна диагноза?
"Всяко ТЕСване си е като една нова капка жива вода, добавена в чашата с лечебната отвара". Иван Петърнишки
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор